Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Hi κοριτσια και απο μενα εχω μια απορια. Εχω σταθερο κύκλο τον 27 και ειμαι στην δευτερη μερα καθηστερησης αλλα δεν εχω πρησμένο στιθος και γενικα κανενα απο αυτα που λενε στο ιντερνετ μονο πονακια περιόδου και ολοι την ωρα παω τουαλετα να με τσεκάρω τι να πω εχω μπερδευτη και δεν θελω να κανω καποια βιαστική κίνηση.:confused::confused::confused: αυτα απο εμενα και Ευχαριστω για τον χρονο σας ciao

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 140
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Hi κοριτσια και απο μενα εχω μια απορια. Εχω σταθερο κύκλο τον 27 και ειμαι στην δευτερη μερα καθηστερησης αλλα δεν εχω πρησμένο στιθος και γενικα κανενα απο αυτα που λενε στο ιντερνετ μονο πονακια περιόδου και ολοι την ωρα παω τουαλετα να με τσεκάρω τι να πω εχω μπερδευτη και δεν θελω να κανω καποια βιαστική κίνηση.:confused::confused::confused: αυτα απο εμενα και Ευχαριστω για τον χρονο σας ciao

 

Γεια σου, Pepoulita! Αφού έχεις 2 μέρες καθυστέρηση γιατί δεν κάνεις ένα τεστάκι; Κάτι θα δείξει πιστεύω. Σου εύχομαι να δεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Θα ειμαι κ γω μια μανουλα σας κ εσας! Βρηκα το φορουμ πολυ ενδιαφερον κ γραφτηκα γ να τα λεμε! :)

 

Eίμαι στην 10η βδομαδα και πραγματικα κ μενα μ εχει κανει πολλη εντυπωση πως δεν εχω το παραμικρον συμπτωμα-ενοχληση. Μια δυο φορες μια μικρη ανακατωσουρα κ ελαχιστα ψιλοπονακια χαμηλα στην κοιλια. Ειναι φυσιολογικο?Ειμαι απλα 'τυχερη'?? Τι λετε?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Θα ειμαι κ γω μια μανουλα σας κ εσας! Βρηκα το φορουμ πολυ ενδιαφερον κ γραφτηκα γ να τα λεμε! :)

 

Eίμαι στην 10η βδομαδα και πραγματικα κ μενα μ εχει κανει πολλη εντυπωση πως δεν εχω το παραμικρον συμπτωμα-ενοχληση. Μια δυο φορες μια μικρη ανακατωσουρα κ ελαχιστα ψιλοπονακια χαμηλα στην κοιλια. Ειναι φυσιολογικο?Ειμαι απλα 'τυχερη'?? Τι λετε?? ;)

 

Καλησπερα καλως ήρθες

Εύχομαι μια ηρεμη και γλυκια εγκυμοσύνη!

Είναι φυσιολογικό και εισαι πολυ τυχερή μια από τα ίδια το μόνο που έχω είναι ρεψιματακια ούτε ναυτίες ούτε ζαλαδες

bsglp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα καλως ήρθες

Εύχομαι μια ηρεμη και γλυκια εγκυμοσύνη!

Είναι φυσιολογικό και εισαι πολυ τυχερή μια από τα ίδια το μόνο που έχω είναι ρεψιματακια ούτε ναυτίες ούτε ζαλαδες

 

 

 

 

