Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδοτοποι Δυτικων Προαστιων


Recommended Posts

Μετα το κλεισιμο του joy planet (το οποιο δεν πολυπηρα ειδηση λογω καλου καιρου μεχρι προσφατα) ειμαστε προς ερευνα.

 

Θα ηθελα τα φωτα σας . Προτιμονται Πετρουπολη - Ιλιον- Περιστερι λογω αποστασης.

 

Προσωπικα ξεκιναω ερευνα και θα βαζω εδω οσους εχω εμπειρια ωστε να δουμε τι γινεται

 

Σε λιγο ξεκιναω γιατι τωρα εχουμε ουααα:-D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηταν στην Πετρουπολη (ας βαζουμε και που)

Μπουχουχου....

Προς τιμην του εκλειποντος σταθμου (μην τον ψαξετε δεν υπαρχει πια) τον αναφερω ωστε να δειτε τι ειχα , τι εχασα , αρα τι ψαχνω

 

Ηταν :-(:sad: ενας παιδοτοπος μικρος σε εναν οροφο.

Θετικα:

Ειχε μεσα αυτοκινητακια κινουμενα, αυτοκινητακια σταθερα, ενα σπιτακι με κουζινα κλπ, μια γωνια με τουβλακια , ενα μερος που σαν λαβιρυνθο με τσουλιθρες και φουσκωτα. Επισης ειχε χωρο ξεχωριστα για μικρα παιδακια (και οχι ενσωματωμενο διπλα στα φουσκωτα) και ξεχωριστο χωρο για καπνισμα με πολυ καλο εξαερισμο και ορατοτητα απο τζαμαρια στον χωρο που παιζουν και την πορτα (η οποια ηταν παντα κλειστη και ειχε και γκλινκ)

Μεχρι εδω ενας κοινος παιδοτοπος θα μου πειτε αλλα ειχε τελειο προσωπικο. Ηταν μεγαλες γυναικες (στην αρχη μου φανηκε περιεργο καθοτι παντου εχει πιτσιρικες) οι οποιες ειχαν τρομερη ορεξη να παιξουν με τα παιδια και τα κερδιζαν.

 

Αρνητικα : Χαμηλοταβανο

 

Ηταν ο μονος παιδοτοπος που με το που εμπαινε ο Βασιλης εξαφανιζοταν απο διπλα μου :oops::-D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Θετικα:

Ενας ευχαριστος χωρος με πεντακαθαρες τουαλετες (χωριστες λεκανες παιδιων και μεγαλων ) με πολλα αυτοκινητακια ποδοκινητα, καθολου ηλεκτρονικα (αυτο το εκτιμησα σημερα) 1 φουσκωτο και 1 μεγαλο πυργο με σκαρφαλωματα μπαλακια κλπ εξερευνησιμα. Επισης εναν χωρο για να ζωγραφιζουν.

Ηταν ο παιδοτοπος που μας κρατησε καθηλωμενους εκει στην πιο μικρη ηληκια του Βασιλη και που απλα μπουχτησε και ετσι ανακαληψαμε τον joy planet.

Οι κοπελες γλυκες, ηρεμες και αναλογως το ατομο και η απασχοληση (παλιοτερα τα εκαναν ομαδα και ανεβαιναν μαζι με τα παιδια στον Πυργο απασχολοντας τα ευχαριστα)

 

Αρνητικα:

Απο τοτε που εγινε χωριστος ο χωρος καπνιστων (πριν ηταν ενιαιος ) εχω την εντυπωση οτι μπαινοντας μυριζει εντονα τσιγαρο και γενικα ο χωρος που καθονται οι γονεις ειναι καπως αποπνηκτικος.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

1 φορα πηγα το τονιζω (και απλα λεω πως το εζησα)

 

Θετικα:

Εξωτερικος χωρος με μουσαμα και σομπιτσες για τους γονεις

Πολυ ευχαριστος ανθρωπος ο ιδιοκτητης (νομιζω πως ηταν ο ιδιοκτητης δλδ)

Επειδη ετυχε να γινεται παρτυ οταν πηγα - ο κλοουν ηταν φοβερος.

