Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

AΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ''ΓΕΛΑΣΤΟ ΠΑΙΔΙ''


pwlina

Recommended Posts

Γελαστό Παιδί

Σύλλογος Αρωγής & Προστασίας Πτωχών Παιδιών, Μονογονεϊκών Οικογενειών & Πολύτεκνων

 

Σχετικά με το Σύλλογο

 

Η μη κηβερνητική οργάνωση μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα “ΤΟ ΓΕΛΑΣΤΟ ΠΑΙΔΙ” δημιουργήθηκε για την μνήμη της μικρής έφηβης Αδαμαντίας που “έφυγε” για την χώρα του Θεού και των αγγέλων του, στα 15 χρόνια της. Δεκαεφτά Απριλίου ημέρα Κυριακή. Η ίδια όσο ανέπνεε συγκέντρωνε χρήσιμα πράγματα και τα διέθετε στα φτωχά παιδιά που ζούσαν ζωή στερημένη. Έτσι η Διαμαντούλα κόρη του προέδρου της οργανωσής μας, και πλέον του ΚΥΡΙΟΥ ΜΑΣ έγινε με την φυγή της και την ανάληψη της ψυχής της στους Ουρανούς η αιτία ύπαρξης της οργάνωσης.Εάν καταφέρουμε να κάνουμε ένα ακόμα γελαστό παιδί αξίζει να υπάρχουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η προσπαθειά μας είναι μεγάλη και μακρύς ο δρόμος μας. Σας χρειαζόμαστε όλους κοντά μας. Κάθε ευρώ που δίνετε είναι οξυγόνο για κάποια παιδιά που έχουν το δικαίωμα ύπαρξης και κάποιων ανύπανδρων μητέρων που το κράτος(;) μας τους δίνει για να ζήσουν και να συντηρηθούν το εξευτελιστικό ποσό των 44 ευρώ μηνιαίως. Μάνα και παιδί είναι δυνατόν να ζήσουν με αυτό το ποσό; Μη ντραπείτε να καταθέσετε έστω και ένα ευρώ. Το έχουμε ανάγκη. Αν όλοι δίνατε από ένα ευρώ θα λύναμε όλα μας τα προβλήματα.

 

edit admin

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνουμε ενοίκιο για την στεγασή μας, στην οδό Θράκης 19 στην Πετρούπολη όπου στεγάζονται τα γραφεία μας και το πρώτο εκθετήριο μας. Έχουμε ανάγκη για αποθήκες. Όποιος διαθέτει και θέλει να μας βοηθήσει να το κάνει με χαρά.

 

Έχουμε ανάγκη από σπίτι (μονοκατοικία) για αν στεγάσουμε φτωχά παιδιά. Ευλογημένος του Κυρίου όποιος ή όποια έχει την δυνατότητα να το προσφέρει.

 

Έχουμε ανάγκη από ένα αυτοκίνητο “βαν”. Απευθυνθήκαμε σε εταιρείες εισαγωγών αυτοκινήτων αλλά ουδείς ακόμα μας έχει προσφέρει. “Καιγόμαστε” για ένα αυτοκίνητο (καινούργιο ή σε αρίστη κατάσταση).

 

Φίλοι ευαισθητοποιημένοι επιχειρηματίες εάν χρειαζεστε μια ή και περισσότερες γυναίκες για εργασία ενημερώστε μας. Υπάρχουν μητέρες που έχουν ανάγκη για μόνιμη εργασία. Μη μας ξεχνάτε.

 

Έχουμε ανάγκη από τρόφιμα, καθαριστικά, χαρτικά, σχολικά, κουμπιούτερς, σαπούνια, σαμπουάν, οδοντόπαστες. Διαθέτουμε και καταψύκτη για κατεψυγμένα τρόφιμα.

 

Φέρτε οτιδήποτε χρήσιμο αρκεί να είναι σε αρίστη κατάσταση ή καινούριο. Ρούχα, παπούτσια, είδη σπιτιού, σεντόνια, διακοσμητικά και ότι άλλο.

 

Εάν είναι κάτι που δουλέυει με ρεύμα να μην είναι χαλασμένο διότι δεν έχουμε την δυνατότητα να πληρώνουμε για επισκευή.

