Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ναρκωτικα στην εφηβεια..


Recommended Posts

να αμφισβητει τι ακριβως? Αν θελεις να μου διευκρινισεις, μπορουμε να το συζητησουμε. Με την πρωτη ματια που το διαβασα, και αυτο ως επιπολαιοτητα μου φαινεται ;)

Να αμφισβητει ας πουμε οτι η κανναβη ειναι ναρκωτικο και ανηκει στην κατηγορια των ναρκωτικων ουσιών

Οταν βλεπει τον θείο του ας πουμε ή τον μπαμπα του να λειτουργει κανονικα στην προσωπικη και επαγγελματικη τους ζωη κανοντας χρηση κανναβης..υπαρχει αρκετος χωρος για αμφισβητηση

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να αμφισβητει ας πουμε οτι η κανναβη ειναι ναρκωτικο και ανηκει στην κατηγορια των ναρκωτικων ουσιών

Οταν βλεπει τον θείο του ας πουμε ή τον μπαμπα του να λειτουργει κανονικα στην προσωπικη και επαγγελματικη τους ζωη κανοντας χρηση κανναβης..υπαρχει αρκετος χωρος για αμφισβητηση

Ναι, συμφωνω. Γενικοτερα τα παιδια σε ενα σπιτι επηρρεαζονται απο τις συνηθειες της οικογενειας. Αυτες ακολουθουν περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλη θεωρια.

Μαλιστα μερικα παιδια ακολουθουν και αποδεδειγμενα λαθος συμπεριφορες μονο και μονο για να 'δικαιολογησουν' μεσα τους αυτον που ειχε τη συμπεριφορα.

Καταρχην να πω οτι και εγω πιστευω οτι η χρηση κανναβης δεν μπορεις να σε οδηγησει στον εθισμο.

Μιλαω παντα για ναρκωτικες ουσιες, εθιστικες, που θα σου καταστρεψουν τη ζωη.

Η κανναβη για εμενα δεν ειναι χειροτερη απο το αλκοολ.

Πιστευω οτι λιγα σπιτια, λιγες οικογενειες εχουν πραγματικα τοσο μεγαλα προβληματα που δεν μπορουν να προετοιμασουν τα παιδια τους ωστε να τα αποτρεψει απο τη χρηση ουσιων. Σιγουρα θα υπαρχουν αλλα ειναι η εξαιρεση.

Συνηθως τα παιδια που μπλεκουν ειναι απο 'νορμαλ' οικογενειες. (νορμαλ λεω, οχι τελειες ;)...τελειες ετσι και αλλιως δεν υπαρχουν για εμενα)

Link to comment
Share on other sites

Το παράδειγμα με τον έρωτα Λαϊδα... το έφερα ως "ανάλογο" της συναισθηματικής έντασης. Και φυσικά δεν είχα σκοπό να το προσωποποιήσω. ;)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

παιδιαααα! θα ηθελα τη βοηθεια σας! η φιλη μου ειναι με καποιον που παιρνει ναρκωτικα και εχει δοκιμασει κι αυτη χασις! θα ηθελα να μου πειτε δικες σας προσωπικες εμπειριες με φιλουσ η συγγενεις και να πειτε επισης γιατι πιστευετε καταφευγει καποιος στα ναρκωτικα ενω ξερει τουλαχιστον θεωρητικα τις καταστροφικες συνεπειες....γιατι???:confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδιαααα! θα ηθελα τη βοηθεια σας! η φιλη μου ειναι με καποιον που παιρνει ναρκωτικα και εχει δοκιμασει κι αυτη χασις! θα ηθελα να μου πειτε δικες σας προσωπικες εμπειριες με φιλουσ η συγγενεις και να πειτε επισης γιατι πιστευετε καταφευγει καποιος στα ναρκωτικα ενω ξερει τουλαχιστον θεωρητικα τις καταστροφικες συνεπειες....γιατι???:confused:

 

και μια φιλη μου το περασε αυτο αλλα αυτυχως ηρθε το κερατο και δεν προλαβε να γλυκαθει πολυ με τα ναρκωτικα γτ χωρισε και η κοπελα δεν εμπλεξε. τι να πω;; μακρια! η αληθεια ειναι οτι οταν ερωτευεσαι κανεις βλακειες και αυτοκαταστροφικα πραγματα καμια φορα. προσπαθηστε οσο μπορειτε να την απομακρυνετε απο αυτο το πραγμα χωρις να την αγριεψετε η να ακουστειτε σαν τους υπερπροστατευτικους γονεις γτ αυτο μονο τα αντιθετα αποτελεσματα θα φερει. και συμβουλεψου και μια γραμμη απεξαρτησης γιοα το πως να χειριστεις τη φιλη σου. εκει εξειδικευμενα ατομα με εμπειρια θα σε καθοδηγησουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παιδιαααα! θα ηθελα τη βοηθεια σας! η φιλη μου ειναι με καποιον που παιρνει ναρκωτικα και εχει δοκιμασει κι αυτη χασις! θα ηθελα να μου πειτε δικες σας προσωπικες εμπειριες με φιλουσ η συγγενεις και να πειτε επισης γιατι πιστευετε καταφευγει καποιος στα ναρκωτικα ενω ξερει τουλαχιστον θεωρητικα τις καταστροφικες συνεπειες....γιατι???:confused:

 

εχω παρατηρησει οτι σε βασανιζει ενα μεγαλο γιατι? μα πως? αφου ολοι ξερουν το κακο που κανουν τα ναρκωτικα γιατι?

 

το γιατι δεν απαντιεται με τη λογικη γιατι οι ανθρωποι δεν ειναι μονον φτιαγμενοι απο λογικη

 

ευχομαι να σου φτανει και να ηρεμησεις η εξης απαντηση, ολοι οι ανθρωποι που μπλεκουν με ναρκωτικα ειναι καπου ανασφαλεις, καπου ευαισθητοι αυτοκαταστροφικοι, με ψυχολογικα προβληματα και συναισθηματικα κενα,,,,ολοι μα ολοι

αλλοι θελουν να χαθουν σε ενα παραλληλο συμπαν με την πραγματικοτητα για να την αντεξουν η για να νοιωσουν πιο σπουδαιοι και δυνατοι

 

ο ερωτας και οι παρεες ειναι δικαιολογια ειναι ενα αλλοθι για να κανουν απλα το βημα

 

ειναι αδυναμοι ψυχικα τελεια,,,κι ας μην φαινεται οπως λες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...