Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλή ημέρα σε όλους. Χθες πήγαμε στον καινούργιο παιδότοπο στα Σπάτα είναι τεράστιος και έχει πολλές δραστηριότητες. Μέσα στην μεγάλη κατασκευή είχε μόνο μία κοπέλα (η οποία έκανε εξαιρετική δουλειά) αλλά έπρεπε να έχει πιο πολλά άτομα. Μου είπαν βέβαια ότι το Σαββατοκύριακο έχει και άλλες κοπέλες. Σε λίγες ημέρες θα έχει και εξωτερικό χώρο. 'Εχει πάει κανείς από εσάς; Αν ναι, σας άρεσε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Λοιπόν, πήγα εχθές στον συγκεκριμένο παιδότοπο, γιατί θέλω να βρώ κάποιο μέρος για τα γενέθλια του μεγάλου μου γιου.

Είναι πολύ μεγάλος, πολύ καθαρός (είναι καινούργιος), καλή εξυπηρέτηση από το προσωπικό, αλλά αρκετά ακριβός (9€/το παιδάκι). Μπορείς βέβαια να καθήσεις όλη την μέρα, αλλά αυτό είναι αδύνατο...συνήθως κάθεσαι 1-2 ώρες το πολύ. Σήμερα θα μου πουν και πόσο κοστίζει για πάρτυ (έχει ωραίο ειδικά διαμορφωμένο χώρο για πάρτυ) και θα γράψω για όποιον ενδιαφέρεται... Αυτά.

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

αλλά αρκετά ακριβός (9?/το παιδάκι). Μπορείς βέβαια να καθήσεις όλη την μέρα, αλλά αυτό είναι αδύνατο...συνήθως κάθεσαι 1-2 ώρες το πολύ.

 

Καλά έχουν τρελαθεί τελείως;;; Γιατί στους άλλους παιδότοπους πάλι όσο θές δεν μπορείς να κάτσεις; Εξάλλου για να κάτσεις τόσες ώρες θα πρέπει να πάρεις και κάτι να φας, να πιείς όπως κάνουμε και αλλού

... Ολα ακριβά μου φαίνονται ... είμαστε πανάκριβοι κοπελιές

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Όταν πήγα στον παιδότοπο δεν υπήρχε κάποιος υπεύθυνος για να μου δώσει προσφορά. Μου έδωσαν ένα κινητό τηλέφωνο, για να πάρω άλλη μέρα και να μου πουν. Πρέπει να πήρα και ... 25 φορές. Δεν το σήκωνε κανείς. Τελικά έκλεισα κάπου αλλού για να κάνω το πάρτυ του μεγάλου μου γιου. Είναι ένα αθλητικό κέντρο που παρέχει έναν πολύ μεγάλο ανοιχτό χώρο με γκαζόν, τραπέζια, καρέκλες, ψυγείο και προσωπικό...όλα τα άλλα τα φέρνω εγώ :lol: (φαγητά, διακόσμηση, κλόουν).

...για να δούμε...:roll:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13, ευχαριστώ για τις ευχές σου!:D

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Πήγαμε και εμείς στο συγκεκριμένο παιδότοπο κορίτσια. Τι να σας πώ... Περάσαμε απαίσια, οι γονείς φυσικά γιατι στα παιδιά άρεσε. Για να σας δώσω να καταλάβετε τα παιδιά μου είναι τώρα 3.5 και 5.5 ετών. Ο χώρος είναι τεράστιος αλλά με την κακή έννοια. Στην παιχνιδομηχανή έχανε η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα. Ειναι 3όροφη και πολύ σκοτεινή. Μπήκε η κόρη μου μέσα και προσπαθούσε να βγεί και δεν έβρισκε τον δρόμο. Εννοείται οτι ήμουν και εγώ συνέχεια μαζί τους. Πέρασα όλη την ώρα σκυμένη μέσα στην παιχνιδομηχανή να προσπαθώ να εντοπίσω το γιο μου και να βοηθώ την κόρη μου (μεγάλη αγωνία). Κοπέλες είχε 2, μία στην παιχνιδομηχανή και μία μπροστά στα φουσκωτά. Δεν ήταν αρκετές για όλο αυτό το χώρο. Τα παιδιά ήταν ανεξέλεγκτα. Πολύ ακριβός για το τίποτα, άλλα λεφτά για την παιχνιδομηχανή, άλλα λεφτά για το τραμπολίνο, άλλα λεφτά για τα μηχανήματα παιχνιδιών που έχουν γεμίσει το χώρο. Πρέπει να είσαι μονίμως με το χέρι στην τσέπη. Το μόνο θετικό ήταν το φαγητό. Παραγγείλαμε ένα club-sandwitch και ήταν πολύ προσεγμένο. Μου έκανε εντύπωση που είχε φρέσκες τηγανιτές πατάτες να το συνοδέψουν. Κατα τα άλλα για κάποιον γονιό που ανησυχεί για την ασφάλεια του παιδιού του, νομίζω οτι γι αυτές τις ηλικίες δεν κάνει. Πρέπει το παιδί να είναι απο 7 ετών και πάνω για να το εμπιστευτείς εκει μέσα, και πάλι με επιφύλαξη. Το χειρότερο της βραδιάς... φεύγοντας εξουθενωμένοι, ρωτήσαμε στη ρεσεψιόν απο περιέργεια πόσο χρεώνουν τα πάρτυ (απάντηση δεν πήραμε...) αλλά όση ώρα μιλούσαμε με την κοπέλα ξέφυγε ο γιος μου από την προσοχή μου (για δευτερόλεπτα όπως φαντάζεστε) και ανέβηκε σε ένα τεράστιο άλογο (αυτά με τα κέρματα) που έχουν δίπλα στη ρεσεψιόν ύψους 1.5 μέτρου και γλίστρησε από εκεί πάνω και έπεσε κάτω στο πλακάκι και χτύπησε το κεφάλι του. Θα μου πείς ο παιδότοπος φταίει γι αυτό?? Οχι βέβαια αλλά δεν παρείχε την ασφάλεια που έπρεπε για να αποτραπεί το ατύχημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα!!!

