Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κόκκινα & σκασμένα μάγουλα


Recommended Posts

Μία άλλη κρέμα που βοήθησε το μωρό μου (δεν είχε πρόβλημα ατοπικής δερματίτιδας, αλλά τα μάγουλα του ήταν πολύ κόκκινα και τραχιά στην αφή) είναι η κρέμα της παιδιατρικής σειράς της Αvene, creme hydratant, που είναι ενυδατική & καταπραϋντική στη γαλάζια συσκευασία

 

την βάζω κάθε πρωί και βράδυ, το πρωί αφού έχω σκουπισει το προσωπάκι με μία αποστειρωμένη γαζα με φυσιολογικό ορό

 

σε 2-3 ημέρες υποχώρισε παρα πολύ και τώρα είναι εντελώς καλά , οπότε συνεχίζω για μία συντήρηση :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


TO ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΤΟΠΙΚΗ ΔΕΡΜΑΤΙΤΙΔΑ.ΠΟΛΥ ΦΑΓΟΥΡΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΟ ΓΑΛΑ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΨΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ.

 

 

και εμενα..με κοκκινα μαγουλα ξεκινησε και γιναμε αστα....:mad:

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμένα μου τον σκέπαζε η μαμά μου μέχρι τα αυτιά και ίδρωνε, έκανε κοκκινίλες και μετά ξεράθηκαν. Δεν ήξερα τι να του κάνω. Είχα αγοράσει μια αλοιφή της weleda για το πρόσωπο και του βάζω σε καθημερινη βάση 1-2 φορές τη μέρα. Είδα σημαντική βελτίωση από τις πρώτες απαλοίψεις. Δεν την αλλάζω με τίποτα. Τώρα είναι μια χαρά το μουτράκι του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγαπακι μου καλησπερα εμενα και τα 2 ζουζουνια μου το παθαινου πολυ συχνα ο παιδιατρος μου μας εχει δωσει την propoline calendula cream ειναι πολυ καλη τους βαζω πολυ λιγο και μετα απο λιγο εξαφανιζετε ο ερεθισμος απο τα μαγουλακια τους κοστιζει 5,40? μονο στο φαρμακειο θα την βρεις ειναι ενα βαζακι με 65ml κρεμας !!ειναι κρεμα μα ενυδατικες και ηπιες ιδιοτητες ιδανικη για ηπιους ερεθισμους στα βρεφη !ρωτα και τον παιδατρος σου !!φιλακια !!

Ειμαι η ποιο χαζομαμα του κοσμου !:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...