Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οι πιο ομορφες παραλιες της Ελλαδας


μαρακικ

Recommended Posts

Ακόμα θυμαμαι τις βόλτες στην Ερμού,το καφενεδάκι του Ερμή και το τελευταίο βράδυ την βγαλαμε στε καθισματάκια παραλίας καθισμένοι στο λιμάνι και ψαρεύοντας (μιας που δεν είχαμε ξενοδοχείο)!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κριμα να μην γνωριζομαστε.θα ερχομουνα στο λιμανι να σας εκανα παρεα...εχεις παιδακια?ωραια η ερμου ε?και ο ερμης μια χαρα....τωρα θυμηθηκα και γω τρωγαμε στον ερμη με τον αντρα μου και την κουνιαδα μου.ειχαμε σχεση τοτε και μολις φυγαμε πηγα σε φαρμακειο και πηρα το τεστ και βγηκε θετικο.γουρι εφερε ο ερμης..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επανερχομαι με παραλιες απο τις διακοπες μας στην χαλκιδικη αρμενιστης,καλαμιτσι,καβουροτρυπες,νικητη.τελεια απλα τελειαααα ουαααααα(κλαμα που γυρισα πισω)

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μυλοπόταμος (Πήλιο)

Άγιοι Σαράντα (Πήλιο) - Από τις ωραιότερες παραλίες γενικά

Εγκρεμνοί (Λευκάδα)

Κλέφτικο (Μήλος)

Φαλάσαρνα (Κρήτη)

Ελαφόνησος - Με το ωραιότερο beach bar που πλεον δεν υπάρχει

 

Συμφωνώ και επαυξάνωωω!!!

 

Και συμπληρώνω ΠΑΠΑΝΕΡΟ-ΠΗΛΙΟ Απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγω:

 

Εγκρεμνοί -Λευκάδα

Καβουρότρυπες-Χαλκιδική

Πορί και γενικώς παντού- Κουφονήσια (βέβαια πριν χρόνια, τώρα δεν ξέρω αν έγινε in..)

Μπάλος, Ελαφονήσι - Κρήτη

Παξοί- γενικά μικροί κολπίσκοι οπουδήποτε, νοικιάστε μια βαρκούλα

Βάθρες -Σαμοθράκη (ναι δεν ειναι παραλία και τι έγινε??:cool: φυσικές πισίνες με κρύα τρεχούμενα νερά μέσα στο πράσινο, τι άλλο θέλεις?!)

WDWSp2.png

 

TAlMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να με κι εγω......

 

Μυλοποταμος(Πηλιο)

Αγ.Γεωργιος(Ναξος)

Ναυαγιο(Ζακυνθος)

Λαγανας(Ζακυνθος,οχι για οικογενειες)

Αγ.Αννα(Ναξος)

ΚΑι επειδη μολις χθες γυρισα απο Κεφαλονια :( εχω φρεσκιες τις εξης:

 

Αντισαμη

Μυρτος

Σκαλα

Πορος(μετα το λιμανι)

Πετανοι

 

Γενικα ολη η Κεφαλονια εχει μοναδικες παραλιες..........και μονο!!!!!!!!!!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαλκιδική

Kαλαμίτσι

Καβουρότρυπες

Αρμενιστής

Τριστινίκα

Καρύδι-Βουρβουρού (του γιου μου στην αγαπημένη μου μαμά να πάμε)

Κεφαλονιά

Πετανοί

Σίφνος

Πλατύ Γυαλός

Γλυφό

Φασολού

Θάσος

Παράδεισος

Χρυσή Άμμος

Σάμος

Ψιλή Άμμος

Μεγάλο Σειτάνι

Λιμιώνας

Αντίπαρος

Αι Γιώργης

Μικρό Μοναστήρι

 

μπα δεν μπορώ να τις θυμηθώ όλες..

όλες οι παραλίες που έχω πάει

έχουν κάτι μοναδικό να μου θυμίσουν ακόμη κι εκείνες που είναι κάπως....

ή με το πέρασμα των χρόνων αποκτήσανε μία ωραιοποιημένη εικόνα στην μνήμη..

