Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

gaidara nona


anna30

Recommended Posts

kalispera koritsia,eimai na skaso mou akurose tin vaftisi i nona allakse gnomi kai den me pire ena tilefono apla to katalava ego kai tis esteila minima..pou 8a vro tora nona pou exo kleisei eklisia 3 oktovriou..exo tosa neura pou an tin evlepa prostamou den ksero ti 8a tis elega,molis emeine egkuos allakse i sumperifora tis itan polu di8en i8ele na parei apo tora ta pragmata tis mikri kai na ta pigena ego stin ekklisia den mporouse na ta paei 8a kourazotan mallon............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοίτα μέχρι τις 3 Οκτωβρίου είναι πολύς καιρός. Και αν είναι έτσι όπως τα λες, καλύτερα ξεμπέρδεψες με τέτοιο άτομο!

Εγώ που βαφτίζω 11 Ιουλίου και λόγω θανάτου του κουμπάρου μου, δεν μπορώ να ξέρω αν η παρολίγο γυναίκα του και μέλλουσα νονά του μικρού μου, θα κάνει τη βάφτιση ή όχι;;; Αλλά δεν σκάω κιόλας!!

Καλά να 'μαστε και όλα τα άλλα, γίνονται!

Το πολύ πολύ να ακυρώσω την εκκλησία και το κέντρο. Ε, και;;;; Θα την κάνω όποτε μπορέσω!!

Εσύ μέχρι τον Οκτώβριο....... Μη σκας και κάποιος θα βρεθεί μέχρι τότε. Το πολύ πολύ πες σε κάποιον συγγενή σου και κάντε τα έξοδα εσείς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλη μου και χαλάρωσε...3 οκτωβρίου είναι πολύ μακριά ακόμη... όλο και κάποιος φίλος -η , ή συγγενής θα θέλει να βαφτίισει το αγγελούδι σου... και εγώ θα γίνω νονά τον ιούνιο από σπόντα... η κουμπάροι του ξαδερφού μου πριν μια εβδομάδα ξεκαθάρισαν και είπαν ότι δεν θα βαφτίσουν το παιδί (ενώ όλο τον καιρό δεν σήκωναν κανένα τηλέφωνο) έτσι πλέον η περιχαρής νονά θα είμαι εγώ που και το αγαπάω και το λατρευω το μωράκι και από την πρώτη στιγμή που έμαθα ότι θα γεννηθεί ήθελα να το βαφτίσω...μην φοβάσαι λοιπον και γραψε την εκεί που της αξίζει...δεν θα χασεις εσύ ίσα ίσα γλίτωσες από μια ανεγκέφαλη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις τι σταυρο σου που γλυτωσες?Θα βρεις καλυτερη και αν οχι συντομα καλυτερα να καθυστερησεις τη βαφτηση παρα να εχει τι παιδι μια νονα σαν αυτην.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κορίτσι μου, και έχει όλα τα δίκια η κοπέλα να μη θέλει να βαφτίσει, γιατί παντρεύονταν και ο κουμπάρος μου "έφυγε" δέκα μέρες πριν το γάμο τους!! Τι να την πω αυτή την κοπέλα τώρα;;; Αν θα μου βαφτίσει τον Ιούλιο το μωρό;;;;

Δεν υπάρχει περίπτωση να ρωτήσω κάτι τέτοιο!! Από σεβασμό στον πόνο της...

Περιμένω, έτσι, να δω αν μόνη της θα μου πει κάτι. Όχι, τίποτα άλλο, αλλά να ξέρω τι θα κάνω κι εγώ... Θα περιμένω κανένα μήνα ακόμη και μετά αν εν τω μεταξύ, δεν μου το θίξει μόνη της, θα θεωρήσω ότι δεν θα το κάνει και το πολύ - πολύ να το ακυρώσω!! Τα μωράκια μας δεν θα πάθουν τίποτα αν βαφτιστούν 1-2 μήνες αργότερα. Κι αυτό ισχύει για τη δική μου περίπτωση, του Ιουλίου. Εσύ μέχρι τον Οκτώβριο....εεεεε....

Πάντως είπαμε με τον άντρα μου ότι αν τελικά δεν θελήσει και θα έχει όλα τα δίκια με το μέρος της, θα πούμε μάλλον στον αδερφό του άντρα μου, και θα κάνουμε τα έξοδα εμείς!!

ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!!! ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ - ΟΛΑ - ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!!

Link to comment
Share on other sites

mas exei protinei i aderfi tou antra mou kai to skeftomastai,akoma kai mia kolliti mou fili alla vaftizei 14 iouniou tin kori tis kai ntrepomai na tis po ok giati ksero pos zorizete..koritsia me peirakse pio polu pou tin pername til gia ta xronia polla tou pasxa kai den to sikone den eixe ta kotsia na mou pei anna allaksa gnomi auta ta upoula den dexomai,pote eixe skopo na mou to pei tin paramoni tis vaftiseis pou sto finale auti dialekse oktovriou pou 8a itan o gios tis 2 minon ego i8ela augousto

Link to comment
Share on other sites

Και τι ακριβώς την θές τέτοια νονά για το παιδάκι σου???

Το να βαφτίσεις παιδί και να βάλεις λάδι, που λένε, στο σπίτι του άλλου, είναι κάτι το ιερό!!

Δεν είναι όπως το να παντρέψεις ένα ζευγάρι!! Η νονά ή ο νονός θα πρέπει να το αγαπάει πραγματικά το παιδί και να μην το ξεχωρίζει απο το δικό του!!

Θα βρείς λοιπόν κάποιον που να αξίζει και θα ξέρεις ότι θα αγαπάει, θα στηρίζει και θα ασχολείται με το παιδί σου. Άλλωστε μέχρι τον Οκτώβρη.....ουουουουουουυουουουουου!!έχεις χρόνο πολύ - πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλυτερα που ξεμπέρδεψες!!!δεν θα ήθελα με τίποτα την μπουμπού να την βαφτίσει καποιος και μετά να εξαφανιστεί....

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...