Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΕΞΙΩΣΕΙΣ ΒΑΦΤΙΣΕΩΝ 2009


chryssa

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα,

 

θελουμε να βαφτισουμε την μικρη μας το καλοκαιρι,και ψαχνουμε κτημα ανατολικη αττικη.

 

Εχετε καμια ιδεα για το κτημα προμπονα η το κτημα εφιλενα? θελω να ειναι ωραιο αλλα πανω απο ολα ασφαλες για τα παιδακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα,

 

θελουμε να βαφτισουμε την μικρη μας το καλοκαιρι,και ψαχνουμε κτημα ανατολικη αττικη.

 

Εχετε καμια ιδεα για το κτημα προμπονα η το κτημα εφιλενα? θελω να ειναι ωραιο αλλα πανω απο ολα ασφαλες για τα παιδακια

 

Δεν ξέρω για τα συγκεκριμένα αλλά σου προτείνω εκεί που εγώ έκανα τη δεξίωση γάμου αλλά και το τραπέζι της βάφτισης της μικρής, είναι όμως βόρεια προάστια και δεν ξέρω αν σου κάνει αλλά είναι εγγύηση, στο club Πολύδροσο, Πολύδροσο Αμαρουσίου, μπες στο site για περισσότερα http://www.clubpolydroso.gr/company.htm

