Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ολα εχουν ενα τελος.....


Recommended Posts

Ναι μπορει να επιστρεψει........μη το αποκλειεις.....κι εγω νομιζα οτι πηγαινε για αποθηλασμο και τωρα δνε ξεκολλαει........μαλιστα ενα διαστημα μου κανε το εξης ανυποφορο στον υπνο.......κολλουσε στο στηθος και ηθελε ετσι να κοιμηθει ολη νυχτα, δεν γυριζε πλατη........τρομαξα να τον συνεφερω.......πριν ειμασταν πολυ ωραια, επινε λιγο και κοιμοταν.......τωρα με την εγκυμοσυνη δεν εχω τοση υπομονη........ειχα και καθε τοσο πονακια κι αγχωνομουν.......μη τυχον και οφειλονται σε συσπασεις.....μη παμε και γυρευοντας......αλλα αφου φτασαμε μεχρι δω καλα ειμαστε.....

 

Παντως σκεψου το για αδερφακι......κι εγω για αυτον το σκεφτομουν......να χει καποιον.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο δικος μου δεν κοιμοταν παρα ελαχιστα στο 24ωρο.......ειχα λαλησει.......εδω και δυο μισι χρονια εχω να κοιμηθω σαν ανθρωπος......ευχομαι ο νεοπας να ειναι πιο βολικος.....αλλιως θα σαλταρω!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ο Κων ειναι ο πιο σημαντικος λογος που θελω δευτερο παιδι αλλα και τομητρικο μου δεν εχει ολοκληρωθει.Δυστυχως ειμαστε πολυ ασχημα οικονομικα αλλα και ψυχοσωματικα κουρασμενοι.Δεν εχουμε ΚΑΜΜΙΑ απολυτως βοηθεια και εχουμε εξουθενωθει.Ωστοσο αν φτιαξουν τα οικονομικα μας θα το κανουμε.

Παντως αν επιστρεψει στι στηθος δε θα του το στερησω εννοειται.Ο,τι θελει ας κανει, εγω εδω ειμαι...

εσεις ακομα κοιμαστε μαζι?

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι........εχουμε ξαποστειλει τον μπαμπα στο παιδικο εδω και καιρο..........εχω παραγγειλει μια κουκετα γωνιακη (οπου το πανω μερος ειναι χαμηλο, μου ρχεται στο στηθος) και ειναι σαν σπιτακι, πολυ γουστοζικο, με την ελπιδα να το καψουρευτει και να αρχισει να κοιμαται μονος......αλλα δυστυχως θα αργησει ναρθει, αφου γεννησω δλδ......τον προετοιμαζω οσο μπορω ψυχολογικα, οτι θα ρθει το μωρακι και θα κλαιει ολη νυχτα, θα θελει γαλατακι απο τη μαμα και θα πρεπει να κοιμαμαι μαζι του........δεν εχω ιδεα τι θα κανουμε.......

 

Και δεν με αφηνει να κοιμηθω το θκατουλι.........δεν φθανει που υποφερω ετσι οπως ειμαι γκαστρωμενη και ποναω σε ολες τις πιθανες στασεις ξαπλας, παει και κολλαει πανω μου σφηνα και δεν μπορω να κοιμηθω......ολοκληρο κρεββατι και κοντευει να με πεταξει κατω..........τσαντιζομαι κι εγω και του λεω να παει πιο περα και παει, αλλα μετα τσουυυππππ ξανακολλαει πανω μου........λες και το χει καταλαβει.....

 

Παντως για το οικονομικο, επειδη κι εμας μας δυσκολευει, θα σου πω οτι στο δευτερο δεν εχεις πολλα εξοδα....βασικα το μονο που αγορασα ηταν τα κρεββατια........τιποτε αλλο........ολα τα εχουμε.......κι επειδη θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο (οπως εκανα και το πρωτο) τα εξοδα θα ειναι ελαχιστα.........επισης θηλαζουμε αρα δεν πλερωνουμε για γαλατα, μονο οι πανες ειναι.......κι αυτες αν διαθετεις τον καταλληλο μαζοχισμο παιρνεις τις υφασματινες.......

