Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ξέρει κανείς να μου πεί για εξωσωματική στο Έλενα ;;


Recommended Posts

Συγνώμη ο βιολόγος ειναι ένας???

Δηλαδή αν όντως αρρωστήσει ή κάτι του συμβεί θα πάει τζάμπα η προσπάθεια μας?

Δεν σας κρύβω ότι αγχώθηκα......

Θα περιμένω τώρα να αδιαθετησω και να τους τηλεφωνήσω. Αλλα αν πέσει Σαββατοκύριακο θα ξεκινήσω άραγε ενέσεις?

Εσένα βρε κορίτσι τι σου είπαν μην ξεκινήσεις αν δεν σε ειδοποιήσουμε πχ?

 

Εμένα μου είπαν ότι μόλις μου έρθει περίοδος, την 2η μέρα θα πάω από εκεί να μετρήσουμε την ε2 και μόλις πάρω τα αποτελέσματα της θα μου πει για τις ενέσεις (δηλαδη με πόσες μονάδες θα ξεκινήσω κλπ). Μου ειπε ομως οτι αν πέσει σβκ, να παω κάπου εξω να την κάνω την ε2 και να τον παρω τηλ στο κινητο να του πω την τιμη. Όπως και να έχει εγω χρειάζομαι κάποιον στην αρχη να μου δειξει πως θα κανω την ενεση, πως θα χρησιμοποιησω την πενα που μου εδωσαν. Ο γιατρος μου ειπε οτι θα μου δειξει εκεινος (και ξεχασα να τον ρωτησω το σβκ ποιος θα μου δειξει? θα ειναι καποιος στο Ελενα να παω απο εκει?) Μπερδεμα, μπερδεμα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 205
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα μου είπαν ότι μόλις μου έρθει περίοδος, την 2η μέρα θα πάω από εκεί να μετρήσουμε την ε2 και μόλις πάρω τα αποτελέσματα της θα μου πει για τις ενέσεις (δηλαδη με πόσες μονάδες θα ξεκινήσω κλπ). Μου ειπε ομως οτι αν πέσει σβκ, να παω κάπου εξω να την κάνω την ε2 και να τον παρω τηλ στο κινητο να του πω την τιμη. Όπως και να έχει εγω χρειάζομαι κάποιον στην αρχη να μου δειξει πως θα κανω την ενεση, πως θα χρησιμοποιησω την πενα που μου εδωσαν. Ο γιατρος μου ειπε οτι θα μου δειξει εκεινος (και ξεχασα να τον ρωτησω το σβκ ποιος θα μου δειξει? θα ειναι καποιος στο Ελενα να παω απο εκει?) Μπερδεμα, μπερδεμα!!!

 

Κάτσε τώρα γιατι εγώ έχω εντελώς διαφορετική προσέγγιση στο θέμα. Τον παπ έχεις?

Εμένα μου ειπε 1 μερα αρχίζω cyclacur, δεύτερη ενέσεις και την 4η να πάω για οιστραδιολη.

Να μου δώσει το κινητό του ούτε λόγος!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν ότι μόλις μου έρθει περίοδος, την 2η μέρα θα πάω από εκεί να μετρήσουμε την ε2 και μόλις πάρω τα αποτελέσματα της θα μου πει για τις ενέσεις (δηλαδη με πόσες μονάδες θα ξεκινήσω κλπ). Μου ειπε ομως οτι αν πέσει σβκ, να παω κάπου εξω να την κάνω την ε2 και να τον παρω τηλ στο κινητο να του πω την τιμη. Όπως και να έχει εγω χρειάζομαι κάποιον στην αρχη να μου δειξει πως θα κανω την ενεση, πως θα χρησιμοποιησω την πενα που μου εδωσαν. Ο γιατρος μου ειπε οτι θα μου δειξει εκεινος (και ξεχασα να τον ρωτησω το σβκ ποιος θα μου δειξει? θα ειναι καποιος στο Ελενα να παω απο εκει?) Μπερδεμα, μπερδεμα!!!