Σ ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια!Ειμαι καινουρια στο φορουμ αν και σας διαβαζω καιρο.Θα ηθελα και εγω να σας αναφερω τι μου συμβαινει και αν καποια ειχε παρομοια εμπειρια ας μου απαντησει.προσπαθω εδω κ 3 μηνες για παιδακι.αυτον τον μηνα με τεστ ωοριξιας της hometest βγηκε θετικο 31 και 1 του μηνα.ηρθα σε επαφη 30-31-1 του μηνα.δεν εχω σταθερο κυκλο.το θετικο μου βγηκε 20 μερα του κυκλου μου.συμπτωματα περιοδου ειχα πριν 3 μερες.τωρα τπτ μονο το πρισμενο στηθος.βεβαια εδω κ 10μερες εχω τσιμπιματακια σε ολα τα σημεια της κοιλιας μ αν και θεωρω πως ειναι απο το εντερο μ.λιγη ατονια κ καποια μερα μια ελαφρια θολουρα παλι το ερμηνευω το οτι μου πεφτει η πιεση καμια φορα.καποια ρεψιματακια κ καποια υγρα ειχα πριν 3-4 μερες καθως επισης κ δεκατα μεχρι κ σημερα το πρωι.τωρα δεν εχω τπτ κ με ενα τεστ iq που εκανα την παρασκευη το μεσημερι που βγηκε αρνητικο δεν εχω αδιαθετησει ακομη.υποτιθετε μετα την ωοριξια σε 14-16 μερες δεν πρεπει να αδιαθετησουμε;μηπως τελικα να εχω ελπιδες;σκεφτομαι για χωριακη αν δεν μου ερθει μεχρι την τριτη.συγνωμη αν σας κουρασα.ευχομαι σε ολες τα καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα jennifer

Περασα κ γω τα ιδια παρολο που προσπαθουσαμε μονο εξι μηνες για παιδι(μικρο διαστημα για τοσο αγχος που ειχα)ειχα παρει κ γω τα συγκεκριμενα τεστ κ τα εκανα γι πεντε μηνες ωσπου βαρεθηκα κ μετα εμεινα εγκυος.Το οτι εχεις δεκατα ειναι καλο γιατι μια μερα πριν μας ερθει η περιοδοςη θερμοκρασια πεφτει(μετρουσα κ γ συνεχεια) να σου πω πως ειχα κανει τεστ κ βγηκε αρνητικο.Μαλλον ηταν νωρις για να δειξει.Μετα απο δεκα μερες εκανα χοριακη κ αυτο γιατι η ψυχολογια μου ηταν περιεργη κατι ενιωθα διαφορετικο.....τελικα ημουν εγκυος κ τωρα το παιδακι μου ειναι δυο χρονων.

Ευχομαι τα καλυτερα....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eleni-thess σε ευχαριστω πααραα πολυ που μου απαντησες.να σου ζησει το παιδακι σου γερο και καλοτυχο ευχομαι.ηθελα να σε ρωτησω..εσυ ακομα και με δεκα μερες που περιμενες δλδ καθυστερηση δεν ειχες κανενα αλλο συμπτωμα;περα απο τα δεκατα;;και την ψυχολογια;

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια!!!! Λοιπόν, θέλω τα φώτα σας. Με τον αρραβωνιαστικό μου έχουμε ελεύθερες επαφές με τη γνωστή μέθοδο του τραβήγματος! Σήμερα είναι η μέρα που θα αδιαθετήσω, αλλά ακόμα δεν έχει έρθει. Έχω σταθερό κυκλο 28 ημερων.Επίσης, χθες είδα δύο σταγονίτσες αίμα.... Έχω πρησμένο στήθος και κράμπες χαμηλά. Από προχθες πονάω χαμηλά και πότε με πιάνουν και ποτε με αφήνουν τα πονάκια. Αυτά όμως τα ΄συμπτώματα τα έχω συνήθως πριν την αναμενόμενη περίοδο. Αυτό που μου κίνησε τη περιέργεια ήταν οι σταγονίτσες. Εσείς τι λέτε; (Επίσης, με αυτή τη μέθοδο έπιασε η αδερφή μου παιδί!! και έχει τωρα εναν μπεπαρο!!!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Jenifer εγω δεν ειχα κανενα αλλο συμπτωμα οπως κ σε ολη μου την εγκυμοσυνη(εκτος απο τους τελευταιους μηνες που φιυσκωσα κ ενιωθα το παιδι)δεν καταλαβα τιποτα.Ημουν απο τις τυχερες.Τιποτα ομως σου λεω εκτος απο λιγο πρησμενο στηθος οπου το εχω ετσι κ αλλιως παντα πριν την περιοδο.Μην αγχωνεσαι(ξερω μια κουβεντα ειναι)και θα γινει.Εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι ακομα κ ενας χρονος προσπαθειων ειναι απολυτα φυσιολογικος χωρις να σημαινει οτι υπαρχει προβλημα στο ζευγαρι.

