Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν πάσχω από καταθλιψη, σιγουρα ομως δεν ειμαι και πολυ καλα. Τον τελευταιο καιρο, περιπου 6 μηνες δεν εχω ορεξη για τιποτα και θελω μονο να καθομαι και να κοιταω. Γεννησα η αληθεια ειναι το Δεκεμβριο. Αν ηταν επιλοχειος καταθλιψη για την οποια εψαξα και ειδα οτι πληρω ολες τις προυποθεσεις, τωρα θα επρεπε να εχει περασει. Ομως εγω παω απο το κακο στο χειροτερο. Μηπως καποιος ξερει να μου πει γιατι και τι να κανω?:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν εχει σημασια ποτε γεννησες η αλλαγη στην ζωη σου και στο σωμα σου ειναι μεγαλη.κοιτα να μιλησεις σε καποιον δικο σου για οτι σε απασχολει οτι και αν ειναι αυτο....μην το αφησεις να σε παρει απο κατω....κανε κατι που σε ευχαριστει...πες οτι νιωθεις...κλαψε...ξεσπασε....μεινε λιγες ωρες μακρυα απο το μωρακι σου-αν εχεις βοηθεια και κανε κατι για σενα.πρωτα για σενα και μετα για το μωρο σου που πιστεψε με σε νιωθει.εγω παντως πηγαινα σε εναν πνευματικο και μιλουσαμε ωρες ολοκληρες και επανηλθα σιγα σιγα.βεβαια με πιανει και παλι που και που αλλα στελνω τα μωρα καμια μερα στη πεθερα μου και επανερχομαι.επισης αν εχεις δουλεια που σε περιμενει και αυτο θα σου κανει καλο γιατι θα αλλαξεις παραστασεις.εγω οσο δουλευα ημουν αλλος ανθρωπος και καλυτερη μαμα.τωρα αντε να δουμε που θα βρουμε δουλεια.(ασχετο)

Link to comment
Share on other sites

Να το βγαλεις απο το μυαλο σου...ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα μονο ετσι περνανε αυτες οι παλιοκαταστασεις.Κι εγω εχω ταλαιπωρηθει πολυ οχι απο καταθλιψη αλλα απο κρισεις πανικου.Και μη κλεινεσαι με το μωρο.Κι εγω δεκεμβριο γεννησα και μεχρι απριλο ημουνα στο σπιτι κλεισμεη με το παιδι με τις παλιοιωσεις και κοντεψα να σαλταρω.Τωρα το παιδι αγκαλια και εξω καθε μερα.Για μενα το να αφηνεις το μωρο για να βγαινεις δεν ειναι η λυση...η λυση ειναι να προσαρμοσεις τη ζωη μαζι με το μωρο ωστε και το παιδακι σου να ειναι καλα και εσυ χαρουμενη.Και χαμογελα...κανει καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

μη το αφησεις

πηγαινε σε ειδικο να μιλησεις για ολο αυτο

 

δεν στο λεω εκ του ασφαλους, εχω περασει καταθλιψη κανονικη και με το νομο

την ξεπερασα (ακομη με πιανει ποτε ποτε, μελαγχολια ειναι πια, αλλα εχω μαθει να διαχωριζω τα "συμπτωματα") μονη μου σχεδον, μετα απο χρονια

 

διελυσα τη ζωη μου ωσπου να δω το προβλημα και να τα καταφερω, και εβλεπα τα πραγματα παρα πολυ διαστρεβλωμενα

 

αλλα εσυ εχεις και παιδι και δεν σε παιρνει να το αφηνεις και 6 μηνες ειναι ηδη αρκετοι

αντιμετωπισε το αφου αναγνωριζεις οτι καποιο προβλημα υπαρχει,

διοτι θα σε παει ολο και πιο κατω ωσπου να πιασεις πατο (καπου εκει θα δεις τις επιλογες σου.. το τερμα ή να ανασηκωθεις και να προσπαθησεις..)

