Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΡΩΤΗΣΗ....


anna781

Recommended Posts

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΟΛΕς ΕΣΑς ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΜΑΝΝΟΥΛΕς ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟς?ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕς ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΓΑΛΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΟΔΟ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩς ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΣΑΡΑΝΤΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eγώ γέννησα με καισαρική και θηλάζω.Περίοδος μού ήρθε 30 μέρες μετά τον τοκετό :shock: Ο γιατρός μου είπε ότι όσο θηλάζω, θα έχω περίοδο, αλλά να μην ανησυχώ αν δεν είναι κανονική, γιατί υπάρχει ορμονική αναστάτωση στον οργανισμό. Φυσικά μου τόνισε ότι μπορώ να ξαναμείνω έγκυος. Λίγο κουφάθηκα !!!!

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μου τόνισε ότι μπορώ να ξαναμείνω έγκυος. Λίγο κουφάθηκα !!!!

Εγω αδιαθετησα μετα απο 1/5 μηνα που ειχα γεννησει με φυσιολογικο

τοκετο κ θυλαζα κιολας.Πανω στον δευτερο μηνα ηρθε κ η δευτερη εγκυμοσυνη,μονο που εμενα ο γιατρος μου δεν μου το ειχε τονισει... :)

κ τωρα εχω δυο αγγελουδια στην αγκαλια μου με διαφορα 11 μηνες κ 12 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θα επρεπε κανονικα να ειχα δει περιοδο αφου δεν θηλασα.Τι μπορει να συμβαινει.Για εγκυμοσυνη δεν νομιζω γοιατι δεν κανουμε ελευθερα αλλα σαν αντισυλληψη χρησιμοποιουμε την παλια κα συνηθυσμενη μεθοδο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για εγκυμοσυνη δεν νομιζω γοιατι δεν κανουμε ελευθερα αλλα σαν αντισυλληψη χρησιμοποιουμε την παλια κα συνηθυσμενη μεθοδο..

anna μου για δεστο γιατι κ εμεις αυην την αντισυλληψη

χρησιμοποιουσαμε την παλια κ τσουπ ηρθε κ ο δευτερος.

Παντως εχω ακουσει κ περιπτωσεις που εχουν αργησει για

να επανελθει η περιοδος.Μαλλον ειναι θεμα οργανισμου της

καθε γυναικας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και να σου ζήσει η μικρή σου!

 

Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω και πολύ, γιατί αδιαθέτησα μετά από 9 μήνες γιατί θηλάζω ακόμα. Απλά ξέρω ότι για όλα φταίνε οι ορμόνες και από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν. Λογικά όπου να 'ναι θα σου έρθουν, αφού δεν θηλάζεις.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα καθυστερησε σχεδον 3 μηνες ..μπορει και παραπανω.. και χωρις να θυλαζω

πηγα στο γιατρο και μου εκανε υπερυχο καποια στιγμη και την ειδε...χιχιχι ...μου λεει νατην οπου ναναι θα ερθει!

Και να εχεις υποψιν σου οτι οσο πιο αργα τοσο περισσοτερο αιμα θα εχεις!

Εμενα μου ειχε πει να μην τρομαξω και νομιζω πως ειναι αιμοραγια :shock: Ειναι λεει φυσιολογικο!

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αδιαθέτησα στις 40 μέρες μετά τον τοκετό και ας θήλαζα 1 χρόνο!!!!Μου ερχόταν κανονικότατα η περίοδος!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα εκανε 3μιση μηνες να ερθει... ειχα θηλασει περιπου 3... τη πρωτη φορα ειδα πλυ λιγο αιμα... ενα μιση μηνα μετα, μου ξαναηρθε.. κανονικη περιοδος, οχι υπερβολικο αιμα... κανονικα..

 

ε, μετα δε μου ξαναρθε

 

εμεινα εγκυος :roll:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...