Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


εμένα είναι ανάλογα...

τη μια του αρέσει πολύ να παίζει με τα Playmobil θα περάσει λιγος καιρός θα παίζει συνέχεια με τα αυτοκινητα τα μακουίν μετά μπομπ μάστορα...διαστήματα διαστήματα

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμας το αγαπημενο του παχνιδι ειναι το σκυλακι μας η τρουφα! το τι εχει περασει στα χερια του μικρου δεν περιγραφεται!

το αμεσως επομενο ειναι ενα απλο παιδικο τηλεφωνακι της πλακας με μουσική που εδινε δωρο ενα περιοδικο. μολις του το εδωσα ξεχασε οοοοολα τα υπολοιπα παιχνιδια του ακριβα κ φτηνά, απλά ή πολυπλοκα.κ κυκλοφορει στο σπιτι συνεχεια μ αυτο

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα τρελαίνεται να παίζει με τον σιδηρόδρομο και τα τρενάκια.

Έχουμε δυο, έναν της Lego και έναν ξύλινο.

Προτιμάει να παίζει με τον ξύλινο.

Κάθεται ώρες και στήνει τις γραμμές των τρένων, κάνει κάτι περίεργα σχήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εμάς το αγαπημένο μας παιχνίδι είναι μιά τσάντα που ανοιγοκλείνει και μια τσούπρα μας ενημερώνει ότι η τσάντα είναι ανοικτή και πρέπει να πάμε για ψώνια. Έχει ένα τεράαααααστιο ψεύτικο φερμουάρ απ'έξω που κάνει και ήχο σαν ν'ανοιγοκλείνει κι ο άντρας μου όλο κοιτάει τα παντελόνια του. Και μέσα έχει καθρεφτάκι (για τις ψωνάρες), κραγιόν (για τις ντίβες), κλειδιά (για τα καλά κορίτσια), ένα βραχιόλι (για τις λιγότερο απαιτητικές) και ένα πάνινο χαρτονόμισμα (για τις οικονόμες). Το πρόβλημα είναι ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι το αγαπημένο ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ. Κι αφού έχουν ήδη αρχίσει να πέφτουν οι πρώτες "ψιλές", νομίζω ότι ξέρω ένα απ'τα παιχνίδια που θα φέρει ο Άγιος Βασίλης :rolleyes:;)

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ασχολείται με διάφορα κατά περιόδους. Αυτό όμως που αν είχε στόμα θα έλεγε Φ Τ Α Ν Ε Ι Π Ι Α, ειναι μια στράτα της fisher price που γίνεται αυτοκινητάκι ποδοκινούμενο με ήχους και φωτάκια. Σαν στράτα ήταν παντελώς άχρηστη, αφου περπάτησε μόνος του. Σαν αυτοκινητάκι όμως εδώ κι 1,5 χρόνο έχει όχι απλώς βγάλει τα λεφτά της αλλά πραγματικά απορώ πως αντέχει ακόμα!!!!

an1cA57oSf-0010MjA2ZG98ODM3MTcxNzFqYXx0byB6b3V6b3VuaSBtb3UgbyBraXJpYWtvcyBlaW5h.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο παιχνίδι του Κων/λη μου είναι ο Γουϊνι ο παραμυθάς.

Τα δικά σας παιδάκια με ποιο αγαπούν να παίζουν?

 

Ο γιος της αδερφής μου 1 έτους έχει ψύχωση με αυτό το παιχνίδι!! και η δικιά μου το χαζεύει αλλά ο πιτσιρικάς είναι αποθέωση... τι του δίνουμε να φάει τι του βάζουμε πιπίλα... τι περνά ο έρμος ο Γουϊνι...:)

uXGbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μια απο τα ίδια και εμείς. Ξέρεις πόσες φορές με γλύτωσε ο γουινι απο τα καραγκιοζιλικια για να φάει.. και η αποθέωση ειναι που κάθεται αρκετή ώρα έχοντας το δάκτυλο του στο στομα του γουίνι όταν μιλάει!! έχει ένα χαμόγελο όλα τα λεφτά, ποιος ξέρει πως του φαίνεται.

 

Tarshou τέλειο αυτό με τον άντρα σου και το παντελόνι. Οταν θα τους πάρεις και το δεύτερο τον βλέπω όλη την ώρα να ψάχνεται

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το αγαπημένο παιχνίδι της μιας είναι αυτό που κρατάει στα χέρια της η άλλη...

Έτσι έχουμε πολλά αγαπημένα παιχνίδια και πολλές δαγκωνιές στα χέρια...

 

Πάντως κατά καιρούς έχουν αλλάξει πολλά γούστα,κάποτε στη μια άρεζε πολύ ένα χταπόδι φίσερ πράις,ένα κινητό παλιό δικό μου χωρίς σύνδεση,τα τουβλάκια τα αγάπησαν πάρα πολύ,αυτές τις μέρες ένα τρενάκι,διάφορα...

Link to comment
Share on other sites

Οτι αφορά τον Γκούφη!!!! Ψύχωση με αυτόν τον τύπο. Βιβλίο με τον Γκούφη, αυτοκόλλητα, πλαστικές φιγούρες, αφίσες, dvd, αρκεί να είναι εκει ο Γκούφη! Τον φωνάζει μάλιστα Γκφφφφφ.... Ακομα και όταν πίνει γάλα, σταματάει - αναζητάει τον Γκφφφφ και συνεχίζει. Ρε μια πόρωση με τον άχαρο το Γκούφη!

Link to comment
Share on other sites

Το αγαπημένο παιχνίδι της μιας είναι αυτό που κρατάει στα χέρια της η άλλη...

Έτσι έχουμε πολλά αγαπημένα παιχνίδια και πολλές δαγκωνιές στα χέρια...

Αυτήν την εικόνα νομίζω πως την αναγνωρίζω :lol::lol:

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...