Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΕΤΑΞΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ


Recommended Posts

Tis προαλλες ειχαμε παει στη πεθερα μου και ο μικρος ολη μερα ειχε γκρινια...τωρα κολικοι ειναι , επειδη δεν εκανε κακα του ηταν δεν ξερω...παντως ειχε γκρινια και κλαμα ειναι μονο 49 ημερων .

Σε καποια στιγμη η πεθερα λεει να τον τριψουμε με λαδακι , ειπα οκ , πηγα να φτιαξω χαμομηλακι εγω και πηρε η πεθερα μου με μια φιλη της το μωρο στο δωματιο...ειχε πλανταξει στο κλαμμα το παιδι μου...παω μεσα με το χαμομηλι και τι βλεπω???Η φιλη της πεθερας μου να πεταει το μωρο μου στον αερα να κανει ομως κολοτουμπα το μωρο στον αερα και να σκαει στο στρωμα,,,,,,,το παιδακι μου εγινε κατακοκκινο νομιζα θα σκασει....εριξε το κλαμμα που δεν εχω ακουσει χειροτερο μεχρι τωρα,,,,,

ΕΛΕΟΣ..της ειπα τι κανει και να μην το ξανακανει ποτε αυτο και μου λεει ηταν "ΚΟΜΜΕΝΟ" το μωρο και τωρα θα ηρεμησει και ετσι κανανε στα παλια χρονια στα δικα τους παιδια...

Μετα το μωρο παλι δεν ηρεμησε , λεγανε οτι ειχε ματι και φερανε λαδι και νερο και δεν ξερω και γω τι αλλες βλακειες κανανε [ανω απο το κεφαλι του μωρου μου...

ΕΙμαι ακομα τοσο εξαλλη..Ειπα στον αντρα μου οτι το ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ που θελαμε να φυγουμε το καλοκαιρι μια βδομαδα....γιατι αν τυχον και ξαναγινει κατι τετοιο θα γινει χαμος.,....μετα η πεθερα συνεχεια στα χερια το εχει και μου βγαζει ο μπεμπης την πιστη οταν γυρναμε στο σπιτι και θελει αγγαλια...

Αυτα τα πραγματα που κανουνε οι μεγαλοι ανθρωποι ειναι απαραδεκτα...να σκαει το μωρο στο στρωμα να κανει κολοτουμπα στον αερα>>>???ΤΟ πεταξε ψηλα...ουτε καν το κραταγε το μωρο...αν εσπαγε την μεση του>>¨??ετσι τετοια γινονται και θελω να κατσω σπιτι μου η αν παμε πουθενα το μωρο παντα μαζι...

εχει τυχει να σας κανουν καποιοι δικοι σας κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

δε θελω να σε τρομαξω αλλα εχω ακουσει μεχρι και περιπτωσεις θανατου σε μωρα μαυτο τον τροπο γιατι ο εγκεφαλος ειμαι μικροτερος απο το κρανιο με το πεταγμα ακουμπα στο κρανιο και ο εγκεφαλος κανει φλεγμονη!!!!!!

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ

Χ 6/9/2004 Μ 18/7/2006

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ?????????????????????????????????????????????????

ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ................ παναγία μου και χριστέ μου...........

Εμένα ούτε η μάνα μου ούτε η πεθερά μου κάνουν τέτοιες βλακείες... καλά ξεμάτιασμα πες εντάξει... και το χαμομηλόλαδο να τρίψεις την κοιλίτσα

ΑΛΛΑ την τούπα Ιωάννης Μελισσανίδης ούτε καν σαν σκέψη......!!

ΕΛΕΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεαζετε να να κανουν, κατ αρχην ειναι δυνατον αυτα που γραφεις να γινονται

εγω δεν θα αφηνα κανεναν να πιασει καν στα χερια το μωρο μου, ο καθενασ εχει τοσο μικροβια επανω του που δεν πρεπει να ερθει σε επαφη το μωρακι τοσο μικρο

και να σου πω και κατι μια μανουλα θα καταλαβει απο μονη της τι θελει το μωρο δεν χρεαζετε η καθε μια να λει τι γνωμη της

κανε τι σου λει η καρδια σου και μακρια , μακρια το μωρακι απο τουσ αλλου ς και ασ ξερουν καλυτερα

η γνωμη μου ετσι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

... Παναγία μου, αυτό είναι ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ.... ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΡΗΤΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΩΣ.... εγώ θα τις είχα δείρει και τις δύο... αν είναι δυνατόν...

