Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν θελω τον μπαμπα!!!!!


Recommended Posts

....μεγαλο δραμα κοριτσια.....

Δεν θελει τον μπαμπα της.....δεν τον συμπαθει.....δεν τον γουσταρει....πως να το πω αλλιως;;;;;

Περναμε ολη τη μερα μαζι γιατι ο καλός μου δουλευει πολυ(εχει δικη του επιχειρηση κ ειναι εκει 13-15 ωρες).....

Προσπαθει κ αυτος να κανει οτι μπορει αλλα τελικα δεν ειναι κ ολοι οι ανθρωποι υπομονετικοι κ γλυκεις κ ζουζουνιαρηδες .....θα τη μαλωσει για κατι που εγω πχ ουτε σημασια δεν θα εδινα....

 

Απο τη μερια του μπαμπα ....τσατιζεται που εμενα μ αγαπαει (οπως λεει) πιο πολυ κ μου ριχνει κ το φταιξιμο οτι πρεπει εγω να μαθω στο παιδι κ να του δωσω να καταλαβει οτι εχει κ μπαμπα.....(το κανω αλλα δεν πιανει)....

 

Στην αρχη γελουσα αλλα τωρα φοβαμαι οτι το χασμα μαγαλωνει.....(κ ειδικα τωρα που περιμενει τον γιο... για να τον παρει με το μερος του οπως λεει!!!!)

 

Πειτε μου συμβαινει κ σε εσας;;;;;;( ή το μεγαλοποιω ;;;;)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πως να το πω ευγενικα?δεν γινετε!και συγνωμη κιολας αλλα ο αντρας σου ειναι πολυ ανωριμος!εχει εξολοκληρου την ευθυνη για την σχεση του με την κορη του και τα ριχνει πανω σου,οχι ουτε κατα διανοια δεν εχω ζηση κατι τετοιο!μια ζηλια πηγε να βγαλει στο πρωτο αλλα του την εκοψα μετα απο συζητηση και οταν πηγε ο μεγαλος μου 12-13 χρ. τρωγωνταν σαν τα κοκορια πατερας και γιος!αλλα τους περασε τωρα!θα καθησετε μια μερα να μιλησετε και να αποποιηθης τα δικα του κενα και λαθη!εσυ πρεπει να εισαι ηρεμη και να σε προσεχουν ολοι τωρα και οταν με το καλο ερθει ο γιος,αχ!σε παρακαλω πεστου να μην ακουσης κανα του στιλ,εγω τον γιο μου αγαπαω ποιο πολυ!μεχρι να γεννησης να μην τον αφησεις να παρει ανασα μεχρι να καταλαβει αυτα που πρεπει!δηλ.οτι λειπει τρελες ωρες απο το σπιτι πρεπει να ειμαστε υπομονετικοι με τα παιδια το παιδι του αντιδραει γτ δεν τον εχει ολη μερα,εσυ δεν εισαι τερματοφυλακας και εχεις και αναγκες,και οτι οταν ερθει το μωρο πρωτα την κορη του θα φιλαει και μετα το μικρουλη!καλο κουραγιο καλη μου

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΟυφετακι μου οχι δεν ειναι καθολου ανωριμος....προσπαθω να μπω στη θεση του κ δεν ξερω κ εγω πως θα αντιδρουσα αν δεν με ηθελε το παιδι μου!!!!Πιστευω πως κατα βαθος γνωριζει πως η αληθεια κρυβεται στην μεγαλη απουσια απο το σπιτι αλλα δεν γινεται κ διαφορετικα.....συζητησεις εχουν γινει κ σιγουρα θα γινουν κ αλλες στο μελλον ...ισως ειναι αυτη η ζηλια του 1ου παιδιου που λες (δεν το περιμενα !!!!)

