Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ εχω φτιάξει ως τωρα!!!!!


vickytsoch

Recommended Posts

τα "ταμπλω" που θα "κρυβουν" τις μπομπονιερες : th_SV101628.jpg

th_SV101629.jpg

και ενα προχειρο δειγμα για τις γυαλες που θα μπουν στα σκαλια και μετα στα τραπεζια: th_SV101632.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βίκυ καταπληκτικά όλα!!!!

Μακάρι να είχα χρόνο να έφτιαχνα και εγώ κάτι με τα χεράκια μου αλλά πιάνω δουλειά την μεθεπόμενη εβδομάδα...

Η κόρη σου είναι κουκλάρα θα την κάνω νύφη στον γαλανομάτη γιό μου...

Link to comment
Share on other sites

εχω να σου πω οτι εγω δουλευω απο την αρχη του χρονου. Απο 7/1 για να ειμαι ακριβεις!! Απλα ξενυχτάω λιγο και τα φτιαχνω..

 

επισης εχω να σου πω οτι εγω ειμαι καμμενη απο γαλανοματη προ συζυγου, αρα δεν θα προξενευα ποτε γαλανοματη στην κορη μου... (εδω θα επρεπε να βαλω μια φαστουλα να γελαει αλλα δεν ξερω πως...)

 

: )

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? στις παιδικες μπομπονιερες που ειναι κουπες θα εχω μεσα ενα σακουλακι με ζελοκαραμελες, 2 καραμελες και 1 γλυφιτζουρι.

 

εχω λοιπον την εξης απορια:

ειχα σκοπο να δεσω στο πλαι ενα τουλι-οργαντινα με 5 κουφετα. Ο αντρας μου λεει αφου βαλαμε τοσα καραμελικα να βαλουμε 3 κουφετα.

 

στην αρχη μου φανηκε ντροπη να μην εχουν κοφετα. Αλλα μετα το σκεφτομαι και λεω μπας και τα τρωνε τα παιδακια? ετσι λοιπον το σκεφτομαι ξανα και θελω τις σκεψεις σας:

 

1) να βαλω τα 5 κουφετα που ελεγα εξ αρχης?

2) να βαλω 3 κουφετα που λεει το στεφανι μου?

3) να αγορασω μια φαρδια κορδέλα , να βαλω και καμια καραμελα παραπανω και να μην βαλω καθολου κουφετα..

 

για πειτε 1, 2, ή 3 ... ???

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα παιδάκια δεν τρώνε τα κουφέτα με το αμύδγαλο, παρά μόνο αυτά που έχουν φυστικάκι γιατί είναι πιο μαλακά (λέγονται: choco φυστίκι)

Άρα, αν δεν έχεις τα μαλακά κουφετάκια, θα πρότεινα να βάλεις παραπάνω καραμελίτσες - αν και νομίζω ότι έχεις βάλει ήδη αρκετά... Το πολύ πολύ βάλε κανένα σοκολατάκι, για να τους αλλάξεις γεύση...

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα κουφετα που εχω ειναι οι καρδιες σοκολατας για ολους. Σοκολατακι δεν θα ηθελα γιατι ειναι Ιουνιο η βαφτιση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εδώ!!!

Φτιάξε μια κούπα με 5 κουφέτα, μια με 3 κουφέτα και μια με σκέτη τη κορδέλα στο χερούλι και δες εσύ ποιο σου πάει πιο καλά (αφού έχεις πιεί και το ουισκάκι που σε συμβούλεψε η Μαριλίτα :)) Εγώ μάλλον θα τα άφηνα σκέτα αφού ούτως ή άλλως τα πιτσιρίκια δεν τρώνε κουφέτα αλλά καραμέλες!

Δες όμως τι σου πάει καλά στο μάτι και αποφασίζεις εσύ!

Ασχετο με τα παραπάνω, εγώ πάντως εμμένω στην αποψή μου ότι η φωτό που έχεις ποστάρει σε αδικεί πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ετοιμασα το βιβλιο ευχων...

 

εχω το εξωφυλο εδω. Η "κορνιζα" ειναι ντυμενη με την κορδέλα που ειναι δεμενο και η γοργονα στο κεντρο ειναι διπλή εκτυπωση που αναμεσα και απο κατω την εχω κολλησει σε ενα υλικο μαλακουλι, να γινει σαν αυτες τις παιδικες τσαντες που εχουν φατσουλες και ζωακια... Οι αριθμοι ειναι ξυλινοι. Οι καρδουλες σας αρεσουν σαν διαχωριστικο της ημερομηνιας?

αυτο το χνουδωτό ειναι το στηλό που πηρα....

 

th_wishbook-out.jpg

 

οι σελιδες μεσα ειναι τυπωμενες, η μπροστα σελιδα ειναι ενα κοχυλι σε διαφορετικο χρωμα καθε φορά και η πισω σελιδα ειναι μια φωτό της μπεμπας ασπρομαυρη, που σε καθε φωτό κατι ειναι εγχρωμο. (η πιπιλα, το μανικι, το φουστανι...) Οι ακρες της καθε σελιδας ειναι κομμενες όπως το κοχυλι...

 

th_wishbook-in.jpg

 

και παλι ξαναλεω οτι αν κανεις κλικ πάνω στην εικονα, θα ανοιξει μεγαλυτερη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το βιβλιο ειναι τελειο!!!

Με το καλο η βαφτιση σας!!

Να ζητησω αο εδω συγνωμη που δεν σου απαντησα για τις γοργονες αλλα διαφορα αλλα τρεξιματα δεν μου αφησαν περιθωριο

4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

να μαι παλι...