 

Αρνητικα :

Η μια κοπελα φωναζε στα παιδια (οχι στο δικο μου γιατι τοτε θα με διαβαζατε στις ειδησεις).

Βγηκε η μια που φωναζε και λεω αντε θα ηρεμησουμε και τα παιδια επαιζαν ξυλο διπλα στις υπολοιπες ανενοχλητα :shock:. Αναγκαστηκα να μπω μεσα να απομακρυνω ενα που τρομοκρατουσε και απαγορευε στο δικο μου να κατεβει απο τον Πυργο.

Οι τουαλετες μυριζαν τσισα (σιχαθηκα που μπηκε το παιδι μου με τις καλτσες μονο)

Οταν φευγαμε αναγκαστηκα να του βγαλω τις καλτσες γιατι ηταν πολυ βρωμικες (δεν το εχω ξανακανει και δεν ειναι η 1η φορα που παω σε παιδοτοπο).

Το υψος των φουσκωτων μου φανηκε χαμηλο (το πλαινο γιατι σκαρφαλωναν απο εκει αλλα παιδια με αποτελεσμα να λεω θα πεσουν δεν θα πεσουν)

Η τσουλιθρα του Πυργου με τρομαξε γιατι δεν ειχε κανενα διχτυ εξωτερικο (υπηρχαν παιδια που εσκυβαν και κοιτουσαν κατω - δεν ειμαι ειδικος να ξερω αν μπορουν ή οχι να πεσουν)

Οι τιμες μου φανηκαν ακριβες (4 ευρω μια σοκολατα) και 5 ευρω εισοδο παιδιου η οποια περιελαμβανε μονο ενα χυμο.

Ηταν γεματο ηλεκτρονικα κλπ εξω ακριβως απο την εισοδο στo χωρο που παιζαν τα παιδια, (1 μπασκετα , 1 με touch screen, 2 με μπαλακια , 1 αλόγακι , και σαν ηλεκτρονικο συρωμενο πινγκ πονγκ) . Εφυγα απο εκει με αλλα 3 ευρω μειον.

Στο ταμειο ή σε καποιο χωρο να παραγγειλεις ενα τοστ ή κατι τι δεν υπηρχε ανθρωπος (ηθελε νερο ενα παιδακι στο παρτυ και εβαλε μονο του στο τελος απο μια κανατα που υπηρχε στον παγκο)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θετικα:

Ενας ευχαριστος χωρος

με μονη διασκεδαση τα φουσκωτα και ενα παλι σαν πινγκ πονγκ ηλεκτρονικο

Πολυ καλος διαχωρισμος καπνιστων και παιδιων με επαρκη οπτικη επαφη με το παιδι. Μου αρεσε ιδιαιτερα ο χωρος καπνιστων :D

Υπεροχες κοπελες με πολυ ορεξη, αγαπη και προσαρμοστικοτητα στις αναγκες καθε παιδιου . Με εντυπωσιασαν.:D

 

Αρνητικα:

Δεν εχει χωρο για μικροτερα παιδια . Θα τον λαμβανα στα υπ οψιν μετα τα 3 χρονια του παιδιου σαν παιδοτοπο.

Δεν εχει κατι αλλο να ασχοληθουν περαν των φουσκωτων.

 

Το συγκεκριμενο προσωπικο και διοικηση (αν ηταν εκεινοι που ηταν παγκο) αν ειχαν περισσοτερο χωρο ελευθερο θα ειχαν κανει θαυματα. Το οτι διαθετουν αγαπη την διαθετουν (απ οτι ειδα με μια φορα βεβαια)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα,μενω και εγω πετρουπολη και ο πιο ωραιος και καθαρος παιδοτοπος ειναι οι ζαβολιες!ο μουστακας οσες φορες εχω παει οι κοπελες ειναι κουκουρουκου ψαχνω μονιμως την μικρη μου που εχει χωθει ειναι για παιδια απο 3 ετων και πανω

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενα ακομα δεν θυμαμαι το ονομα του ομως(μπορω να το βρω)

ειναι στην αγου νικολαου στο υψος του μαρινοπουλου!