 

Dimitroula μην ανησυχεις για τις ενεσεις... Φυσικα και μπορεις να πας στο Ελενα να τις κανεις. Οι νοσηλευτριες τις παιζουν στα δαχτυλα. Επισης μπορεις να τις κανεις κ σε ολα τα ιδιωτικα μαιευτηρια.... Απλα καποιες προισταμενες στι Ιασω σου ζητανε το χαρτι του ιατρου για να ειναι σιγουρες για τη σωστη δοση που πρεπει να κανουν... Εγω στη πρωτη μου διεγερση που ημουν ακομα ψαρωμενη ειχα το ιδιο αγχος αλλα τελικα δεν αντιμετωπισα ουτε μια μερα προβλημα.... Προσοχη μιλαω για κλινικες/ νοσοκομεια/ ιατρικα κεντρα.... Οχι φαρμακεια....

Link to comment
Share on other sites

Dimitroula μην ανησυχεις για τις ενεσεις... Φυσικα και μπορεις να πας στο Ελενα να τις κανεις. Οι νοσηλευτριες τις παιζουν στα δαχτυλα. Επισης μπορεις να τις κανεις κ σε ολα τα ιδιωτικα μαιευτηρια.... Απλα καποιες προισταμενες στι Ιασω σου ζητανε το χαρτι του ιατρου για να ειναι σιγουρες για τη σωστη δοση που πρεπει να κανουν... Εγω στη πρωτη μου διεγερση που ημουν ακομα ψαρωμενη ειχα το ιδιο αγχος αλλα τελικα δεν αντιμετωπισα ουτε μια μερα προβλημα.... Προσοχη μιλαω για κλινικες/ νοσοκομεια/ ιατρικα κεντρα.... Οχι φαρμακεια....

 

Γιατι το λες αυτό? οι ενέσεις δεν ειναι τίποτα και ποσο λάθος μπορεί να τις κανεις άλλωστε? Εγώ απο την 4-5 ενεςη τις έκανα μόνη μου και όλα μια χαρά!

Και αν δεν κάνω λάθος στα ιδιωτικά μαιευτήρια οι μαίες σε ρωτάνε ποιος γιατρός σε παρακολουθεί. Τι θα πεις ο γιατρός μου ειναι στο δημόσιο? δεν νομίζω ότι θα σου κάνουν την ένεση.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε τώρα γιατι εγώ έχω εντελώς διαφορετική προσέγγιση στο θέμα. Τον παπ έχεις?

Εμένα μου ειπε 1 μερα αρχίζω cyclacur, δεύτερη ενέσεις και την 4η να πάω για οιστραδιολη.

Να μου δώσει το κινητό του ούτε λόγος!

 

Εγώ έχω τον Γάβαρη, και το κινήτο του μου το εδωσε απο την πρωτη συναντηση. Οι οδηγίες του ηταν αυτές που σου είπα και πριν. Πάρε τηλ στο γραφειο του στο νοσοκομειο και ρωτα διευκρινησεις αν νομιζεις οτι χρειαζεσαι. Πιστευω θα σε ενημερωσουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dimitroula μην ανησυχεις για τις ενεσεις... Φυσικα και μπορεις να πας στο Ελενα να τις κανεις. Οι νοσηλευτριες τις παιζουν στα δαχτυλα. Επισης μπορεις να τις κανεις κ σε ολα τα ιδιωτικα μαιευτηρια.... Απλα καποιες προισταμενες στι Ιασω σου ζητανε το χαρτι του ιατρου για να ειναι σιγουρες για τη σωστη δοση που πρεπει να κανουν... Εγω στη πρωτη μου διεγερση που ημουν ακομα ψαρωμενη ειχα το ιδιο αγχος αλλα τελικα δεν αντιμετωπισα ουτε μια μερα προβλημα.... Προσοχη μιλαω για κλινικες/ νοσοκομεια/ ιατρικα κεντρα.... Οχι φαρμακεια....

 

Και εγω φανταζομαι ότι πιθανον δεν θα αντιμετωπισω προβλημα αν παω στο Ελενα Σαββατο ή Κυριακή για την ένεση, αλλα βεβαια δεν παυει να μου δημιουργει ενα αγχος ολο αυτο. Υπομονη, σε λιγο καιρο θα ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτό? οι ενέσεις δεν ειναι τίποτα και ποσο λάθος μπορεί να τις κανεις άλλωστε? Εγώ απο την 4-5 ενεςη τις έκανα μόνη μου και όλα μια χαρά!

Και αν δεν κάνω λάθος στα ιδιωτικά μαιευτήρια οι μαίες σε ρωτάνε ποιος γιατρός σε παρακολουθεί. Τι θα πεις ο γιατρός μου ειναι στο δημόσιο? δεν νομίζω ότι θα σου κάνουν την ένεση.