 

πηγαμε την Κυριακη στο Πικερμι στο Μπλάνο!

http://www.blanospark.gr/

 

ειναι ενας πολυχωρος με μποουλινγκ, παγοδρομειο, μπιλιαρδα, καφετερεια που βλεπει στον παιδιτοπο, εστιατοριο και φυσικα παιδικα παιχνιδια. Απο οτι ειδα εχει μονο εξωτερικα παιχνιδια.

 

εχει τρενακι, εχει φουσκωτους δρομους και ηλεκτροκινητα τζιπ, εχει φουσκωτα, εχει τραμπολινο ... Σε όλα (εκτος απο το τα φουσκωτα που δεν θυμαμαι αν ειδα) ειχε και προσωπικο.

μου φανηκε πολυ καλο !!

 

τιμες δεν ρωτησα γιατι η Μαριελα δεν περπαταει καν.... Αλλα το προτινω...

(δυστυχως το σιτε δεν ειναι και πολυ καλο...)

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε και εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1182189#post1182189

αυτά που έγραψε η Κατερίνα και συμφωνώ και εγώ μαζί της.

Για τον μεγάλο μου γιο ίσως κάνει, αλλά για τον μικρό μου, που τον κυνηγάω συνέχεια...μάλλον όχι...

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι , ειναι για μεγαλα παιδακια...

 

(συγνωμη αλλα δεν ειδα το απο θεμα...)

 

οσο για το χτυπημα του μικρου της, μην τρελαθουμε κιολας.... Δεν φταιει ο παιδοτοπος που το μικρο της επεσε.. (δεν την ξερω την κοπελα ετσι..) Τι επρεπε να κανει δλδ να εχει στρωσει ολο το κτιριο με αφρολεξ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αν ξαναδιαβάσεις το μήνυμά μου θα δεις οτι δεν κατηγόρησα τον Blano για το ατύχημα, είπα όμως οτι δεν πληρούσε τις προϋποθέσεις για να το αποτρέψει... Ούτε κοπέλες είχε εκεί που ήταν τα παιχνίδια με τα κέρματα ούτε το μηχάνημα αυτό θα έπρεπε να είναι προσβάσιμο σε ένα 5χρονο.

Και επειδή δεν είχαμε την τύχη να γνωριστούμε σου λέω οτι δεν είμαι καμμιά ψυχωτική μάνα που έχει τα παιδιά της σε γυάλα (η Μαρία η Στυλιανάκη που με γνωρίζει θα στο επιβεβαιώσει, κατεβαίναμε παρέα ένα φαράγγι στο Καρπενήσι όταν ο γιος μου ήταν μόλις 4 μηνών στο μάρσιπο...). Για του λόγου το αληθές: http://www.jimnyclub.gr/gallery/v/ekdromes/pantavrexei_25-7-04/IMG_1666.jpg.html.

Οταν πας όμως σε ένα παιδότοπο για να ευχαριστηθεί το παιδί σου και να πιεις κ εσύ ένα καφέ σαν άνθρωπος δεν είναι και το καλύτερό σου να τρέχεις σε όλο αυτό τον τεράστιο χώρο για να ελέγξεις το παιδί και την ασφάλειά του...

