Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πρησμενο στηθος μετα απο αποξεση


tiger73

Recommended Posts

καλησπερα σε ολες...ειχα και εγω την δυσαρεστη εμπειρία της παλινδρομης κυησης και 10 μερες μετα τοστηθος μου ειναι ακόμα πρησμένο...εχω διαβασει αρκετα κ ειμαι απιστευτα αγχωμενη..σας παρακαλω αν μπορει καποια ας μου απαντησει μετα απο ποσο καιρό μετα την απόξεση ξεπρήζεται το στήθος??θα σκασω απο αγωνία ...πρεπει να κανω χοριακή κ ποτε΄??? ποτε πεφτει η χοριακη???σας παρακαλω πολυυυ οποια ξερει ας μου απαντησει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σε ολες...ειχα και εγω την δυσαρεστη εμπειρία της παλινδρομης κυησης και 10 μερες μετα τοστηθος μου ειναι ακόμα πρησμένο...εχω διαβασει αρκετα κ ειμαι απιστευτα αγχωμενη..σας παρακαλω αν μπορει καποια ας μου απαντησει μετα απο ποσο καιρό μετα την απόξεση ξεπρήζεται το στήθος??θα σκασω απο αγωνία ...πρεπει να κανω χοριακή κ ποτε΄??? ποτε πεφτει η χοριακη???σας παρακαλω πολυυυ οποια ξερει ας μου απαντησει.

Κοριτσάκι εγω έκανα διακοπή στην 17η εβδομάδα κια το στήθος μου ξεπρήστηκε σχεδόν μετά απο 15 μερες.Να το βρέχεις συχνα με κρυο νερό ή κρύες πετσέτες και να ενημερώνεις και τον γιατρό του αν τυχόν δεις να βγαίνει έστω και λίγο γάλα απο τις θηλές.Να ηρεμήσες και θα συνέλθεις σύντομα.Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες...ειχα και εγω την δυσαρεστη εμπειρία της παλινδρομης κυησης και 10 μερες μετα τοστηθος μου ειναι ακόμα πρησμένο...εχω διαβασει αρκετα κ ειμαι απιστευτα αγχωμενη..σας παρακαλω αν μπορει καποια ας μου απαντησει μετα απο ποσο καιρό μετα την απόξεση ξεπρήζεται το στήθος??θα σκασω απο αγωνία ...πρεπει να κανω χοριακή κ ποτε΄??? ποτε πεφτει η χοριακη???σας παρακαλω πολυυυ οποια ξερει ας μου απαντησει.

 

Καλησπέρα. Έκανα απόξεση λόγω ενδομήτριου θανάτου την 18 εβδομάδα κύησης. Τρεις μέρες μετά άρχισε να πρήζεται το στήθος γιατί κατέβαζε γάλα...Αναγκάστηκα να πάρω χάπια για να σταματήσει η γαλακτοφορία(dostinex λέγονται αν θυμάμαι καλά).

Επικοινώνησε με τον γιατρό σου, σε ποια βδομάδα είχες την παλίνδρομη;

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tigger73,

 

και εγω ειχα παρόμοια εμπειρία με εσενά αλλά εγω στην 11 προς 12 εβδομαδα. εμένα το στήθος αρχισε να ξεπρήζεται περίπου στον μήνα μετά την απόξεση, βέβαια εμένα η γιατρόσ που μου έκανε την απόξεση μου έδωσε αντισυλλύπτικα γα 1 μήνα, μπορει και εκεί να οφείλεται ο μήνας για αν αρχίσει να ξεπρήζεται το στήθος.

υγρό θεωρώ ότι μπορεί να βγάλει το στήθος σε παλλίνδρομη σε μεγαλύτερη εβδομάδα κυησης, στο δευτερο τρίμηνο και μετά. εαν όμως δεις υγρό οπωσδήποτε τηλ στον γιατρό σου.

προσπάθησε να ηρεμήσεις ,μετά από αυτην την ατυχία και σύντομα θα εισαι σωματικά έτοιμη να ξαναμείνεις εγκυος και να γεμίσεις το κενό που έχεις αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tigger73,

 

και εγω ειχα παρόμοια εμπειρία με εσενά αλλά εγω στην 11 προς 12 εβδομαδα. εμένα το στήθος αρχισε να ξεπρήζεται περίπου στον μήνα μετά την απόξεση, βέβαια εμένα η γιατρόσ που μου έκανε την απόξεση μου έδωσε αντισυλλύπτικα γα 1 μήνα, μπορει και εκεί να οφείλεται ο μήνας για αν αρχίσει να ξεπρήζεται το στήθος.

υγρό θεωρώ ότι μπορεί να βγάλει το στήθος σε παλλίνδρομη σε μεγαλύτερη εβδομάδα κυησης, στο δευτερο τρίμηνο και μετά. εαν όμως δεις υγρό οπωσδήποτε τηλ στον γιατρό σου.

προσπάθησε να ηρεμήσεις ,μετά από αυτην την ατυχία και σύντομα θα εισαι σωματικά έτοιμη να ξαναμείνεις εγκυος και να γεμίσεις το κενό που έχεις αυτή την στιγμή.

ειδα λιγο υγρο αλλα δεν ξερω αν ειναι γάλα η κατι αλλο ........τι μπορει να σημαινει αυτο΄???? γιατι ειναι τοσο σημαντικό αν δω εκκριμα απο την θηλη να ενημερώσω τον γιατρο μου΄???

Link to comment
Share on other sites

ειδα λιγο υγρο αλλα δεν ξερω αν ειναι γάλα η κατι αλλο ........τι μπορει να σημαινει αυτο΄???? γιατι ειναι τοσο σημαντικό αν δω εκκριμα απο την θηλη να ενημερώσω τον γιατρο μου΄???

το υγρό μπορεί να σημαίνει ότι το στήθοςς παράγει γάλα κι επειδή δε μπορεί να εκτονωθεί υπάρχει φόβος να δημιουργηθεί μαστίτιδα.Καλύτερα όμως θα σου τα πει ο γιατρός σου

Link to comment
Share on other sites

  • 12 χρόνια μετά...

Καλημέρα κορίτσια, εκανα διακοπη εγκυμοσύνης την προηγούμενη εβδομάδα στη 16η με προκληση τοκετου..και τωρα 3 μερες μετά, αν και δεν εχω καθολου αιμα πέραν κατι σταγόνες, τα στηθη μου εχουν διογκωθει, πονάνε και είναι πετρα...στο νοσοκομειο μου εδωσαν αντιβίωση..δεν παιρνω κατι αλλο . Ειναι φυσιολογικό?θα υποχωρήσει?

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...