Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ;


Recommended Posts

Ξέρω ότι στα Λύκεια εδώ και αρκετά χρόνια λειτουργεί ο θεσμός της ενισχυτικής διδασκαλίας. Μήπως κάποιος γνωρίζει να μου πει εάν υπάρχει και στα γυμνάσια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέρω ότι στα Λύκεια εδώ και αρκετά χρόνια λειτουργεί ο θεσμός της ενισχυτικής διδασκαλίας. Μήπως κάποιος γνωρίζει να μου πει εάν υπάρχει και στα γυμνάσια;

 

 

λογικά λειτουργεί. εγώ κάνω ΠΔΣ(Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη) στο Λύκειο και απ' ότι ξέρω υποτίθεται ότι κάνουν και στο γυμνάσιο με διορισμένους καθηγητές..αλλά δεν ξέρω κάποιο παιδί που στο γυμνάσιο να κάνει κι έχω αρκετούς μαθητές γυμνασίου που τους κάνω ιδιαίτερα...αυτά τουλάχιστον εδώ στη Λάρισα που είμαι εγώ...ρώτα πάντως το διευθυντή..ίσως να είναι θέμα ενδιαφέροντος των παιδιών, δηλαδή αν συμπληρώνουν τμήμα..

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι στα Λύκεια εδώ και αρκετά χρόνια λειτουργεί ο θεσμός της ενισχυτικής διδασκαλίας. Μήπως κάποιος γνωρίζει να μου πει εάν υπάρχει και στα γυμνάσια;

 

Είμαι και εγώ καθηγήτρια. Στο Λύκειο ονομάζεται ΠΔΣ στο Γυμνάσιο Ενισχυτική. Απλά πρέπει να υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος αριθμός μαθητών. 5 νομίζω . Στο Γυμνάσιο της περιοχής μου γίνεται. Συνενοήσου με τον Διευθυντή ή με τη Β/θμια. Αρχίζει τον Νοέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και τις δύο για την απάντηση. Ενδιαφέρομαι γιατί ένα βαφτιστήρι μου έχει σοβαρό πρόβλημα και οικονομικά δεν αντέχει η μητέρα του να του κάνει ιδιαίτερα (είναι χωρισμένη με ανύπαρκτη την παρουσία του πατέρα). Όποτε έχω χρόνο του κάνω εγώ (φιλόλογος είμαι κι εγώ, αλλά τώρα εργάζομαι σε υπουργείο), όμως δεν μπορεί το παιδί να στηρίζεται στην παροδική βοήθεια. Και πάλι ευχαριστώ, θα ρωτήσω το Δ/ντή του σχολείου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...