Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δώστε μας την ευχή σας να παμε καλα στο χειρουργειο!


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Είναι πάρα πολύ καλά!

Δόξα τω Θεώ!!!!!!

 

 

Ξέχασα να γράψω, πως την αποτυχία από το νοσοκομείο την απέδωσαν στους "κακούς ιστούς" που έχει....

Βέ΄ναια αυτό μου ήταν την τελευταία μέρα. Μέχρι πριν να φύγουμε έλεγαν ότι πήγε πολύ καλά...

και το τόνιζαν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!

Με κορόιδευαν με τόσο θράσσος...

Σιγά μην έλεγαν ότι κάνανε πρακτικοί οι ειδικευόμενοι...

Υποτίθεται πως θα τον εγχείριζε ο διευθυντής...

 

Α και ένα βασικό. Το ραντεβού κλείστηκε μέσω γνωστής.

Υο συγκεκριμένο νοσοκομείο φημίζεται για την παιδοχειρουργική του.

Όταν τη ρώτησα για το αν θέλουν "χαρτζιλίκι" μου είπε κατηγορηματικά όχι.

Από ότι φάνηκε έπρεπε να είχα δώσει με το "ζόρι"...

 

Συγχρόνως με εμάς νοσηλευόταν και ένα άλλο παιδάκι για τον ίδιο λόγο λίγο πιο μεγάλο.

Είχε κάνει παλιότερα πάλι επέμβαση διόρθωσης υποσπαδία... φυσικά δε πήγε καλά και όπως εμάς

τους είπαν να πάνε μετά από ένα διάστημα. Τίποτα δεν έγινε και πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 305
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μη ταλαιπωρηθείτε ξανά.

Εμείς βγήκαμε εχθές από το 2ο χειρουργείο.

Καλή ανάρωση κοπελουδίτσα μου... ελπίζω να είναι η τελευταία επέμβαση που κάνει γενικότερα το πλασματάκι σου!

Εμεις Σεπτέμβρη ξαναμπαίνουμε...

Ιβετ μου, μέχρι την άλλη Πέμπτη θα είναι περδίκι ο μικρούλης... άντε να ξεμπερδεύει!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

Υπάρχουν πάρα πολλές εγχειρητικές τεχνικές.

Για να καταλάβετε και μία ακόμα διαφορά...

ο καθετήρας που του βάλανε στο δημόσιο είχε τριπλάσια διάμετρο

από αυτόν που του βάλανε τώρα.

Εϊναι που θα πέσεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Angel χάρηκα που πάει τόσο καλά!!!! :D

Και σε σκεφτόμουνα! Αυτή τη βδομάδα εμείς έχουμε δύο ραντεβού σε γιατρούς, ένα στο Παπαγεωργίου αύριο και μετά την Παρασκευή στον ιδιώτη που σου είχα πει.

Θα δω τι θα μου πούνε και θα "συγκρίνουμε" γνώμες!

 

Περαστικά σας και φιλιά στον μικρό! :)

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ συντρόφισσες.

Για το αποτέλεσμα θα δείξει ο χρόνος.

Από Τρίτη πάντως που θα βγάλουμε την περίδεση και τον καθετήρα θα έχουμε μια γενική εικόνα!

Κρίμα να τυρρανιούνται έτσι! Πολύ κρίμα!

 

Έχω να του δώσω παυσίπονο από το πρωί.

Δεν δείχνει να πονάει.

Παίζει, γελάει... όλα μια χαρά.

Φτου φτου μη το ματιάσω το παιδί.

