Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δωρο Χριστουγεννων


Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Mε πήρε σήμερα τηλέφωνο ο εργοδότης.Του εστάλη η καταγγελία απο την επιθεώρηση.Με πηρε κ μου κανε σκηνικο. :evil::evil: Οτι φέρθηκα σκάρτα,ότι πήρα τόσα λεφτά από αυτόν κ δεν έπρεπε να κάνω κατγγελία,ότι θα με πλήρωνε απλά δεν τα έβγαλε ο λογιστής κτλ...

Εχω αδικο ρε παιδιά?Εχουν περασει σχεδον 2 μηνες απο τις γιορτές κ ακόμα δεν πήρα Δωρο Χριστουγέννων!... :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά να μην σε έπερνε τηλέφωνο ο πρώην εργοδότης σου για να σου δώσει τα χρήματα αν δεν του ειχες κάνει νωρίτερα την καταγγελία.

Εξάλλου εσύ ως εργαζόμενη ήσουν συνεπής, ερχόσουν στην εργασία σου την ωρα που επρεπε και εκτελούσες κανονικά τα καθήκοντά σου. Επρεπε και αυτος ως εργοδότης να είναι συνεπής και να πλήρωνε τις ημερομηνίες που επρεπε. Στο κατω κατω τα χρήματα τα εχει πάρει από τους πελάτες του εδώ και καιρό. Αντί να ντρέπεται που δεν πληρώνει, θελει να βγει και από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε!Εκεί μου την βίδωσε.Οι αλλες εργαζομενες ειχαν πληρωθει κανονικα κ μονο εγω τπτ.Αυτο του ειπα:λεω με εκδικεισαι που χρειαστηκε να φυγω στη μεση της χρονιας?Μου λεει,να με ξαναπαιρνες τηλ..Λεω δεν παρακαλάω,δεν ειναι υποχρεωση δικη μου να πληρωθω... :twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω! Μιλάμε για θράσος! Προσπαθεί να σου δημιουργήσει τύψεις emvryoula! Όπως είπε και η Ilonka σιγά να μη σου τηλεφωνουσε για να σε πληρώσει! ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ!!!!

 

Κράτα μας ενήμερες για το θέμα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι ο ανδρας μου αυτο λεει,εισαι χαζη που καθεσαι κ εχεις τυψεις για το βλακα!Χτες,5/2,του πηγε το χαρτι.Κ μεχρι εκεινη την ημερα δεν σηκωσε το χερι του να με παρει ενα τηλ για να με πληρωσει.Ακομα δεν τα χε βγαλει ο λογιστης?Μπουρδες!Ειχε ενα υφακι χτες..λες κ ζητουσα να πουμε κατι εξωφρενικο..

Σε λιγο δψρο Πασχα θα δοθει κ γω ακομα περιμενω τα Χριστουγεννα!

Το θετικο ομως ειναι οτι θα με πληρωσει... :D:D

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι emvryoula! Ο λογιστής είναι υποχρεωμένος να τα βγάλει και απο κει και πέρα ο εργοδότης είναι αυτός που αποφασίζει αν θα πληρώσει ή όχι - όταν μιλάμε βέβαια για εργοδότες γαϊδούρια που δεν σέβονται τους εργαζομενους και προσπαθουν να βγάλουν και από την μύγα ξύγκι. Εχω συγχηστεί πάρα πολύ, την έχω πατήσει και γω έτσι παλαιότερα και σε καταλαβαίνω.......

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγω ημουν τυπικη στη δουλεια μου,ετσι κι αυτος ακομα κι αν ο λογιστης δεν τα χε βγαλει,επρεπε σαν καλος κ τυπικος εργοδοτης να ενδιαφερθει κ να πιεσει τον εργοδοτη να τα βγαλει..

Ναι,ο λογιστης για ολο το φροντιστηριο ειχε βγαλει μισθοδοσια δωρου μονο εγω ο καμπουρης ημουν απ'εξω! :o

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...