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

εγώ ψηφίζω Παξούς (γενικώς όλο το νησί είναι κουκλίστικο) και καταπράσινο.... και ύστερα Μήλο- υπάρχουν τόσες πολλές παραλίες και η μία είναι καλύτερη από την άλλη, πρέπει να τις δεις όλες , ασχέτως αν κάποιες (π.χ.Τσιγκράδο) είναι της ταλαιπωρίας. Ακόμη θυμάμαι τα διάφανα νερά της Φυριπλάκας...:D:D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ ψηφίζω Παξούς (γενικώς όλο το νησί είναι κουκλίστικο) και καταπράσινο.... και ύστερα Μήλο- υπάρχουν τόσες πολλές παραλίες και η μία είναι καλύτερη από την άλλη, πρέπει να τις δεις όλες , ασχέτως αν κάποιες (π.χ.Τσιγκράδο) είναι της ταλαιπωρίας. Ακόμη θυμάμαι τα διάφανα νερά της Φυριπλάκας...:D:D:D

 

απιθανοι και οι παξοι!!!μηλο μου χουν πει τα καλυτερα και θελω παααρα πολυ να παω

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν το αποφασίσεις κάποια στιγμή στείλε μου pm να σου προτείνω μέρη να πάς και που να φας καλά και φτηνά...

 

ευχαριστω φιλη μου ισως καταφερω και παω το 2ο σαβ/κυριακο του σεπτεμβρη αν το καταφερω θα σου στηλω μηνυματακι να μου πεις!φιλια πολλα

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λευκαδα πιστευω εχει απιστευτες παραλιες,Καθισμα,Πορτο κατσικι,Αγ.Νικητας.Επισης απο τις πιο ομορφες παραλιες που εχω κολυμπησει και εχω πραγματικα ευχαριστηθει ειναι οι Κουκουναριες στη Σκιαθο!

U7Uip3.pngT7alp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο οσα μερη εχω παει το χειροτερο ηταν Ελαφονησος περασα χαλια , το μερος δεν ειχε τιποτα...αλλα οταν ειδα την παραλια εμεινα με ανοιχτο το στομα...δεν ηξερα οτι υπηρχαν τετοια μερη!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο οσα μερη εχω παει το χειροτερο ηταν Ελαφονησος περασα χαλια , το μερος δεν ειχε τιποτα...αλλα οταν ειδα την παραλια εμεινα με ανοιχτο το στομα...δεν ηξερα οτι υπηρχαν τετοια μερη!!!!!!!!!

Εγώ πάλι την λάτρεψα την Ελαφόνησο ακριβώς γιατί είναι μικρή, έχει 4-5 μαγαζιά να κάτσεις , ήρεμη , γαλήνια, μ' ένα όμορφο εκκλησάκι στην άκρη του λιμενοβραχίονα και με μία απο τις καταπληκτικότερες παραλίες της Ελλάδας. Πέρασα πανέμορφα όταν είχα πάει και ήθελα να μείνω κι άλλο! Ημουν και ερωτευμένη βλέπεις τότε!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας κοριτσια!Ειδα οτι καποιες απο τις παραλιες του πηλιου ειναι στις προτιμησεις σας.Δεν εχω παει ποτε και σκεφτομαστε με τον αντρα μου το καλοκαιρι να παμε μαζι με τον μικρο μας για διακοπες.Θελαμε καπου σχετικα κοντα στην αθηνα,και να συνδιαζει βουνο και θαλασσα.Λετε οτι ειναι καλη ιδεα να παμε εκει?Εχω βρει εναν ξενωνα 300 μετρα απο την παραλια παπα νερο και 500 μετρα απο την παραλια Αι Γιαννη.Λεγεται Agapitos villas.Εχετε παει?Θελω γνωμες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Ειδα οτι καποιες απο τις παραλιες του πηλιου ειναι στις προτιμησεις σας.Δεν εχω παει ποτε και σκεφτομαστε με τον αντρα μου το καλοκαιρι να παμε μαζι με τον μικρο μας για διακοπες.Θελαμε καπου σχετικα κοντα στην αθηνα,και να συνδιαζει βουνο και θαλασσα.Λετε οτι ειναι καλη ιδεα να παμε εκει?Εχω βρει εναν ξενωνα 300 μετρα απο την παραλια παπα νερο και 500 μετρα απο την παραλια Αι Γιαννη.Λεγεται Agapitos villas.Εχετε παει?Θελω γνωμες!

