Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χωρίς καμία σάλπιγγα...


Recommended Posts

Κορίτσια γεία σας από εμένα... Το σκέφτηκα αρκετά και αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα μήπως και ξέρετε να με βοηθήσετε...

Πρίν 15 μέρες αφαίρεσα τις σάλπιγγες λαπαροσκοπικά, λόγω υδροσαλπίγγων και έχω ήδη και 2 αποτυχημένες εξωσωματικές.

Θα ήθελα να μάθω αν τώρα αυξάνονται τα ποσοστά επιτυχίας της εξωσωματικής και γενικά αν υπάρχει περίπτωση να έχω το οποιδήποτε πρόβλημα που δεν έχω πλέον σάλπιγγες...

Σας ζητώ συγνώμη που κάνω κατάχρηση στο forum και ανοίγω και άλλο θέμα...

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ,ΜΟΝΟ Η ΜΗΤΡΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.ΣΕ ΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΕΝΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ?ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ,ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 16 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ,ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΣΤΗ 12Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

valia μου το οτι αφαιρεσες τις σαλπιγγες ειναι οτι καλυτερο εφοσον ηταν υδροσαλπιγγες

οι γιατροι λενε οτι δεν πρεπει να κανεις εξωσωματικη αν δεν τις αφαιρεσεις

ολα καλα θα πανε

Link to comment
Share on other sites

valia μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου,

σημασία έχει που είσαι εσύ καλά και παιδάκι θα κάνεις,

για γυναίκες με προβλήματα & χωρίς καθόλου σάλπιγγες, εφευρέθει η εξωσωματική, έτσι ξεkίνησε.....

μανούλα θα γίνεις!

καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και τις αφαίρεσες,γιατί σου έκαναν τοξικό ενδομήτριο!!Θυμίσου ότι η επόμενη εξωσωματική σου θα είναι επιτυχημένη και σύντομα θα μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ,ΜΟΝΟ Η ΜΗΤΡΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.ΣΕ ΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΚΕΝΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ?ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ,ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 16 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ,ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΣΤΗ 12Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

 

 

Μακάρι να πάνε καλά όλα αυτή τη φορά. Στις προηγούμενες προσπάθειες πήγαινα σε ένα σοινικιακο γιατρό που είναι στο Μητέρα. Τώρα άλλαξα γιατρό και πηγαίνω στο κέντρο ΓΕΝΝΗΜΑ στον κ. Μαντούδη και είμαι πολύ ευχαριστημένη...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχεις αποκλείσει έναν πολύ σημαντική Αρνητικό παράγοντα που λέγεται¨: Τοξικό υγρό! άρα και μόνο από αυτό έχεις αυξήσει τις πιθανότητές σου σε σχέση με τις προηγούμενες προσπάθειες...

 

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα Valia mou και την Δευτέρα πάω για χοριακή της 3ης προσπάθειας (αφότου έκανα λαπαροσκόπηση κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ηταν απαραδεκτο εκ μερους του γιατρου σου να κανεις δυο προσπαθειες με υδροσαλπιγγες. Ουσιαστικα τσαμπα τις εκανες. Οι υδροσαλπιγγες δημιουργουν τοξικο περιβαλλον στην μητρα, οπως πολυ σωστα ειπαν τα κοριτσια, που σκοτωνει τα εμβρυακια πριν ακομη εμφυτευτουν.

 

Ηταν λοιπον, πολυ σοφη η κινηση να αφαιρεθουν, οποτε τουλαχιστον τωρα θα εχεις τις ιδιες πιθανοτητες επιτυχιας με τον μεσο ορο, οχι σχεδον μηδαμινη πιθανοτητα που ειχες πριν. Φαινεται οτι ο νεος γιατρος ξερει τι κανει και μπραβο του. Θα δεις που ολα θα πανε καλυτερα αυτη τη φορα.

 

Να εχεις θετικη σκεψη, καλη διαθεση και γιατι οχι? μπορει να πετυχεις με την επομενη προσπαθεια, πραγμα που το ευχομαι με ολη μου την καρδια.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχεις αποκλείσει έναν πολύ σημαντική Αρνητικό παράγοντα που λέγεται¨: Τοξικό υγρό! άρα και μόνο από αυτό έχεις αυξήσει τις πιθανότητές σου σε σχέση με τις προηγούμενες προσπάθειες...

