Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μόνο εμένα μου φαίνονται κουφά ??? ( παραλία )


DALIA

Recommended Posts

Ρε παιδιά το τι βλέπουν τα ματάκια μου κάθε σ/κ στην παραλία δεν περιγράφεται. Το αποκορύφωμα όμως ήταν αυτό το σ/κ.. Μπορεί να φταίει και ο καύσωνας.:rolleyes:

Λοιπόν καθόμαστε Σάββατο πρωί με την αδερφή μου και τους μικρούς στη θάλασσα και βλέπω ένα ζευγάρι γύρω στα 35 με ένα παιδάκι περίπου 2 χρονών και το είχανε ρε παιδιά με λουράκι, με στοπ κανονικά όπως τα σκυλάκια ( καταλάβατε ποιο έτσι? ) και σα να μην έφτανε αυτό έχουν μαζευτεί όλα τα παιδάκια της παραλίας και το κοιτάνε το μωρό σα να βλέπουν ufo, αν είναι δυνατόν…γιατί το έκανε αυτό μην τυχόν και σηκωθεί από τα αβγά της αν τυχόν το παιδί πλησιάσει θάλασσα…παιδιά το θέαμα ήταν πάρα πολύ άσχημο για τα ελληνικά δεδομένα. Ξέρω ότι στο εξωτερικό είναι πιο συχνό φαινόμενο.

Άλλο.. γυναίκα γύρω με 2 παιδάκια 3 και 5 ετών μου φορούσε σε οικογενειακή παραλία στριγκ μαγιό…εν τω μεταξύ δεν είχε να επιδείξει κάτι όμορφο.

Επίσης δεν μου αρέσει καθόλου να βλέπω ιδιαίτερα κοριτσάκια ( όχι μωρά ) που τα έχουν παντελώς γυμνά. Δυστυχώς το βλέπω συχνά.

Τώρα εσάς αυτά σας φαίνονται φυσιολογικά ? ρωτάω να δω μήπως είμαι υπερβολική εγώ.

Για πείτε και εσείς τι κουφά βλέπετε στις παραλίες ?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 238
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε παιδιά το τι βλέπουν τα ματάκια μου κάθε σ/κ στην παραλία δεν περιγράφεται. Το αποκορύφωμα όμως ήταν αυτό το σ/κ.. Μπορεί να φταίει και ο καύσωνας.:rolleyes:

 

Λοιπόν καθόμαστε Σάββατο πρωί με την αδερφή μου και τους μικρούς στη θάλασσα και βλέπω ένα ζευγάρι γύρω στα 35 με ένα παιδάκι περίπου 2 χρονών και το είχανε ρε παιδιά με λουράκι, με στοπ κανονικά όπως τα σκυλάκια ( καταλάβατε ποιο έτσι? ) και σα να μην έφτανε αυτό έχουν μαζευτεί όλα τα παιδάκια της παραλίας και το κοιτάνε το μωρό σα να βλέπουν ufo, αν είναι δυνατόν…γιατί το έκανε αυτό μην τυχόν και σηκωθεί από τα αβγά της αν τυχόν το παιδί πλησιάσει θάλασσα…παιδιά το θέαμα ήταν πάρα πολύ άσχημο για τα ελληνικά δεδομένα. Ξέρω ότι στο εξωτερικό είναι πιο συχνό φαινόμενο.

 

 

Καλημέρα....

 

Έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα....

Αν είναι ποτέ δυνατόν... Που ζούμε;;;;;

Η αλήθεια είναι ότι λόγω δουλειάς δεν πήγα ακόμη θάλασσα αλλά ΠΟΤΕ δεν έχω δει κάτι τέτοιο... (θα το θυμόμουν δεν υπάρχει περίπτωση) Τι να πω δεν ξέρω... Καλά αν το έβλεπε ο άντρας μου θα την είχε αρπάξει απο το μαλλί....

Link to comment
Share on other sites

νταλια με προλαβες.το σκεφτομαι καιρο.γινονται τα σοδομα και τα γομορα.τις προαλλες μανα με την τσιγαρια στο χερι να μιλαει με τον πατερα.αδιαφοροι και οι δυο για το μωρακι το οποιο πατουσε πανω σε πετρες μεγαλες και φαινοτανε οτι πονουσε πολυ και πηγαινε μεσα στη θαλασσα μονο.χτες καθομασταν με το αντρα μου στην ξαπλωστρα.πισω μας πετουσανε πετρες δυο παιδια.μανα και γιαγια αδιαφορες για το συμβαν.ουτε στα παιδια μιλησανε ουτε συγνωμη σε μας..τελικα τα 2 παιδια αρχισαν να τσακωνονται να βριζονται και να πεφτει ξυλο.αδιαφορια και παλι..τα αφησαν να δερνονται.τι να πω?αβυσσος..