Αφού αναρωτιέμαι ώρες ώρες... τώρα έκανε εγχείρηση το μωρό;;;

 

Maestria θα σου στείλω πμ όποτε μπορώ με περισσότερες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

οταν εκανε την κρυψορχια ο Βασιλης, το απογευμα ημασταν σπιτι και χοροπηδαγε πανω στο κρεββατι μου! Εφαγε και μια τουμπα που ηταν ολη δικια του ..... μαλλλον κατι τους κανει η αναισθησια χιχιχιχιχι

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχει πολυ ασχημη εμπειρία απο την προηγούμενη επέμβαση για αυτο εχω φρικαρη πήγαμε για μια επέμβαση ρουτίνας και καταλήξαμε να φοβόμαστε μην χάσουμε το πουλάκι του παιδιού.Αφου εγινε το χειρουργείο ολα πήγαιναν καλα στις δυο μέρες βγήκαμε σπίτη το παιδι ειναι πολυ δραστήριο, δεν θα ξεχάσω οτι δεν ήθελε να περπαταει και οποτε περπατούσε το κραταγαμε δυο σχεδον τον τσουλάγαμε φοβάταν κιόλας, πεζαμε γελαγαμε και εβγενα στο μπαλκόνι ή πήγαινα στο μπανιο και έκλεγα, μετα απο δυο μέρες διαμονή σπίτη λεω στον αντρα μου οτι μου μυρίζει η τομή του παιδιου, ήταν δεμενο με γάζες θυμαμαι με έλεγαν ολη υπερβολικη ακομα και ο γιατρος του λεω να τον φέρω μονο να τον μυρίσες και να φύγω? μου μύριζε σαν ψοφίμη ειχα χεστη στην κυριολεξία!!!! Τον παω και μολις τον ανοιγουν μου λενε εχει μικροβιο,εχει πρασινιση η τομή, θα του κανουμε συχνες αλλαγες αλλα η μιση επεμβαση απετυχε φευγω παω σπίτη με το παιδι και με παιρνουν τηλεφωνο την αλλη μερα και μου λενε παρε ρουχα και ελα για εισαγωγη κατσαμε μεσα μια βδομαδα με καθημερινες αλλαγες και το παιδακι μου να κλαιει σπαρακτικα καθημερινως οποτε του εκαναν αλλαγες. Τους ειπα δεν ζηταω ευθυνες το μονο που ζηταω ειναι να γινει καλα το παιδι μου.Θυμαμαι το βραδυ που μπηκαμε ξανα πιανω την βοηθό του γιατρου και τις λεω, μπορει να συμβει κατι κακο στο πουλακι του παιδιου? και μου λεει ειναι απιθανο να μηλησουμε για σεψεμία ή ακροτηριασμό και τις απαντώ απιθανο ήταν για σας και το οτι πήρε μικροβιο οταν σας το ειπα οτι μου μιρήζει γελαγατε....

Τα εχω ξαναπει σε καποιο λινκ ολα αυτα τα ξαναλέω για να καταλαβετε ποσο εχω φοβηθη.

Και μετα απο ολα αυτα αλλαξα γιατρο και εμαθά οτι τελικα η επεμβαση απετυχε παντελώς!!!!!

 

ρε δε το χωράει το μυαλό μου..

πως παίζουν έτσι με τα παιδάκια οι αλήτες;

ήθελα να 'ξερα αν 'ηταν το δικό τους παιδί στη θέση τωνδικών μας πως θα ήταν τα πράγματα;

αλλά και τι να κάνεις;

ποιος θα πάρει την ευθύνη;

μήνυση;;; τι είναι αυτό;

που από το νοσοκομείο θα πέσουν να σε φάνε.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα κανείς ποτέ δεν φταίει, μόνο το κράτος!

 

Σε παρακαλώ Χρύσα, τα δικά τους παιδιά τα στέλνουν στα "καλύτερα" και τα χειρουργούν "οι καλύτεροι"!

 

Εμείς είμαστε αναγκασμένοι να τα πηγαίνουμε στους "Χασάπηδες" και να περιμένουμε πότε θα μας πέσει ο ουρανός στο κεφάλι!

 

Ουφ, άντε να τελειώνουμε όλοι με το καλό.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτό το θέμα Χρύσα είναι τι θα σου τύχει. Μια άλλη κοπέλα, που είχε γράψει στο τόπικ για τον υποσπαδία και της έστειλα πμ, το έκαναν στο Παπαγεωργίου - πριν κάνα 6μηνο κιόλας - και είναι μια χαρά ο γιος της!

