Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα ειμαι δευτερη φορα εγκυος στην πρωτη απεβαλα στην 26Η εβδομαδα. τωρα ειμαι στην 34Η εβδομαδα κ περριτο να σας πω για το αγχος κ την αγωνια μου.χθες πηγα στον γιατρο κ μου ειπε οτι το μωρο ειναι 2150 gr θα γεννησω με καισαρικη στα μεσα της 37ης εβδομαδας αραγε ποσο θα παρει ακομη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να υπολογίσεις 20 με 25 γραμμάρια την ημέρα ότι παίρνουν. Οι γιατροί θέλουν να περάσει τα 2,5 κιλά. Δεν πειράζει να είναι μικρο μωράκι, γερό το θέλουμε! Με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε τελειώνεις σε λίγο θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά!!!

Με το καλό!!!

Μου είχαν πει οτι αν τρώω μοσχάρι παίρνει πολύ βάρος το μωρό...εγώ το είχα κάνει έτρωγα κάθε μέρα τον τελευταίο καιρό και είχε πάρει σε μια εβδομάδα 400 γρ. Δεν ξέρω αν έτυχε ή πέτυχε!!!! :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλή μου και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! :D

Εμείς είμασταν στις 31 εβδομάδες και 3 ημέρες 1.640γρ, στις 35 εβδομάδες 2.723γρ και γεννηθήκαμε στα 3.500 κιλά στις 37 εβδομάδες ακριβώς!

Σου το λέω γιατί ποτέ δεν πίστευα πως θα φτάναμε τα 3 κιλάκια.

Μέσα από την καρδιά μου, σου έυχομαι να πάνε όλα καλά και με ένα υγιές μωράκι στην αγκαλίτσα σου!

7uEBp2.png M3GSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ανάσα να σε ρωτήσω κάτι. Την πρώτη φορά γιατί απέβαλες σε τόση προχωρημένη εγκυμοσύνη σε ρωτάω γιατί είμαι στην 24η εβδομάδα και ψιλοαγχώθηκα τώρα......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο μπέμπης μου στις 29 βδομάδες και 3 μέρες ήταν 1535 γραμμάρια ! Αύριο που θα πάμε για τον τελευταίο και μεγάλο υπερήχο αγωνιώ να δω πόσο έχει γίνει :D Υπολογίζω θα έχει φτάσει τα 2 κιλάκια :lol:

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να κάνω μία ερώτηση γιατί σε αυτή εδώ την κατηγορία γράφονται χωρίς δεύτερη σκέψη άσχημες ΑΚΑΙΡΕΣ ΑΤΥΧΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ???

 

Έχουμε να ανησυχούμε μέχρι τον 3ο μήνα μην τυχόν και γίνει κάτι κακό.

Γλυκιά μου ανάσα,

γιατί θα έπρεπε να μας πεις ότι στην 26 εβδομάδα απέβαλες ενώ έχει περάσει τόσος καιρός και ήδη είσαι στην επόμενη εγκυμοσύνη σου. Και αν έπρεπε να μας το πεις γιατί δεν μας λες και τα αίτια για να μην ανησυχούμε ότι ξαφνικά θα το πάθουμε και εμείς?? Εσύ που είσαι ξανά προς το τέλος της εγκυμοσύνη σου και όλα θα πάνε καλά, δεν καταλαβαίνεις την ψυχολογία τον υπολοίπων εγκύων?? Λίγο άγχος έχουμε από μόνες μας γιατί θα πρέπει να φορτωθούμε και άλλο??

 

Συγνώμη αλλά ΕΛΕΟΣ ΠΟΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.εγώ χτες που το διάβασα ταράχτηκα πολύ δεδομένου ότι ειμαι ακριβώς στην 26η εβδομάδα! ας σκεφτόμαστε πια πριν γράψουμε κάτι...δεν είναι σωστό ούτε να αγχώνουμε ουτε να στενοχωρούμε έτσι άλλες κοπέλες!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μην ανησυχειτε για τετοια...

Για να τρομαξετε πρεπει να το εκανε, αν δειτε τα ποστ της, δεν χανει ευκαιρια να το λεει...

 

Μην σας αγχωνουν τετοια ουτε απο δω ουτε απο εξω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μην αγχώνεστε φτάνουμε στο τέλος !!! :D Μην ανησυχείτε όλα θα πάνε καλά! Ασχοληθείτε με τα ευχάριστα πλύνετε τα ρούχα για τα μωράκια σας φτιάξτε και διακοσμήστε το δωμάτιο και να δείτε πόσο γρήγορα θα περάσει ο καιρός και δεν θα το καταλάβουμε !!

 

Εμείς σήμερα έχουμε μάθημα τοκετού :D Βασικά είναι διαλέξεις με μαθήματα και ασκήσεις :wink: Γίνονται κάθε Τετάρτη και διαρκούν 2 ώρες σήμερα θα μας ξεναγήσουν στο νοσοκομείο να δούμε τους χώρους και θα μας μιλήσουν για το τί πρέπει να κάνουμε την ώρα που θα μας πιάσουν οι πόνοι σε ποιον χώρο του νοσοκομείου να πάμε και τι να πάρουμε μαζί μας :wink::wink: Την περασμένη Τετάρτη ήταν για την ψυχοπροφυλακτική της εγκύο και κάναμε και ασκήσεις :wink:

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...