:) ...κ ισως οι ορμονες μου να τα μεγαλοποιουν :)

Σ ευχαριστω !!!! Να χαιρεσαι τα παιδακια σου !!!!!(3 αν δεν κανω λαθος εεε;;; :) το αγαπημενο μας νουμερο !!!!)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

αντε αφου ειναι το αγαπημενο σας νουμερο σιγα σιγα να το εχετε κι εσεις!το παιδι δεν γινετε να μην τον θελει αντιδραση ειναι ολο αυτο!ας κανει περισσοτερο υπομονη τοτε πες του και επειδη το ποιο σημαντικο πραγμα στην ζωη μας ειναι τα παιδια μας ας κανει κατι με τις ωρες του ή ας ειναι η κυριακη εξ ολοκληρου για το παιδι του και για σενα...ξερω γω?λυση σιγουρα υπαρχη και αγαπη απο οτι βλεπω!και βασικα επειδη ολα εμεις οι γυναικες τα τραβαμε ολα βαστα γερα με τσαμπουκα!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι πρεπει να γινει κουφετακι μου!!!!!:)

....δεν εχει Κυριακες κ αργιες-ολες εργασιμες ειναι!!!!!....αλλα μια βολτα κ ενα καφε δεν τα χανουμε :)...τωρα ειναι στη φαση που αρχισε να παιζει επιτραπεζια παιχνιδια μαζι μας!!!!!(μεγαλη προοδος!!!!)

σ ευχαριστω πολυ καλη μου!!!!!:)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το παιδί είναι αρκετά μεγάλο για να κρίνει και από όσο ξέρω όλα τα παιδιά είναι οι καλύτεροι ψυχολόγοι... προς Θεού, δεν μπορώ να σκεφτώ ότι ο μπαμπάς σας δεν αγαπάει την κορούλα σας ή πως ζηλεύει, αλλά, μήπως θα έπρεπε η στάση αυτή της μικρής απέναντί του να τον είχε ήδη κινητοποιήσει τόοοοοοοσα χρόνια και να προσπαθήσει να βρει διαύλους επικοινωνίας μαζί της????

Όσο για τις πολλές ώρες που λείπει απ το σπίτι, δεν νομίζω ότι αυτό έχει παίξει καθοριστικό ρόλο. Κι ο δικός μας λείπει αλλά ο μεγάλος του έχει τρελή αδυναμία ! Τις ώρες που είναι εδώ όμως (έστω την Κυριακή επειδή τις καθημερινές τον βρίσκει ήδη κοιμισμένο) ασχολείται μαζί του...

Μήπως το πιο σοφό θα ήταν να ακούσετε τί θα σας πρότεινε ένας ειδικός (π.χ. παιδοψυχολόγος) γιατί πολύ φοβάμαι πως με τον ερχομό του μωρού σας (με το καλό!) τα πράγματα θα χειροτερέψουν λόγω ζήλιας/αντίδρασης της μεγάλης...

Δεν ξέρω άντρας σου είναι. Εσύ που γνωρίζεις καλύτερα τα κουμπιά του γιατί δεν κάνεις μια ωραία κουβεντούλα μαζί του να δείτε πως μπορείτε από κοινού να αντιμετωπίσετε την παρούσα κατάσταση?

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η σχεση με τον γονιο και ειδικα με τον μπαμπα χτιζεται καθημερινα.

Δεν περιμενουμε απο ενα παιδι που βλεπει σπανια τον γονιο του και μαλιστα το μαλωνει με το παραμικρο να του εχει τρελη αδυναμια.

Τι κανει ο μπαμπας? Περιμενει να τον αγαπησει το παιδι του χωρις να δωσει? Δεν γινονται αυτα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να χτισεις λιγο την σχεση τους και να εξηγησεις καποια πραγματα στον μπαμπα γιατι οταν ερθει το μωρο θα χρειαστεις την στηριξη και την βοηθεια του μπαμπα.

Πιστευω οτι εκεινος αντιδραει ετσι γιατι πληγωνεται και εχετε μπει σε ενα φαυλο κυκλο.

