Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΟΧΗΜΙΚΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 95
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πονεμενη ιστορια πηγα σε 3 και κατεληξα στον 4ο που πηγαινω τωρα και ειναι ο πιο καλος και πιο εμπειρος και διαβασμενος!λοιπον το 60 % είναι τυχαίο γεγονος δηλαδη δεν υπαρχει λογος που συμβαινει ειναι τυχαιο γεγονος και καπια στιγμη θα σου κατσει η καλη!(να σκεφτεις οτι σε καθε κύκλο εχεις 20% με 25% να μεινεις εγκυος αν δεν κανω λαθος στο ποσοστο,καπου εκει ειναι νομιζω),λενε πως τον 1ο χρονο εχεις πιθανοτητες να μεινεις εγκυος 85% και το δευτερο 95%.και να συννεχισω το υπολοιπο 40% υπαρχει αιτια αποβολης η οποία εχει και θεραπεια!

Link to comment
Share on other sites

εμενα ολες οι εξ/σεις ειναι καλες η μονη που περιμενω ειναι η θρομβοφιλια αν βγει και αυτη αρνητικη τοτε οι 2 βιοχημικες που ειχα ηταν να συμβουνε χωρις αιτια.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Apostolia μου, για την απάντηση σου. Εγω προσπάθησα να κλείσω ραντεβου στον Χασιάκο αλλά ήταν αδύνατον και έκλεισα για τις 24/02 σε άλλο γιατρό για τον οποίο μου είπαν πολύ καλά λόγια. Εν αναμονή λοιπόν......

TINA

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλες καλές βγήκαν. Και της θρομβοφιλίας αρνητική....... Αλλά εχω τόσο πολύ άγχος .......ενώ ξέρω πως το άγχος είναι ανασταλτικός παράγοντας για τη σύλληψη αλλά παρολα αυτά το μυαλό είναι κολλημένο!!!!!! :lol::lol::lol:

TINA

Link to comment
Share on other sites

να σου πω και κατι που λεει ενας πολυ καλος γιατρος στο site των γυναικολογων μια φορα εγκυος καθε μερα εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αυτο ειναι και το θετικο που πρεπει να σκεφτεσαι απο την πονεμενη ιστορια των βιοχημικων!!!θετικη σκεψη! :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, το καλό της υπόθεσης είναι ότι καταλαβαίνεις ότι μπορείς να μείνεις έγκυος? Ότι δηλαδή δεν υπάρχει πρόβλημα πχ στο σπέρμα ή στις σάλπιγγες και ότι άνα πάσα στιγμή μπορείς να έχεις μια επιτυχημένη σύλληψη? Please, πείτε μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλησπέρα! Μια από τα ίδια θα σας πω και σήμερα....... Τρεις μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο εκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε και πάλι θετικό!!!!!!!!! Δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω......

TINA

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι μου τι λες........; :D:D:D Λοιπόν ο Θεούλης σου χρωστάει το προηγούμενο μωράκι για αυτό σου έστειλε αυτό! Είμαι σίγουρη ότι αυτή τη φορά θα τους συμπληρώσεις τους 9μήνες! Σκέψου σου ήρθε τόσο γρήγορα η εγκυμοσύνη δέξου το σαν σημάδι !

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία μου σ'ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια αλλα επειδη μου ετυχε το ιδιο τον προηγούμενο και τον προπροηγούμενο μήνα και ο οργανισμός μου το απεβαλλε την τριτη μερα καθυστέρησης, φοβάμαι μήπως μου συμβει το ίδιο. :cry::cry::cry:

TINA

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αποστολία μου καλημέρα. Εκανα εχθες χοριακή χωρίς να έχω καθυστέρηση και βγήκε 28. Μίλησα με τον γιατρό με τον οποίο είχα ραντεβου στις 24/2 και μου είπε πως έκανα πολύ κακώς που το άφησα χωρίς να έχω κάνει εξετάσεις! Μου είπε να επαναλάβω σήμερα την χοριακή και να πάω αύριο βράδυ να με δει. Εκανα την χοριακή αλλά βγήκε μολις 33,2. Μάλλον θα το αποβάλλει πάλι ο οργανισμός μου. Εχω απογοητευθεί. Ολο αυτό ψυχολογικά με έχει κάνει κουρέλι

TINA

Link to comment
Share on other sites

christinaki μη στεναχωριέσαι, κι έχει ο Θεός.Μπορει να είναι ακομη πολύ νωρις για τη χοριακη.κανε λιγο υπομονη και ποτέ δεν ξέρεις.Για τι εξετάσεις ομως λες?