 

Οποτε το οικονομικο μπορεις να το δουλεψεις......ποτε δεν ειναι αρκετα τα λεφτα, εδω ακουω ζευγαρια να λενε πως δεν θα κανουν κανενα παιδι επειδη ζοριζονται........βαλε μπρος και τα αλλα φτιαχνονται.......

 

Εμεις λογω ηλικιας δεν ειχαμε και περιθωρια η τωρα ηταν η ποτε.......δεν ηθελα και τα παιδια να εχουν μεγαλη διαφορα ηλικιας......

 

Βεβαια εχουμε βοηθεια απο τους γονεις μου, αλλα Ολγα μου ολα φτιαχνονται......θα δεις...το παιδακι οταν ερθει θα τα προσπερασετε ολα.....κι εγω σκεφτομουν διαφορα, οικονομικα, θεματα καριερας...... αλλα τελικα προτιμησα να παψω να σκεφτομαι.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τον καιρο παλευω να τον αφηνω να κοιμαται μονος.......μεχρι προσφατα κοιμοταν μονο με στηθος.......οποτε τον βαζω για νανι, του λεω θα ρθω σε λιγο, παω να πλυθω και καθυστερω οσο μπορω για να αποκοιμηθει........ενιοτε φερνω την τηλεοραση μεσα.......δεν ειναι σωστο αλλα ευτυχως δεν εχει κολλησει, αν του πω δλδ πως δεν θα εχουμε τιβι αποψε το δεχεται.........δεν πιανει παντα βεβαια, συχνα δεν κοιμαται μεχρι να παω κι εγω.......αλλα εστω κι ετσι καναμε μια προοδο.......το μεσημερι φυσικα κοιμαται μονο με στηθος........

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

ολγα μου ποσο τυχεροι ειστε και οι δυο.... και συ που μπορεσες να δωσεις αυτο το δωρο και το παιδι που σου το δεχτηκε... Να'στε παντα καλα και τυχεροι!

εμεις τα καταφεραμε μια χαρα ως εδω (βεβ αια με πολλη προσπαθεια αρχικα με το @#$% παιδιατρο που ειχαμε μπλεξει αρχικα κλπ) αλλα τωρα εχουν αρχισει τα αλλα τα δυσκολα... παραθετω απο αλλο μηνυμα εδω μεσα σημερα...

 

Τελικα ολες τα "ακουμε" λιγο ως πολυ... και μενα μου το 'χαν πει αυτο οτι και καλα που τη θηλαζω την "κραταω" πισω.... και "τεινω να την κανω ομοφυλοφιλη"... (Θεε μου! τωρα τα θυμαμαι και γελαω τοτε ομως ~αν θυμαστε καποιες απο δω μεσα~ εκλαιγα με μαυρο δακρυ!) τελικα αφου τους εδωσα μια ξεγυρισμενη απαντηση (να'ναι καλα το φορουμ, η αγλαια και πολλες αλλες κοπελες απο δω μεσα που με βοηθησαν με αυτα που εγραφαν) το "ξεπερασαν" και φτασαμε ως εδω.... Ακομα θηλαζουμε (18 μηνες και 2 μερες σημερα και με τη δουλεια μου στη μεση) ΑΛΛΑ εχουν αρχισει τα αλλα οργανα... οτι και καλα πρεπει να αρχισει να "ελεγχει" η μικρη τον σφιγκτηρα και οτι εγω με το θηλασμο την "μπερδευω" (ημαρτον!) και αντι να κοιταμε αυτο (να ελεγχει τον πωπο της) την αποσυντονιζω με το θηλασμο και δουλευει ολο το σφιγκτηρα του στοματος! Συν το οτι θελουμε και δευτερο παιδακι και που δεν ερχεται φταιει και ο θηλασμος... και φυσικα η all-time-classic ατακα οτι την "κραταω πισω ψυχοκινητικα" και "καλα ακομα θηλαζεις? μου μοιαζει γελοιο!" το θεμα ειναι εχει πειστει πλεον και ο συζυγος (ενω μεχρι το χρον ο ηταν υπερμαχος τυ θηλασμου) οτι ο θηλασμος δεν "προσφερει τιποτα πια" και οτι αυτο το κανω για "καπριτσιο" δικο μου και εχουμε πλεον και τετοια θεματα... συν η δευτερη εγκυμοσυνη που δεν ερχεται.... ετσι εδω και καποιες μερες με κρυα καρδια εκοψα τα μεσημεριανο θηλασμο (γυρναγα στις 2-2,30 και θηλαζε πριν κοιμηθει) και τωρα πλεον εχουμε ισχυροτατες πιεσεις για τον πρωινο και φυσικα μετα για το βραδυνο! δεν ξερω τι θα κανω... απο το να εχουμε συνεχεια γκρινια... αλλα ρε γμτ δε θελω να σταματησουμε ακομα... ο στοχος μου (αφου τα καταφεραμε αρχικα...) ηταν τα 2 χρονια , οπως λεει και η unicef! αλλα...

