Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύτεκνες οικογένειες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 501
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 4 months later...
  • 3 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ!!!ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ ΤΩΝ ΤΡΙΤΕΚΝΩΝ ΠΡΟΣΕΧΩΣ!!!ΠΗΤ 15/09/2012.Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΟΛΟΥΣ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΑΓΑΠΗ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ!!!:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...
geia sas....

 

kai emeis eimaiste me 5 zouzounia kalosavrikame

 

( to onoma graftike lathos lathos diko mou einai katerina )

 

 

καλώς ηρθες!!!

να σου ζήσουν !!! εγώ τώρα περιμένω το 4 ζουζουνάκι!

 

δυστυχώς το συγκεκριμένο θεματακι με τους πολύτεκνους έχει ατονήσει..

 

οι περισσότερες μαμάδες δεν μπαίνουν πια..

 

ελπίζω και εγώ να το ξαναζωντανέψουμε!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα πολύτεκνες μαμάδες,

είμαι νέο μέλος στο forum και είπα να προστεθώ στη λίστα σας..

Έχω 6 παιδάκια, την Αναστασία 11 ετών, την Ουρανία 8 ετών, τον Αναστάση 3 ετών, τα δίδυμα Δημήτρη και Αμαρυλλίς 15 μηνών και τον Πλάτωνα 4 μηνών. Άντε να ζωντανέψουμε το θέμα....

:P:p:p

έξι αγκαλιές, έξι φιλιά και ένα ακόμη πιο μεγάλο από τον άνθρωπο που μου τα χάρισε όλα αυτά....

Σας λατρεύω και τους εφτά......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα εγω εχω τρια παιδακια:

ιωάννα 2007

βαγγελης 2009

νεκταρια 2011

σκεφτομαστε να κανουμε και τεταρτο αν και όλοι έχουν πεσει να μας φανε (γονεις - αδερφια), αλλα δε μας ενδιαφερει αυτό.

αυτό που φοβάμαι και δεν το έχω αποφασισει ειναι οτι εχω κανει 3 καισαρικες και φοβαμαι να κανω αλλη μια. φυσικα φοβομουν και στην πρωτη. γενικα ειμαι πολυ φοβιτσιαρα με τα χειρουργεια.

μηπως εχετε να προτεινετε κανενα καλο γιατρο σε δημοσιο που να εχει στο ενεργητικο του πολλες καισαρικες?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας είμαι η μαμά Ειρήνη έχω 4παιδιά 3κορίτσια και 1αγόρι. Κόρη-1999,γιός-2002 και δίδυμες-2011. Να μας ζήσουν τα παιδάκια μας και να έχουμε όλες οι πολύτεκνες μανούλες καλή δύναμη να μεγαλώσουμε σωστά τα παιδάκια μας!!!

φιλάκια πολλά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς ήλθατε μαμάδες πολύτεκνες! Όλοι στον αγώνα!

Τα δίδυμα είναι σκέτη τρέλα! Σε λίγο θα ξεπεταχτούν και τα δικά σου και θα ελαφρύνεις αρκετά την αναμενόμενη κούραση σου...

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από μια τρίτεκνη που ευελπιστεί κάποτε να γίνει πολύτεκνη;););) Τρία αγοράκια έχω εγώ, γεννημένα το 2006, 2008 και 2011!:P:p:p:p Καλή δύναμη σε όλες μας!

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από μια τρίτεκνη που ευελπιστεί κάποτε να γίνει πολύτεκνη;););) Τρία αγοράκια έχω εγώ, γεννημένα το 2006, 2008 και 2011!:P:p:p:p Καλή δύναμη σε όλες μας!

 

 

Άντε και με το κορίτσι! Αλλά ακόμη ένα αγόρι και κάνετε σχεδόν ομάδα μπάσκετ, ποιος τη χάρη σας! Να σου ζήσουν!