Ξαναλέω δεν κατηγορώ τον συγκεκριμένο πολυχώρο απλά θεωρώ οτι απευθύνεται σε παιδιά μεγαλύτερης ηλικίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κι εμείς έχουμε πάει κανά δυο φορές, αλλά εμένα δε μου αρέσει.

είναι τεράστιος, μπορείς να χαθείς, δεν έχεις (καλή) οπτική επαφή, υπάρχουν μόνο 1-2 κοπέλες και είναι πανάκριβα.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γειά σου Κατερίνα! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου .Είχαμ επισκφθεί τον χώρο αυτό πρίν απο αρκετό καιρό. Είναι τεράστιος πρέπει να είσαι συνέχεια με τα μάτια στο παιδί σου διότι γίνεται χαμός .... Μπήκε ο μικρός μας σε αυτά τα φουσκωτά και χάθηκε το παιδί, δεν έβρισκε την εξοδο . Αναγκάστηκα μετά απο αρκετά ώρα αναμονής να πάω να τον βρώ μπάινοντας και εγώ στο παιχνίδι.

'Εχει πολύ κακό εξαερισμό.. Έίναι τόσο μεγάλος ο χώρος που δεν έχει μελετηθεί σωστά ο κλιματισμός του έτσι ώστε να καλύπτεται ομοιόμορφα . Αποπνικτική ή ατμόσφαιρα σε κάποιους χώρους. ΌΧΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

exw paei k egw sto paidotopo k prepei n sas pw pws einai ekseretikos!!!ta anipsia m ksetrela8ikan..oso anafora tin kataskevi tou paidotopou einai pliros asfaleis,twra epeidi exw ergas8ei se paidotopo k diavasa se ena simeiwma oti upirxe mono mia kopela einai analogos ta paidakia p upirxan de mporei gia 15-20 paidakia n uparxoun 5 kopeles...oso anafora ta 9eurw gia tin eisodo sto paidotopo isws akougete kapws tsimpito alla pistepsteme aksizoun ta 9eurw!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

επειδη μενουμε διπλα μπορεις να μου πεις ποιο ειναι το αθλητικο κεντρο?

Επισης στον Μπλανο πηγαμε και εμεις για καφε και ζητησα 5 φορες απο τους σερβιτορους να φερουν νερο και με εγραφαν εκνευριστηκα και φυγαμε. Απαραδεκτη εξυπηρετηση ουτε ευχαριστω δεν ειπαν οταν πληρωσαμε. Μηδενικη ευγενεια και εξυπηρετηση.

Κριμα να γινονται τετοιοι χωροι με προοπτικες και να μην μπορουν να τους δουλεψουν.

 

 

Όταν πήγα στον παιδότοπο δεν υπήρχε κάποιος υπεύθυνος για να μου δώσει προσφορά. Μου έδωσαν ένα κινητό τηλέφωνο, για να πάρω άλλη μέρα και να μου πουν. Πρέπει να πήρα και ... 25 φορές. Δεν το σήκωνε κανείς. Τελικά έκλεισα κάπου αλλού για να κάνω το πάρτυ του μεγάλου μου γιου. Είναι ένα αθλητικό κέντρο που παρέχει έναν πολύ μεγάλο ανοιχτό χώρο με γκαζόν, τραπέζια, καρέκλες, ψυγείο και προσωπικό...όλα τα άλλα τα φέρνω εγώ :lol: (φαγητά, διακόσμηση, κλόουν).

...για να δούμε...:roll:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13, ευχαριστώ για τις ευχές σου!:D

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

επειδη μενουμε διπλα μπορεις να μου πεις ποιο ειναι το αθλητικο κεντρο?

 

Είναι το αθλητικό κέντρο του Μπακούλα.

http://www.bakoula.gr/athlitiko.htm

Καλό είναι - αν είσαι δίπλα - να πας να το δεις από κοντά, γιατί δεν είναι εντυπωσιακό, αλλά είναι απλό και οικονομικό και φιλικό.:D

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

exw paei kai egw kai h ali8eia einai oti einai arketa megalo to opoio soy kanei entypwsi stin arxi alla h katastasi einai anejelegti.o arketa megalos xoros se synartisi oti yparxoyn liges kopeles(mia otan eixame paei)einai na xaneis to paidi soy na min to blepeis apo poy8ena kai to idio na min jerei apo poy na paei.nomizw einai gia hlikies panw apo 7-8 kai fysika gia megaloys arketa kalo afoy exei arketes drastiriotites.pantws prosfata kaname to party mas se enan paidotopo stin vari,xaroymena oneira legetai kai perasame para poly kala.vlepeis to paidi apo pantoy exei jexwristo xoro gia kapnizontes kai arketa kalo servis,ta paidia poy to exoyn htan mes thn eygenia kai to xamogelo!!pragma spanio....sas to protinw anepifilakta an eiste konta stin perioxi...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...