 

εγώ να δεις τι τράβηξα με το φάσκιωμα...

άντε τώρα μην τα θυμηθώ...

2Niwp2.png

6PDKp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

δε θελω να σε τρομαξω αλλα εχω ακουσει μεχρι και περιπτωσεις θανατου σε μωρα μαυτο τον τροπο γιατι ο εγκεφαλος ειμαι μικροτερος απο το κρανιο με το πεταγμα ακουμπα στο κρανιο και ο εγκεφαλος κανει φλεγμονη!!!!!!

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ

 

Το διαβασα και μου σφιχτηκε το στομαχι με την &%$:@...δηλαδη να μην εχω εμπιστοσυνη τωρα να αφησω το μωρο στην πεθερα...εδω μου ελεγε την αλλη φορα να βαλει ζαχαρη στην πιπιλα,να το τυλιξει σφιχτα με το σεντονι για να ισιωσει (ξερω οτι ισως βοηθαει αλλα ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΣΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ.) να του βαλουμε στο ποπουλι λιγο σαπουνακι για να κανει κακα του....... αν και της εχω πει οτι το μωρο δεν ειναι ΔΥΣΚΟΙΛΙΟ και τα κακα του αν και αργει λιγο να τα κανει ειναι μαλακα...εκει επιμενει....χιλια δυο πραγματα και εκνευριζομαι ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ...

Την μια λεει ειναι κομμενο , μετα ματιασμενο , μετα λεει να μην το σηκωνω ετσι αλλα αλλιως , την αλλη οτι δεν ειναι ντυμενο και κρυωνει (35 βαθμους ειχαμε το μωρο μου ειχε κατα ιδρωσει)...ΕΛΕΟΣ....

ΤΟ Σαββατο θα παω καπου και ειπα στην μαμα μου να ερθει να το κρατησει τουλαχιστον εκεινη δεν τα γνωριζει αυτα τα περιεργα (ειναι αγγλιδα για αυτο) κ ετσι εχω το κεφαλι μυο ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

... Παναγία μου, αυτό είναι ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ.... ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΡΗΤΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΩΣ.... εγώ θα τις είχα δείρει και τις δύο... αν είναι δυνατόν...

 

εγώ να δεις τι τράβηξα με το φάσκιωμα...

άντε τώρα μην τα θυμηθώ...

 

Ειναι ΔΙΚΑ ΜΑΣ και καθονται ΑΛΛΟΙ και προσπαθουν να περασουν τα δικα τους θελω και πιστευω....Ντε και καλα να το κανουμε οπως θελουν οι αλλοι....τρομερα νευρα μου δημιουργουνε αυτα,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock:

Τι να πω κοριτσακι μου,2 παιδια μεγαλωνω και εχω ακουσει γιατροσοφια ουκ ολιγα,μιας και ζει και η δικη μου γιαγια και φανταζεσε τι γινεται,αλλα τετοιο πραγμα πρωτη φορα το ακουω.

Ειναι δυνατον λεχουδακι και να το πετας ετσι?Αυτο ειναι σαν πλαστελινη,ουτε το κεφαλακι του δεν μπορει να στηριξει καλα καλα ακομα και το κανουν ακροβατικα.....................

Καλη δυναμη κοριτσι μου γιατι θα δουν πολλα ακομα τα ματακια σου αν ξεκινησατε ετσι και προσοχη οχι μονο του το μωρο με την πεθερα σου.;)

Link to comment
Share on other sites

αμ το αλλο??θελει να το ταιζει εκεινη και το μωρο μου ειναι λιγο λαιμαργο και πνιγετε....δεν βοηθαει την κατασταση εκει το μπιμπερο στο στομα....να τρεχουν τα γαλατα...οπως και να το κανουμε ουτε ο μπαμπας του δεν μπορει να τον ταισει οπως ξερω εγω...