 

Ουφ, σαν να παίζω ρώσικη ρουλέτα αισθάνομαι ώρες - ώρες :(.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To μόνο μου μέλημα τοτε ήταν να γίνει καλα το παιδί μου δεν ήμουν ικανή ψυχολογικά να κάνω κάτι αλλο και οταν ήρθε η στιγμή να φύγουμε δεν κοιταξα καν πισω ουτε σκεφτηκα να κάνω κάτι ειπα δοξα το θεό και παμε παρακάτω, δεν ξέρω αν έκανα το σωστό αλλα δεν με νιάζει. Πηγα και εγω σε ιδιωτικό γιατρό για να πάρω γνώμη ειναι γνωστος εδω στην αθήνα δεν μου αρεσε ομως το οτι θα του εκαναν μια ενεση για να του μεγαλώση το πεος ενα μήνα πριν και οτι θα καθοταν μεσα μονο δυο μέρες μπορει να ειναι και σωστο δεν ξέρω η διαισθησή μου δεν με πηγε σε αυτον!!!

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

έτσι, να τελειώνουμε!

αμάν...

ρε όχι να σαπίζει το πουλάκι του παιδιού και κανένας να μη δίνει σημασία!!!!!!!

θα τρελλαθώ σου λέω.

 

Θα την κάνουμε στο ελενας σε αλλον γιατρό, μου ειχαν πει οτι αυτο μπορει να τύχη στον καθενα μας που μπορει να κάνει χειρουργείο δεν μπορω να πω ενδιαφερθηκαν αφου ομως ειδαν οτι τελικα ειχα δίκιο αν δεν ήμουν λεπτομερης τόσο ίσως το παιδακι μου να εμενε ολες τις μέρες κλειστό και τοτε δεν ξερω και εγω τι θα γινόταν..

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

To μόνο μου μέλημα τοτε ήταν να γίνει καλα το παιδί μου δεν ήμουν ικανή ψυχολογικά να κάνω κάτι αλλο και οταν ήρθε η στιγμή να φύγουμε δεν κοιταξα καν πισω ουτε σκεφτηκα να κάνω κάτι ειπα δοξα το θεό και παμε παρακάτω, δεν ξέρω αν έκανα το σωστό αλλα δεν με νιάζει.

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Και εγώ το ίδιο έκανα.. Δεν είχα κουράγιο για τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Θα την κάνουμε στο ελενας σε αλλον γιατρό, μου ειχαν πει οτι αυτο μπορει να τύχη στον καθενα μας που μπορει να κάνει χειρουργείο δεν μπορω να πω ενδιαφερθηκαν αφου ομως ειδαν οτι τελικα ειχα δίκιο αν δεν ήμουν λεπτομερης τόσο ίσως το παιδακι μου να εμενε ολες τις μέρες κλειστό και τοτε δεν ξερω και εγω τι θα γινόταν..

 

Ναι ναι... βέβαια... στον καθένα!!!!

Τι θα λέγανε; λογικό είναι.

 

Αφού σου είπαν να πας ξανά σπίτι σου... και την επόμενη μέρα που κάνανε το meeting και

κάνανε κακάκια πάνω τους γιατί όντως κατάλαβαν πως κάνανε βλακεία σου είπαν να ξαναπάς.

 

Το ποσοστό αποτυχίας το δέχομαι

αλλά όχι την κοροϊδία.

Όταν αφήνουμε το παιδί μας στα χέρια τους οφείλουν να κάνουν ότι καλύτερο.

 

Ελπίζω να πάνε καλά τα πράγματα για όλες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι... βέβαια... στον καθένα!!!!

Τι θα λέγανε; λογικό είναι.

 

Αφού σου είπαν να πας ξανά σπίτι σου... και την επόμενη μέρα που κάνανε το meeting και

κάνανε κακάκια πάνω τους γιατί όντως κατάλαβαν πως κάνανε βλακεία σου είπαν να ξαναπάς.

 

 

Αυτο που λες το σκεφτηκα με το που με πήραν τηλεφωνο για να παω παλη ήμουν συγουρη οτι τα εκαναν πάνω τους..

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι... βέβαια... στον καθένα!!!!

Τι θα λέγανε; λογικό είναι.