καλος!

κια γι αμικρα παιδια!

καθαρος, νομιζω η τιμη ηταν 4 ευρω/παιδι με χυμο!

ειχε 2 κοπελες!

προσεχαν αρκετα τα μικρα!

γενικα λογικες τιμες!

το τζου πλανετ ηταν αυτο πανω απο τα σπριντερ?

τα ματια σου η ζωη μας ολη

 

 

Link to comment
Share on other sites

ο μουστακας οσες φορες εχω παει οι κοπελες ειναι κουκουρουκου ψαχνω μονιμως την μικρη μου που εχει χωθει ειναι για παιδια απο 3 ετων και πανω

Οτι ειναι για παιδια πανω απο 3 το διαπίστωσα κι εγω μια και δεν ειχε χωρο ασφαλη για μικροτερα.

 

Αλλα πηγα τον Γιαννη (15 μηνων) και μπηκε μεσα δοκιμαστικα (με εμενα μαζι) . Η κοπελα δεν εφυγε απο διπλα του για να διασφαλισει την ασφαλεια του χωρις καν να περιοριζει τα υπολοιπα απο το να διασκεδαζουν. Τους εδινε κινητρα να παιξουν παρεα με τον μικρο με τα μπαλακια ή εβαζε τον Γιαννη στην πιο ασφαλη γωνια χωρις να τον περιορισει καν.

Εφευγε ο μικρος και εξερευνουσε το bar και ηταν τοσο γλυκες παρολο που ετρεχαν με το παρτυ. Παντα του σκαγαν ενα χαμογελο. :D

 

Για πιο μικρη ηληκια παντως με τα μεχρι τωρα δεδομενα που εχω κι εγω τις ζαβολιες ειχα επιλεξει οπως θα δεις παραπανω. ;):D

 

Θελω τον joy planet μου πισωωωωωω :-(

 

Συνεχιζω να γυρναω και ακουω προτασεις :D:D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μετα το κλεισιμο του joy planet (το οποιο δεν πολυπηρα ειδηση λογω καλου καιρου μεχρι προσφατα) ειμαστε προς ερευνα.

 

Θα ηθελα τα φωτα σας . Προτιμονται Πετρουπολη - Ιλιον- Περιστερι λογω αποστασης.

 

Προσωπικα ξεκιναω ερευνα και θα βαζω εδω οσους εχω εμπειρια ωστε να δουμε τι γινεται

 

Σε λιγο ξεκιναω γιατι τωρα εχουμε ουααα:-D

 

Τα γενέθλια του γιου μου έρχονται (τέλη Ιούλη) και ψάχνω σε αυτές τις περιοχές εξωτερικούς παιδότοπους ή παιδότοπους με αυλή. ΄Εχετε κάτι υπόψη σας? Για παράδειγμα, σήμερα μου είπαν για τον παιδότοπο στο πάρκο Αντώνης Τρίτσης και για έναν άλλο επίσης εξωτερικό παιδότοπο στον ΄Αγιο Ιερόθεο. Ξέρετε κάτι γι' αυτούς ή για κάποιους άλλους?

 

Υ.Γ. Γιατί έκλεισε το joy planet???? O γιός μου τον λάτρευε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα γενέθλια του γιου μου έρχονται (τέλη Ιούλη) και ψάχνω σε αυτές τις περιοχές εξωτερικούς παιδότοπους ή παιδότοπους με αυλή. ΄Εχετε κάτι υπόψη σας? Για παράδειγμα, σήμερα μου είπαν για τον παιδότοπο στο πάρκο Αντώνης Τρίτσης και για έναν άλλο επίσης εξωτερικό παιδότοπο στον ΄Αγιο Ιερόθεο. Ξέρετε κάτι γι' αυτούς ή για κάποιους άλλους?