Επισης θυμηθηκα που ντε και καλα να του βαλει την πιπιλα στο στομα και το μωρο μου δεν το ηθελε...το ειχε βαλει μεσα στο στομα το μωρο να κανει δεξια αριστερα το κεφαλι του να εχει κοκκινισει και κανει να κλαψει και εκεινη εκει να κραταει την πιπιλα σταθερη μην του φυγει και να του λεει ΕΛΑ ΕΛΑ ΣΩΠΑ ΣΩΠΑ////////Της την ειπε ο αντρας μου εκεινη την φορα αλλα μου την δινουν αφανταστα ολα αυτα...

Οπως οταν σαραντησαμε εκανε πολυ ζεστη 5 το απογευαμ και μου τυλιξαν το μωρο μεσα σε ΠΑΠΛΩΜΑΤΑΚΙ ντυμενος τωρα ο μικρος....ετσι...?εσκασε...ειχανε κλεισει κ το παπλωμα να μην το δουνε μου ειπανε και να μην το ματιαξουνε ....αντε τωρα γιατι τα θυμαμαι και συγχιζομαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι λες κοπελα μου?δεν μπορω να το πιστεψω αυτο το πραγμα.ξενη γυναικα να πιασει το παιδι και να το πεταει και ψηλα?τι ειναι το βρεφος να πεφτει στο κρεββατι.δεν ειμαστε καλα.παρτην και πετα την απο το μπαλκονι.με τι δικαιωμα κανει τετοια πραγματα σε ξενο μωρο οταν δεν το βλεπει η μανα.θα το εκανε μπροστα σου αυτο?

η sam μια πολυ καλη φιλη εδω μεσα επαθε κατι παρομοιο με τον γιο της αλλα το παιδακι αυτο ειχε Αγιο.χτυπησε στον ανεμιστηρα οροφης την ωρα που λειτουργουσε.

καλα κανω μου φαινεται και οταν εχει το παιδι μου καποιος ειμαι παντα μπροστα και για να παω και τουαλετα ακομα οσο περιεργο και να φαινεται θα την εχω στην περπατουρα να την βλεπω.και ας με πουν υστερικια.αδιαφορω.ας ειναι το παιδι μου καλα και ας με μισουν ολοι.

ακου το παιδι να το ριχνει απο ψηλα στο στρωμα.χταποδι ειναι να το χτυπας να μαλακωσει?

σορρυ κοριτσια αλλα τρελαινομαι με κατι τετοια.θυμαμαι η πεθερα μου οταν εκλαιγε το μωρο μας ελεγε να το τριψουμε με πετρελαιο στην πλατη για να βγουν τα αγκαθια.δεν βγαζεις ακρη με αυτα.τι να πω.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια, διαβαζω εδω, διαβαζω στις πεθερες... πραματα και θαυματα κι απορω... Πως μπορειτε να ειστε τοσο ψυχραιμες; (Δεν ειναι μομφη, δεν ειναι μπηχτη, ειναι ειλικρινης απορια και προβληματισμος). Μιλαμε κοπελια θα την ειχα σαπισει!! Μα την παναγια θα την ειχα αρπαξει απο το μαλλι και θα την ειχα πεταξει εξω κουτρουβαλωντας την απ' τις σκαλες. Δεν εχω τετοια ψυχραιμια παντως, εχω αστραψει και βροντηξει με απειρως πιο ασημαντα περιστατικα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια, διαβαζω εδω, διαβαζω στις πεθερες... πραματα και θαυματα κι απορω... Πως μπορειτε να ειστε τοσο ψυχραιμες; (Δεν ειναι μομφη, δεν ειναι μπηχτη, ειναι ειλικρινης απορια και προβληματισμος). Μιλαμε κοπελια θα την ειχα σαπισει!! Μα την παναγια θα την ειχα αρπαξει απο το μαλλι και θα την ειχα πεταξει εξω κουτρουβαλωντας την απ' τις σκαλες. Δεν εχω τετοια ψυχραιμια παντως, εχω αστραψει και βροντηξει με απειρως πιο ασημαντα περιστατικα!