Πρεπει να αλλαξει αυτο.

 

Εξηγησε στο μπαμπα οτι ισως η μικρη αντιδραει ετσι επειδη της λειπει και στην μικρη προσπαθησε να τονισεις ποσο στεναχωριετε ο μπαμπας που λειπει τοσες ωρες αλλα πρεπει να το κανει.

Οταν περνατε καλα να τον μελετατε συνεχεια ωστε να τον συνδεσει με ευχαριστες αναμνησεις .

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις πολλές ώρες που λείπει απ το σπίτι, δεν νομίζω ότι αυτό έχει παίξει καθοριστικό ρόλο. Κι ο δικός μας λείπει αλλά ο μεγάλος του έχει τρελή αδυναμία !.....

Μήπως το πιο σοφό θα ήταν να ακούσετε τί θα σας πρότεινε ένας ειδικός (π.χ. παιδοψυχολόγος) γιατί πολύ φοβάμαι πως με τον ερχομό του μωρού σας (με το καλό!) τα πράγματα θα χειροτερέψουν λόγω ζήλιας/αντίδρασης της μεγάλης...

metaxaki οταν ηταν 2 ετων κ η κορη μου δεν υπηρχε προβλημα....ολα μελι ηταν!!!!!...τωρα αρχισε να συμπεριφερεται ετσι....οσο για τη ζηλια -φυσιολογικη αντιδραση ενος παιδιου- την περιμενω για ευνοητους λογους αλλα δεν την συσχετιζω με τη συγκεκριμενη φαση που υπαρχει τωρα....για παιδοψυχολογο δεν το σκεφτομαι γιατι νομιζω θα ηταν παρατραβηγμενο....:?

 

Δεν περιμενουμε απο ενα παιδι που βλεπει σπανια τον γονιο του και μαλιστα το μαλωνει με το παραμικρο να του εχει τρελη αδυναμια.

Ζωη αυτο ακριβως του λεω κ εγω .....:cool:

 

....Εξηγησε στο μπαμπα οτι ισως η μικρη αντιδραει ετσι επειδη της λειπει και στην μικρη προσπαθησε να τονισεις ποσο στεναχωριετε ο μπαμπας που λειπει τοσες ωρες αλλα πρεπει να το κανει.

Οταν περνατε καλα να τον μελετατε συνεχεια ωστε να τον συνδεσει με ευχαριστες αναμνησεις .

elenik θα το κανω ετσι οπως λες.....ομολογω πως δεν το ειχα σκεφτει:oops:

 

Σας ευχαριστω κοριτσια.....

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αχχχχχχχχχχ και βαχχχχχχχχ

αχ, αυτοι οι μπαμπαδες, αχ.... το θεματακι με καιει και εμενα. Το θεμα μας ειναι ο ποιοτικος χρονος και η συνεπεια του μπαμπα στο παιδι. Ο μπαμπας πρεπει να καταλαβει πως "περναω χρονο με το παιδι μου" δε σημαινει βλεπω τηλεοραση και το παιδι παιζει διπλα μου.

Η σχεση με το παιδι χτιζεται μερα με τη μερα, δυσκολα και κοπιαστικα. Πρεπει να καταφερεις με τη σταση σου να πεισεις το παιδι για τη σταθεροτητα και τη συνεπεια σου. Να ασχοληθεις μαζι του , να το ακουσεις, να νιωσει το ενδιαφερον σου, να καταλαβει πως νοιαζεσαι πραγματικα. Αν ξεκινας να παιζεις μαζι του και το παρατας στο πενταλεπτο πανω τι περιμενεις; Και κυριως εαν δεν τα καταφερνεις τωρα που το παιδι ειναι μικρο ,μετα στην εφηβεια ; τοτε;

Οσο η μαμα και αν προσπαθει, οσο και αν παρουσιαζει μια ιδεατη εικονα του μπαμπα-κουβαλητη, οταν αυτο ειναι μονοπλευρο το παιδι αργα η γρηγορα το καταλαβαινει. Και οταν το καταλαβαινει το λεει, συνηθως με οχι κομψο τροπο.