 

Δεν μπορουν να σου αρνηθουν μωρε την ενεση.... Απλα μπορει να πεσεις σε καμια δυσκοιλια νοσηλευτρια και απλα να σου ζητησει το χαρτι του γιατρου.... Εγω εχω παει σε ολα τα ιδιωτικα και τις εχω κανει. Μια φορα ειχα παει και στη βιοιατρικη... Ενταξει εκει δεν το συνιστω γιατι τους το απαγορευουν απο τη διευθυνση. Απλα η κοπελιτσα εκει με βαλε στα μουλωχτα γιατι τοσες φορες που μου ειχε ρουφηξει το αιμα με ειχε μαθει...

Και φυσικα δεν ειναι δυσκολες οι ενεσεις... Απλα και εγω στην αρχη ημουν λιγοψυχη και δεν μου ερχοταν να τρυπηθω... Ακομα και τωρα δηλαδη αμα εχω καιρο να κανω ενεση, στην αρχη παντα κολλαω και καθομαι με τη βελονα κανα πενταλεπτο πανω απο τη κοιλια μου... Εννοειται πως αν παρεις το κολαι μετα ειναι πισ οφ κεικ.... Σιγα μην κολλησουμε εκει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουν να σου αρνηθουν μωρε την ενεση.... Απλα μπορει να πεσεις σε καμια δυσκοιλια νοσηλευτρια και απλα να σου ζητησει το χαρτι του γιατρου.... Εγω εχω παει σε ολα τα ιδιωτικα και τις εχω κανει. Μια φορα ειχα παει και στη βιοιατρικη... Ενταξει εκει δεν το συνιστω γιατι τους το απαγορευουν απο τη διευθυνση. Απλα η κοπελιτσα εκει με βαλε στα μουλωχτα γιατι τοσες φορες που μου ειχε ρουφηξει το αιμα με ειχε μαθει...

Και φυσικα δεν ειναι δυσκολες οι ενεσεις... Απλα και εγω στην αρχη ημουν λιγοψυχη και δεν μου ερχοταν να τρυπηθω... Ακομα και τωρα δηλαδη αμα εχω καιρο να κανω ενεση, στην αρχη παντα κολλαω και καθομαι με τη βελονα κανα πενταλεπτο πανω απο τη κοιλια μου... Εννοειται πως αν παρεις το κολαι μετα ειναι πισ οφ κεικ.... Σιγα μην κολλησουμε εκει!

 

Κοίτα εμένα για αρχή αυτό που με αγχώνει είναι πως θα συναρμολογήσω την ένεση και θα τραβήξω τις μονάδες. Δηλαδή έχω ένα μικρό μπουκαλάκι 900 μονάδες, μία πένα και μία βελόνα. Κάποιος πρέπει να μου εξηγήσει πως συναρμολογείται όλο αυτό. Τώρα για το ποιος θα μου την κάνει φάνταζομαι ότι αυτό είναι το πιο εύκολο στην υπόθεση. Εμένα με ενδιαφέρει να τραβάω σωστα τις μονάδες. Το Puregon έχω.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εμένα για αρχή αυτό που με αγχώνει είναι πως θα συναρμολογήσω την ένεση και θα τραβήξω τις μονάδες. Δηλαδή έχω ένα μικρό μπουκαλάκι 900 μονάδες, μία πένα και μία βελόνα. Κάποιος πρέπει να μου εξηγήσει πως συναρμολογείται όλο αυτό. Τώρα για το ποιος θα μου την κάνει φάνταζομαι ότι αυτό είναι το πιο εύκολο στην υπόθεση. Εμένα με ενδιαφέρει να τραβάω σωστα τις μονάδες. Το Puregon έχω.

 

Οκ εγώ έχω τον παπ γι αυτό μάλλον ειναι διαφορετικά τα πράγματα.

Όσον αφορά την puregon άπειρα βιντεάκια στο you tube,ενώ μου τα είχαν εξηγήσει όλα απο το ιδιωτικό κέντρο, τα ξαναείδα για την εμπέδωση. Να θυμάσαι να μην χάνεις χρόνο με το υγρό εκτός ψυγείου.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος βρε παιδιά....