οποτε πηγαινε σε ειδικο,

και να ξερεις οτι κανενας δεν μπορει να σε βοηθησει αν δεν θελεις εσυ η ιδια και δεν εισαι ετοιμη να βοηθησεις τον εαυτο σου

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε άμεσα σε ειδικό!

Γέννησα 2 παιδάκια είναι τώρα 2ετών το 1ο και 3 μηνών το 2ο. Και στα δυο έπαθα επιλόχειο. Στο πρώτο προσπάθησα 5,5 μήνες αλλά έφτασα στο σημείο να μην μπορώ να φάω και να κοιμάμαι 2 ώρες κάθε 2 νύχτες! Η θεραπεία ήταν πολύμηνη γιατί το είχα αφήσει τόσο πολύ. Στο δεύτερο μόλις το κατάλαβα, έτρεξα αμέσως. Η θεραπεία πολύ πιο ελαφριά και για λιγότερο καιρό. Η μόνη θυσία που απαιτείται είναι η διακοπή του θηλασμού -γι'αυτό και δεν ήθελα να πάω σε ειδικό στο πρώτο- όμως αν εσύ δενείσαι καλά, πώς μπορεί να είναι το παιδί σου; Θα σου πάρει 1-2 μήνες να συνέλθεις- δεν γίνετι από τι μια μέρα στην άλλη, αλλά μετά και ολόκληρο μήνα να μείνεις στο σπίτι με το μικρό σου χωρίς να βγεις καθόλου έξω, δεν θα σε νοιαζει καθόλου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγαινε άμεσα σε ειδικό!

Γέννησα 2 παιδάκια είναι τώρα 2ετών το 1ο και 3 μηνών το 2ο. Και στα δυο έπαθα επιλόχειο. Στο πρώτο προσπάθησα 5,5 μήνες αλλά έφτασα στο σημείο να μην μπορώ να φάω και να κοιμάμαι 2 ώρες κάθε 2 νύχτες! Η θεραπεία ήταν πολύμηνη γιατί το είχα αφήσει τόσο πολύ. Στο δεύτερο μόλις το κατάλαβα, έτρεξα αμέσως. Η θεραπεία πολύ πιο ελαφριά και για λιγότερο καιρό. Η μόνη θυσία που απαιτείται είναι η διακοπή του θηλασμού -γι'αυτό και δεν ήθελα να πάω σε ειδικό στο πρώτο- όμως αν εσύ δενείσαι καλά, πώς μπορεί να είναι το παιδί σου; Θα σου πάρει 1-2 μήνες να συνέλθεις- δεν γίνετι από τι μια μέρα στην άλλη, αλλά μετά και ολόκληρο μήνα να μείνεις στο σπίτι με το μικρό σου χωρίς να βγεις καθόλου έξω, δεν θα σε νοιαζει καθόλου!

 

τί θεραπεια εννοεις,με χαπια ή μονο να μιλάς σε καποιον ειδικο;

Link to comment
Share on other sites

http://www.fainareti.gr

 

Προσφερόμενες Υπηρεσίες

 

Το Κέντρο Ημέρας εντάσσει στα προγράμματά του:

 

Έγκυες γυναίκες

Λεχωίδες

Μητέρες μέχρι και τον 6ο μήνα από την ημερομηνία τοκετού

Συντρόφους και οικογένειες των εξυπηρετούμενων γυναικών

Επαγγελματίες υγείας που ασχολούνται με την περιγεννητική περίοδο

 

O πληθυσμός-στόχος του Κέντρου Ημέρας είναι οι γυναίκες κατά τη διάρκεια της κύησης, στην περίοδο της λοχείας (6 εβδομάδες μετά την ημερομηνία τοκετού), και σε μητέρες μέχρι και τον 6ο μήνα από την ημερομηνία γέννησης του παιδιού τους, περίοδο που σύμφωνα με τη βιβλιογραφία υπάρχει αυξημένος κίνδυνος για εμφάνιση επιλόχειων διαταραχών.