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!! Εχω μείνει άφωνη. Ακους εκει λουρακι που βρισκομαστε τι το περασε καλε το παιδι? Πω πω δεν θα ηθελα πραγματικα να το δω αυτο και δεν θα ηθελα να ημουν εκει γιατι δεν ξερω και εγω πως θα αντιδρουσα ενδεχομενως κατι θα ελεγα δεν αντεχω εγω με τετοια. Ακους εκει λουρακι.

an1cA4-0g410010MjQ1fDkyMjQwMGRhfG8gem91bXBvdXJsYWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

260964d0kehdi79a.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτό με με το στρινγκ πλάκα θα χε

 

το λουράκι είναι απαράδεκτο!!!!

 

επίσης εκνευρίζομαι όταν, ακόμα και μεγάλοι άνθρωποι, σαλιαρίζουν ασυστόλως σε πάρκα, παγκάκια, παραλίες, γενικά δημόσιους χώρους μπροστά σε παιδιά!

έλεος! get a room!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης δεν μου αρέσει καθόλου να βλέπω ιδιαίτερα κοριτσάκια ( όχι μωρά ) που τα έχουν παντελώς γυμνά. Δυστυχώς το βλέπω συχνά.

 

Τα παιδάκια κάθονται στην άμμο και παίζουν και θεωρείται ανθυγιηνό ακόμα κι όταν κάθονται με το μαγιό, πόσο μάλλον γυμνά...!

 

Γενικά και στις παραλίες, κουφά βλέπεις πολλά... Προσωπικά απορώ με ένα πράγμα το οποίο βλέπω να γίνεται κατά κόρον... Οικογένειες με μικρά παιδιά να καταφθάνουν στην παραλία μετά τις 11:00 και να φεύγουν μετά τις 14:00. Οι περισσότεροι τους βάζουν ένα σκέτο αντιλιακό (το οποίο μετά την 1η βουτιά έχει σχεδόν φύγει... ) και τα αμολάνε στον ήλιο. Δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά δεν μου φαίνονται καθόλου κουφά.Ιδιαίτερα αυτό με το λουρί. Έλεος δηλαδή, φαντάσου το μωρακι μέσα στον καύσωνα νε έχει και το λουρί στο λαιμό. Και μετά αναρωτιούνται για πιο λόγο μεγαλώνουν με ψυχολογικά προβλήματα. Όσον αφορά την άλλη με το στρινγκ τι να πω!Δεν είμαι κατά αν η άλλη έχει ωραίο σώμα, αλλά αν πετάγονται τα ψωμιά δεξιά και αριστερά... σε συνδυασμό με τα παιδιά τι να πω;ο κόσμος δεν σκέφτεται όλος με τον ίδιο τρόπο. Εγώ ευτυχώς δεν είδα κανένα κουφό μέχρι τώρα παρά μονάχα κάτι που δεν το λες κουφό αλλά βλακεία. Χθες που κοντεύαμε να λιποθυμήσουμε από την ζέστη μία οικογένεια είχε την φαινή ιδέα να πάει στην παραλία να ανάψει φωτιά και να ψήσει λουκάνικα. Αποτέλεσμα τα παιδάκια που είχαν μαζί να αναψοκοκκινήσουν και οι γονείς να τους ρίχνουν νεράκι μπας και συνέλθουν. Η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική με τόσο καπνό που έβγαινε αφού εμείς που ήμασταν 100 μέτρα μακρυα δακρύσαμε και σηκωθηκαμε και φύγαμε. Μία παρέα ηλικιωμένων τους έκανε και παρατήρηση.

mKndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν της είπα τίποτα δεν είχα και το δικαίωμα εξάλλου αλλά ο τρόπος που την κοιτούσα και εγώ και η αδερφή μου τα είπαν όλα..ιδιαίτερα το βλέμα μου έγινε πιο έντονο όταν μαζεύτηκαν και όλα τα παιδάκια γύρω από το μικρό..

