Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΕΟΣ ΜΠΑΜΠΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ


Recommended Posts

ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΠΑΜΠΑΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ :P

ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΣΑΚΟΥΣ Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΥΛΛΟ Η ΟΧΙ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου διδυμομπαμά και συγχαρητήρια! Νομίζω ότι αν πας κάπου στην ενότητα των διδύμων, εδώ ας πούμε

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1054357&postcount=237

 

και δεις τον πληθυσμό των μικρών, αντιπροσωπεύει σε μεγάλο βαθμό την πραγματικότητα. Ένα αρκετά μικρό ποσοστό από αυτά είναι όμοια δίδυμα. Από τα υπόλοιπα, έχει όλους τους συνδυασμούς :)

Link to comment
Share on other sites

καταρχας με το καλο!! και καλως ορισες!!

 

χωρις να εχω εμπειρια "ακομη" απο διδυμα απλα λιγο που το εχω δει γιατι εχουμε κληρονομηκοτιτα και ειχα και υψηλη χοριακη οταν ειναι σε διαφορετικους σακους γινονται ολα δλδ και 2 αγορια και 2 κοριτσια και 1 και 1. Αν ειναι στον ιδιο τοτε εχουν σιγουρα το ιδιο φυλο ή 2 αγορια ή 2 κοριτσια. Εμεις στην οικογενεια μας εχουμε 3 γεννες διδυμα σε διαφορετικους σακκους οι δυο ειναι 2 αγορια και η αλλη 1 αγορι 1 κοριτσι.

 

αυτα... αν καποια μανουλα πιο εμπειρη ξερει κατι περισοτερρο ας με διορθωσει :)

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και από μένα,

 

καλως όρισες στην παρέα! περιμένω και γω τα διδυμάκια μου 1+1 σε λίγο και κάπου είχα διαβάσει ότι στατιστικά το μεγαλύτερο ποσοστό, αν θυμαμαι καλά, το 50% είναι να είναι 1+1.

 

με το καλό τα μωρούλια σας!!

BSuJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω και η αδελφη μου που καναμε διδυμα σε ξεχωριστους σακους, ηταν του ιδιου φυλλου, αυτη 2 αγορια και εγω 2 κοριτσια. Γερα να ειναι και τι σημασια εχει τη σημερινη εποχη!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξέρω αν ειναι καλύτερα 2 ίδιου φύλου ή 1+1. Εγώ πάντως έχω 2 κοριτσάκια και είναι σίγουρα πιο εύκολα και βολικά για τους γονείς. Και μιας και δεν πρόκειται να κάνουμε και άλλα, καλύτερα και για αυτές που είναι 2 και θα συννενοούνται καλύτερα (ελπίζω!!). Καλά να είναι και ότι να είναι...

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...