 

Οι υπηρεσίες που προσφέρονται στο Κέντρο Ημέρας είναι:

 

Ενημέρωση και βιωματική εκπαίδευση ομάδων (γυναικών και συντρόφων τους) κατά την κύηση σε θέματα που αφορούν:

 

• την κύηση,

• τον τοκετό και

• τη λοχεία

 

π.χ.

• ψυχικές και συναισθηματικές αλλαγές εγκύου - συντρόφου,

• φυσιολογία του πόνου του τοκετού,

• μεθόδους ανακούφισης του πόνου (αναπνοή, στάσεις και θέσεις τοκετού, κίνηση κατά τον τοκετό, επισκληρίδιος αναισθησία),

• μαιευτικές επεμβάσεις που επιδρούν στην ψυχική υγεία των γυναικών

(π.χ. στην καισαρική τομή),

• συναισθηματική πλευρά της λοχείας: αλλαγές, δυσκολίες (επιλόχεια διαταραχή) και προσαρμογή,

• συναισθήματα κατά τη γαλουχία, θηλασμός,

• ψυχοσωματική προσαρμογή του νεογέννητου στην εξωμήτριο ζωή,

ανάπτυξη συναισθηματικού δεσμού μητέρας - πατέρα - νεογέννητου,

 

Γυμναστική κατά την κύηση

Ήπιες ασκήσεις που αποσκοπούν σε:

 

βελτίωση φυσικής κατάστασης εγκύου,

βελτίωση στάση σώματος και εικόνας που έχει η έγκυος για αυτό,

βελτίωση πόνων της σπονδυλικής στήλης,

ενδυνάμωση μυοσκελετικού συστήματος,

ευκαμψία, ευκινησία.

 

Ατομική φροντίδα κατά την κύηση

 

συμβουλευτική από μαία για θέματα που σχετίζονται με την ψυχολογία της εγκύου και του συντρόφου της,

συμβουλευτική από ψυχολόγο, ψυχολογική εκτίμηση, ψυχοθεραπεία και ψυχολογική υποστήριξη σε έγκυες με ψυχικές διαταραχές,

ψυχιατρική εκτίμηση εγκύων που εμφανίζουν de novo συμπτωματολογία ψυχικής διαταραχής,

συμβουλευτική από μαία ή ψυχολόγο μελών οικογένειας ή άλλων ατόμων που δύναται να δράσουν υποστηρικτικά, όταν η έγκυος χρήζει φροντίδας.

 

Φροντίδα κατά τη λοχεία και το διάστημα των 6 μηνών μετά τον τοκετό

 

συμβουλευτική από μαία, με στόχο την προσαρμογή της λεχωίδας/νέας μητέρας και του συντρόφου της στον γονεϊκό ρόλο,

ψυχολογική υποστήριξη και συμβουλευτική σε λεχωίδες/νέες μητέρες που εμφανίζουν συμπτωματολογία ψυχικής διαταραχής,

ψυχιατρική εκτίμηση,

τηλεφωνική υποστήριξη εξυπηρετούμενων που αδυνατούν να μεταβούν στο Κέντρο Ημέρας,

συμβουλευτική μελών οικογένειας ή άλλων ατόμων που δύνανται να δράσουν υποστηρικτικά, όταν η λεχωίδα/νέα μητέρα χρήζει φροντίδας.

 

Οι παραπάνω υπηρεσίες του Κέντρου Ημέρας προσφέρονται δωρεάν σε όλους τους εξυπηρετούμενους. Το ατομικό πρόγραμμα που θα ακολουθήσει κάθε εξυπηρετούμενη, συντάσσεται σύμφωνα με τις ανάγκες της, από την Διεπιστημονική Ομάδα του Κέντρου Ημέρας.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

paidia geia

 

eime pantremeni kai exo 2 paidakia 2 xr. kai 10 minon na eine kala.

to dekembrio tou 2011 epatha kriseis panikou kai kriseis agxous se poli megalo bathmo. otan ta pragmata kalyterepsan archisa na niotho oti den exo agapi mesa mou oute gia ta paidia mou oute gia ton andra mou. basika mou exei ginei emmoni oti den tous agapao oti katestrepsa tin zoi mou oti prepei na choriso, oti den eime kali mana......

