Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΥΣΤΗ ΚΟΚΚΥΓΟΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙ;!!!!!!!!!


Recommended Posts

H κορη μου τωρα 2-3 μερες παραπονιεται οτι ποναει στην ουρα της.Ειχε βεβαια χτυπησει πεφτοντας ομως οταν την κοιταξα ειδα οτι εχει μια μικρη πληγη σαν σπυρακι στο σημειο και εχω ανησυχησει πολυ.Υπαρχει περιπτωση να ειναι κυστη κογγυκος σε παιδι 3,5 χρονων; Αν καποιος ξερει κατι παρακαλώ ας μου πει γιατι εχω κατααγχωθει!!! Θα την παω στον παιδιατρο σημερα αλλα εως τοτε ξερετε κατι;;;;;;

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για δες λιγακι και εδω:

http://www.ert.gr/ygeia/details.asp?id=5782&catid=3116

Αναφερει οτι μπορει να δημιουργηθει ακομη και σε βρεφη αν υπαρχει κληρονομικοτητα.

Αυτο που πρεπει να σου πω ειναι οτι εκανα την επεμβαση για κυστη κοκκυγος στα 17 μου . Ακριβως στην ιδια ηλικια ειχε κανει η μητερα μου και στα 15 του εκανε ο πρωτος μου ξαδερφος. Ο γιατρος ειπε οτι υπαρχει κληρονομικοτητα που ευνοειται απο καποιες συνθηκες και παρουσιαζεται σε οποιαδηποτε ηλικια. Εμενα μου ειπε οτι επηρεαστηκε απο τη καθιστικη ζωη λογω διαβασματος. Ισως το μικρο σου επηρεαστηκε απο το χτυπημα.

Δες και εδω που ειναι ενα χειρουργικο φορουμ για την κυστη κοκκυγος. Μπορεις να γραφτεις και να ρωτησεις χειρουργους.

http://www.surgeryonline.gr/surgeryonline/forumdisplay.php?f=103

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω θα αρχισω διαβασμα.

Δεν υπαρχει κληρονομικοτητα σε αυτο παντως ο παιδιατρος που την ειδε χθες μας εγραψε μια κορτιζονουχο αλοιφη και ειπε οτι δε βλεπει λογο ανησυχιας απλα να το παρακολουθουμε.

Θα δουμε λοιπον!!:!:

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...