 

ρε jean ακριβώς την ίδια απορία έχω και εγώ τλπ...

εγώ βέβαια αντιδράω αλλιώς...με λέξεις μελισταλαχτες μεν οχιας δε.τώρα πως τα καταφέρνω απορώ και εγώ..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι λες κοπελα μου?δεν μπορω να το πιστεψω αυτο το πραγμα.ξενη γυναικα να πιασει το παιδι και να το πεταει και ψηλα?τι ειναι το βρεφος να πεφτει στο κρεββατι.δεν ειμαστε καλα.παρτην και πετα την απο το μπαλκονι.με τι δικαιωμα κανει τετοια πραγματα σε ξενο μωρο οταν δεν το βλεπει η μανα.θα το εκανε μπροστα σου αυτο?

η sam μια πολυ καλη φιλη εδω μεσα επαθε κατι παρομοιο με τον γιο της αλλα το παιδακι αυτο ειχε Αγιο.χτυπησε στον ανεμιστηρα οροφης την ωρα που λειτουργουσε.

καλα κανω μου φαινεται και οταν εχει το παιδι μου καποιος ειμαι παντα μπροστα και για να παω και τουαλετα ακομα οσο περιεργο και να φαινεται θα την εχω στην περπατουρα να την βλεπω.και ας με πουν υστερικια.αδιαφορω.ας ειναι το παιδι μου καλα και ας με μισουν ολοι.

ακου το παιδι να το ριχνει απο ψηλα στο στρωμα.χταποδι ειναι να το χτυπας να μαλακωσει?

σορρυ κοριτσια αλλα τρελαινομαι με κατι τετοια.θυμαμαι η πεθερα μου οταν εκλαιγε το μωρο μας ελεγε να το τριψουμε με πετρελαιο στην πλατη για να βγουν τα αγκαθια.δεν βγαζεις ακρη με αυτα.τι να πω.

 

και γω μαζι σου,δικιο εχεις και εγω υστερικη γινομαι με κατι τετοια.................

δυστηχως ουτε λεπτο δεν πρεπει να τα αφεινουμε μονα τους,ειτε μωρα ειτε πιο μεγαλα............................

θα ξεχασω εγω που για μια φορα βγηκα να απλωσω και αφεισα τον γιο μονο του να βλεπει παιδικα και οταν μπηκα μεσα ειχε καταπιει 1 δεκαλεπτο και ενα 5λεπτο.............ουφφ τι θυμηθηκα παλι ..................

Ουτε λεπτο τα μικρα μονα τους κοριτσια,τα ματια μας οχι 14........εκατον τεσσερα

sorry .........τα πηρα παλι

Link to comment
Share on other sites

τωρα τι να πω??? μηπως φταις και εσυ λιγο??μηπως ντρεπεσαι να μιλησεις?ολες πιστευω λιγο πολυ τα εχουμε περασει αυτα, και εμενα η πεθερουλα μου ηθελε να το φασκιωσω, αλλα την εγραψα κανονικοτατα, το θεμα ειναι να τα ξεκοβεις απο την αρχη, μη σου παρουν τον αερα, ΠΑΙΔΙ σου ειναι, αν η πεθερα σου βαλει στη πιπιλα μελι τι θα κανεις???

γιατι να της το δινεις?εγω δε θα πηγαινα ουτε σπιτι της για να καταλαβει και να ξεκοψει. τι να σου πω, μακρια και αγαπημενοι,

ο αστερης μας, ηρθε στη ζωη 29/10/07!!!!