Κοιταξε ...μεταξυ των 2 θα προτιμησω τον 2ο.

Ξεκαθαριζω οτι και οι 2 για μενα δεν θεωρουνται φαν της καθαριοτητας αλλα δεν εχω παει σε αλλους ανοιχτους οποτε δεν ξερω αν οφειλετε στο οτι ειναι ανοιχτοι και ευαλωτοι σε σκονη, αερα κλπ. Καποια βασικα οπως τουαλετες και η ασφαλεια των παιδιων ομως δεν οφειλονται στο ανοιχτο του χωρου τους .

Μεταξυ των 2 θα προτιμουσα αυτον στον Αγ. Ιεροθεο (αν ειχα αυτες τις 2 επιλογες μονο βεβαια) . Θα σου πω τα + και τα - που διαπιστωσα εγω και κρινε.

 

1. Παιδοτοπος Παρκου Αντωνη Τριτση.

Ανοιχτος, γεματος φυλλα κλωναρια και οτι μπορεις να φανταστεις (διαπερασαν την καλτσα του παιδιου μου και του εβαλα παπουτσια γιατι τον τσιμπαγαν- ας μου ελεγε κανεις τιποτα και θα εβλεπες τι θα γινοταν ) .

Οι μπιριζες των φουσκωτων ηταν τελειως εκτεθημενες και σε αμεση επαφη με τα παιδια (πιο πολυ φοβομουνα μην παθει ηλεκτροπληξια παρα μην πεσει). Και ως συνηθως ηταν αυτο που του τραβαγε περισσοτερο την προσοχη του Γιαννη.

Τα παιδια ειχαν γυρισει τουμπα το ενα φουσκωτο (ηταν ενα σαν καραβι και ειχαν κατεβασει το καταρτι) με αποτελεσμα να μην εχω καμια οπτικη επαφη του τι γινεται εκει μεσα και αν εχει παει κανενα στις πριζες.

Καθολη την διαρκεια που καθομασταν εκτος παιδοτοπου (στα τραπεζια δλδ) 2 σκυλια ηταν διπλα στο καροτσι του μικρου μου :? (αγαπω τα ζωα αλλα δεν παυω να φοβαμαι την επαφη των μικρων μου με αγνωστα κατ εμε σκυλια καθως και το τι μπορει να τους κανει ενα παιδι και πως θα αντιδρασει εκεινο αν δεν ειμαι απολυτα προσεκτικη και κολημενη πανω του)

Τις τουαλετες δεν τις ειδα γιατι πηγε ο συζυγος το παιδι οποτε δεν εχω αποψη. Ηταν 2 κοπελες μεσα και ειχαν παιδικο παρτυ και πολλους εκτακτους (ειχαν ολη την καλη διαθεση αλλα δεν ηταν ο superman) . Το τιμονι του ενος αυτοκινητου μπαινοβγαινε με αποτελεσμα να ειναι συνεχεια ο μικρος μου με ενα αιχμηρο πραγμα στο χερι και να κοιταω αν θα χτυπησει εκεινος ή καποιος αλλος καθως και αν τρυπησει κανενα φουσκωτο με αυτο. Δεν θα ξαναπηγαινα (αποψη μου προσωπικη και μονο) . Σιν δεν βρηκα κανενα παρα μονο την καλη διαθεση και την ορεξη (παρολες τις δυσκολιες των εργαζομενων εκει)

 

1. Παιδοτοπος Aγ. Ιεροθεου.

Αυτο που μου εχει κανει πολυ ασχημη εντυπωση ειναι οι τουαλετες τους. Ειναι τουρκικες, αβολες και αν εχεις μωρο.... δεν ξερω που μπορεις να το αλλαξεις (τονιζω δεν εχω παει φετος εκει αλλα περισι οποτε αν αλλαξε κατι δεν το γνωριζω ).