Μόλις αδιαθέτησα.τωρα τι κάνω? ξεκινάω κανονικά ? που ειναι Παρασκευή βράδυ και το Έλενα λογικά θα ειναι κλειστό Σαββατοκύριακο?

Επίσης μου είπαν ότι την αυριανή μερα θα μετρήσω ως πρώτη μερα περιόδου εφ όσον πέρασε απο 6:00 το απόγευμα, για να αρχίσω ενέσεις.

Να πάρω ένα cyclacur απόψε ή να τα ξεκινήσω αύριο που μου είπαν ένα πρωί, ένα βράδυ?

Αγχώθηκα.

Ανυπομονώ για απάντηση οποία κοπελα ξέρει κάτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλεος βρε παιδιά....

Μόλις αδιαθέτησα.τωρα τι κάνω? ξεκινάω κανονικά ? που ειναι Παρασκευή βράδυ και το Έλενα λογικά θα ειναι κλειστό Σαββατοκύριακο?

Επίσης μου είπαν ότι την αυριανή μερα θα μετρήσω ως πρώτη μερα περιόδου εφ όσον πέρασε απο 6:00 το απόγευμα, για να αρχίσω ενέσεις.

Να πάρω ένα cyclacur απόψε ή να τα ξεκινήσω αύριο που μου είπαν ένα πρωί, ένα βράδυ?

Αγχώθηκα.

Ανυπομονώ για απάντηση οποία κοπελα ξέρει κάτι.

 

Καντι μετρας μερες οπως σου ειπαν.Αυριο η πρωτη.Δεν εχεις κανενα κινητο,απο γιατρο ,μαια,βοηθο?Επειδη δεν ξερω για τα cyclacur αλλα ειναι να τα ξεκινησεις την 1η μερα,τα ξεκινας αυριο.Καλη αρχη με αισιοδοξια!!

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Έλεος βρε παιδιά....

Μόλις αδιαθέτησα.τωρα τι κάνω? ξεκινάω κανονικά ? που ειναι Παρασκευή βράδυ και το Έλενα λογικά θα ειναι κλειστό Σαββατοκύριακο?

Επίσης μου είπαν ότι την αυριανή μερα θα μετρήσω ως πρώτη μερα περιόδου εφ όσον πέρασε απο 6:00 το απόγευμα, για να αρχίσω ενέσεις.

Να πάρω ένα cyclacur απόψε ή να τα ξεκινήσω αύριο που μου είπαν ένα πρωί, ένα βράδυ?

Αγχώθηκα.

Ανυπομονώ για απάντηση οποία κοπελα ξέρει κάτι.

 

Ηρεμησε κοριτσακι μου.... Τα cyclacur ειναι απλα " μητροσταλτικα" εφ οσον σου ειπαν 1η μερα, ξεκινας αυριο...Καλη αρχη κοριτσακι!!! Η Παναγια μαζι σου... Stay tuned...

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμησε κοριτσακι μου.... Τα cyclacur ειναι απλα " μητροσταλτικα" εφ οσον σου ειπαν 1η μερα, ξεκινας αυριο...Καλη αρχη κοριτσακι!!! Η Παναγια μαζι σου... Stay tuned...

 

Δεν έχω αγχωθεί για την διαδικασία, αλλα για το αν ειναι όλα οκ με τον βιολόγο.

Εφ όσον αύριο ξεκινήσω ενέσεις σε 15 μερες πάμε για ωοληψια. Δυστυχώς δεν έχω κινητό απο κανέναν και φυσικά σήμερα που τηλεφώνησα δεν το σήκωσε κανεις. Μάλλον θα πάρω το ρίσκο μου και θα κάνω δυο δόσεις αύριο και μεθαύριο μέχρι να τους μιλήσω.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κοριτσάκια μου.

Εύχομαι το 2016 να βρέξει μωράκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγχωθεί για την διαδικασία, αλλα για το αν ειναι όλα οκ με τον βιολόγο.

Εφ όσον αύριο ξεκινήσω ενέσεις σε 15 μερες πάμε για ωοληψια. Δυστυχώς δεν έχω κινητό απο κανέναν και φυσικά σήμερα που τηλεφώνησα δεν το σήκωσε κανεις. Μάλλον θα πάρω το ρίσκο μου και θα κάνω δυο δόσεις αύριο και μεθαύριο μέχρι να τους μιλήσω.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κοριτσάκια μου.