η τοσοδουλα μας,ηρθε στη ζωη 14/11/09!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πραγματικα εχω εκνευριστει απιστευτα! ειλικρινα! τι ειναι αυτα τα πραματα? και εσυ ετσι αντιδρασες? η πεθερα σου? αντι να πας να σβουρηξεις και στις 2 δυο χαστουκια να γυρισουν τα κεφαλια τους μονο τους φωναξες? κακωςςςςςς! ο αντρας σου? τι να πει κι αυτος, η μανουλα του ε? μαρεσει που νομιζουν οτι τα ξερουν ολα οι πεθερες επειδη εκαναν παιδια! και? γιαυτο τα παιδια παλια ειχαν προβληματα απτην αγνοια τους. εγω ποτε δεν θα το αφησω το μωρο μου μαζι τους μεχρι να μεγαλωσει, ειναι 2 μηνων τωρα. κανουν πραγματα που δεν στεκουν! τι να πω?:twisted::twisted::twisted::twisted:

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

Καλά έ! έχω πάθει σοκ! Αυτές τις πεθερες ας τις κλείσουμε σε ένα κλουβί να ησυχάσουμε! Εχουνε ξεφύγει εντελώς οι τρελλόγκες!

 

Casperaki μην ξαναφήσεις το μωράκι σου μόνο του μαζί της. Και προπαντων ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣ! κάνε αυτό που νομίζεις εσύ ότι είναι σωστό.

 

Εγώ μια φορά που τον είχα αφήσει μαζί της τον βρήκα κοιμισμένο με το μπουφάν, τη σαλιάρα, την πιπίλα με την κορδέλα και 2 κουβέρτες! Μόνο σκούφο δεν του φόραγε!

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε κοριτσακι γιατι τα επιτρεπεις αυτα?Ειναι τελειως απαραδεχτη συμπαριφορα.Το οτι ειναι γιαγια δεν σημαινει οτι εχει δικαιωματα πανω στο παιδι τετοια.Να κανει οτι νομι=ζει εκεινη σωστο.Η μαμα του εισαι εσυ και εσυ εισαι υπευθυνη μονο για αυτο το πλασματακι.Εαν χτυπα ξυλο παθει κατι το μωρακι εσεις θα τρεχετε οχι αυτη.Τι πραγματα ειναι αυτα.Και εμενα η δικη μου πεθερα ποταν πηγαιναμε στο χωριο για να δει το μωρο(γιατι δεν μπορει να ρχεται αυτη να το δει 45 χρονων γυναικα,τελοσπαντων)μου κανε κατι τετοια στην αρχη αλλα τα κοψα.Σιγα ναμην κλαιει το μωρο μου και να το εχει αυτη ...Να λες του αντρα σου να τα λεει και να κοψετε τα δικαιωματα απο τωρα γιατι θα δεινοπαθεισετε.Απο τωρα που ειναι νωρις να καταλαβει οτι ναι μεν ειναι εγγονι και το αγαπαει αλλα δεν εχει κανεναδικαιωμα πανω του.

Link to comment
Share on other sites

σαν εικονα ειναι λιγο θολο γιατι τρομαξα παραπολυ...θυμαμαι το μωρο να κανει κολοτουμπα και να σκαει στο πατωμα...ανατριχιασα και εκλαιγα και της φωνακα μην το ξανακανεις ποτε αυτο....ο αντρας μου δεν ηταν μπροστα.και αυτο το εκανε η φιλη οχι η πεθερα....και μαλιστα μου λεε ι μην φοβασαι ξερεις ποσα παιδακια εχω σωσει ετσι>????

μετα εφυγε νομιζω παραιξηγηθηκε.....

Η πεθερα ειναι πολυ καλη και γλυκια.δεν μπορω να της μιλησω αποτομα με τις βλακειες που λεει για το μωρο...τα λεω στον αντρα μου και εκεινος μιλαει....