είχε γέλιο πάντως το πως κοιταζόμασταν...χα χα σίγουρα με κατάλαβε..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ντάλια μου έπρεπεπε να μιλήσεις ή καλύτερα να ουρλιάξεις. Κάτι θα τους έμενε. Νασου δώσω ένα παράδειγμα. Την Παρασκευή πήγαμε με τον άντρα μου και την μικρή να φάμε παγωτό.Η ώρα ήταν εννέα και μισή ακριβώς. Μόλις φάγαμε το παγωτό η μικρή στο καρότσι άρχισε να κλαίει και μια κυρία από το διπλανό τραπέζι πετάχτηκε και είπε, καλά είναι δυνατόν το παιδί να είναι τέτοια ώρα έξω και όχι στο κρεβάτι του. Κρίμα, είστε και γονείς. Κορίτσια ένιωσα τόσο άσχημα που δεν ξαναβγήκαμε έξω με τον άντρα μου. Φαντάσου και η ώρα ήταν μόλις 9:30. Στις 10:30 το παιδί ήταν στο κρεβάτι του. Γι αυτό σου λέω ότι έπρεπε να μιλήσεις θα έβαζαν μυαλό. Μπορεί!!!!

mKndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

. Μόλις φάγαμε το παγωτό η μικρή στο καρότσι άρχισε να κλαίει και μια κυρία από το διπλανό τραπέζι πετάχτηκε και είπε, καλά είναι δυνατόν το παιδί να είναι τέτοια ώρα έξω και όχι στο κρεβάτι του. Κρίμα, είστε και γονείς. !!!!

 

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

εγώ θα την έσκιζε..με ποιο δικαίωμα με κρίνεις ώς γονιό...

και που ήξερε αυτή αν το παιδί νύσταζε ή αν ενοχλήθηκε από κάτι άλλο π.χ από τη σκατόφατσα της...

 

 

παιδιά η αδερφή μου μου είπε ότι αυτά τα λουράκια για παιδιά τα πουλάνε στα jumbo τα έχει δει με τα μάτια της...:shock:

 

eleni για πιο λόγο παιδί μου να έπερνα το 100 ??

 

αυτό που λέει η livinath ναι όντως γίνεται κατά κόρον...με τις ώρες που πάνε παραλία...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο για το λουρακι μωρε νταλια με συγκλονισε.αν επαιρνες το 100 η αστυνομια δεν μπορουσε να κανει κατι?λαλακια ειπα?μαλλον ε?ε που να το πεις αυτο?που να απευθυνθεις?κρατος ειναι αυτο που εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η αδερφή μου μου είπε ότι αυτά τα λουράκια για παιδιά τα πουλάνε στα jumbo τα έχει δει με τα μάτια της...:shock:

 

 

Ειναι σιγουρο οτι ειναι για παιδια? Γιατι το τζαμπο εχει και πολλα πραγματα για τα σκυλακια... δεν το χωραει το μυαλο μου ΑΚΟΜΑ. Δεν μπορει να ειναι δυνατον αυτο

an1cA4-0g410010MjQ1fDkyMjQwMGRhfG8gem91bXBvdXJsYWtvcyBtYXMgZWluYWk.gif

260964d0kehdi79a.gif

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό σου λέω ότι έπρεπε να μιλήσεις θα έβαζαν μυαλό. Μπορεί!!!!

 

Συμφωνώ & εγώ...

Αν & επειδή δεν είμαι & τόσο πολιτισμένη, αν εγώ ήμουν παρούσα σ'συτό το σκηνικό (φρίκη) θα τους ρωτούσα δυνατά & επιδεικτικότατα :

 

" Τι ΡΑΤΣΑΣ είναι το παιδάκι ? "

 

Σα δεν ντρέπονται, λέγονται & γονείς & "λερώνουν" την λέξη & την έννοια της !!!

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν λουράκια για παιδάκια, έχει και το jumbo και το mothercare. Eίχα πάρει και εγώ για το γιο μου όταν ήταν γύρω στον 1,5χρόνο, είναι η ηλικία που θέλουν όλα τα παιδάκια να περπατάνε και να εξερευνούν μόνα τους. Τον έβγαζα περατζάδα στην παραλία το βράδυ και τον έχανα συνέχεια μέσα στον πολύ κόσμο. Μου ξεφευγε και ΄γω έγκυος τότε δε μπορούσα να τον κυνηγάω. Του το φόρεσα μόνο για 5λεπτά δε βόλευε καθόλου (δεν είχε σύστημα να εμποδίζει τις τούμπες!) . Αυτό δε του το φοράς στο λαιμο κορίτσια (προς Θεού!) από τη μεσούλα φοριέται ως τους ώμους, σαν τιράντες κάπως είναι. Αυτό που είδε η DALIA ή θα ήταν διαφορετικό ή θα του το φορούσαν λάθος.

