Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στολισμός δέντρων


yiannaf

Recommended Posts

Έφτασε και η δική μας ώρα!

 

Στις 20/6 που είναι και τα πρωτα μας γεννέθλια θα γίνει η βαφτιση μας :D

Αποφασίσαμε να γίνει σε ενα χωρίο του Αιγίου που έχουμε εξοχικό και το τραπέζι να γίνει στον κήπο μας με catering. Είναι μεγάλος κήπος με πολλά δέντρα, κυρίως πορτοκαλομανταρινολεμονιες τα οποία με κάποιο τρόπο θα μου άρεσε να τα στολίσω.... Σκέφτομαι κάτι σε κορδελίτσες και φαναράκια αλλά μου φαίνεται λίγο κοινό.... Για αυτό χρειάζομαι τη βοήθειά σας και τις ιδέες σας :D Να σημειώσω πως θα ήθελα κάτι εύκολο γιατί δυστυχώς ο χρόνος μου θα είναι περιορισμένος αφού στις 20/6 το πρωί θα δίνω εξετάσεις και για το μεταπτυχιακό :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα μπορουσες...

1.Να κρεμασεις απο κορδελακια καραμελες σε διαφορα μεγεθη,

γλυφιτζουρια και διαφορα τετοια παιδικα.

 

2.Επισης,ωραιο θα ηταν να κρεμασεις διαφορα κουκλακια πανινα ή αν βρεις κατι με θεμα κλοουν!

 

3.Και το τελευταιο που μου ερχεται,να τυλιξεις διαφορα κουτακια ,σε διαφορετικα μεγεθη σαν δωρακια και να τα κρεμασεις!!

 

Εαν μου ερθουν κι αλλες ιδεες θα σου πω!!!!

Να το χαιρεσαι το παιδακι σου!!! :wink::D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε με το καλό! Το αποφασίσατε τελικά! Αυτό με τα γλυφιντζούρια μου άρεσε και εμένα θα μπορούσες να βάλεις και ανεμόμυλους αφού θα είναι έξω. Ακόμα θα μπορούσες να ντύσεις κάποιους κορμούς με γάζα στα χρώματα που θα είναι όλη η βάπτιση. Αλήθεια σε τι χρώματα το σκέφτεσαι;

 

:roll: Δεν πιστεύω να είμαστε και από το ίδιο χωριό; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και κατι αλλο............................

Σαν 2ο αντικειμενο κρεμαστο,θα μου αρεσε να κρεμουσες και καποιους μελωδους.....οχι πολλους.....ισα να ακουγετε ο ηχος τους.....το βασικο ντεκορ να ειναι δηλαδη τα γλυφιτζουρια 'η οτι αλλο βαλεις τελικα......

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό! Το αποφασίσατε τελικά! Αυτό με τα γλυφιντζούρια μου άρεσε και εμένα θα μπορούσες να βάλεις και ανεμόμυλους αφού θα είναι έξω. Ακόμα θα μπορούσες να ντύσεις κάποιους κορμούς με γάζα στα χρώματα που θα είναι όλη η βάπτιση. Αλήθεια σε τι χρώματα το σκέφτεσαι;

 

:roll: Δεν πιστεύω να είμαστε και από το ίδιο χωριό; :lol:

 

Από το Αίγιο είσαι πουλάκι μου? Εμείς τυχαία βρεθήκαμε εκεί. Δεν έχει κανείς καταγωγή από εκεί. Στα Βαλιμίτικα είναι το εξοχικό. Εσύ από που είσαι?

 

Ακόμα δεν έχω σκεφτεί τιποτα για χρώματα.... Ασε που περιμένω και ιδέες από την κοπελιά του αδερφού μου που τις αρέσει να ασχολείται με τέτοια θέματα :D

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό! Το αποφασίσατε τελικά! Αυτό με τα γλυφιντζούρια μου άρεσε και εμένα θα μπορούσες να βάλεις και ανεμόμυλους αφού θα είναι έξω. Ακόμα θα μπορούσες να ντύσεις κάποιους κορμούς με γάζα στα χρώματα που θα είναι όλη η βάπτιση. Αλήθεια σε τι χρώματα το σκέφτεσαι;

 

:roll: Δεν πιστεύω να είμαστε και από το ίδιο χωριό; :lol:

 

Από το Αίγιο είσαι πουλάκι μου? Εμείς τυχαία βρεθήκαμε εκεί. Δεν έχει κανείς καταγωγή από εκεί. Στα Βαλιμίτικα είναι το εξοχικό. Εσύ από που είσαι?

 

Ακόμα δεν έχω σκεφτεί τιποτα για χρώματα.... Ασε που περιμένω και ιδέες από την κοπελιά του αδερφού μου που τις αρέσει να ασχολείται με τέτοια θέματα :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βαλιμίτικα! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Καλό μου αγόρασατε εξοχικό στα Βαλιμίτικα; Ουάου! Μικρή τρελαινόμουν να πηγαίνω αλλά στην εφηβεία τα είδα όλα!

 

:lol::lol::lol::lol:

Εγώ βρέθηκα εκεί στα 19 μου οπότε τα είδα από την αρχή όλα :lol::lol:

Εμ αν έχεις μάθει στα Σελιανίτικα και στο Λόγγο πως να πας μετά στα Βαλιμίτικα :lol::lol:

Τα εκτίμησα όμως πέρσυ που πήγα με τον μικρό 2 βδομάδες :D

Εσύ από που είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Η γιαγια μου είναι από Βαλιμίτικα και όταν είμασταν μικρά μας έπαιρνε και πηγαίναμε τα καλοκαίρια πότε εκεί και πότε στη Βαλιμή (αν ξέρεις)Εχω πολλούς συγγενείς εκεί θείους ξαδέρφια ανήψια.

 

Ενα μεγάαααλο κρεβάτι είναι η Πάτρα τελικά που λέει και ένας φίλος μου! χα χα χα :lol:

Link to comment
Share on other sites

YIANNAF ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΦΤΙΣΗ! ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΘΕΜΑ ΕΙΧΑ ΚΡΕΜΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΚΑΤΙ ΓΛΑΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΤΙΑΞΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΡΔΕΛΕΣ. ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΩ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΦΑΝΑΡΑΚΙΑ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΞΕΚΡΕΜΑΣΤΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΕΣΠΑΣΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΚΛΑΡΕΣ ΠΑΟ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

YIANNAF ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΦΤΙΣΗ! ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΘΕΜΑ ΕΙΧΑ ΚΡΕΜΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΚΑΤΙ ΓΛΑΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΤΙΑΞΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΡΔΕΛΕΣ. ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΩ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΦΑΝΑΡΑΚΙΑ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΞΕΚΡΕΜΑΣΤΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΕΣΠΑΣΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΚΛΑΡΕΣ ΠΑΟ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

YIANNAF ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΦΤΙΣΗ! ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟ ΘΕΜΑ ΕΙΧΑ ΚΡΕΜΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΚΑΤΙ ΓΛΑΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΤΙΑΞΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΡΔΕΛΕΣ. ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΩ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΦΑΝΑΡΑΚΙΑ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΞΕΚΡΕΜΑΣΤΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΕΣΠΑΣΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΚΛΑΡΕΣ ΠΑΟ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ.

:lol::lol::lol:

[/b]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...