Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ βλέννα


Recommended Posts

Φανή μου είχα κ εγώ μια παλίνδρομη πριν 3 μήνες κ σε καταλαβαίνω αλλά κ την προηγούμενη φορά κούσαμε καρδούλα. Είμουν σχεδόν 3ων μηνών. Τώρα αν δεν περάσουν οι 3 μήνες δεν νομίζω πως θα ηρεμήσω

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


καλημερα εγκυουλες!

εχω κι εγω καφε υγρα και μου εδωσε ο γιατρος προγεστερονη.Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν ειχα βεβαια ο γιατρος μου εδινε προληπτικα χαπια.Εχω φοβηθει λιγο πηρα και τον γιατρο παλι σημερα και μου ειπε να μην ανυσηχω.Να σημειωσω πως τα καφε παρουσιαστηκαν μετα απο ενα πολυ κουραστικο βραδυ με το Κωνσταντινακι μου γεματο νευρα απ τις ορμονες!!!Μετα απο αυτο νιωθω τυψεις και ειπα να κατευνασω τις ρημαδφες τις ορμονες γιατ θα με τρελανουν!Το χθεσινο βραδυ ηταν ιδιο απο θεμα ξυπνηματος αλλα πολυ ηρεμο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσακια μου εγώ κοντεύω την 11η εβδομάδα και τα καφέ τα έχω απο την 3η εβδομάδα και προς το παρόν δόξα το θεό όλα πάνε καλά.

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα ευχαριστώ πολύ! αλήθεια είναι ότι το θέμα σου με ηρέμησε αρκετά. Είδα πως το ίδιο έχετε τόσες κοπέλες.Σε λίγο θα φύγω για τον γιατρό! Ελπίζω να μας βρει μια χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, μην αγχώνεσαι για τα καφέ υγρά... εγώ είχα αιμορραγία κανονική 4 φορές στη διάρκεια της εγκυμοσύνης...3 από αυτές στο πρώτο τρίμηνο.. κάθε φορά πέθαινα και ξαναγεννιόμουνα όταν πήγαινα στο γιατρό και άκουγα την καρδούλα της.. τελικά κατάλαβα ότι πιο πολύ το άγχος μας επηρρεάζει τα μωράκια παρά το αιματάκι.. μερικές γυναίκες απλά το έχουν.. ξεκούραση, ξάπλα, χαμόγελο και όλα θα πάνε καλά και ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ το μωράκι σου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σας!! Ολα πήγαν καλά! Μάλλον οφείλετε σε κούραση. μου έδωσε ο γιατρός άδεια και φυσικά τα χάπια της προγεστερόνης μέχρι την 12η εβδομάδα! Είδαμε το σποράκι. Μεγάλωσε τόσο πολύ σε σχέση με την περασμένη βδομάδα...Ειδαμε και την καρδούλα να πάλεται, αλλά δεν την ακούσαμε!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες πέρνεται προγεστερόνη πέρνετε και ασπιρίνη? Εγώ έπερνα σαλοσπίρ με τον προηγούμενο γιατρό, προληπτικά για θρομβοφιλία μέχρι να βγουν οι εξετάσεις. Τώρα που παρουσίασα τα καφε και πήγα σε άλλο γιατρό μου έδωσε τα ουτροζεσταν μέχρι την 12η εβδομάδα και για το σαλοσπίρ μου είπε να το σταματήσω...Για την θρομβοφιλία ιστορικό δεν έχουμε και έκανα χρόνο προθρομβίνης και μια εξέταση ακόμα και ήταν καλές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα,εγω αυριο μπαινω στην 8η βδομαδα και απο τις αρχες της 6ης εχω καφε υγρα..ξεκινησα προγεστερονη οπως μου ειπε ο γιατρος και τα καφε σταματησαν τελειως μεχρι προχθες που με ξαναπιασε.Πολυ λιγα βεβαια και μονο στο χαρτι κι αυτο μια φορα τη μερα και αν..το προβλημα μου ειναι οτι μια δυο φορες εκτος απο τα καφε ειχα και ελαχιστη ροζ βλεννα,πολυ αχνη ουτε φαινεται αν δεν την παρατηρησεις,αλλα με ανησυχησε..δεν υπαρχει περιποτωση αποβολλης ε?Τα συμπτωματα που εχω συνεχιζονται ολα κανονικοτατα..