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια Κοριτσομάνα είναι ότι ένα κορίτσι το έχω απωθημένο, αλλά τώρα που έμαθα και με τα αγόρια δε θα με χαλούσε να συμπληρώσω την ομάδα μπάσκετ (ο άντρας μου έχει και ένα μεγάλο γιο 18 ετών).Ας έρθει κι ας είναι γερό, αυτά θέλω, τόσο λίγα;););)

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα πες μου....4 κορίτσια πώς τα κάνατε βρε παιδί μου?????:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Αν κάνω και πέμπτο, θα σχηματίσω ομάδα μπάσκετ και θα κατεβαίνουν σε αγώνες!

Σαν γυμνάστρια, έχω στόχους, εγώ! Αράδα τα κορίτσια!!!

 

Α, τι να κάνω, έσκασαν οι παππούδες που όνομα δεν άκουσαν όπως έχω ξαναγράψει...''Δεν πειράζει'', με έλεγαν για να με παρηγορήσουν! :lol:

 

Είχα 2 κορίτσια και έκανα δίδυμα, αυτό είναι όλο, μας έτυχε το κληρονομικό. Τρέλα με τα δίδυμα, θέλω πάλι, αλλά κορίτσια για την ομάδα μου!

 

Θα παίξουμε τότε ως αντίπαλες ομάδες!;)

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια Κοριτσομάνα είναι ότι ένα κορίτσι το έχω απωθημένο, αλλά τώρα που έμαθα και με τα αγόρια δε θα με χαλούσε να συμπληρώσω την ομάδα μπάσκετ (ο άντρας μου έχει και ένα μεγάλο γιο 18 ετών).Ας έρθει κι ας είναι γερό, αυτά θέλω, τόσο λίγα;););)

 

:lol: :lol: :lol::lol:

Θα σας περιμένουμε...;)

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Χαχα, φαντάζεσαι?Αγόρια εναντίον κοριτσιών!:P:p:p:p Αν και μεταξύ μας, το άθλημά μας είναι το ποδόσφαιρο, αλλά άσε.... για να κάνω άλλα 7 δύσκολο το κόβω!Εσύ με τα δίδυμα...κάτι μπορεί να γίνει:lol::lol::lol::lol::lol:

H μάνα του λόχου: 2006-2008-2011-2015

 

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!!!! 2 + 2 τα δικά μου :D

30/11/2009 (Κορίτσι)

3/3/2012 (Κορίτσι)

3/3/2012 (Αγόρι)

3/3/2012 (Αγόρι)

Γερά να είναι τα παιδάκια μου αλλά δεν νομίζω να κάνω άλλο :D Αν και η μεγάλη μου εκδήλωσε επιθυμία :lol: :lol: :lol:

Να τα χαιρόμαστε τα παιδάκια μας και να είναι γερά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα ναι!!! Να σου πω πώς περνάω; Μια τρέλα :D:D:D Πέρα από την πλάκα τώρα, είναι ώρες ώρες που χαίρομαι απίστευτα πολύ και ώρες ώρες που λέω δεν αντέχω άλλο!!! Ευτυχώς είμαστε όλοι καλά στην υγεία μας (τα νεύρα τα δικά μου και του συζύγου δεν θα το έλεγα ;)) αλλά ειλικρινά δεν έχει τίποτα άλλο σημασία. Τώρα που έφτιαξε και ο καιρός και πηγαίνουμε βόλτες.... πετάω από τη χαρά μου :))))))

Εσείς που τα παιδάκια σας είναι πιο μεγάλα πώς περνάτε;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και από εμένα!Έχω 4 παιδάκια:

Την Βασιλενια,τεσσάρων ετών και 7 μηνών.

Τον Μάριο και τη Λιλιαννα,3 ετών και 20 ημερών.

Το Νεκτάριο,1 έτους και 1 μηνα!.Καλησπέρα και από εμένα!Έχω 4 παιδάκια:

Την Βασιλενια,τεσσάρων ετών και 7 μηνών.

Τον Μάριο και τη Λιλιαννα,3 ετών και 20 ημερών.

Το Νεκτάριο,1 έτους και 1 μηνα!.

Οι τέσσερις θησαυροί μου:Βασιλενια,Λιλιανα,Μαριος και Νεκτάριος!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...