Μπαμπαδες που βαριουνται και μαμαδες που τα επωμιζονται ολα...πως καταντησαμε ετσι...

Και μετα ερχεται και το δευτερο παιδι και η κατασταση παραμενει ιδια...ο αδιαφορος μπαμπας και η σουπερ μαμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχχχχχχχχ και βαχχχχχχχχ

αχ, αυτοι οι μπαμπαδες, αχ.... το θεματακι με καιει και εμενα. Το θεμα μας ειναι ο ποιοτικος χρονος και η συνεπεια του μπαμπα στο παιδι. Ο μπαμπας πρεπει να καταλαβει πως "περναω χρονο με το παιδι μου" δε σημαινει βλεπω τηλεοραση και το παιδι παιζει διπλα μου.

Η σχεση με το παιδι χτιζεται μερα με τη μερα, δυσκολα και κοπιαστικα. Πρεπει να καταφερεις με τη σταση σου να πεισεις το παιδι για τη σταθεροτητα και τη συνεπεια σου. Να ασχοληθεις μαζι του , να το ακουσεις, να νιωσει το ενδιαφερον σου, να καταλαβει πως νοιαζεσαι πραγματικα. Αν ξεκινας να παιζεις μαζι του και το παρατας στο πενταλεπτο πανω τι περιμενεις; Και κυριως εαν δεν τα καταφερνεις τωρα που το παιδι ειναι μικρο ,μετα στην εφηβεια ; τοτε;

Οσο η μαμα και αν προσπαθει, οσο και αν παρουσιαζει μια ιδεατη εικονα του μπαμπα-κουβαλητη, οταν αυτο ειναι μονοπλευρο το παιδι αργα η γρηγορα το καταλαβαινει. Και οταν το καταλαβαινει το λεει, συνηθως με οχι κομψο τροπο.

Μπαμπαδες που βαριουνται και μαμαδες που τα επωμιζονται ολα...πως καταντησαμε ετσι...

Και μετα ερχεται και το δευτερο παιδι και η κατασταση παραμενει ιδια...ο αδιαφορος μπαμπας και η σουπερ μαμα

 

Αλλο ομως δεν ενδιαφερετε και αλλο τρεχει σαν τον Βεγγο και δεν προλαβαινει.

Ειναι αδικο για εναν ανθρωπο που δουλευει σαν το σκυλι να μην αναγνωριζετε η προσφορα του επειδη ειναι απων επειδη πρεπει και οχι επειδη θελει.

 

Υπαρχουν ανθρωποι (πατεραδες στην προκειμενη περιπτωση) που τους λειπουν τοσο τα παιδια τους που βουρκωνουν οταν τους λεει η μητερα οσα κανανε σημερα. Και θα ηθελαν να ειναι και εκεινοι εκει αλλα δεν μπορουν ...δεν τους παιρνει.... και ειναι αδικο να τους αποριπτει το παιδι κι απο πανω.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

elenik δεν ειναι αδικο κατι που δεν καταλαβαινει ενα παιδι!ενταξει του εξηγεις αλλα και μεγαλουτσικο να ειναι θα το νιωσει παλι σαν αποριψη!οι δικες μας πραξεις μετρανε τι φταιει το παιδι οταν εσυ δεν εχεις χρονο να κατουρισεις?γι αυτο τρεχεις αλλα ελα πες σμου τι να καταλαβει?και τι εχει περισσοτερο αναγκη τα versage ή την αγκαλια του μπαμπα?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

elenik δεν ειναι αδικο κατι που δεν καταλαβαινει ενα παιδι!ενταξει του εξηγεις αλλα και μεγαλουτσικο να ειναι θα το νιωσει παλι σαν αποριψη!

Τι να σου πω.

