Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Έχω αρχίσει να προετοιμάζω στο μυαλό μου και να συλλέγω ιδέες για το πάρτυ της κορούλας μου που θα το κάνουμε τον Μάιο. Το θέμα μας θα είναι ένα πριγκιπικό πάρτυ για κορίτσια και αγόρια και θα ήθελα ... φυσικά.... τις δικές σας σκέψεις και ιδέες για να το κάνω αξέχαστο !!!!!!!

Ιδέες για διακόσμηση, δωράκια, κατασκευές και παιχνίδια........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Μερικά παρτι που μου αρεσαν.. ( είναι λίγο υπερβολικά μερικά απ΄αυτά.. αλλά θα σας τα δείξω όλα..οκ;

http://www.youtube.com/watch?v=A21b6zRzxl4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=DKMMF7_tY1I

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ θα έχω το ίδιο θέμα και θα παραγγείλω μερικά απο αυτά.. :lol:

http://perfectparty.gr/index.php?target=categories&category_id=176

Πες μας τι σκέφτεσαι πιο συγκεκριμένα...

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τα links....

 

Φιλιώ ασημένια θα δω τα lind του youtube από το σπίτι γιατί τώρα από την δουλειά δεν έχω πρόσβαση και νομίζω ότι θα πάρω ιδέες.

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω κλείσει ακόμη χώρο για το πάρτυ και δεν μπορώ να καταγράψω συγκεκριμένες ανάγκες.

Πάντως έχω βρει κάτι καταπληκτικές κρεμάστρες princess στο τζάμπο που νομίζω ότι είναι ότι καταλληλότερο για τα κορίτσια σαν δωράκι στο τέλος του πάρτυ... για τα αγόρια όμως - έχετε καμμία ιδέα?????

Επίσης για την τούρτα τι λέτε να κάνω τούρτα-στέμμα ή κάτι άλλο???

Τις προσκλήσεις θα τις κάνω handmade me scrapbooking μέθοδο... μόλις κάνω προσχέδια θα ζητήσω την γνώμη σας.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω μήπως έχετε δει πουθενά σε ελληνικό site confetti με θέμα - την λέξη princess????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε παιδια, αυτή η τούρτα σε αγορίστικη βγαίνει????

όλα τα ωραία είναι ροζ!!!!!

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε παιδια, αυτή η τούρτα σε αγορίστικη βγαίνει????

όλα τα ωραία είναι ροζ!!!!!

Συμφωνω μαζι σου..Ολα τα ωραια ειναι ροζ,με πριγκηπισσες,νεραιδες.. :(:( ..Στα αγορακια πρεπει να ψαξεις πολυ για να κανεις κατι αντιστοιχο,και αν βρεις..Τι θα κανουμε εμεις οι αγορομανες..Καμμια ιδεα για prince party?????????????? :D

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, αυτή η τούρτα σε αγορίστικη βγαίνει????

όλα τα ωραία είναι ροζ!!!!!

Συμφωνω μαζι σου..Ολα τα ωραια ειναι ροζ,με πριγκηπισσες,νεραιδες.. :(:( ..Στα αγορακια πρεπει να ψαξεις πολυ για να κανεις κατι αντιστοιχο,και αν βρεις..Τι θα κανουμε εμεις οι αγορομανες..Καμμια ιδεα για prince party?????????????? :D

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, αυτή η τούρτα σε αγορίστικη βγαίνει????

όλα τα ωραία είναι ροζ!!!!!

Συμφωνω μαζι σου..Ολα τα ωραια ειναι ροζ,με πριγκηπισσες,νεραιδες.. :(:( ..Στα αγορακια πρεπει να ψαξεις πολυ για να κανεις κατι αντιστοιχο,και αν βρεις..Τι θα κανουμε εμεις οι αγορομανες..Καμμια ιδεα για prince party?????????????? :D

 

:lol::lol::lol: συμφωνώ απόλυτα!!ότι ωραίο δω ή είναι ρόζ ή απευθύνεται σε κοριτσάκια και ας είναι άλλο χρώμα!!!εμείς οι αγορομάνες στα ίδια και στα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις πολύ ωραίες ιδέες ... καλά EFIMIKEL η τούρτα που βρήκες είναι τέλεια... ευχαριστώ πολύ!!!!

Εγώ είμαι ανάμεσα σε δύο χώρους για το πάρτυ οπότε μόλις κλείσω θα επανέρθω για τα νεότερα.... τις προσκλήσεις θα τις φτιάξω μόνη μου με scrapbooking μέθοδο... ελπίζω δηλαδή να μπορέσω γιατί είμαι αρχάρια στον χώρο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

συνεχίζω το θέμα γιατί πραγματικά είναι πολύ ωραία θεματικά για πάρτυ κοριτσιών!!!

Ετοιμάσα δωράκια για τα παιδάκια για τα κοριτσάκια κρεμαστρούλες ροζ που έγραφαν princess και είχαν σχήμα κορώνας, και για τα αγόρια ιππότες και πρίγκηπες, φιγούρες για να παίζουν. Έβαλα σε γυάλινα βαζάκια καραμελίτσες και τα έδεσα με ροζ και φουξ κορδέλα όπου κρέμασα και μία ευχαριστήρια καρτούλα.

Ετοίμασα μεγάλα κινέζικα φωτιστικά οπου επάνω έγραψα το όνομα της κόρης μου και κρέμασα κορδέλες ροζ και φουξ πάλι.. ετοίμασα ένα τραπέζι με ένα κάστρο-πινιάτα (ευχαριστώ την φιλιώ - ασημένια και την virginia αν θυμάμαι καλά για την βοήθεια τους μέσα από αυτή την ενότητα) διάφορα ζαχαρωτά, τα αγαπημένα μας παπουτσάκια που είχαμε μικρούλες και κεράκια. Σε κάθε τραπέζι καλεσμένων έβαλα ροζ ράνερ όπου επάνω έριξα confetti με την λέξη princess και κορώνες και αστεράκια. Επίσης παρήγειλα και είχα μπαλόνια όπου αναγραφόταν επίσης η λέξη princess... έχει πολλά supplies στο internet για πριγκιπικά πάρτυ όπως επίσης και χαρτοπετσέτες και μία γιρλάντα.

Σας βάζω ορισμένες φωτο τις υπόλοιπες τις έχω στο κινητό μου.. αααα ξέχασα είχαμε και μία υπέροχη τούρτα και αυτή πριγκιπική!!!

evelinas4thbirthday2009.th.jpg

 

evelinas4thbirthday2009.th.jpg

 

evelinas4thbirthday2009.th.jpg

 

evelinas4thbirthday2009.th.jpg

 

evelinas4thbirthday2009.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...