 

Παρακαλούμε δασκάλους, καθηγητές, φοιτήτριες, φοιτητές, εάν διαθέτουν χρόνο να γίνουν εθέλοντές όταν στον δήμο που κατοικούν δημιουργήσουμε φροντιστήριο για τα παιδιά.

 

Όποιος ή όποια γνωρίζει να χειρίζεται ήλεκτρονικό υπολογιστή και επιθυμεί ζητάμε την βοήθεια του.

 

Ο οποιοσδήποτε μπορεί να βοηθήσει με οποιονδήποτε νόμιμο τρόπο ας το πράξει.

 

Παρακαλούμε πολίτες ευαισθητοποιημένμους από όλες τις πόλεις και τα νησιά της πατρίδας μας να λειτουργήσουν ένα ”ΓΕΛΑΣΤΟ ΠΑΙΔΙ” στην πόλη τους σε συνεννόηση με εμάς. Πρέπει να καλύψουμε όλητην χώρα. Έλληνες και φτωχά παιδιά δεν υπάρχουν μόνο στο λεκανοπέδιο της Αττικής .

 

Παρακαλούμε πολύ τους διευθυντές και τις διευθύντριες όλων των σχολείων κατωτέρας, μέσης, ανωτέρας και ανωτάτης εκπαίδευσης να μας βοηθήσουν με τον τρόπο που αυτοί γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνία

 

Διεύθυνση:

Θράκης 19, Πετρούπολη, 13231, Αθήνα

Τηλέφωνα:

210 50 69 599, 697 66 46 707

κάθε μέρα 12.00-16.00 και 18.00-20.00.

 

Σάββατο 11.00-13.00

 

Email:

[email protected]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

για να καταλάβω δέχεστε χρησιμοποιημένα ρούχα??? σε άριστη κατάσταση βεβαια, μιλάω για ρούχα του παιδιού μου που αν δεν μεγάλωνε θα τα φορούσε ακόμα. Εννοείται οτι είναι καθαρά, φρεσκοπλημένα και σιδερωμένα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

angel κ μενα αυτο με προβληματισε απο την αρχη. Αλλα οταν επικοινωνησα μαζι τους μου ειπαν οτι θα χαρουν πολυ να με δουνε κ απο κοντα κ να μιλησω μαζι τους. Εσεις που εισαστε εκει κοντα δεν πατε μια βολτα??

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μπορω αγαπη μου να παω με 2 παιδια, κ ακτοσ αυτου ειμαι τησ γνωμης να βοηθαω ανθρωπους που το εχουν πραγματικα αναγκη.. οπως το μωρακι μας η μαρια κ αλλα τετοια παιδακια που το εχουν πραγματικα αναγκη... τα φιλανθωπικα ιδυματα που δεν ειναι κρατικα ειναι πιο πολυ για να τσεπονουν παρα να βοηθουν... ετσι κ το χαμογελο στην αρχη ολα καλα τωρα τουσ λες για ρουχα μωρου καινουργια με το ταμπελακι κ στο κλεινουν στη μουρη...

Link to comment
Share on other sites

τα φιλανθωπικα ιδυματα που δεν ειναι κρατικα ειναι πιο πολυ για να τσεπονουν παρα να βοηθουν... ετσι κ το χαμογελο στην αρχη ολα καλα τωρα τουσ λες για ρουχα μωρου καινουργια με το ταμπελακι κ στο κλεινουν στη μουρη...

 

 

επειδη γνωρίζω σε ενημερώνω οτι εχουν βρει χορηγούς διάφορες βιοτεχνίες που τους στέλνουν τα ρούχα κατευθείαν απο την παραγωγη. Ξέρεις τι έχουν αναγκη? απορρυπαντικά, χαρτιά τουαλέτας και πάλι οχι τοσο οσο παλιά διότι εχουν βρει και κενενα δυο σουπερ μαρκετ και την Uniliver που τους κάνιε χορηγίες. Παντως το καλο είναι οτι αμα καλύπτουν τις αναγκες τους συντηρούν και καμποσες οικογενειες (πανω απο 1800). Αντε να δεις τα γραφεία τους στα εξάρχεια χαλια είναι. Αν είχαν λεφτα θα φαινόταν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

καλησπερα ειμαι η μητερα τησ μαριασ φαρσαρακη με πιο δικαιωμα ο συλογοσ εχει το ονομα του παιδιου μου με πια αρμοδιοτητα κατω απο το συλογο υπαρχει το λινκ τησ ομαδασ του παιδιου

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω...αν κατάλαβα καλά τι λες....οτι το όνομα της μικρής αναφέρεται απο το σύλλογο αλλά απο την υπογραφή του μέλους που μεταφέρει την δραστηριότητα του συλλόγου.