Εύχομαι το 2016 να βρέξει μωράκια!!!

 

Να ζητησεις ενα κινητο,απο προισταμενη,υπευθηνη..δεν ξερω πως λειτουργει εκει το συστημα,αλλα το ιδανικο θα ηταν και απο το γιατρ που σε εχει αναλαβει.Σ/Κ ειναι παντα κλειστα.

Καλη αρχη και παλι και ολα να πανε καλα.

GdD5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγχωθεί για την διαδικασία, αλλα για το αν ειναι όλα οκ με τον βιολόγο.

Εφ όσον αύριο ξεκινήσω ενέσεις σε 15 μερες πάμε για ωοληψια. Δυστυχώς δεν έχω κινητό απο κανέναν και φυσικά σήμερα που τηλεφώνησα δεν το σήκωσε κανεις. Μάλλον θα πάρω το ρίσκο μου και θα κάνω δυο δόσεις αύριο και μεθαύριο μέχρι να τους μιλήσω.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κοριτσάκια μου.

Εύχομαι το 2016 να βρέξει μωράκια!!!

 

Και εγω ξεκιναω σε κανα 2 μερες το κοντο πρωτοκολλο...

Και εμενα μου ειπαν πως αμα πεσει πρωτη μερα περιοδου σαββατο ( ξεκιναω 2η μερα περιοδου gonal), κανω κανονικα τις ενεσεις και τους μιλαω απο δευτερα... Οποτε φανταζομαι πως δεν πειραζει ( ή δεν τους νοιαζει).....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω ξεκιναω σε κανα 2 μερες το κοντο πρωτοκολλο...

Και εμενα μου ειπαν πως αμα πεσει πρωτη μερα περιοδου σαββατο ( ξεκιναω 2η μερα περιοδου gonal), κανω κανονικα τις ενεσεις και τους μιλαω απο δευτερα... Οποτε φανταζομαι πως δεν πειραζει ( ή δεν τους νοιαζει).....

 

Ποτε τους μίλησες?

Δεν σου είπαν κάτι για τον βιολόγο όπως στην think positive?

Γιατι εγω η τελευταία επαφή που είχα ήταν αρχές Δεκέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Να ζητησεις ενα κινητο,απο προισταμενη,υπευθηνη..δεν ξερω πως λειτουργει εκει το συστημα,αλλα το ιδανικο θα ηταν και απο το γιατρ που σε εχει αναλαβει.Σ/Κ ειναι παντα κλειστα.

Καλη αρχη και παλι και ολα να πανε καλα.

 

Μετά το ραντεβού με τον γιατρό ζήτησα το κινητό του απο μια μαία και μου ειπε να το ζητήσω απο τον ίδιο τον γιατρό. Όπου είχε περάσει το επόμενο ραντεβού και φυσικά ντράπηκα να χτυπήσω την πόρτα.... Όταν τον ξαναδώ σίγουρα θα το ζητήσω.

Link to comment
Share on other sites

Κάντι μου καλή επιτυχία κοριτσάκι μου, Δημητρούλα επίσης και σε όλα τα κορίτσια που ξεκινάνε τώρα, όλα να πάνε καλά και να μην αγχώνεστε. Εγώ την πρώτη ένεση την έκανα σε φαρμακείο, μου έδειξε το φάρμακο και μετά τις επόμενες μόνη μου. Πραγματικά δεν είναι τίποτα. Ο Γάβαρης δίνει το τηλ του και πάντα το σηκώνει,δεν είχα κανένα πρόβλημα με την επικοινωνία. Οπωσδήποτε Κάντι να ζητήσεις το τηλ του γιατρού. Κορίτσια σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να κρατήσετε μια τεράστια χοριακη.

zl9Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε κοριτσάκι μου!

Εσύ πως είσαι, πως τα πας?

 

Εγω είμαι λιγο καλύτερα Κάντι μου. Δεν εχω τόσους εμετούς κα σε μια βδομάδα μπαινω στον 4ο όποτε πιστευω να μου περάσουν όλα. Μετακομιζουμε κιόλας τωρα οπότε εχω αρκετά πράγματα να κάνω.Σιγα σιγά περνάει ο καιρός...

zl9Up2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ψαχνω για εξωσωματικη αλλα σε δημοσιο νοσοκομειο

καταρχας ξερετε αν η καργακου ειναι στο ελελνα?κανει απογευματινα ιατρεια?

