Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΓΙΑ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ


El1979

Recommended Posts

Κορίτσια τα φώτα σας!

Πρέπει να κάνω λαπαροσκόπηση για αφαίρεση υδροσάλπιγγας.

Με πήρε τηλ ο γιατρός σήμερα και είπε ότι θα το κανονίσουμε την ερχόμενη εβδομάδα. Εκτός ότι τα έχω κάνει επάνω μου έχω και τις εξής ερωτήσεις:

1) μετά από πόσο καιρό μπορούμε να ξαναρχίσουμε προσπάθειες (δεδομένου ότι όλα πάνε καλά)?

2) επίσης παίρνουμε τίποτα χάπια μετά?

3) έχει πόνο μετά? η περίοδος αποθεραπείας είναι μεγάλη?

όσες ήταν ομοιοπαθούσες ας με φωτίσουν παρακαλώ! Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφαίρεσα λαπαροσκοπικά υδροσάλπιγγα το 2002 και όλα πήγαν καλά.

Λόγω της νάρκωσης, μόνο το ίδιο βράδυ έμεινα στο νοσοκομείο και ήμουν αδιάθετη. Από την επόμενη μέρα που βγήκα, όλα ήταν μια χαρά. Πόνο δεν είχα σχεδόν καθόλου, εκτός από μικρές ενοχλήσεις στα ράμματα, τα οποία έβγαλα περίπου μια εβδομάδα μετά. Φάρμακα δεν θυμάμαι αν πήρα ... έχουν περάσει και χρόνια άπό τότε...!

Ωστόσο, θυμάμαι πολύ καλά ότι 2-3 μέρες αφότου έβγαλα τα ράμματα, δηλαδή περίπου 10 μέρες μετά την επέμβαση, πήγαμε με τον φίλο μου διακοπές !!! Έκανα κανονικά μπάνιο στη θάλασσα και σεξ !!!

Τότε βέβαια δεν ήθελα παιδί, οπότε χρησιμοποιούσαμε προφυλάξεις ...για ελεύθερες επαφές, θα πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό σου, αλλά δε νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα να ξεκινήσεις προσπάθειες σύντομα.

Γενικώς, η αποθεραπεία είναι πολύ γρήγορη ... άμεση θα έλεγα...γι' αυτό μην αγχώνεσαι καθόλου!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να γίνεις μανούλα!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Κορίτσια τα φώτα σας!

Πρέπει να κάνω λαπαροσκόπηση για αφαίρεση υδροσάλπιγγας.

Με πήρε τηλ ο γιατρός σήμερα και είπε ότι θα το κανονίσουμε την ερχόμενη εβδομάδα. Εκτός ότι τα έχω κάνει επάνω μου έχω και τις εξής ερωτήσεις:

1) μετά από πόσο καιρό μπορούμε να ξαναρχίσουμε προσπάθειες (δεδομένου ότι όλα πάνε καλά)?

2) επίσης παίρνουμε τίποτα χάπια μετά?

3) έχει πόνο μετά? η περίοδος αποθεραπείας είναι μεγάλη?

όσες ήταν ομοιοπαθούσες ας με φωτίσουν παρακαλώ! Σας ευχαριστώ!

 

Τελικα τι εγινε με την ιστορια σου?εγω μολις χθες εμαθα απο υπερυχο οτι εχω υδροσαλπιγγα και αυριο θα παω για σαλπιγγογραφια. ξερω οτι ο υπερηχος ειναι αρκετα εγκυρος οποτε εχω ηδη αρχισει να ψαχνω τα παρακατω...βρηκες απαντησεις στις ερωτησεις σου να διαφωτησεις και μενα???:?

 

line_line_typew12_beg_d_typew10_time_1276401600_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe920.gif

Επεξεργάστηκαν by cherry09
[url=http://www.xarakas.gr][img]http://www.xarakas.gr/relationship/line_line_typew12_beg_d_typew10_time_1276401600_text_c5dfe

ZTVZp2.png

VP8fp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικα τι εγινε με την ιστορια σου?εγω μολις χθες εμαθα απο υπερυχο οτι εχω υδροσαλπιγγα και αυριο θα παω για σαλπιγγογραφια. ξερω οτι ο υπερηχος ειναι αρκετα εγκυρος οποτε εχω ηδη αρχισει να ψαχνω τα παρακατω...βρηκες απαντησεις στις ερωτησεις σου να διαφωτησεις και μενα???:?

 

Χρειαζομαι κι εγω λιγη διαφωτιση... Φαινεται η υδροσαλπιγγα ή αλλα προβληματα στον υπερηχο και ετσι σε στελνουν για σαλπιγγογραφια, αλλιως οχι; Σου ευχομαι ολα να σου πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...