Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΙΑΤΡΩΝ ΣΕ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

Επειδή, μόλις πρόσφατα, μετακόμισα στην περιοχή της Ανατολικής Αττικής, ψάχνω γιατρούς διαφόρων ειδικότητων στην εκεί περιοχή.

Συγκεκριμένα αναζητώ: ενδοκρινολόγο, καρδιολόγο, παθολόγο, ορθοπεδικό κι οδοντίατρο σε: Ραφήνα, Αρτέμιδα, Παλλήνη, Πικέρμι, Σπάτα. Εάν συνεργάζεται με το Ι.Κ.Α., θα με εξυπηρετούσε, αλλιώς ιδιωτικά.

Δεν ξέρω καθόλου την περιοχή κι ειλικρινά θα εκτιμούσα τις προτάσεις σας και τη βοήθειά σας.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν παρεις το 184 θα σου πουν για το ΙΚΑ και όλους αυτούς που συνεργάζονται στην περιοχή. Απ 'όλα σχεδόν έχουμε και μέχρι πριν λίγο καιρό απλά αρρώσταινες και πήγαινες με το βιβλιάριο σου. Τώρα τους απαγόρεψαν να βλέπουν τα έκτακτα - πρέπει να κλείσεις ραντεβού με το 184 πρώτα.

Αποτέλεσμα: καρδιολόγος, αναμονή 1 μήνα και κάτι για όλες τις περιοχές που λες.

 

Πάντως έχουμε και καλούς γιατρούς αλλά έχουμε και απλά αυτούς που πάμε και μας εξυπηρετούν ως προς τα φάρμακα & τις εξετάσεις. Εξαρτάται τι θες.

Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις το 184 θα σου πουν για το ΙΚΑ και όλους αυτούς που συνεργάζονται στην περιοχή. Απ 'όλα σχεδόν έχουμε και μέχρι πριν λίγο καιρό απλά αρρώσταινες και πήγαινες με το βιβλιάριο σου. Τώρα τους απαγόρεψαν να βλέπουν τα έκτακτα - πρέπει να κλείσεις ραντεβού με το 184 πρώτα.

Αποτέλεσμα: καρδιολόγος, αναμονή 1 μήνα και κάτι για όλες τις περιοχές που λες.

 

Πάντως έχουμε και καλούς γιατρούς αλλά έχουμε και απλά αυτούς που πάμε και μας εξυπηρετούν ως προς τα φάρμακα & τις εξετάσεις. Εξαρτάται τι θες.

 

Κορίτσι, είσαι θησαυρός.

Δεν ψάχνω γιατρό μόνο για φάρμακα κι εξετάσεις, αλλά για γενικότερη παρακολούθηση. Για να καταλάβεις, έχω πρόβλημα με το θυροειδή, οπότε δεν με ενδιαφέρει μόνο το να μου γράφει εξετάσεις, αλλά να με παρακολουθεί γενικότερα και σε τακτά χρονικά διαστήματα. Γράφω να συνεργάζεται με το Ι.Κ.Α. μήπως έχει τη δυνατότητα να μου γράφει εξετάσεις και φάρμακα, αλλά δεν με πειράζει και να μην είναι. Άλλωστε, μέχρι σήμερα, όλα ιδιωτικά τα έχω κάνει. Ενδιαφέρομαι για καλούς γιατρούς. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Ε κάτσε τότε να ρωτήσω και την κολλητή μου που έχει κι εκεινη θυροειδη αλλά και τους γονείς μου που τους ξέρουν ΌΟΟΟΟΟΟΟλους και θα σου πω. Κάνεις υπομονή όμως μετά τις 20 αυγούστου; τελευταία ημέρα σήμερα στο γραφείο. Σπίτι δεν υπάρχει δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Επειδή, μόλις πρόσφατα, μετακόμισα στην περιοχή της Ανατολικής Αττικής, ψάχνω γιατρούς διαφόρων ειδικότητων στην εκεί περιοχή.

Συγκεκριμένα αναζητώ: ενδοκρινολόγο, καρδιολόγο, παθολόγο, ορθοπεδικό κι οδοντίατρο σε: Ραφήνα, Αρτέμιδα, Παλλήνη, Πικέρμι, Σπάτα. Εάν συνεργάζεται με το Ι.Κ.Α., θα με εξυπηρετούσε, αλλιώς ιδιωτικά.

Δεν ξέρω καθόλου την περιοχή κι ειλικρινά θα εκτιμούσα τις προτάσεις σας και τη βοήθειά σας.

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

:P

 

Εγώ έχω να σου πω για παθολόγο και οδοντίατρο στη Ραφήνα.... τον παθολόγο μάλιστα τον ανακάλυψα φέτος και έμεινα πολλή ικανοποιημένη, είναι με το ικα..... και απο τον οδοντίατρο είμαι ικανοποιημένη, το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν η ορθοδοντικός με την οποία συνεργάζεται και μου έφτιαξε την γέφυρα....

 

Παθολόγος Μαργαρίτης Γιώργος

στρατιωτικος γιατρος και παλιά ήταν διευθυντής παθολογικής στο 401

τηλ. 22940 25503

 

Οδοντίατρος Μαγριπλης Θεόφιλος

22940 26390

 

Ενδοκρινολόγο έχει η αδελφή μου άλλα δεν θυμάμαι σε ποια περιοχή, θα μάθω και αν είναι ανατολική αττική θα στο γράψω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε κάτσε τότε να ρωτήσω και την κολλητή μου που έχει κι εκεινη θυροειδη αλλά και τους γονείς μου που τους ξέρουν ΌΟΟΟΟΟΟΟλους και θα σου πω. Κάνεις υπομονή όμως μετά τις 20 αυγούστου; τελευταία ημέρα σήμερα στο γραφείο. Σπίτι δεν υπάρχει δίκτυο.

 

Εννοείται ότι θα περιμένω. Κανένα πρόβλημα. Ήδη, έχεις βοηθήσει πάρα πολύ.

 

 

Εγώ έχω να σου πω για παθολόγο και οδοντίατρο στη Ραφήνα.... τον παθολόγο μάλιστα τον ανακάλυψα φέτος και έμεινα πολλή ικανοποιημένη, είναι με το ικα..... και απο τον οδοντίατρο είμαι ικανοποιημένη, το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν η ορθοδοντικός με την οποία συνεργάζεται και μου έφτιαξε την γέφυρα....

 

Παθολόγος Μαργαρίτης Γιώργος

στρατιωτικος γιατρος και παλιά ήταν διευθυντής παθολογικής στο 401

τηλ. 22940 25503

 

Οδοντίατρος Μαγριπλης Θεόφιλος

22940 26390

 

Ενδοκρινολόγο έχει η αδελφή μου άλλα δεν θυμάμαι σε ποια περιοχή, θα μάθω και αν είναι ανατολική αττική θα στο γράψω.....

 

Χίλια ευχαριστώ.

 

Κορίτσια, η βοήθειά σας είναι ανεκτίμητη. Δεν ξέρω τίποτα από την περιοχή, είμαι κοινώς χαμένη στο διάστημα κι ειλικρινά αυτή τη στιγμή με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ.

Να είστε καλά κι αχρείαστοι να είναι οι γιατροί.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...