Εγω απο προσωπικη εμπειρια το ειπα. Υπηρχαν περιοδοι που ο συζυγος δουλευε απο το πρωι ως το βραδυ και καναμε τα παντα μονοι μας.

Πηγαιναμε πχ στο Παρκο Τριτση και πετουσα εγω στο ασχετο: "αχ ο καημενουλης ο μπαμπας θα ζηλευει που δεν ειναι μαζι μας. Αλλα επρεπε να παει για δουλεια και δεν μπορουσε.Να του κοψουμε ενα λουλουδακι να του το δωσουμε να χαρει?" (τουμπες ο μπαμπας που τον σκεφτηκε :lol:).

Δεν ειπα ποτε να του πει καποιος του παιδιου με το ζορι να νοιωσει πραγματα.

Και οχι δεν το θεωρω αποριψη οταν αφορα δουλεια και εννοειτε δεν θα υπηρχε περιπτωση να αφησω το παιδι να κανει τετοιο συσχετισμο. Ειδικα ενα 6χρονο που μπορει να καταλαβει 5-10 πραγματα.

 

οι δικες μας πραξεις μετρανε τι φταιει το παιδι οταν εσυ δεν εχεις χρονο να κατουρισεις?γι αυτο τρεχεις αλλα ελα πες σμου τι να καταλαβει?και τι εχει περισσοτερο αναγκη τα versage ή την αγκαλια του μπαμπα?

Α. Ολοι οσοι τρεχουν, τρεχουν για versage δλδ. Κι εγω που νομιζα οτι τρεχουμε για το προς το ζειν... :shock::roll:

Δλδ κανεις παιδια μονο οταν εχεις απλετο χρονο?

 

Nikijo διαβασε και αυτο http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=19570& . Αφορα αλλες ηληκιες αλλα ισως σε βοηθησει.

 

Επισης:

http://www.vita.gr/html/ent/042/ent.2042.asp

http://paroutsas.jmc.gr/family/father.htm

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.

Εγω απο προσωπικη εμπειρια το ειπα. Υπηρχαν περιοδοι που ο συζυγος δουλευε απο το πρωι ως το βραδυ και καναμε τα παντα μονοι μας.

Πηγαιναμε πχ στο Παρκο Τριτση και πετουσα εγω στο ασχετο: "αχ ο καημενουλης ο μπαμπας θα ζηλευει που δεν ειναι μαζι μας. Αλλα επρεπε να παει για δουλεια και δεν μπορουσε.Να του κοψουμε ενα λουλουδακι να του το δωσουμε να χαρει?" (τουμπες ο μπαμπας που τον σκεφτηκε :lol:).

σωστοοοο!

 

 

 

Α. Ολοι οσοι τρεχουν, τρεχουν για versage δλδ. Κι εγω που νομιζα οτι τρεχουμε για το προς το ζειν... :shock::roll:

Δλδ κανεις παιδια μονο οταν εχεις απλετο χρονο?

το ηξερα οτι θα το σχολιασεις0002035C.gifεπρεπε να πω για το καθημερινο φαγητο!!0002049E.gif0002049A.gifτελικα το θεμα ειναι στο πως θα χειριστη η μανα το παιδι απο την στιγμη που παρουσιαζετε αυτο το θεμα.ολα απο μας αρχιζουν εντελει και τελιωνουν

 

 

 

 

 

 

 

sig.asp?img=ad1

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Elenik μου , οταν προκειται για το παιδι σου παντα μπορεις να ξεκλεψεις λιγο χρονο. Ποσα λεπτα θελει μια αγκαλια; Ποσα λεπτα θελει μια "καλημερα" απο το τηλεφωνο; Και οταν εχεις το ρεπο σου, οσο κουρασμενος και αν εισαι και δεν μπορεις να παρεις τα ποδια σου, χρειαζεται παραπανω απο 30 λεπτα μια παρτιδα σε επιτραπεζιο;

