Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SUPER koytamara


MAJA

Recommended Posts

nomizw oti ta test egimosinis kai ooriksias einai kathara pethamena lefta?!!!giati?

lipon ekana 4 test egimosinis mera para mera,to proto arnitiko, thn epomeni fora arnitiko kai pali,ade lew tha perimenw na perasoyn 3 meres ,mipos einai noris,pernane 3 meres, kanw pali test mia axnh gramoyla,thn epomeni mera to idio axnhhh gramh..lew idea moy einai toso ahni grami??afto telefteo ekana dio meres prin thn anamenomeni periodo....gia na dw ean doylevoune sosta pira kai ena test oriksias etsi ..moy vgeni thetikotato!! me dio super xondres kokines grames????dio meres prin thn periodo???.......aaa trelathika ,pernw kai pali ena test oriksias kai to vazw sto sketo nero tis vrisis na dw ti tha vgei ...vgike arnitiko oyte ixni tipota,den emfanistike katholoy grami apοtelesmatos,tora katalavenete ...ti na pistepsw...to test oriksias poy vgike thetiko 2 meres prin thn periodo??

2 test egimosinis me axnh grami?? h telika ola afta einai ena terstio psema

tha hthela thn gnomh sas...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιατί δεν κάνεις μία β-χοριακή αύριο για να σιγουρευτείς; Είναι το μόνο 100% σίγουρο. Πριν την αναμενόμενη περίοδο μπορεί να μην δείξει. Υπάρχουν τεστ που δείχνουν από την 5η μέρα της επαφής. Δεν ξέρω πιο επέλλεξες. Επίσης μπορεί να έχει αλλάξει ο κύκλος σου και να κάνεις τώρα ωορηξία γι' αυτό και σου βγήκε θετικό το αντίστοιχο τεστ. Μόνο το αίμα είναι αξιόπιστο, οπότε αύριο πρωί - πρωί πήγαινε σ' ένα μικροβιολογικό, κάνε μία χοριακή και σε περίπου 1 ώρα θα έχεις τα πιο σωστά αποτελέσματα. Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Maja εκανα κι εγω τεστ ωορηξιας και περιττο να σου πω ,πως καμια σχεση δεν ειχε η ενδειξη της ωορηξιας με τη μερα που τελικα εγινε η συλληψη(πολλες μερες μετα)τα πηρα αυτα τα τεστ με στραβο ματι:rolleyes:

οταν ανακαλυφθηκε η εγκυμοσυνη μου στους πρωτους μηνες,εκανα ενα τεστ και μου εδειξε πως εχω ωορηξια!!

θα συμφωνησω με την isidora σαν την χοριακη που δειχνει 100% τιποτα αλλο!

καλη επιτυχια κι απο μενα!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω ....θα περιμενω μεχρι την τεταρτη....μα γιατι ειναι τοσο αχνη η γραμμη????

 

Γιατί ίσως έγινε καθυστερημένη σύλληψη....Πότε περιμένεις κανονικά περίοδο;

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να είναι η γραμμή τότε αχνή!!!!!

 

Όταν είχα μείνει έγκυος και έκανα τεστ την μέρα που περίμενα περίοδο η γραμμή ήταν τόσο αχνή που μετά εξαφανίστηκε!!!!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε και η Ανδριανή θετικό τεστ ωορρηξίας μπορεί να είναι προάγγελος εγκυμοσύνης!!!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τα κορίτσια λογικό είναι το τεστ να έχει αχνή γραμμή γιατί είναι ακόμα νωρίς, επισης μια εντονότατη γραμμή στο τεστ ωορρηξίας σημαίνει εγκυμοσύνη! Συγχαρητήρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που κατέληξε παλλίνδρομη το self clear έδειχνε αχνή γραμμή μία μέρα πριν αδιαθετήσω, φυσικά ήμουν έγκυος το ίδιο και στη δεύτερη την ίδια ακριβώς ημέρα το ίδιο τεστ πάλι αχνή γραμμή και ήμουν έγκυος στο παιδάκι μου. Το συγκεκριμένο τεστ ανιχνεύει πιο νωρίς πιθανή εγκυμοσύνη ενώ τα clear blue μου έβγαιναν αρνητικά. Τώρα βέβαια που το σκέπτομαι είναι σαφώς πεταμένα λεφτά γιατί με μία χοριακή θα είχε λυθεί αμέσως το θέμα, έλα όμως που δε κρατιόμουνα.

Όσο για τα τέστ ωορηξίας δεν έχω χρησιμοποιήσω ποτέ μου. Κοριτσάκι μου θεωρώ ότι είσαι έγκυος και θα το επιβεβαιώσεις την τετάρτη. Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυυυ,...

αλλα εγω για το τεστ ωορηξιας δεν εχω ακουσει οτι ανιχνευουν κ την εγκυμοσυνη ,πρωτη φορα πραγματικα...για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω καλη μου το ηξερα μια δοκιμη με επισε ενω το τεστ ωορηξιας μου εδιξε κατακκικονες γραμμες το πρεντικτορ 2 μερες μετα ειχε μια αχνη γραμμη κ ημουν περιπου 3 εβδομαδων αλλα δεν θα σε συμβουλευα να χρησιμοποιησεις πρεντικτορ γιατι κ αλο μηνα μου εδιξε θετικο κ δεν ημουν μια χοριακη θα διξει 100%καλη επιτυχια!!!1:-)

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυυυ,...

αλλα εγω για το τεστ ωορηξιας δεν εχω ακουσει οτι ανιχνευουν κ την εγκυμοσυνη ,πρωτη φορα πραγματικα...για να δουμε

 

Το είχα διαβάσει κι εγώ εδώ μέσα και είπα "λες"? Μια φορά που περίμενα να αδιαθετήσω έκανα ένα τεστ ωορρηξίας και ήταν θετικότατο, αλλά αδιαθέτησα κανονικά... Δεν ισχύει λοιπόν αυτό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

E, τότε συγχαρητήρια! Προς τι ο πανικός;;;Να χαίρεσαι προς το παρόν και αύριο πρωι πρωί τρέχα για χοριακή!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

βγαλε τον πανικο απο μεσα σου το πιο πιθανο ειναι να εισαι εγκυος κ ο πανικος επηρεζει κ το μωρακι σου ηρεμησε κανε την χωριακη σου κ ολα θα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...