Οι ιδιοκτητες ειναι πολυ βολικοι και ευχαριστοι ανθρωποι και κοιτανε να περασουν τα παιδια. Μεσα δεν υπηρχε κανεις αλλα εχει μια μεγαλη απλα με διαφορα για τα μικρα παιδια με απολυτη ορατοτητα του γονιου και εκεινον απ εξω (γενικα δεν αγχωθηκα για την ασφαλεια του - ειχε μπει μονο ο Βασιλης γιατι ο μικρος περισι ηταν πολυ μωρο οποτε δεν εχω αποψη για μικροτερα παιδια) .

Η καθαριοτητα και παλι ηταν ενα θεμα και ολα τα φουσκωτα.... μαυρα (δεν ξερω αν αυτο που ζηταω εγω βεβαια ειναι εφικτο σε ανοιχτο παιδοτοπο ξαναλεω) .

Τα ποδηλατακια υπολειτουργουσαν (σε ολα ελειπε απο κατι) αλλα δεν φανηκε να τα ενοχλει ιδιαιτερα και απο το να υπαρχει τιμονι και να μπαινοβγαινει προτιμω να απεχει . Θα ηταν σωστοτερο βεβαια να καναν μια επισκευη ωστε να σου παρεχουν αυτο που πληρωνεις και βλεπεις εν λειτουργια.

Γενικα αν λυναν το θεμα της καθαριοτητας (τουλαχιστον στις τουαλετες ρε παιδια που το θεωρω βασικο ειδικα αν εχεις να κανεις με πανες κλπ ) θα κολαγα εκει. Το μονιμο αγχος μου ηταν μην τις χρειαστω

 

Αν τα παιδια δεν ειναι μικρα και στον Αιολο ειναι πολυ ομορφα (Αγ. Τριαδα). Δεν θεωρειτε παιδοτοπος και εννοειτε πρεπει να εισαι απο κοντα αλλα ειναι πολυ ευχαριστα (και πιστευω και οικονομικα) . Εχει παιδικη χαρα σε ορατο σημειο απο τα τραπεζια (τα περισσοτερα εστω) και άπλα για ποδηλατο. Για μικρα παιδια δεν το συνιστω θα σε φαει το τρεξιμο :lol: . Για 5+ ομως ειναι καλη εναλλακτικη. :D

 

 

 

Υ.Γ. Γιατί έκλεισε το joy planet???? O γιός μου τον λάτρευε!!!!

Μπουχουχουυυυυυυυ . Μην ξινεις πληγες πανω που το ξεπερναω.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Θετικα:

Ενας ευχαριστος χωρος με πεντακαθαρες τουαλετες (χωριστες λεκανες παιδιων και μεγαλων ) με πολλα αυτοκινητακια ποδοκινητα, καθολου ηλεκτρονικα (αυτο το εκτιμησα σημερα) 1 φουσκωτο και 1 μεγαλο πυργο με σκαρφαλωματα μπαλακια κλπ εξερευνησιμα. Επισης εναν χωρο για να ζωγραφιζουν.

Ηταν ο παιδοτοπος που μας κρατησε καθηλωμενους εκει στην πιο μικρη ηληκια του Βασιλη και που απλα μπουχτησε και ετσι ανακαληψαμε τον joy planet.

Οι κοπελες γλυκες, ηρεμες και αναλογως το ατομο και η απασχοληση (παλιοτερα τα εκαναν ομαδα και ανεβαιναν μαζι με τα παιδια στον Πυργο απασχολοντας τα ευχαριστα)

 

Αρνητικα:

Απο τοτε που εγινε χωριστος ο χωρος καπνιστων (πριν ηταν ενιαιος ) εχω την εντυπωση οτι μπαινοντας μυριζει εντονα τσιγαρο και γενικα ο χωρος που καθονται οι γονεις ειναι καπως αποπνηκτικος.

 

Μια διορθωση. Ο παιδοτοπος εγινε πια απολυτα μη καπνιστων οποτε το αρνητικο που ειχα βαλει δεν ξερω κατα ποσο ισχυει πια. Προφανως ειδαν κι εκεινοι οτι δεν ηταν καλος ο διαχωρισμος. (για να ειμαι σωστη και να μην γραφω αρλουμπες αχαχα) . Δεν εχω παει να δω οποτε δεν εχω προσωπικη αποψη.