Νιωθω τοσο μεγαλο το βαρος στους ωμους μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Elenik μου , οταν προκειται για το παιδι σου παντα μπορεις να ξεκλεψεις λιγο χρονο. Ποσα λεπτα θελει μια αγκαλια; Ποσα λεπτα θελει μια "καλημερα" απο το τηλεφωνο; Και οταν εχεις το ρεπο σου, οσο κουρασμενος και αν εισαι και δεν μπορεις να παρεις τα ποδια σου, χρειαζεται παραπανω απο 30 λεπτα μια παρτιδα σε επιτραπεζιο;

Νιωθω τοσο μεγαλο το βαρος στους ωμους μου...

 

Μπορει αυτο να το προσφερει ο ανθρωπος και να μην φτανει.

Δεν το γνωριζουμε αυτο.

 

Περναμε ολη τη μερα μαζι γιατι ο καλός μου δουλευει πολυ(εχει δικη του επιχειρηση κ ειναι εκει 13-15 ωρες).....

 

Πιστευω πως κατα βαθος γνωριζει πως η αληθεια κρυβεται στην μεγαλη απουσια απο το σπιτι αλλα δεν γινεται κ διαφορετικα.....

Δεν ξερω ποσα χρεη και ποσo τρεξιμο ριχνει αυτος ο ανθρωπος αλλα για να τον κατανοει η συζυγος σημαινει δεν το θελει και το κανει (το να ειναι απων).

Και αυτο μου φτανει για να τον δικαιολογησω και να τον καταλαβω.

 

Αυτα ισχυουν για μενα και μονο. Αυτο μου βγαινει εδω δλδ.

Αν περιεγραφε εναν ανθρωπο που καθετε και βλεπει τηλεοραση χωρις να ασχολειτε θα απαντουσα αλλοιως.

Εδω ομως φαινεται σαν μια οικογενεια που προσπαθει να κρατησει το δεσιμο παρ ολες τις αντιξοες συνθηκες.

 

Και εγω υποκλινομαι σ αυτο και χειροκροτω την ΜΑΝΑ για την προσπαθεια της.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

...σιγουρα ο καθεις το βλεπει διαφορετικα,απο την δικη του πλευρα κ απο το τι βιωνει καθημερινα....

Το σιγουρο ειναι πως ειναι ενα θεμα που ¨καιει¨ πολλες μαμαδες....

 

Παντως μου ειναι δυσκολο να φανταστω ενα δημοσιο υπαλληλο να μην περναει χρονο με το παιδι του(οταν σχολαει στις 3 κ εχει ολη την υπολοιπη μερα ελευθερη)....

 

Ο δικος μου πολλες φορες γυρναει απο τη δουλεια κ πλενει κ μαγειρευει κ σιδερωνει κ σκουπιζει ενω θα προτιμουσα να μην τα κανει αυτα κ να παιξει με το παιδι....νιωθω να βαζει εμενα πιο πανω απο το παιδι ....

Αχαριστη δεν ειμαι ,χαιρομαι που εχω τετοιο αντρα :)

 

Εlenik μου σ ευχαριστω πολυ καλη μου για τα links!

Κουφετακι μου σιγουρα πρεπει οι μαμαδες να ξερουμε πως να μιλησουμε στα παιδια μας,χωρις να ριχνουμε το φταιξιμο κ το βαρος στον μπαμπα ....

Το θεμα ειναι ο μπαμπας να μην ριχνει το φταιξιμο σε εμας(το δικο μου ...θεμα :( )

politissa δεν πρεπει να επωμιζεσαι εσυ ολο το βαρος κοπελα μου....φανταζομαι πως θα εχετε συζητησει περι του θεματος.

 

...κ να κλεισω λεγοντας πως

....δεν θα αλλαζα με τπτ στον κοσμο την ιδιοτητα μου ως ΜΑΜΑ οσες ευθυνες ,βαρη,δυσκολιες κ αν παρουσιαστουν !!!!!!!!:):):)

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...