 

Εκτός από αυτά που αναφέρατε για τις παραλίες αυτό που με εκνευρίζει επίσης είναι:

- Οι γέροι με φαρδιά μαγιό που ξαπλώνουν για ηλιοθεραπία ή κάθονται με τα πόδια ανοιχτά και κρέμονται τα ζαρωμένα κρεατοσφαιρίδια τους σε κοινή θέα. ΑΗΔΙΑ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μήπως φταίει η ζέστη???

τι να πει κανείς?

εγώ πάντως είδα ένα παιδάκι 4 χρονών που η γιαγιά δεν το αφήνει να κούνήσει βήμα από κοντά της στα ρηχά....(την βλέπω αρκετά συχνά στην παραλία)

το κρατάει αγκαλιά ενώ αυτό θέλει να κολυμπήσει, να παίξει στην άμμο...

αφού τα άλλα παιδάκια πιο μικρά το κοιτούσαν...σίγουρα με λύπηση...

άσε που την ακούει όλη η παραλία..."μην κουνιέσαι...που πας?είναι βαθυά...θα πνιγείς..."

και το νερό είναι ως την γάμπα!!!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτά που αναφέρατε για τις παραλίες αυτό που με εκνευρίζει επίσης είναι:

- Οι γέροι με φαρδιά μαγιό που ξαπλώνουν για ηλιοθεραπία ή κάθονται με τα πόδια ανοιχτά και κρέμονται τα ζαρωμένα κρεατοσφαιρίδια τους σε κοινή θέα. ΑΗΔΙΑ!!!!!!!!!

 

Το πρωί με την αυγούλα, έχω μια αναγούλα....!! Μπλιάχχχχχχχχ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είπα ότι του το φορούσε στο λαιμό, άσχετο αλλά σαν εικόνα δεν μου άρεσε άσχετα αν το φορούσε από τη μέση ή τους ώμους...

η εικόνα ήταν τραγική...για΄μενα..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

απαράδεκτη κατάσταση. θα προτιμούσα να μείνω σπίτι αν δε μπορούσα να το κυνηγάω.

 

Και φανταστείτε ΤΙ γίνεται σπίτι εκεί που οι πόρτες κλείνουν και δε βλέπουμε.....

Link to comment
Share on other sites

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

εγώ θα την έσκιζε..με ποιο δικαίωμα με κρίνεις ώς γονιό...

και που ήξερε αυτή αν το παιδί νύσταζε ή αν ενοχλήθηκε από κάτι άλλο π.χ από τη σκατόφατσα της...

 

 

παιδιά η αδερφή μου μου είπε ότι αυτά τα λουράκια για παιδιά τα πουλάνε στα jumbo τα έχει δει με τα μάτια της...:shock:

 

 

αυτό που λέει η livinath ναι όντως γίνεται κατά κόρον...με τις ώρες που πάνε παραλία...

 

Συμφωνψ απολυτα ..και γω θα την εσκιζα..οτι ωρα θελω βαζω το παιδι μου στο κρεβατι ...και δεν πεφτει λογος σε κανεναν!!!

 

παντως αυτο το παρατηρουσα χθες που καθομουν στην αυλη της πεθερας .γυρω στις 2-3 και εβλεπα γονεις με παιδακια πολυ μικρα να κατεβαινουν παραλια!!!!!!!ειναι δυνατον;;;με τετοια καυσωνα χθες;;;εγω δεν κατεβαινω οχι να κατεβασω και το παιδι!!!

Το αλλο που βλεπω που συχνα και προσωπικα εμενα με εξοργιζει ειναι που βλεπω μερικους γονεισ να φορανε στα μωρακια ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ...οταν εχει 45000 βαθμους!!!Ποτε θα καταλαβουν καποιοι γονεις οτι τα μωρα δεν ειναι εξωγηινακια και υπαρχει πιθανοτητα να σκανε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα το θεαμα με το λουρακι ειλικρινα με θλιβει και συμφωνω απολυτως με τη Νταλια... Δεν υπαρχε περιοπτωση να φορουσα κατι τετοιο στο παιδι μου με τιποτα...

