Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πατέρας πέταξε την 4χρονη κόρη του από γέφυρα


angy

Recommended Posts

29 Ιανουαρίου 2009, 07:33

 

Έντρομοι οι οδηγοί που περνούσαν από τη γέφυρα West Gate της Μελβούρνης είδαν έναν άνδρα να ρίχνει ένα 4χρονο κοριτσάκι από τα 58 μέτρα στο ποτάμι Γιάρα.

 

Η μικρή που ανασύρθηκε ζωντανή από τα νερά του ποταμού 10 λεπτά αργότερα, μεταφέρθηκε με ελικόπτερο στο νοσοκομείο σε κρίσιμη κατάσταση και υπέκυψε μετά από λίγη ώρα.

 

Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες ο 35χρονος πατέρας βγήκε από το αυτοκίνητό του κρατώντας τη μικρή στην αγκαλιά του, αφήνοντας άλλα δύο παιδιά ηλικίας 6 και 8 ετών μέσα στο όχημα. Κατευθύνθηκε προς τη γέφυρα και την έριξε στο νερό, στη συνέχεια μπήκε στο αυτοκίνητο και έφυγε. Συνελήφθη λίγο αργότερα έξω από δικαστήριο και αντιμετωπίζει την κατηγορία της ανθρωποκτονίας.

 

Όπως αναφέρουν οι αρχές, υπήρχε πρόβλημα με την κηδεμονία των παιδιών καθώς είχε πρόσφατα χωρίσει από τη σύζυγό του.

 

πηγή: http://www.zougla.gr/news.php?id=21986

 

 

Άλλος ένας γονέας ψυχάκιας, δηλαδή αν είναι δύνατον, ο ένας μετά τον άλλο έχουνε τρελαθεί τελείως.

Δηλάδη όλα τα ψυχολογικά τους τα βγάζουν πάνω στα παιδιά :shock:

Απορώ πώς νιώθουν μετά!!!!!!!!

Καμιά φορά μίλαω στο παιδί μου απότομα και όταν κλάψει νιώθω τύψεις!!!!!!!

Είναι απίστευτο!!!!!!! :shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειμαι 4 μηνων εγκυος, καταλαβαινω πλεον το μωρακι μου να κουνιεται, και καμια φορα σκεφτομαι αν το ρωτησα αν αυτο θελει να γεννηθει. Δηλαδη ηταν δικια μου αποφαση να το φερω στον κοσμο. Τι σημαινει αυτο , οτι το κανω και οτι θελω? Εχει ξεφυγει ο κοσμος δυστυχως... :mad::evil:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες angy!

 

Στο τέλος και να θέλεις να χωρίσεις από τον σύντροφό σου δεν θα μπορείς!

Θα φοβάσαι ότι μπορεί να σε εκδικηθεί κάνοντας κακό στα παιδιά σου!

 

Έχουμε τεράστια ευθύνη στο πως μεγαλώνουμε τα παιδιά μας!

Εμείς έχουμε την ευθύνη για τις πράξεις τους, πάει και τελείωσε!

Πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί σε ότι κάνουμε, στο πως μιλάμε, στο πως φερόμαστε!

Δεν εξηγείται αλλιώς!

 

Εκτός εάν γεννηθεί κάποιος έτσι, αλλά και πάλι η ευθύνη είναι δική μας! Γιατί να τον αφήσουμε να κάνει οικογένεια αφού είναι ψυχικά άρρωστος? Γιατί να υποφέρουν άλλοι μαζί του/της?

Ο λόγος είναι ένας: Ταμπού και ηλιθιότητα και ανευθυνότητα μαζί! Φοβόμαστε να παραδεχθούμε ότι φέραμε στον κόσμο ένα άρρωστο παιδί, το κρύβουμε, εε ρε κρέμασμα που θέλουμε και εμείς!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

Ας βρεθεί κάποιος να τον πετάξει κι αυτόν από τη συγκεκριμένα γέφυρα για να νιώσει έστω και για μια στιγμή ότι έζησε το παιδί του.Αμαν πια με τους ψυχάκηδες :twisted::twisted:

 

Κρίμα στο αγγελούδι :cry::cry:

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

:shock::shock::shock: σοκάρομαι με τέτοιες ειδήσεις... :cry::cry::cry::cry: κλαίω για το αγγελούδι :evil::evil::evil::evil::evil: και βγαίνω από τα ρούχα μου με τέτοια κτήνη......