 

Καποια κοπελα ειπε για ΜΕΛΙ στην πιπιλα.,....Το ειπες ετσι η προκαλει κατι το μελι?ρωταω απο περιεργεια μονο...!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από τον τίτλο που έβαλες ανατρίχιασα για να μην πω τι θα μπορούσε να συμβεί εκείνη την ώρα. Απορώ με την ψυχραιμία σου. Εγώ ευτυχώς την βλέπω ελάχιστα την πεθερά μου ιδίως όταν ήταν μωρά τα αγόρια μου απέφευγα να την βλέπω και ΠΟΤΕ δεν της τα έχω αφήσει, εκτός από μία φορά.... Πριν 2 εβδομάδες θα πηγαίναμε στην θάλασσα εκεί έχουν κι ένα σπιτάκι είναι στην ουσία ένα κτίσμα χωρίς περίφραξη κι έχουν και ένα χωραφάκι με φυτά. Η απόσταση από το σπίτι τους είναι 5 λεπτά, τα παιδιά θέλανε να πάνε με το αυτοκίνητο του παππού κι εγώ τα άφησα. Φύγανε και μετά από 5 λεπτά φτάσαμε κι εμείς, κατεβαίνουμε από το αμάξι και βλέπω την πεθερά μου να ασχολείται με τα φυτά και ο πεθερός μου να ξεφορτώνει τα πράγματα από το αυτοκίνητο. Δεν είχαν καμία οπτική επαφή με τα παιδιά, πάω λίγο πιο κάτω και βλέπω τον μεγάλο μου γιο να παίζει στην άμμο και ο μικρός 2 ετών να βρίσκεται ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ μέχρι το γόνατο. Έρχεται αυτή η σκηνή στο μυαλό μου και σκέφτομαι αν καθυστερούσα λίγο τί θα μπορούσε να γίνει. Η πεθερά μου ψύχραιμη που είπε πως ξεχάστηκε και δεν τα πρόσεχε ο δε πεθερός μου δεν έδωσε σημασία. Με το σκεπτικό της, αν είχε γίνει το κακό με μία συγνώμη θα ξεκαθάριζε την θέση της. Εγώ βέβαια τους είπα την επόμενη φορά τα παιδιά θα έρχονται μαζί μου.

Τα παιδιά μου... η ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά αυτό θεωρείται σωματική κακοποίηση, και ΜΟΝΟ. Ούτε γιατροσόφι λέγεται ούτε τίποτα. Η γιαγιά μου είναι 83 χρονών και μου λέει διάφορα να κάνω στο μωρό. Ε αυτό δεν μου το έχει πει. Το ξέρεις ότι το παιδί θα μπορούσε να είχε σπάσει τον αυχένα του και να μείνει στον τόπο?

Το ΜΕΛΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΟΓΟΝΟ. ΚΑΙ Η ΖΑΧΑΡΗ ΕΠΙΣΗΣ!

καλό θα είναι πριν κάνεις το οτίδηποτε να ρωτήσεις τον παιδίατρό σου. Ωραίες οι συμβουλές σίγουρα μέσα από το parents, αλλά όταν αφορά την υγεία των παιδιών μας καλό είναι να διασταυρώνουμε αυτές τις συμβουλές και με τον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια, διαβαζω εδω, διαβαζω στις πεθερες... πραματα και θαυματα κι απορω... Πως μπορειτε να ειστε τοσο ψυχραιμες; (Δεν ειναι μομφη, δεν ειναι μπηχτη, ειναι ειλικρινης απορια και προβληματισμος). Μιλαμε κοπελια θα την ειχα σαπισει!! Μα την παναγια θα την ειχα αρπαξει απο το μαλλι και θα την ειχα πεταξει εξω κουτρουβαλωντας την απ' τις σκαλες. Δεν εχω τετοια ψυχραιμια παντως, εχω αστραψει και βροντηξει με απειρως πιο ασημαντα περιστατικα!

JEAN μία από τα ίδια.... εγώ πάλι θα της έκανα το ίδιο και στον αέρα έτσι όπως θα ήταν να άρχιζαν να τις φεύγουν διάφορα....

βρε δεν πάμε καλά είναι σοβαρά αυτά τα πράγματα? casperaki έχεις την απόλυτη συμπαράστασή μου!

Link to comment
Share on other sites

Μην ξαναφήσεις κανέναν να κάνει τίποτα στο μωρό!!!! Ακούς εκεί!!!!! Κανέναν κοπέλα μου. Στη θέση σου θα είχα λιποθυμήσει μιλάμε και μετά ποιος είδε το θεό και δεν τον φοβήθηκε.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...