 

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα Valia mou και την Δευτέρα πάω για χοριακή της 3ης προσπάθειας (αφότου έκανα λαπαροσκόπηση κλπ)

 

Εύχομαι ολόψυχα κοπέλα μου αύριο να έχεις μια τεράστια ΧΟΡΙΑΚΗΗΗΗ!!!

Ολα να πάνε καλά!!! Μακάρι αύριο να μας πεις τα ευχάριστα!!! Θα περιμένουμε με αγωνία!!!

Μακάρι Παναγία μου να πάνε και για εμένα όλα καλά αυτή τη φορά!!! Και το καλύτερο από όλα να είναι δυδιμάκια!!!!

Τώρα που θα τα βάλω... είναι άλλο θέμα!!! Είμαι και μισή μερίδα άνθρωπος...:P :p :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ηταν απαραδεκτο εκ μερους του γιατρου σου να κανεις δυο προσπαθειες με υδροσαλπιγγες. Ουσιαστικα τσαμπα τις εκανες. Οι υδροσαλπιγγες δημιουργουν τοξικο περιβαλλον στην μητρα, οπως πολυ σωστα ειπαν τα κοριτσια, που σκοτωνει τα εμβρυακια πριν ακομη εμφυτευτουν.

 

Ηταν λοιπον, πολυ σοφη η κινηση να αφαιρεθουν, οποτε τουλαχιστον τωρα θα εχεις τις ιδιες πιθανοτητες επιτυχιας με τον μεσο ορο, οχι σχεδον μηδαμινη πιθανοτητα που ειχες πριν. Φαινεται οτι ο νεος γιατρος ξερει τι κανει και μπραβο του. Θα δεις που ολα θα πανε καλυτερα αυτη τη φορα.

 

Να εχεις θετικη σκεψη, καλη διαθεση και γιατι οχι? μπορει να πετυχεις με την επομενη προσπαθεια, πραγμα που το ευχομαι με ολη μου την καρδια.

 

Μακάρι κοριτσάκι μου!!! Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί... Βέβαια πριν καταλήξω στο γιατρό που έχω τώρα πήγα και σε άλλους οι οποίοι μου είπαν ότι δεν έκανα άσχημα που έκανα τις 2 προηγούμενες προσπάθειες... Τώρα τι να πώ, δεν ξέρω... Ο καθένας λέει ότι θέλει...

Εγώ ξέρω ότι με τον γιατρό τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!

Καλή συνέχεια στη εγκυμοσύνη σου κοπέλα μου!!! Με το καλό!!!

 

Φιλιά πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδίτσες μου, μόλις μίλησα με το γιατρό μου!!!! Ξεκινάω τη θεραπεία 22 Ιουνίου!!!! Τέλεια!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να είναι η τευλευταία μου προσπάθεια...

Αντε τώρα να περάσουν οι μέρες...

Αυτή τη φορά δεν θα πέρνω DARONDA αλλά ARVEKAP... Ξέρετε αν το ARVEKAP το καλύπτει το ΙΚΑ, πόσο κάνει ή αν πληρώνω μόνο συμμετοχή;;;

Link to comment
Share on other sites

geia sou valia mou,

sou euxomai kali anarosi kai pragmatika xairomai pou telika pires tin apofasi kai afaireses tis idrosalpigges...

kala ekanes,tora me to kalo sou euxomai ola na pane kala....

ypomoni kai kali epitixia..... kia suntoma me didimakia........

kai ego isos telos tou augostou tha xanakano tin laparoskopisi kai meta na xanarxiso tin triti mou prospathia!!!!

meta apo tin laparoskopisi, se poso diastima mporis na xanarxiseis xana exosomatikh;

Link to comment
Share on other sites

geia sou valia mou,

sou euxomai kali anarosi kai pragmatika xairomai pou telika pires tin apofasi kai afaireses tis idrosalpigges...

kala ekanes,tora me to kalo sou euxomai ola na pane kala....

ypomoni kai kali epitixia..... kia suntoma me didimakia........

kai ego isos telos tou augostou tha xanakano tin laparoskopisi kai meta na xanarxiso tin triti mou prospathia!!!!

meta apo tin laparoskopisi, se poso diastima mporis na xanarxiseis xana exosomatikh;

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Σου εύχομαι και εσένα καλή επιτυχία στην 3η και τελευταία σου προσπάθεια!!! (Αντε και εσύ με δυδυμάκια, μια και έξω!!! Τέλεια!!!)

Μετά από ένα μήνα από την λαπαροσκόπηση μπορείς να ξεκινήσεις πάλι την προσπάθεια!!! Ολα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου!!! θα το δεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...