 

να σας πω οτι μου φανηκαν πολυ φτωχες οι σαλιαρες να τις δωσω σκετες..

 

ετσι αγορασα χαρτονια , τυπωσα το ονομα, κοχυλια και αστεριες και τα εφτιαξα κουτια!!

 

να το αποτελεσμα...

 

th_SV101746.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχω μοιρασει σχεδον όλα τα προσκλητηρια και ακουσα πολυ καλα λογια! και σε όλους η σαλιαρα φανηκε πολυ προτοτυπη!!!

 

επισης, τελειωσα το καραβι που ελεγα για το στολισμο...

 

th_SV101748.jpg

 

το κουπι μας τι σας λεει???

 

ωραιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψηφίζω 3 !!!Όλα τέλεια !!!!

Βρε κορίτσια έχω δει τόσο καταπληκτικά πράγματα από όλες σας που ντρέπομαι να βάλω τα δικά μου .... είναι ερασιτεχνικά εσείς είστε επαγγελματίες !!!

Όταν δε είδα για πρώτη φορά τον κατάλογο με μπομπονιέρες, προσκλητήρια, βιβλία ευχών, στολισμούς .κλπ που έχετε όλες κάνει έπαθα πλάκα .έλεγα συνέχεια "τι τέλειο!!!" "ουάου!!!" "φανταστικό!!!" και άλλα τέτοια

και μετά σκεφτόμουν "πού πάς βρε καραμήτρο ;;; ξυπόλυτος στα αγκάθια ;;;"

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω 3 !!!Όλα τέλεια !!!!

Βρε κορίτσια έχω δει τόσο καταπληκτικά πράγματα από όλες σας που ντρέπομαι να βάλω τα δικά μου .... είναι ερασιτεχνικά εσείς είστε επαγγελματίες !!!

Όταν δε είδα για πρώτη φορά τον κατάλογο με μπομπονιέρες, προσκλητήρια, βιβλία ευχών, στολισμούς .κλπ που έχετε όλες κάνει έπαθα πλάκα .έλεγα συνέχεια "τι τέλειο!!!" "ουάου!!!" "φανταστικό!!!" και άλλα τέτοια

και μετά σκεφτόμουν "πού πάς βρε καραμήτρο ;;; ξυπόλυτος στα αγκάθια ;;;"

 

Μία από τα ίδια:roll::roll::roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

μπράβο και απο μένα!!αντε με το καλό η βαπτιση!!να ανεβάσεις γρήγορα φωτο, όχι όπως εγω που ακόμα περιμένω 2φωτογραφίες (στολισμου εκκλησίας) για να σας δείξω την κάντυ.....

Link to comment
Share on other sites

μπράβο και απο μένα!!αντε με το καλό η βαπτιση!!να ανεβάσεις γρήγορα φωτο, όχι όπως εγω που ακόμα περιμένω 2φωτογραφίες (στολισμου εκκλησίας) για να σας δείξω την κάντυ.....

ΑΑΑΑααα , λοιπόν .... σε τσάκωσα !!!:D

Εσύ είσαι το κορίτσι με την κάντυ .... και έψαχνα .... έψαχνα

Λατρεύω κάντυ αλλά δεν βρίσκω πουθενά τη σειρά :(

Μήπως την έχεις ;;;;

Αχ!!!! τι μου θύμισες .... τα παλία καλά ανέμελα χρόνια , μιλάμε όλες είχαμε φάει θυμάμαι κόλλημα με την Κάντυ άλπουν αυτοκόλλητα κο όλα τα συναφή Εγώ πάντως θυμάμαι οτι ζήλευα ιδιαιτέρως τα φορέματα της ,ήθελε να μπορούσα να ντύνομαι σαν την Κάντυ (αλήΘεια , μα το Θεό) :lol:

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

μπράβο βρε Βίκυ είσαι καταπληκτική , εγώ 50 προσκλητήρια έφτιαξα και κάνω και τις μπόμπο και το έχω κάνει θέμα τι να πω για εσάς τις μανούλες που έχετε κάνει τέτοια υπερπαραγωγή και που δουλεύεις κιόλας, μπράβο , μπράβο με το καλό όλα. Νομίζω ότι βαφτίζουμε και την ίδια μέρα τα μπουμπούκια μας που παρεπιπτόντως είναι τρελοί μαγουλήθρες και οι 2.

wobz4vsv31g4fym5.png
Link to comment
Share on other sites

 

Αλήθεια !!!:shock:

Θα πω αμέσως στο συζυγάτο μου να το δει

Σε ευχαριστώ , με έχεις κατασκλαβώσει με την άμεση ανταποκρισή σου στην ασχετοσύνη μου:oops:

Το προσωπό σου μου είναι πολύ οικείο , σε συμπάθησα πάραυτα !!

¨οσο για το πλασματάκι σου έχω ήδη εκφράσει το θαυμασμό μου !!!!

Πήρες το πμ μου ;

Οι δυο ερωτες της ζωής μου :

:DΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ 12-08-08 :DΣΤΕΛΙΟΣ 05-03-10

Link to comment
Share on other sites

εχω μοιρασει σχεδον όλα τα προσκλητηρια και ακουσα πολυ καλα λογια! και σε όλους η σαλιαρα φανηκε πολυ προτοτυπη!!!

 

επισης, τελειωσα το καραβι που ελεγα για το στολισμο...

 

th_SV101748.jpg

 

το κουπι μας τι σας λεει???

 

ωραιο?

 

 

μπράβο ,vickytsoch πολύ ωραίο!!!!

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...