tt8ef32.aspx
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Μολις σημερα εκανα την εγγραφη μου εδω...μετα απο μια ενχειρηση που εκανα τον αυγουστο και ειλικρινα φοβηθηκα πολυ ...μεχρι τα 25 μου δεν ειχα ποτε κατι γυναικολογικο...ωσπου ηρθε η ωρα που αποφασισα να κανω παιδακι...προσπαθουσα απο τον μαιο...ομωσ τιποτα εωσ και τον ιουλιο που παρατηρησα καφε βλεννα....ειχα και μια μικρη καθυστερηση και λεω λεσ???αλλα μετα απο 2 μερεσ ειδα αιμα..οποτε ηταν τυχαιο λεω ισωσ(καφε βλεννα)...μετα απο μια βδομαδα με επιασαν πολοι πονοι...και για να μην τα πολυλεω ειχα μεινει εγκυοσ αλλα δυστυχως ηταν εξωμητριο στην σαλπιγγα και το αιμα δεν ηταν περιοδου αλλα εσωτερικησ αιμοραγιασ..μου αφαιρεσαν την σαλπιγγα μαζι μαζι με το εμβρυο που ηταν μολισ 1 μηνων...με καισαρικη τομη...τωρα μου ειπαν οι γιατροι πωσ δεν θα εχω καποιο προβλημα για το αν θελησω να ξανακανω παιδι...αν γνωριζεται κατι για το θεμα παρακαλω απαντηστε μου...Σας ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα εκανα την εγγραφη μου εδω...μετα απο μια ενχειρηση που εκανα τον αυγουστο και ειλικρινα φοβηθηκα πολυ ...μεχρι τα 25 μου δεν ειχα ποτε κατι γυναικολογικο...ωσπου ηρθε η ωρα που αποφασισα να κανω παιδακι...προσπαθουσα απο τον μαιο...ομωσ τιποτα εωσ και τον ιουλιο που παρατηρησα καφε βλεννα....ειχα και μια μικρη καθυστερηση και λεω λεσ???αλλα μετα απο 2 μερεσ ειδα αιμα..οποτε ηταν τυχαιο λεω ισωσ(καφε βλεννα)...μετα απο μια βδομαδα με επιασαν πολοι πονοι...και για να μην τα πολυλεω ειχα μεινει εγκυοσ αλλα δυστυχως ηταν εξωμητριο στην σαλπιγγα και το αιμα δεν ηταν περιοδου αλλα εσωτερικησ αιμοραγιασ..μου αφαιρεσαν την σαλπιγγα μαζι μαζι με το εμβρυο που ηταν μολισ 1 μηνων...με καισαρικη τομη...τωρα μου ειπαν οι γιατροι πωσ δεν θα εχω καποιο προβλημα για το αν θελησω να ξανακανω παιδι...αν γνωριζεται κατι για το θεμα παρακαλω απαντηστε μου...Σας ευχαριστω πολυ...

 

Γεια σου alexia μου λυπάμαι για την απώλεια που έζησες και εύχομαι να είναι το τελευταίο θλιβερό συμβάν στη ζωή σου. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα έχεις πρόβλημα, είχα και εγώ μια παλίνδρομη ενδιάμεσα στα δυο μου παιδιά, καταλαβαίνεις δηλαδή ότι έμεινα εκ νέου έγκυος. Απ τη στιγμή που οι γιατροί σου είπαν δε θα υπάρχει θέμα μην ανησυχείς. Προσπάθησε να χαλαρώσεις λίγο γιατί είναι πολύ σημαντικό αυτό ώστε να αποκτήσεις ένα υγιές μωράκι. Υπάρχει και η άλλη σάλπιγγα οπότε όλα θα πάνε καλά με λίγη πίστη και ελπίδα. Μη στεναχωριέσαι άδικα, καλύτερα βέβαια αν έχεις αμφιβολία να ρωτήσεις έναν διαφορετικό γιατρό ίσως περισσότερες ίδιες γνώμες να σε ηρεμούσαν. Στη δική μου περίπτωση ήταν ενδομήτριο πέρασαν 7 μήνες να μείνω πάλι έγκυος αλλά απ όσο θυμάμαι μου είχαν πει στους 3 μήνες που θα ηρεμούσα λίγο να ξαναπροσπαθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ που μου απαντησες...η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο φοβιτσιαρα....βασικα περασα μεγαλο σοκ..ξερω οτι αν ηρεμησω θα ναι καλυτερα..και μενα μετα απο 3 μηνες μου ειπαν να ξαναπροσπαθησω αλλα θα το καθυστερησω λιγο ακομα...εχω παρει γνωμες απο 3 γιατρους 2 στην ελλαδα και εναν στην γερμανια σχεδον τα ιδια μου ειπαν...ααααχ ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ που μου απαντησες...η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο φοβιτσιαρα....βασικα περασα μεγαλο σοκ..ξερω οτι αν ηρεμησω θα ναι καλυτερα..και μενα μετα απο 3 μηνες μου ειπαν να ξαναπροσπαθησω αλλα θα το καθυστερησω λιγο ακομα...εχω παρει γνωμες απο 3 γιατρους 2 στην ελλαδα και εναν στην γερμανια σχεδον τα ιδια μου ειπαν...ααααχ ευχαριστω πολυ...

 

Συγνώμη που άργησα να γράψω εδώ, σήμερα βρήκα λίγο παραπάνω χρόνο και τυχαία το είδα, πάντως απ ότι κατάλαβα όλοι σε διαβεβαιώνουν ότι όλα θα πάνε καλά. Κορίτσι μου η ζωή πάντα μας παιδεύει αλλά κάποτε μας αποζημιώνει. Να μην σκέφτεσαι αρνητικά. Πρέπει να βρεις να κάνεις κάτι που σε χαλαρώνει οτιδήποτε κι αν είναι αυτό. Πάντως ολόψυχα εύχομαι όλα να πάρουν σύντομα το πιο γλυκό μονοπάτι, εκείνο της μητρότητας και να αυτό το συμβάν να μείνει μια ανάμνηση και μόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...