σε εμας υπαρχει προβλημα στο σπερμ ακολουθησαμε αγωγη κια τωρα θα παμε για το τελευταιο σπερμοδιαγραμμα αλλα δεν νομιζω οτι κατι αλλαξε,,,

να σημειωσω οτι δεν εχω καταληξει μεχρι τωρα σ εεναν γυναικολογο για αυτο αναρωτιεμαι αν η καργακου η ο γαβαρης εκτος απο την εξωσωματικη ειναι και γυναικολογοι σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης.

χρειαζομαι θετικη ενεργεια κοριτσια οτι δεν ειναι ολα τοσα δυσκολα και οτι και σε δημοσιο νοσοκομειο θα μπορεσω να καταφερω κατι...

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι λιγο καλύτερα Κάντι μου. Δεν εχω τόσους εμετούς κα σε μια βδομάδα μπαινω στον 4ο όποτε πιστευω να μου περάσουν όλα. Μετακομιζουμε κιόλας τωρα οπότε εχω αρκετά πράγματα να κάνω.Σιγα σιγά περνάει ο καιρός...

 

Απίστευτο για ποτε πέρασε ο καιρός!!!

Πολυ χαίρομαι για σένα κοριτσάκι μου,μου δίνεις πολυ κουράγιο που το θαύματα κι σου έγινε στο Έλενα.

Επίσης πήρα σήμερα και ενημέρωσα ότι άρχισα ενέσεις. Και δεν μου ανέφεραν κανένα πρόβλημα με τον βιολόγο. Επομένως αναπτερώθηκα και είμαι σε αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ψαχνω για εξωσωματικη αλλα σε δημοσιο νοσοκομειο

καταρχας ξερετε αν η καργακου ειναι στο ελελνα?κανει απογευματινα ιατρεια?

σε εμας υπαρχει προβλημα στο σπερμ ακολουθησαμε αγωγη κια τωρα θα παμε για το τελευταιο σπερμοδιαγραμμα αλλα δεν νομιζω οτι κατι αλλαξε,,,

να σημειωσω οτι δεν εχω καταληξει μεχρι τωρα σ εεναν γυναικολογο για αυτο αναρωτιεμαι αν η καργακου η ο γαβαρης εκτος απο την εξωσωματικη ειναι και γυναικολογοι σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης.

χρειαζομαι θετικη ενεργεια κοριτσια οτι δεν ειναι ολα τοσα δυσκολα και οτι και σε δημοσιο νοσοκομειο θα μπορεσω να καταφερω κατι...

 

Σου απάντησα και στο πμ.

Νομίζω ότι ειναι και η Καργάκου στο Έλενα. Σίγουρα παρακολουθούν και την διάρκεια της εγκυμοσύνης γιατι στο σαλονάκι υπάρχουν και εγκυμονούσες αν και ειναι τμήμα εξωσωματικής. Για τα απογευματινά ραντεβού αμφιβάλω ότι κάνουν, αλλα θα πρέπει να το ρωτήσεις. Μήπως έχουν ιατρείο έξω.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο για ποτε πέρασε ο καιρός!!!

Πολυ χαίρομαι για σένα κοριτσάκι μου,μου δίνεις πολυ κουράγιο που το θαύματα κι σου έγινε στο Έλενα.

Επίσης πήρα σήμερα και ενημέρωσα ότι άρχισα ενέσεις. Και δεν μου ανέφεραν κανένα πρόβλημα με τον βιολόγο. Επομένως αναπτερώθηκα και είμαι σε αναμονή.

 

Είδες πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός; Ούτε εγώ δεν μπορώ να το πιστέψω καλά καλά!

Μπράβο, έτσι θέλει, υψηλό ηθικό και όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι. Θα γίνει και το δικό σου θαυματάκι! Πολύ χαίρομαι που ξεκίνησες! Όλα θα πάνε τέλεια, θα δεις!:lol:

zl9Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Phillia Kai vtevi ή οποία κοπελα έκανε εξωσωματική στο Έλενα. Ποτε σας κάνανε τον πρώτο υπέρηχο? εμένα ακόμα και στην έκτη μερα ενέσεων με υπέρηχο δεν θα με δει ο γιατρός. Έχω αγχωθεί στην ωοληψια θα μάθω ποσά ωάρια έχω?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...