 

Μπουμπου92 εγω ειχα 10 χρονια σχεση πριν αρραβωνιαστω κ οι επαφες μας γινοταν μετα απο ενα διαστημα με τη μεθοδο που λες.Παιδακι δε μας ετυχε πριν ξεκινησουμε να το προσπαθουμε κανονικα αλλα εχει τυχει η περιπτωση αυτη σε μια καλη μιυ φιλη .Εσυ θελεις να εισαι εγκυος η οχι;Γιατι δεν καταλαβα.Παντως οπως κ να χει ευχομαι αυτο που θελεις αυτο να γινει

 

Φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

 

Μπουμπου92 εγω ειχα 10 χρονια σχεση πριν αρραβωνιαστω κ οι επαφες μας γινοταν μετα απο ενα διαστημα με τη μεθοδο που λες.Παιδακι δε μας ετυχε πριν ξεκινησουμε να το προσπαθουμε κανονικα αλλα εχει τυχει η περιπτωση αυτη σε μια καλη μιυ φιλη .Εσυ θελεις να εισαι εγκυος η οχι;Γιατι δεν καταλαβα.Παντως οπως κ να χει ευχομαι αυτο που θελεις αυτο να γινει

 

Φιλια σε ολες

 

Φυσικά και θέλουμε καλεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!! Ακόμα δεν έχει κάνει την εμφάνισή της η κυρία!!! Θα δείξει!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια τοτε μπουμπου...ευχομαι η κυρια να μην ερθει ποτε και Να ρθει γρηγορα ενα ΜΩΡΑΚΙ....:P

 

Ελενάκι σε ευχαριστώ πολύ!!!!! Πήρα και ένα τεστ για να το κανω αυριο αν δε μου εχει ερθει κ αυριο... λες να είναι νωρίς όμως;

Link to comment
Share on other sites

Eleni-thess σε ευχαριστω και παλι!αυριο θα κανω ενα τεστ παλι γιατι ακομη δεν εχω αδιαθετησει ενω συμφωνα με την ωοριξια θα επρεπε..μονο πρησμενο στηθος και δεκατα εχω..ελπιζω σε κατι θετικο!!!χιχι

 

 

Mpoumpou92 απο οτι εχω ακουσει οι σταγονιτσες ειναι σημαδι εμφυτευσης...ευχομαι να ισχυει και σε σενα!!!καλη επιτυχια αυριο..θετικη σκεψη και με ενα θετικο τεστ. Φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπουμπου μπορει και να ειναι οντως νωρις.αν εχεις υπομο η περιμενε...ειναι δυσκολο το ξερω....

περιμενω νεα ετσι;;;;

Jenifer και απο σενα επισης

 

Μακαρι ολα να πανε καλα κοριτσια και για τις δυο σας

Link to comment
Share on other sites

Μπουμπου μπορει και να ειναι οντως νωρις.αν εχεις υπομο η περιμενε...ειναι δυσκολο το ξερω....

περιμενω νεα ετσι;;;;

Jenifer και απο σενα επισης

 

Μακαρι ολα να πανε καλα κοριτσια και για τις δυο σας

 

 

καλημέρααααα!!! Τελικά αδιαθέτησα σήμερα.... Είχα γλυκαθεί να πω την αλήθεια!! Αλλά όλα στην ώρα τους! :)

 

Jenifer χάρηκα πολύ που είσαι εγκυούλα!! Με το καλό το μωράκι σου!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Nomizw oti oi euxes mas epiasan...!!!hihi ekana test kai vghke thetikotato amesws kiolas!!exw paei hdh gia xwriakh aurio tha kserw ta apotelesmata..!elpizw na pane olaaa kalaaa!!!

 

Συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!χαιρομαι παρα πολυ!!!

Ευχομαι να εχεις μια ομαλη εγκυμοσυνη .να εισαι ηρεμη να το απολαυσεις κ ολα θα πανε καλα.

