Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι εντυπωσεις μου απο το κανουριο forum!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 166
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε κοριτσια μου ηρθε ενα πμ.το ανοιγω και παω να απαντησω και δεν ξερω αν το ελαβε η κοπελα.το πμ δεν σβηνει απο εκει πανω που ερχεται.το ανοιξα αλλα φενεται ακομα.δεν σβηνει.τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βοήθειααα.πως θα δημοσιεύσω μια ψηφοφορία;δεν βρίσκω πουθενά την επιλογή που υπήρχε παλιά.

 

mariantinos για διάβασε αυτό:

 

 

οι ψηφοφορίες

μετά την αναβάθμιση,

είναι πλέον ανοιχτές σε όλους τους αναγνώστες ακόμα και τους μή εγγεγραμμένους.

 

ο σκοπός είναι να συγκεντρωθεί ακόμα μεγαλύτερος αριθμός ψήφων σε κάθε θέμα.

 

παρακαλούμε όσα μέλη έχουν ιδέες για σημαντικά θέματα τα οποία θα ήταν καλό να γίνει ψηφοφορία,

να στείλουν τις προτάσεις τους, οι οποίες θα πρέπει να είναι πλήρεις - με ανεπτυγμένα τα ερωτήματα,

αλλά και να συνοδεύονται απο το έναυσμα που έκανε τον συγγραφέα να αναρωτηθεί αυτό το θέμα, ή απο τις σκέψεις του για το θέμα καθώς και κάποια στοιχεία που θα έχουν σχέση με το θέμα της ψηφοφορίας.

 

τα θέματα για ψηφοφορία θα δημοσιεύονται απο τους διαχειριστές - έτσι θα μπορούν τα μέλη να δημοσιεύσουν μια ψηφοφορία και ανώνυμα.

εάν επιθυμούν να δημοσιεύσουν μια ψηφοφορία επώνυμα θα μπορεί να γίνεται σε συνεννόηση με την διαχείριση.

 

ευχαριστούμε

 

Το βρήκα σε αυτό το θέμα: [url=http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20558&highlight=%F8%E7%F6%EF%F6%EF%F1%DF%E1Ψηφοφορίες της Ελληνικής Εταιρείας Ενημέρωσης Γονέων![/url]

*

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σήμερα ανακάλυψα ότι δεν μπορώ να κάνω quote στην απάντηση κάποιου και να δημοσιεύσω χωρίς να πρέπει να προσθέσω κάτι κι εγώ (τουλάχιστον 5 χαρακτήρες μου λέει) :(

 

έστω ένα 'συμφωνώ' θα πρέπει να το γράψω ......... πλεονασμός δεν είναι όμως ρε παιδιά ?

 

Καλημέρακ και χρόνια πολλά σε ολους σε σε όλες :)

 

 

Χαρά όχι δεν ειναι πλεονασμός.

Το φόρουμ πλέον έχει άπειρες δυνατότητες ( π.χ να μην γινεται Postcount σε συγκεκριμένες κατηγορίες θεμάτων ) και ο λόγος που θέλει >6 χαρακτήρες ειναι για να αποφύγουν τους spammer οι οποίοι μπορει απλά να κάνουν quote και να μετράει σαν post χωρίς να έχουν προσθέσει τπτ στη συζήτηση;).

 

Βεβαια τώρα μπορουν να κάνουν Paste συνεχεια ένα " συμφωνώ " ή " +100000 " χωρις πάλι να προσθέτουν τπτ, αλλά ετσι ειναι πιο εύκολο να εντοπιστούν από τους Mod/admin και να σβηνονται τα useless posts που μονο σκοπό έχουν την αύξηση του Postcount.

Link to comment
Share on other sites

[/color][/font]

 

Καλημέρακ και χρόνια πολλά σε ολους σε σε όλες :)

 

 

Χαρά όχι δεν ειναι πλεονασμός.