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να δω χοριακη περίμενα μια βδομαδα καθυστέρηση ,για τον ιδιο λόγο επιδή φοβόμουν μην είναι θετικό και το χάσω παλι.Μετα τις 2 βιοχημικές και την χάλια ψυχολογία που είχα προτιμησα αν είμαι εγκυος και το χασω καλύτερα να μην το ξέρω.Για να συμπληρώσω αυτό που έκανα δεν ξέρω αν ήταν σωστο όμως ένας γιατρός μου είχε πει πως βιοχημικές συμβένουν συνέχεια απλά παλιότερα οι γυναίκες δεν έδιναν σημασία σε μικρο καθυστερήσεις ενώ σήμερα με αυτά τα τεστ δε μας Ξεφεύγει τίποτα γι΄αυτό εχουν αυξηθεί και οι βιοχημικες!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Αποστολία μου....Μου μίλησε ο γιατρός για τα αντιπατρικα και για επίκτητη θρομβοφιλία δηλαδή την θρομβοφιλία που την αποκτάς στην διάρκεια της εγκυμοσύνης. Αλλά μου είπε πως σε καμία περίπτωση δεν είναι τυχαία γεγονότα. Θα με δει επειγόντως αύριο οπότε και θα ξέρω τις εξετάσεις πρέπει να κάνω.

TINA

Link to comment
Share on other sites

christinaki για τη θρομβοφιλία συμφωνώ όμως προλιπτικά δε σου έδωσε σαλοσπίρη, εγω ακόμη δεν τα πήρα τα αποτελέσματα και ο γιατρός μου με καθησυχασε χθες μεχρι και πιθανη ημερομηνια τοκετου μου είπε!είναι εξέταση που γίνεται σε νοσοκομείο αυτη(εγω την εκανα σε δημόσιο νοσοκοείο).τα αντιπατρικα να τα προσεξεις γιατί αν σου βγει θετικο να το ψάξεις πριν μπείς στη διαδικασία για εμβολια γιατί τον δικό μου γιατρό που ρώτησα για αυτά που και εμένα μου βγήκαν θετικά.μου είπε το προσπερνάμε και δεν κανουμε τίποτα να το βγάλω απο το μυαλο μου και πως τα εμβόλια είναι για να βγάζουν χρήματα κάποιοι!!!!και πως σε μελέτες που έχουν γίνει το εμβολιο δεν κανει σίγουρα καλο και μπορεί μάλιστα να βλάψει μελλοντική εγκυμοσυνη!(αυτό μου το είπαν και άλλοι δυο γιατροι και το έψαξα και στο ιντερνετ.θα σου δωσω και διευθ/νση αν θες

Link to comment
Share on other sites

http://www.gyn.gr/artman/publish/article_119.asp

μπορείς να ρίξεις μια ματιά.γενικά εσύ αποφασίζεις καλό θα είναι να έχεις ένα καλό γιτρό να τον εμπιστεύεσαι και να είσαι εσύ πιο ήσυχη

Link to comment
Share on other sites

http://www.gyn.gr/forum/forum.asp?forum=4&section=6

επίσεις εδώ μπορείς στην αναζήτηση να γράψεις χημική εγκυμοσυνη και να βείς αποντήσεις απο γιατρούς το ιδιο μπορεις να γράψεις και για τα αντιπατρικα.Σε ότι χρειαστείς τη γνώμη μου και μπορώ να βοηθήσω θα το κανω με ευχαριστηση.

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία, Αποστολία μου σας ευχαριστώ παρα παρα πολύ για το ενδιαφέρον σας... :lol::wink::wink: Μίλησα με τον γιατρό μου εχθές μου είπε να επαναλάβω την χοριακή σήμερα γιατί την πρώτη χοριακή την έκανα σε μικροβιολογικό εργαστήριο και την δεύτερη σε νοσοκομείο.Μου είπε πως μπορεί να υπάρχει διαφορά στις τιμές του κάθε ργαστηριου. Εκανα την χοριακή σημερα. Τα αποτελέσματα θα τα εχω στις 12.

TINA

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...