 

 

ΥΓ. Οταν ηταν χωρις διαχωριστικο αλλα ειχε και καπνιστες και μη, μου αρεσε παντως.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις σημαντικές και λεπτομερείς σου πληροφορίες! Μάλλον τελικά θα κάνω τα γενέθλια του παιδιού σε κλειστό παιδότοπο. Τον Αίολο τον ξέρω καλά ως χώρο αλλά νομίζω ότι έχει κλείσει, έτσι δεν είναι? Το μαγαζί εννοώ.

Υ.Γ. Πάλι εδώ στην ευρύτερη περιοχή, αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο γήπεδο 5Χ5 ή πισίνα που να διοργανώνει παιδικά πάρτυ. Αν κι εμείς δεν τόχουμε ξανακάνει, βαριέμαι τα πάρτυ-καρμπόν στους παιδότοπους... Ψάχνω για εναλλακτικές ιδέες.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τελικά θα κάνω τα γενέθλια του παιδιού σε κλειστό παιδότοπο.
Αν βρεις κανεναν καλο με ενδιαφερει γιατι οπως βλεπεις ειμαι σε μια αναζητηση . Μην ξεχασεις να βαλεις ποστ. :D

 

Τον Αίολο τον ξέρω καλά ως χώρο αλλά νομίζω ότι έχει κλείσει, έτσι δεν είναι? Το μαγαζί εννοώ.

Nα σου πω την αληθεια φετος δεν εχω παει καθολου (η ηληκια του Γιαννη δεν ειναι ακομα για εκει :lol:) οποτε.... μπορει να εγινε και να μην το πηρα ειδηση.:lol: Οταν ψαχνομουνα για την βαφτιση κατι ειχα ακουσει αλλα πιστευα οτι εχει λυθει (τι στο καλο χρονος κοντευει να περασει.). Καλα αν εκλεισε οριστικα και αυτο....μπουχουχου

 

Υ.Γ. Πάλι εδώ στην ευρύτερη περιοχή, αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο γήπεδο 5Χ5 ή πισίνα που να διοργανώνει παιδικά πάρτυ. Αν κι εμείς δεν τόχουμε ξανακάνει, βαριέμαι τα πάρτυ-καρμπόν στους παιδότοπους... Ψάχνω για εναλλακτικές ιδέες.

Δεν το πολυκατεχω το θεμα προς τα εκει. :lol: Δεν κοιτας στα ποστ των βαφτισεων ή γεννεθλιων μηπως βρεις κατι?

 

http://www.parnitha.gr/pparty.htm Αυτο το εχεις δει? Δεν φαινεται για οικονομικη επιλογη αλλα σιγουρα πρεπει να ειναι πρωτοτυπη η κατασταση :-D (δεν εχω παει ποτε δεν εχω αποψη..απλα εχω ακουσει οτι υπαρχει :lol:)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

1) Τελικά έκανα τα γενέθλια του γιου μου στο σχολείο του το απόγευμα. Το κατευχαριστήθηκε!

2) ΄Ενας καλός παιδότοπος είναι ο ''όταν λείπει ο γάτος...''

3) Ο Αίολος παραμένει κλειστός...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2) ΄Ενας καλός παιδότοπος είναι ο ''όταν λείπει ο γάτος...''