Πολυ ωραίος χώρος, service,catering και οι ιδιοκτήτες του κτήματος πολύ καλοί άνθρωποι. Ακόμα και σήμερα 2 χρόνια μετά το γάμο μου λένε τι φοβερό μπουφέ είχαμε και τι ωραία που ήταν όλα. Με το καλό η βάπτιση!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βάφτισα το αγοράκι μου τον Ιούνιο του 2008 στο κτήμα Προμπονά. Εμεινα πολύ ευχαριστημένη . Εκανα και την βάφτιση στο υπέροχο ξωκκλήσι του κτήματος. Το φαγητό ήταν πολύ καλό και όλοι έμειναν ενθουσιασμένοι. Την έκανα Κυριακή μεσημέρι και επειδή φοβόμουν τον καιρό το κτήμα μου είχε διασφαλίσει ότι σε περίπτωση κακού καιρού θα μας μετέφερε στον εσωτερικό χώρο που είναι πολύ ωραίος. Δεν χρειάστηκε βέβαια γιατί ο καιρός ήταν σούπερ. Επίσης αυτό που ευχαριστήθηκαν όλοι οι γονείς ήταν ότι έφερα μια κοπέλα ντυμένη νεράιδα που απασχόλησε τα παιδιά στον΄χώρο του γκαζόν κοντά στο σημείο που τρωγαμε ώστε να υπάρχει και οπτική επαφή με τους γονείς και τα μικρά επί δύο ώρες έπαιξαν με τις δραστηριότητες που τους έβαλε και τα πιο δύσκολα ακόμη και όλες οι ηλιοκίες και έτσι για δύο ώρες οι γονείς έφαγαν με ηρεμία. Το φαγητό ικανοποίησε όλους και μου το λένε ακόμη μάλιστα πρόσφατα πήγαμε σε γάμο συγγενή του άντρα μου σε ένα από τα πιο ακριβά κτήματα της Αθήνας (το οποίο ήταν υπέροχο) αλλά παρόλο που το catering ήταν πολύ ακριβό και διάσημο δεν φάγανε οι περισσότεροι έκαναν αρνητικά σχόλια ακόμη και εγώ που τρώω πολύ ιδιάιτερα φαγητά και δοκιμάζω περίεργα έφαγα μόνο πέννες μόνο εντυπωσιακά ήταν. Η τούρτα ήταν μέσα στην τιμή και πολύ ωραίακαι είχε και παγωτά κάτι που χαροποίησε τους μικρούς. Ετσι δεν έκανα γλυκά στο τέλος παρά μόνο γλυφιντζούρια για τους μικρούς και ζαχαρωτά που υπήρχαν σε τραπέζι στολισμένο και μπορούσαν να πάρουν οι μικροί κατά την διάρκεια του παιχνιδιού. Πήγα βέβαια σε μια βάφτιση μιας φίλης σε ένα μαγαζί που δεν μου έρχεται τώρα έπί της Μαραθώνος στο Πικέρμι. ήτάν υπέροχο. Πολύ καλό φαγητό και φοβερός χώρος. Εαν θέλεις να την ρωτήσω να σου πω. Για την Νεφελίνα έχω πάει σε γάμο μου άρεσε ο χώρος αλλά το φαγητό άργησε τόσο πολύ που ξεκίνησαν να σερβίρουν πολύ αργά εμείς που φύγαμε να καταλάβεις νωρίς λόγω παιδιού δεν φάγαμε και ο γαμπρός τους έριξε χοντρά μπινελίκια και στεναχωρέθηκε γιατί από οσο ξέρω πλήρωσε και πάρα πολλά. Αυτό που θέλω να σε συμβουλέψω είναι πάντως να το κλείσεις νωρίς για να βρείς την ημερομηνία που θέλεις. Για να καταλάβεις το έκλεισα τον Ιανουάριο και έτσι επέλεξα το πότε και μου έδωσε και περιθώριο να και δύο εναλλακτικές ημερομηνίες. Μου είχε πει ότι θα έπερεπε να αποφασίσω για την τελική μόνο όταν θα με έπαιρνε τηλέφωνο γιατί το ήθελαν για άλλον. Επίσης τα χρήματα δεν θα τα δώσεις όλα πριν την δεξίωση αλλά αφού πραγματοποιήσουν όλα όσα συμφωνήσατε. και ότι συμφωνείς γραπτώς. Στο λέω γιατί όσο τέλεια και να είναι όλο και κάτι θασ κάνουν. Για παράδειγμα σε εμ'ένα μου είπε το catering ότι θα κάνει τα ρόμαν δώρο και να τους φέρω δείγμα και το ίδιο την τούρτα που κόβουμε. Τους πήγα δείγμα υφάσματος και χρώματα καθώς και φωτο της τούρτας και όταν πήγε εκεί η κοπέλα να στολίσει κόντεψε να πάθει έμφραγμα αφού έκαναν τους ανήξερους για τα ρόμαν και ούτε λόγος για τούρτα. Εβαλαν αυτή την ψέυτικη τριώροφη και μια αληθινή μικρή για να κόψουμε στον τελευτάιο όροφο. Ευτυχώς που οι κοπέλες στο κ΄τημα είχαν στο κτήμα ρόμαν στα ίδια χρώματα και έτσι δεν μας χάλασαν τον στολισμό που ήταν πολύ ωραίος. Την τούρτα την στόλισε η κοπέλα με κορδέλες και σώθηκε κάπως. Τα μπαλόνια, τα λουλούδια και την φωτογ΄ραφο τους βρήκα εκέι γύρω στην περιοχή αφού είχα ψάξει και μου έδιναν τις διπλάσιες τιμές. Μάλιστα ήταν φοβερά. Μάλιστα η κυρία με τα μπαλόνια μου έδεσε στο κέντρο του κ΄τηματος ένα τεράστιο μπαλόνι γεμάτο με πολύχρωμα χαρτάκια και καραμάλες και όταν η νεράιδα τελείωσε το παιχνίδι έφερε τα παιδάκια άπό κάτω και όλα μαζί χοροπηδώντας και αυτή με το ραβδάκι το έσπασαν. Εγινε ο χαμός. Ηταν πολύ ευχάριστα όλα και να σου πω το ευχαριστήθηκα αφού στο γάμο με το άγχος όλα βρήκα ότι πήγαν στραβά και δεν είχα φάει και τίποτα.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...