Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

IKA.....με γεια μας........


Recommended Posts

Παρουσιαστηκε επαννηλημενως σε "εγκρυρη" πρωινη δημσιογραφικη εκπομπη,(με γνωστο φαλακρο παρουσιαστη) θεμα που αφορα το ΙΚΑ και εναν 75χρονο.Ο οποιος επειτα απο γενικες εξετασεις αιματος που εκανε του ανακοινωσαν οτι ειναι........εγκυος με αποδεικτικα τα οποια και παρουσιασε.

Εκτοτε βασανιζομαι.......αραγε ο παππους δικαιουται επιδομα τοκετου?με τον θηλασμο τι θα γινει?επιδομα τεκνου επιπλεον της συνταξης θα παρει? θα το κρατηση αραγε? ο πατερας του παιδιου ποιος ειναι?Και μετα σου οι παππουδες ειναι σοφοι........απο προφυλαξεις δεν ακουσε?

Ααααααρεεεε ΙΚΑ εκανες παλι το θαυμα σου.........ηθελα ομως να ημουν σε καποια γωνια να βλεπα την φατσα του γιατρου οταν του το ανακοινωνε.

Μην προσπαθεις να μαθεις ενα γουρουνι να τραγουδαει........χανεις τον καιρο σου,ενοχλεις και το γουρουνι.

Εγω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΘΑΝΑΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!

Οταν ειχα παει για τις εξετασεις αιματος στον πρωτο μου γιο με ακουσε κυριολεκτικα ολος ο Πειραιας. Περιμενα στην ουρα να ερθει η σειρα μου για την εξεταση αιματος κ οταν μπηκα στο δωματιο αιμοληψιας οτι ειχε σηκωθει ενας νεαρος κ η μανταμ εβγαζε το φιαλιδιο απο τη συριγγα για να βαλει καινουριο κ καινουρια βελονα βεβαια.Ελα ομως που ολα τα εκανε εκτος απο το να αλλαξει βελονα :shock::shock::shock:

ΕΕΕΕΕΕΕ της λεω τι κανεις? Τι κανω μου απανταει?

Κ φυσικα εγινε της τρελλης στη συνεχεια.......... αν δεν το ειχα δει ομως???

 

ΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΘΑΝΑΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΛΑΘΟΣ Ή ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΟΥ ΣΤΟ ΙΚΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ ΤΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΗ.....

rrNh.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Ακομα κι οταν ημουν ασφαλισμενη στο ικα ουτε βιβλιαριο δεν εκανα τον κοπο να βγαλω και φυσικα δεν πατησα ποτε το ποδι μου στους γιατρους του. Προτιμουσα να πηγαινω σε αυτους που ηξερα.

Μονο τα ενσημα μαζευα κι αυτα.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...