Συμφωνώ και επαυξάνω γι΄ αυτόν τον παιδότοπο!!!Πάμε εκεί συνέχεια τα παιδιά.Πολύ ωραίος χώρος,πολύ καλό παιδί αυτός που τον έχει και πολύ καλά κορίτσια προσέχουν τα παιδιά.Μια φορά που ένα παιδάκι τρομοκρατούσε όλα τα άλλα και δάγκωνε, ο ιδιοκτήτης ενημέρωσε τους γονείς πως αν το ξανακάνει θα τον βγάλει από το χώρο που παίζουν τα άλλα παιδιά.(Ενώ σε έναν άλλο που είχαμε πάει είχε δαγκώσει ένα παιδί σκυλί την κόρη μπου 2 φορές και ο ιδιοκτήτης έκανε κικιρίκου και αφού πήγε να την δαγκώσει και τρίτη φορά και αυτός δεν έκανε τίποτα τα μαζέψαμε και φύγαμε.)Η είσοδος είναι 5 ευρώ για το κάθε παιδί με χυμό και κεΪκ και γύρω στα 2,5 ευρω ο καφές για τους γονείς.Το μόνο άσχημο είναι πως θα είναι κλειστός σχεδόν όλο τον Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Συμφωνώ και επαυξάνω γι΄ αυτόν τον παιδότοπο!!!Πάμε εκεί συνέχεια τα παιδιά.Πολύ ωραίος χώρος,πολύ καλό παιδί αυτός που τον έχει και πολύ καλά κορίτσια προσέχουν τα παιδιά.Μια φορά που ένα παιδάκι τρομοκρατούσε όλα τα άλλα και δάγκωνε, ο ιδιοκτήτης ενημέρωσε τους γονείς πως αν το ξανακάνει θα τον βγάλει από το χώρο που παίζουν τα άλλα παιδιά.(Ενώ σε έναν άλλο που είχαμε πάει είχε δαγκώσει ένα παιδί σκυλί την κόρη μπου 2 φορές και ο ιδιοκτήτης έκανε κικιρίκου και αφού πήγε να την δαγκώσει και τρίτη φορά και αυτός δεν έκανε τίποτα τα μαζέψαμε και φύγαμε.)Η είσοδος είναι 5 ευρώ για το κάθε παιδί με χυμό και κεΪκ και γύρω στα 2,5 ευρω ο καφές για τους γονείς.Το μόνο άσχημο είναι πως θα είναι κλειστός σχεδόν όλο τον Αύγουστο.

 

Παιδοτοπος που μας άρεσε και εμάς πολύ και μας βόλευε λόγω απόστασης

Δυστυχώς όμως ΕΚΛΕΙΣΕ και αυτός !!!!!!

Πήγαμε πριν 1 εβδομάδα και τα είχαν μαζέψει όλα

και ένα ωραία ενοικιάζεται ομορφαίνει τον τοίχο

 

Καμιά άλλη ιδέα? :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδοτοπος που μας άρεσε και εμάς πολύ και μας βόλευε λόγω απόστασης

Δυστυχώς όμως ΕΚΛΕΙΣΕ και αυτός !!!!!!

Πήγαμε πριν 1 εβδομάδα και τα είχαν μαζέψει όλα

και ένα ωραία ενοικιάζεται ομορφαίνει τον τοίχο

 

Καμιά άλλη ιδέα? :(

α τι καλα ....:( κι ελεγα τωρα που χειμωνιαζει να παω καμια επισκεψουλα (που να τα πας ρε γμτ πηζουν κι αυτα μεσα )

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδοτοπος που μας άρεσε και εμάς πολύ και μας βόλευε λόγω απόστασης

Δυστυχώς όμως ΕΚΛΕΙΣΕ και αυτός !!!!!!

Πήγαμε πριν 1 εβδομάδα και τα είχαν μαζέψει όλα

και ένα ωραία ενοικιάζεται ομορφαίνει τον τοίχο

 

Καμιά άλλη ιδέα? :(

 

Τώρα μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε σχετικά κοντινή απόσταση είμαστε και εμείς , edit admin αλλά δεν ξέρω εάν θα θεωρηθεί διαφήμιση και δεν λέω οτιδήποτε άλλο... :roll:

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 months later...

Υπάρχει κάποιος καλός παιδοτοπος για πάρτυ για παιδάκια 8 και 9 ετων; Γνωρίζει κανείς Απο προσωπική εμπειρία για εξυπηρέτηση , παιχνίδι φαγητό και τιμές;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...