 

Αφού σου είπαν να πας ξανά σπίτι σου... και την επόμενη μέρα που κάνανε το meeting και

κάνανε κακάκια πάνω τους γιατί όντως κατάλαβαν πως κάνανε βλακεία σου είπαν να ξαναπάς.

 

Το ποσοστό αποτυχίας το δέχομαι

αλλά όχι την κοροϊδία.

Όταν αφήνουμε το παιδί μας στα χέρια τους οφείλουν να κάνουν ότι καλύτερο.

 

Ελπίζω να πάνε καλά τα πράγματα για όλες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Angelmama γεια σου. πως παει το παιδι? Βγαλατε τα ραμματα?

Link to comment
Share on other sites

Angelmama γεια σου. πως παει το παιδι? Βγαλατε τα ραμματα?

sorry ,εννοω την περιδεση και το καθετηρακι.Σε 2 μηνεσ θα φανει τι εγεινε αν και απο την αρχη της πρωτης εβδομαδας το καταλαβαινεις.Ο δικος μου ο γιος (10 φορες χειρουργημενος για οσχεοπεικο υποσπαδια) οσες φορες χειρουργειτο φαινοταν αμεσως.Ευχομαι ολα να τελειωσαν με το καλο και να μην χρειαστει να το ξαναπερασετε αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ρε γμτ δεν φάνηκε... όταν βγήκε την έβδομη μέρα καθετήρας και περίδεση είχε διορθωθεί εντελώς η κύρτωση, το παιδάκι κατουρούσε κανονικά και όλα φαινόντουσαν κομπλέ. Βέβαια απ'την αρχή μας είχε πει ο γιατρός ότι αν δεν περάσει κάποιο χρονικό διάστημα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος 100% για συρίγγιο. Την 11-12 περίπου μέρα απ'το χειρουργείο άνοιξε το συρίγγιο και σιγά σιγά έκλεισε η νέα τρύπα.

(Ο δικός μου έχει στεφανιαία υποσπαδία δηλαδή κάτω απ'την βαλανό)

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμάς ρε γμτ δεν φάνηκε... όταν βγήκε την έβδομη μέρα καθετήρας και περίδεση είχε διορθωθεί εντελώς η κύρτωση, το παιδάκι κατουρούσε κανονικά και όλα φαινόντουσαν κομπλέ. Βέβαια απ'την αρχή μας είχε πει ο γιατρός ότι αν δεν περάσει κάποιο χρονικό διάστημα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος 100% για συρίγγιο. Την 11-12 περίπου μέρα απ'το χειρουργείο άνοιξε το συρίγγιο και σιγά σιγά έκλεισε η νέα τρύπα.

(Ο δικός μου έχει στεφανιαία υποσπαδία δηλαδή κάτω απ'την βαλανό)

 

 

Η περιδεση κραταει μεχρι την εβδομη μέρα? εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι απο την δευτερη μερα τον ανοιγουν και τον πλένουν και μενει μονο με μια γαζουλα, λες να μην καταλαβα??

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια να σας πω...

κοιμηθήκαμε πολύ καλά.

χθες ειδικά το βράδυ, έτρεχε, γελούσε, έπαιζε, σα να μην έκανε κανένα χειρουργείο.

Άπίστευτο μου φάνηκε.

Περίδεση και καθετήρα βγάζουμε την Τρίτη.

Αμάν και πως περιμένω...................................

 

Με γάζα το είχαν στο δημόσιο. Τώρα έχει ένα άλλο από ειδικό αφρό.

Καμία σχέση. Αυτό προκαλεί αιμόσταση και είναι τόσο σταθερό που μπορεί να κάνει σχεδόν

όλες τις δραστηριότητές του!

Ακόμα και να μη πετύχει (χτύπα ξύλο Παναγίτσα μου), τουλάχιστον ξέρω ότι το παιδί ταλαιπωρήθηκε στο ελάχιστο..... και όχι να είναι δεμένο ξαπλωμένο χειροπόδαρα για 9 ημέρες! Αίσχος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Φοραει το πάμπερς του κανονικά, απλά πήραμε 1 νούμερο μεγαλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...