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ας βρεθεί κάποιος να τον πετάξει κι αυτόν από τη συγκεκριμένα γέφυρα για να νιώσει έστω και για μια στιγμή ότι έζησε το παιδί του.Αμαν πια με τους ψυχάκηδες :twisted::twisted:

 

Κρίμα στο αγγελούδι :cry::cry:

 

:cry::cry::cry::cry::cry:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΨΥΧΑΣΘΕΝΕΙΣ,ΑΝΩΜΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ.

 

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεμισε ο τοπος ψυχακηδες ελεος :evil::evil::evil:

 

http://www.zougla.gr

 

Αποκεφάλισε την δυόμισι ετών κόρη του

8 Φεβρουαρίου 2009, 02:54

 

 

Σε ισόβια κάθειρξη καταδικάστηκε ένας 48χρονος από τον Καναδά, ο οποίος σκότωσε και στην συνέχεια αποκεφάλισε την δυόμισι ετών κόρη του.

 

Ο 48χρονος βρισκόταν μόνος του στο σπίτι με το κοριτσάκι, την ώρα που η γυναίκα του είχε πάει στο σχολείο τις άλλες δύο κόρες του ζευγαριού, 10 και 13 ετών.

 

Ξαφνικά ο 48χρονος έπιασε στα χέρια του την κόρη του και την στραγγάλισε. Έπειτα πήγε στην κουζίνα του σπιτιού, πήρε ένα μαχαίρι και την αποκεφάλισε.

 

Μάλιστα, ο δράστης πήρε τηλέφωνο την Άμεσο Δράση και με κυνισμό ομολόγησε το έγκλημά του.

 

http://www.zougla.gr/news.php?id=23399

 

 

 

Μονο ισοβια εις θανατον επρεπε... :mad::mad:

 

 

 

edit:

 

Κι αλλη ψυχοπαθης

 

http://www.zougla.gr/news.php?id=23418

 

 

Που παμε ρε παιδια? :?

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

καλα τι ανωμαλος που ειναι αυτος...

:evil::twisted::evil::twisted:

αυτοι δεν επρεπε να μπαινουν φυλακη.

επρεπε πρωτα να περνανε απο κινεζικα βασανιστηρια και να εχουν αργο και βασανιστικο θανατο......

 

τι ειναι ισοβια γιαυτους τους ανωμαλους??

 

τιποτα μπροστα σε αυτα που εκαναν...

 

δεν μπορω ουτε να τα ακουω αυτα...

 

γιατι να μην στραγγαλιζει ο ενας ανωμαλος τον αλλον μονο να ειναι τα θυματα παντοτε μικρα αγγελουδια!!! ΓΙΑΤΙ???

Link to comment
Share on other sites

καλα ολοι γυρω του δεν καταλαβαιναν οτι υπηρχε προβλημα με αυτο τον (δεν βρισκω λεξη να τον χαρακτηρισω) ωστε να προστατεψουν τα παιδια? Μανα , συγγενεις κανεις δεν ειχε καταλαβει οτι δεν παει καλα.

Δηλαδη εννοειτε οτι φρικαρω με ολα αυτα αλλα φρικαρω και με τον περιγυρω. Ποσα εχουμε ακουσει για περιπτωσεις που ολοι γυρω γνωριζαν την αληθεια αλλα σιωπουσα.. δεν ειναι συνενοχοι αυτοι , δεν χρειαζονται κι αυτοι τιπωρια.

ΟΥΦ! ΕΞΑΛΗ ΕΓΙΝΑ ΠΑΛΙ

ελπιζω ο θεος να αναπυσει την ψυχουλα του μικρου και τα αδερφακια του να εχουν καλυτερη τυχη. Που μετα απο αυτο που αντικρισαν τα ματακια τους αμφιβαλω αν θα καταφερουν ποτε να ηρεμησουν τις καρδουλες τους.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Κραταω αγκαλια το ενα διδυμο αγγελουδι μου και διαβασα αυτο το αποτροπαιο εγκλημα. Ιδια ηλικια ειχανε...2,5 χρονων...Αγκαλιαζω το μωρο μου και ανατριχιαζω...Πως μπορει καποιος να πραξει τετοιο κακο σε ενα αραχνουφαντο αγγελουδι που σε λατρευει και σε κοιταζει με τοσο αθωα ματακια...

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...