 

 

Τα φιλια μου σε ολες σας!

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ αλλα πρεπει να κανω ενα update και να πω πτο ο Κωσταντης μετα απο την αποχη αλλακαι μια ιωση το Πασχα επεστρεψε στο στηθος πανηγυρικα.

 

χθες γυρισε παο το σταθμο με γκρινια και λεει γαλα....με το που θελει να θηλασει καταλαβαινω οτι ειναι αρρωστος, 38 πυρετο.Στοματιτιδα.Το ζουζουνι αμεσως εκει να βρει παρηγορια....

 

αυτα που σου λενε με τους σφικτηρες ειναι αδιανοητα.Ο Κων εκοψε την πανα μια ωραια μερα και μαλιστα κοβοντας πρωτα τα κακα,που απο οτι εχω διαπιστωσει απο φιλες ειναι πο δυσκολο. Επειδη εχω δυο κολλητες με αγοριαστην ιδια ακριβως ηλικιακαι που θηλασαν απο 3 μηνες η καθεμια σε πληροφορω τι το ενα δεν την εχει βγαλεικαθολου και το αλλο μονο στα τσισα.

 

Εγω οσο εγωιστικο και αν ακουγεται θεωρω την ανατροφη προταρχικα δικη μου υπιθεση και ποτε δε θα δεχομουν υποδειξεις απο κανενα, ουτε και απο τον αντρα μου, αν και δεν εχω κανενα θεμα με το θηλασμο, θα ελεγα οτι ειναι περηφανος. Με τον υπνοειχε ενα θεματακι επειδη δεν ενιωθε ασφλης να κοιμομαστε και οι 3 και φοβοταν μηπως χτηπησει το μωρο αλλα δεν με απασχολησε.Τωρα επεστρεψε και ειναι κα χαρουμενος χαχα.

 

Δεν ειμαι φεμινιστρια αλλα μεγαλωσα με μια μανα μονο και η μανα μου ελεγε: το παιδι ορφανευει απο μανα οχι απο πατερα.Θεωρω το ρολο της μανας για αυτα τα πρωτα χρονια ουσιαστικο και δεν θα επετρεπα σε κανενα να πεπεμβει.Απο τοτε που γενηθηκε εχω αφιερωσει τη ζωη μου να ασχολουμαι, να διαβαζω και να κανω το καλυτερο δυνατο για αυτο το πλασμα που εφερα στη ζωη και ακομη και με τα λαθη μου προσπαθω για το καλυτερο προς οφελος του.Και για να μην πεσετε να με φατε για το ρολο του πατερα φυσικα και ειναι σημαντικος αλλα οχι σε θεματα θηλασμου!!!!!!Αν δεν πιστευα πως ηταν θα το κανα μονη μουχαχα

 

Σορρυ για το μεγαλο ποστ αλλα φορτωνω ασχημα οταν βλεπω μανουλες να προσπαθουν και να τις σαμποταρουν.Καλη δυναμη

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...