 

Αλήθεια τελικά τι ισχύει με αυτό το σύλλογο τελικά??? Πήγε καμία απο εκεί να δει αν ισχύουν αυτά που λένε???

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κούκλα μου το μέλος pwlina που αναφέρει το σύλλογο έχει το όνομα της Μαρίας στην υπογραφή της. Αν κάνω λάθος, συγνώμη, αλλά επίσυναψε το μήνυμα να το δω, αλλά νομίζω οτι κακώς νευρίασες.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Aγαπητή βολιότισα ο σύλλογος καμμία σχέση με το παιδί σου. Το μέλος που μετέφερε το μήνυμα του συλλόγου έχει στην υπογραφή της το link για τη βοήθεια που χρειαζόταν το παιδί σας και βρίσκεται εδώ: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=51559 Και αυτό το έχει κάνει για να ευαισθητοποιήσει περισσότερο κόσμο να ανταποκριθεί στις ανάγκες σας.

 

Επί της ευκαιρίας πέρνα από εκείνο το thread να μας ενημερώσεις αν θες για την πορεία της μικρής σας :) και να δεις και τα μηνύματα που είχαν στείλει όσοι βοήθησαν :)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολεσ εδω που εστω και με τα μυνηματα εισασταν κοντα μας. οταν ενα μελοσ εχει την διαφημηση ενοσ συλογου με αριθμουσ τραπεζησ και απο κατω εχει το λινκ μιας σελιδας αυτο ειναι νομιμο?

Link to comment
Share on other sites

Μα καλή μου φαίνεται πως άλλο πράγμα είναι η αναγγελία του συλλόγου και άλλο πράγμα το όνομα του παιδιού στην ΥΠΟΓΡΑΦΗ της.

Οπως εγώ απο κάτω λέω πόσο καιρό είμαι παντρεμένη έτσι το έβαλε κι εκείνη για να ευαισθητοποιήσει περισσότερο κόσμο όπως είπε και το αερικό.

Δεν έχει σχέση νόμιμου ή παράνομου ούτε κάνει κάτι που θίγει τη μικρή σου. Ισα ίσα η κοπέλα να βοηθήσει θέλει με αυτή την πράξη της.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν την ξερω την κυρια δεν εχω μιλισει ποτε μαζι τησ και οταν τησ εστειλα μυνημα δεν μου απαντησε καν αναδημοσιευε οτι γραφονταν στην σελιδα του παιδιου χωρισ την αδεια μας

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε κούκλα μου....να βοηθήσει ήθελε, εεε να βρει και το μπελά της.......

 

Ευχαριστώ θα έπρεπε να πεις κανονικά και όχι να κάνεις τόσο θέμα πια!!!!

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολεσ εδω που εστω και με τα μυνηματα εισασταν κοντα μας. οταν ενα μελοσ εχει την διαφημηση ενοσ συλογου με αριθμουσ τραπεζησ και απο κατω εχει το λινκ μιας σελιδας αυτο ειναι νομιμο?

 

H υπογραφή ενός μέλους εμφανίζεται σε όλα του τα μηνύματα ανεξάρτητα από το περιεχόμενό τους.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

δεν την ξερω την κυρια δεν εχω μιλισει ποτε μαζι τησ και οταν τησ εστειλα μυνημα δεν μου απαντησε καν αναδημοσιευε οτι γραφονταν στην σελιδα του παιδιου χωρισ την αδεια μας

δεν ξερω κ πολυ καλα αλλα νομιζω οτι οταν ενα θεμα εχει δημοσιευθει με τον οποιδηποτε τροπο, δεν χρειαζεται καποια περαιτερω αδεια για αναδημοσιευση!:confused: δεν εγινε κατι κακο γιατι αγχωθηκατε???

ευχομαι το κοριτσακι σας να ειναι καλα.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...