Το φόρουμ πλέον έχει άπειρες δυνατότητες ( π.χ να μην γινεται Postcount σε συγκεκριμένες κατηγορίες θεμάτων ) και ο λόγος που θέλει >6 χαρακτήρες ειναι για να αποφύγουν τους spammer οι οποίοι μπορει απλά να κάνουν quote και να μετράει σαν post χωρίς να έχουν προσθέσει τπτ στη συζήτηση;).

 

Βεβαια τώρα μπορουν να κάνουν Paste συνεχεια ένα " συμφωνώ " ή " +100000 " χωρις πάλι να προσθέτουν τπτ, αλλά ετσι ειναι πιο εύκολο να εντοπιστούν από τους Mod/admin και να σβηνονται τα useless posts που μονο σκοπό έχουν την αύξηση του Postcount.

 

 

ουαου !!!!!!

οκ μέχρι εκεί δεν πήγε το μυαλό μου

 

Ευχαριστώ Απόστολέ (έχεις για όλα μια απάντηση ΜΠΡΑΒΟ :D)

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά κι από εμένα

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

anna+

ενα ευχαριστω ειναι λιγο....

εχω να λαβω ενημερωτικο mail απο εκεινο το σαββατοκυριακο.....

ελπιζω να μπω λιγο στο κλιμα παλι γιατι παει πολυς καιρος και μου λειψατεεεεεε

 

α,και μια τελευταια ερωτηση...τωρα δεν παρακολουθουμε κανενα θεμα??? πρεπει να τα ψαξω παλι ολα απ την αρχη????

(μην μου πει κανεις ναι....γιατι δεν θ τ αντεξω....)

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι που το ξέρουν όλοι εκτός από εμένα?:oops: Πως κάνεις παράθεση, όχι σε ολόκληρο μήνυμα κάποιου (αυτό το ξέρω) αλλά σε φράσεις από το ποστ του? Την ίδια απορία είχα και πριν την αλλαγή του forum.

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνεις παράθεση, όχι σε ολόκληρο μήνυμα κάποιου αλλά σε φράσεις από το ποστ του?

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος αλλά εγώ κάνω quote ολόκληρο το μήνυμα του μέλους και έπειτα σβήνω τα κομμάτια που δε θέλω. Αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος δεν ξέρω αλλά θα ήθελα να μάθω:P

*

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο εμενα. θελω κι εγω να ρωτησω κατι. παλια οταν εμπαινα στο φορουμ οτι δεν ειχα διαβασμενο ηταν τα μπροστινα εικονιδια πορτοκαλι οπως και τωρα. στο παλιο ομως οταν διαβαζα τα θεματα δεν ηταν πλεον πορτοκαλι μεχρι να δημοσιευτει κατι καινουριο. τωρα παρολο που διαβαζω παλι φαινεται οτι ειναι αδιαβαστο. πολυ μπερδεμα. αν ξερει καποιος ειναι θεμα ρυθμισεων?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτησω κι εγω με τη σειρα μου γιατι γυρισα μετα απο 7 μερες,και ολες οι ενοτητες ειναι ταξινομημενες σε thread start time;Τα αλλαζω συνεχεια...πααααλι και πααααλι...

Ακομα να λυθει αυτο το θεμα;;

Και με τις νεες δημοσιευσεις ακομα τα ιδια.Μπηκα μετα απο τοσες μερες,ηταν ολα πορτοκαλι,τα διαβασα,δεν εσβησε τιποτα.Μονο οταν εκανα αποσυνδεση και ξαναμπηκα κατι εγινε για λιγο αλλα μετα παλι τα ιδια...

Θα διορθωθει κι αυτο ετσι φανταστικε admin;;:wink::-D:wink:

 

 

Επειδη σας πηρα απο τα μουτρα...και μπηκα κατ' ευθειαν στο "ψητο"...ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ...:-D

 

Link to comment
Share on other sites

αννα+ καλα τα λες εσυ αλλα εγω δεν ξερω να κανω αυτα με τις αγγελιες.μπορεις να μου πεις γιατι δεν βλεπω τα απεσταλμενα πμ αλλα μονο τα εισερχομενα?επισης οταν ειμαι ονλαιν και κανω ωρα να γραψω οι προηγουμενες δημοσιεσεις που εχω μολις το ανοιξω χανονται και βλεπω μετα 30-40!ειναι φυσιολογικο αυτο?παλια δεν σβηνοτανε!