Να μας λες τα νεα σου.Φιλια!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρααααα!!! Τελικά αδιαθέτησα σήμερα.... Είχα γλυκαθεί να πω την αλήθεια!! Αλλά όλα στην ώρα τους! :)

 

Jenifer χάρηκα πολύ που είσαι εγκυούλα!! Με το καλό το μωράκι σου!!!:D

 

Μπουμπου92 οπως λες ολα στην ωρα τους.Θα γινει κ αυτο.Κ γω περασα εξι περιοδους που δεν ηθελα να ρθουν κ ψιλοστεναχωριομουν αλλα τελικα ηρθε το μωρακι μου.

Αντε το επομενο μηνα πιο δυναμικα....:-P

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ!η χωριακη μου ειναι 550,86..αυριο θα επαναλαβω αλλη μια!!ειμαι πολυ χαρουμενη!τα hometest με βοηθησαν..με την πρωτη το επιασα το σπορακι μου.οι δυο προηγουμενοι μηνες τελικα δεν ειχα πεσει στις γονιμες.ενω αυτον που χρησιμοποιησα τα τεστ ωορηξιας ηρθα σε επαφη τις γονιμες και τσουπ αμεσως.ειναι απιστευτοοο!!χιχι

 

Μπουμπου μαθε τον κυκλο σου και ετσι θα τα καταφερεις συντομα!

 

 

Eleni-thess και παλι σε ευχαριστω πολυ!ολα καλα ναι να μου πανε..και να σου πω και κατι;;αν ισχυει αυτο που λενε ενστικτο..εγω το εχω πως ολα θα πανε καλα και πως θα εχω μια τελεια εγκυμοσυνη!δεν ξερω αλλα εχω καλη διαθεση και ενστικτο!θα σας ενημερωνω σιγουρα γιατι οπως διαβαζα και εγω τα φορουμ ετσι μπορει να τα διαβαζει κ καμια αλλη υποψιφια μανουλα και να την βοηθησω ετσι!!φιλια πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν τα δέκατα είναι απαραίτητο σύμπτωμα για εγκυμοσύνη ή αν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης χωρίς δέκατα. Είμαι στην πρώτη ημέρα καθυστέρησης αλλά δεν εχω υψηλότερη θερμοκρασία απ΄ ότι συνήθως. Άρα, να μην ελπίζω καθόλου;;;

k0oZp3.png
Link to comment
Share on other sites

@nini84 kalispera! sou euxomai olopsyxa na eisai eggyoula!

egw tis meres prin anakalypsw oti eixa meinei eggyos imoun tromera xalia me tromero ponokefalo k dekata. paw se pathologo k mou leei vroxitida akroastika klp... pairnw k ena kouti antiviwsi kathoti ithela alli mia vdomada gia na mou rthei periodos k den pige kan to myalo mas.

pairnw tin antiviwsi pernan ola k ta dekata k ola!

periodos omws afanti exw poly stathero kyklo 28 just oi meres! afou eixa 4 meres kathysterisi k pisteuame oti einai apo ta xapia tin talaipwria klp kanw test k vgainei amesws thetiko!!!

opote min apogoiteuesai k elpizw na eisai eggyoula!

kali epityxia!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!αν γνωριζει καποια ας με βοηθησει.την προηγουμενη τριτη η χοριακη μου 550.μετα απο δυο μερες 815.ακριβως μια εβδ μετα δλδ προχτθες ηταν 1644.δεν ειναι πολυ χαμηλη;η αυξηση της δεν ειναι λαθος;να υποψιαστω πως δεν θα προχωρησει η εγκυμοσυνη μου;

Link to comment
Share on other sites

ησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια και θα ήθελα να μάθω αν είχατε τα ίδια συμπτώματα με εμένα! !! Συγχαρητήρια στις εγκυμονουσες :D !!! Προσπαθούμε με τον σύντροφό μου εδώ και δύο μήνες για παιδάκι ( πρωτη φορα ελευθερα )αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι στις γονιμες ημέρες νιώθω επί μια εβδομάδα πόνους ωορηξιας ενώ παλιότερα ούτε καν που ένιωθα τίποτα στην ωορηξια .μάλιστα στον δεύτερο κύκλο κράτησαν παραπανω τι γίνεται τόσο πολύ κρατάνεα η κάτι έχει αλλαξει? ? Κύκλος σταθερός 28-30 . Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...