 

Να πάτε οπωσδήποτε!Η παραλία παπα νερό είναι η ομορφότερη του Πηλίου κατά εμέ τουλάχιστον!Έχουμε πάει ήδη 3 φορές στο παπανερό-τη τελευταία μάλιστα με το παιδί και το καταευχαριστήθηκαμε! Είναι δίπλα στο Αι-Γιάννη,πας με τα πόδια και το καρότσι δηλαδή, όπου εκεί έχει μαγαζιά για φαγητό και καφέ. Μπορείς να κάνεις τη βόλτα σου άνετα με το παιδί, μετά το μικρό κοιμάται στο καρότσι και συνεχίζεις το ποτάκι σου με τον αντρούλη σου. Πας με το καρότσι στο δωμάτιο και χωρίς να ξυπνήσεις το παιδί το βάζεις για ύπνο!

Όλα είναι αρμονικά και φέτος μαλλον εκεί θα ξαναπάμε!

Ο ξενώνας που βρήκες είναι κοντά στο camping;

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Πήλιο είναι από τους ωραιότερους καλοκαιρινούς προορισμούς!

Βέβαια δεν έχω πάει με το μωρό ακόμα εκεί,προσφέρεται όμως για ήρεμες διακοπές.

Και οι παραλίες του,τα νερά του είναι καλύτερα και από νησί.Κορυφαία παραλία για μένα οι Άγιοι Σαράντα (σχετικά άγνωστη μέχρι τώρα γιατί δεν υπήρχε δρόμος).

Να πάτε οπωσδήποτε!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το θεμα και μπηκα....

Λοιπον μου εχει μεινει η Μηλος με τις απειρες παραλιες της. Δεν ξερω να πω ποια ηταν πιο ωραια (κλεφτικο, σαρακηνικο, φυριπλακα, φυροποταμος, παπαφραγκα, τσιγκραδο....) αξιζει να κανεις το γυρω του νησιου με καραβακι για να δεις παραλιες στις οποιες δεν μπορεις να πας με τα ποδια ή αμαξι. Μετα να πω για την Λευκαδα κλασικα πορτο κατσικι, αγιοφυλι, καθισμα, εγκρεμνοι, Βασιλικη. Στην Κρητη η Αγια Ρουμελη καθως βγαινεις απο το φαραγγι της Σαμαριας ειναι πραγματι μια οαση. (μπαλος, ελαφονησι, κεδροδασος, πρεβελη κ.α ξερω οτι ειναι ωραιες και ειναι στα αμεσα σχεδια μου για επισκεψη). Χαλκιδικη στο Παλιουρι (στον κουρσαρο), στη Σανη, στον Αρμενιστη, καβουροτρυπες. Στην Θασο εξω απο τον Ποτο, ψιλη αμμος, χρυση αμμος. Στην Ηλεια η παραλια του Καιαφα. Α και θα ηθελα παρα πολυ να παω στην παραλια που γυριστηκε το απεραντο γαλαζιο του Λικ Μπεσον στην Αμοσργο (εκεινο το μπλε). Καλοκαιρι και παλι καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με λιγώσατε μέσα στο καταχείμωνο για καλοκαιρινές διακοπές!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:

Ποπο, συμφωνώ απόλυτα με Μήλο απίστευτες παραλίες , εξωπραγματικές, όπως επίσης για τον Μπάλο στην Κρήτη, μαγικός μοναδικός εξαιρετικός κάτι που πραγματικά δεν είχα ξαναδεί παρά μόνο στην ταινία "γαλάζια λίμνη"!!!!!!!!

Θέλω καλοκαιράκι :-( :-( :-( και διακοπούλες :-( :sad: :-(. Αν δεν υπήρχαν και τα χριστούγεννα και οι απόκριες μέσα στον χειμώνα νομίζω ότι θα πάθαινα κατάθλιψη κάθε χρόνο τέτοια εποχή. :oops: :oops: :oops:

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις σας για το πηλιο αλλα...Καπου διαβασα οτι απο την μερια του Αι Γιαννη,Παπα νερο,Αγιοι σαραντα η θαλασσα ειναι επικινδυνη για παιδια για βαθαινει αποτομα και πολλες φορες εχεδι κυμα..Ειναι οντως ετσι?Αχ ας μην ειναι γιατι θα στεναχωρηθω πολυυυυυυυυ......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...