Link to comment
Share on other sites

Ελένη καλησπέρα!!!

Για να κλειδώσεις τις αγγελίες σου ακολούθησε τις οδηγίες που σου έγραψα.

 

 

Σε σχέση με τα μηνύματα τώρα: Ανοίγοντας τα μηνύματα σου θα βλέπεις το εξής: Προσωπικά Μηνύματα σε Φάκελο: Εισερχόμενα menu_open.gif

Πατώντας το τριγωνάκι στο scroll down menu που θα ανοίγει θα πατάς απεσταλμένα και θα βλέπεις τα μηνύματα που έχεις στείλει.

Επίσης αν θέλεις να λαμβάνεις αναφορά ανάγνωσης (δηλαδή να ειδοποιηθείς όταν ο παραλλήπτης διαβάσει το μήνυμά σου) μπορείς να τσεκάρεις το κουτάκι που υπάρχει κάτω από τον επεξεργαστή κειμένου. Αυτό γίνεται μόνο όταν απαντάς μέσω του επεξεργαστή κειμένου - όχι για το quick reply.

 

Για την άλλη ερώτησή σου δυστυχώς δεν έχω απάντηση (δεν κατάλαβα και καλά ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα :oops:)

 

Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο.

*

Link to comment
Share on other sites

οταν ερχομαι το πρωι ανοιγω και εχει πχ 150 δημοσιευσεις.μπαινω και διαβαζω.μετα εχω δουλεια το αφηνω για λιγο.ξαναπαταω νεα μηνυματα χωρις να εχω αποσυνδεθει και τα μηνυματα γινονται 30 με 40!σβηνονται μετα απο καποιο χρονο?εχω την αισθηση οτι χανω δημοσιευσεις πριν προλαβω να τις διαβασω.το εχω πατησει το κουτακι που λες αλλα δεν μου ηρθε καμια αναφορα

Link to comment
Share on other sites

MΠΟΥΚΙΤΣΑ χρόνια πολλά!!!

Για τη δεύτερη ερώτηση σου κοίτα το link που δίνω στη μανούλα ακριβώς πάνω από τη δημοσίευση σου.

 

 

Anna+ σε ευχαριστω πολυ αλλα το εχω δει,δικια μου ηταν η ερωτηση...:-D

Απλα νομιζα οτι θα ειχε διορθωθει ως τωρα...:wink:

 

Επισης θελω να ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ πως εκτος απο τις "εκπτωσεις" στον αριθμο των emoticons,πολλες φορες το emoticon που χαζογελαει (:lol:),εξαφανιζεται μυστηριωδως...αληθεια λεω,δεν κανω πλακα...μου εχει συμβει σε πολλες απαντησεις να μην εμφανιζεται...σνιφ,σνιφ :(

Πολυυυυυυυυ μυστηρια τα πραγματα στο forum τελευταια...εδω πανε πολλα emoticons που γελανε αλλα ΔΕΝ εχω δικαιωμα για αλλα,λυπαμαι πολυ.....

 

Link to comment
Share on other sites

Ελένη δοκίμασε να χρησιμοποιείς την επιλογή σημερινά μηνύματα από τα Βοηθήματαmenu_open.gif κι έτσι θα βλέπεις όλα τα μηνύματα της ημέρας.

 

Τις αναφορές δε θα τις λαμβάνεις αλλά όταν ανοίγεις τα μηνύματά σου στο γαλάζιο κουτάκι κάτω κάτω θα γράφει: Έχετε # επιβεβαιωμένες και # ανεπιβεβαιώτες λήψεις μηνυμάτων

Θα πατάς πάνω σε αυτό τον υπερσύνδεσμο και θα βλέπεις ποιος διάβασε και ποιος όχι τα μηνύματά σου.

*

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...