 

Παντως στις παραλιες βλεπεις τοσα "κουφα" που χανεις πια τον ελεγχο..

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

παντου τα βλεπεις πλεον...εγω ειλικρινα μερικες φορες μου ερχεται να τσιριξω.απλα λεω στον αντρα μου οτι δεν αντεχω να βλεπω αλλα παραξενα.η μονη λυση ειναι να ειμαι οσο πιο πολυ μπορω κλεισμενη μεσα για να μην τα βλεπω....

Link to comment
Share on other sites

μήπως φταίει η ζέστη???

τι να πει κανείς?

εγώ πάντως είδα ένα παιδάκι 4 χρονών που η γιαγιά δεν το αφήνει να κούνήσει βήμα από κοντά της στα ρηχά....(την βλέπω αρκετά συχνά στην παραλία)

το κρατάει αγκαλιά ενώ αυτό θέλει να κολυμπήσει, να παίξει στην άμμο...

αφού τα άλλα παιδάκια πιο μικρά το κοιτούσαν...σίγουρα με λύπηση...

άσε που την ακούει όλη η παραλία..."μην κουνιέσαι...που πας?είναι βαθυά...θα πνιγείς..."

και το νερό είναι ως την γάμπα!!!!

 

αυτή η περιγραφή μου θυμίζει την μάνα μου:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλα για το λουρακι το εχω ξαναπει... δεν το παω μια...

τωρα για το στρινγκ γιατι σας φαινεται παραλογο που το φορουσε η μαμα??? εδω κυκλοφορουν παιδικα στρινγκ μαγιο με θαλασσινα ζωακια ναααα στο μεγεθος στο σημειο που ξεκιναει το κορδονι, σε περιπτωση που δεν εχεις παρει ειδηση οτι το 2χρονο φοραει στρινγκ... και πειτε μου μετα ποιος φταιει πιο πολυ... η ανεγκεφαλη μανα που το κυκλοφορει ετσι στην παραλια? -γιατι το να ειναι μωρο γυμνουλι το δεχομαι, αλλα το να του φορας στρινγκ σορρυ αλλα με προκαλει!- ή ο ματακιας παιδεραστης που του βγαζεις το μωρο σου φατσα φορα...? και δυστυχως πολλες μαναδες που εχω σχολιασει το θεμα αρνητικα το βρισκουν "χαριτωμενο" να φοραει το μικρο στρινγκ... OMG!!!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Ντάλια μου έπρεπεπε να μιλήσεις ή καλύτερα να ουρλιάξεις. Κάτι θα τους έμενε. Νασου δώσω ένα παράδειγμα. Την Παρασκευή πήγαμε με τον άντρα μου και την μικρή να φάμε παγωτό.Η ώρα ήταν εννέα και μισή ακριβώς. Μόλις φάγαμε το παγωτό η μικρή στο καρότσι άρχισε να κλαίει και μια κυρία από το διπλανό τραπέζι πετάχτηκε και είπε, καλά είναι δυνατόν το παιδί να είναι τέτοια ώρα έξω και όχι στο κρεβάτι του. Κρίμα, είστε και γονείς. Κορίτσια ένιωσα τόσο άσχημα που δεν ξαναβγήκαμε έξω με τον άντρα μου. Φαντάσου και η ώρα ήταν μόλις 9:30. Στις 10:30 το παιδί ήταν στο κρεβάτι του. Γι αυτό σου λέω ότι έπρεπε να μιλήσεις θα έβαζαν μυαλό. Μπορεί!!!!

 

Και με ποιο δικαιωμα θα σου πει η καθε μια οτι στις 9:30 ωρα το παιδι θα επρεπε να κοιμαται?? ΚΙ εγω εκνευριζομαι με κατι τετοια!!

 

Βεβαια υπαρχει μια περιπτωση στην οποια θα επενεβαινα και θα εκανα παρατηρηση στους γονεις κι αυτο ειναι για τους απο κατω μας οι οποιοι στις 12 και 1 ωρα το πρωι εχουν τα παιδια τους (4 και 1,5) ξυπνια να ουρλιαζουν και συ να μην μπορεις να ηρεμησεις!! Ε, τετοια ωρα ειλικρινα τα παιδια πρεπει να κοιμουνται, και αν δεν κοιμουνται, να φροντιζουν οι γονεις τους να μην ενοχλουν!

 

Σορυ για το οφφ τοπικ, συγχυστηκα παλι! :twisted:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...