 

B O H T H E I A

 

AFTES TI SSKEPSEIS TIS EICHA KAI STIS KRISEIS AGXOUS SE POLI SOVORO VATHMO

OMOS AGAPO POLI TOUS ANDRESSSS MOU DEN THELO NA TOUS XASO ME TPT

TI MOU SIMVENEI!!!!!!!

:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πάσχω από καταθλιψη, σιγουρα ομως δεν ειμαι και πολυ καλα. Τον τελευταιο καιρο, περιπου 6 μηνες δεν εχω ορεξη για τιποτα και θελω μονο να καθομαι και να κοιταω. Γεννησα η αληθεια ειναι το Δεκεμβριο. Αν ηταν επιλοχειος καταθλιψη για την οποια εψαξα και ειδα οτι πληρω ολες τις προυποθεσεις, τωρα θα επρεπε να εχει περασει. Ομως εγω παω απο το κακο στο χειροτερο. Μηπως καποιος ξερει να μου πει γιατι και τι να κανω?:cry:

 

βρες κουραγιο και ζητα βοηθεια απο ανθρωπο της δουλειας,,δεν θα βγαλεις συμπερασματα μεσω ιντερνετ, ασε την διαγνωση δεν θα την κανεις εσυ απο μονη σου στον εαυτο σου,,,εχεις καποιες ενδειξεις, υποψιες καταθλιψης, νιωθεις ασχημα, εμπιστευσου το ενστικτο σου και απευθυνσου στο καταλληλο ανθρωπο,,

 

τις ερωτησεις να τις θεσεις στον σωστο ανθρωπο

Link to comment
Share on other sites

εκανα λαθος παραθεση δεν ειδα ημερομηνιες η θεση μου παντως ειναι η ιδια για ολους οσους νιωθουν ασχημα

 

ΖΗΤΑΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ απο ειδικους μην φοβαστε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

paidia geia

 

eime pantremeni kai exo 2 paidakia 2 xr. kai 10 minon na eine kala.

to dekembrio tou 2011 epatha kriseis panikou kai kriseis agxous se poli megalo bathmo. otan ta pragmata kalyterepsan archisa na niotho oti den exo agapi mesa mou oute gia ta paidia mou oute gia ton andra mou. basika mou exei ginei emmoni oti den tous agapao oti katestrepsa tin zoi mou oti prepei na choriso, oti den eime kali mana......

 

B O H T H E I A

 

AFTES TI SSKEPSEIS TIS EICHA KAI STIS KRISEIS AGXOUS SE POLI SOVORO VATHMO

OMOS AGAPO POLI TOUS ANDRESSSS MOU DEN THELO NA TOUS XASO ME TPT

TI MOU SIMVENEI!!!!!!!

:-(:-(:-(

σου συμβαινει κατι που εχει συμβει και σε πολλους αλλους σε εμενα οι πανικοι και η καταθλιψη με εχουν βρει σε φασεις υπερκοπωσης, συγκεκριμενα 2 φορες στη ζωη μου, ενιωθα πολυ ασχημα το ξεπερασα αλλα με βοηθεια ψυχοθεραπευτη,,,ειναι κατι που περναει παντως, αυτο να σκεφτεσαι, ζτρα βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

paidia geia

 

eime pantremeni kai exo 2 paidakia 2 xr. kai 10 minon na eine kala.

to dekembrio tou 2011 epatha kriseis panikou kai kriseis agxous se poli megalo bathmo. otan ta pragmata kalyterepsan archisa na niotho oti den exo agapi mesa mou oute gia ta paidia mou oute gia ton andra mou. basika mou exei ginei emmoni oti den tous agapao oti katestrepsa tin zoi mou oti prepei na choriso, oti den eime kali mana......

 

B O H T H E I A

 

AFTES TI SSKEPSEIS TIS EICHA KAI STIS KRISEIS AGXOUS SE POLI SOVORO VATHMO

OMOS AGAPO POLI TOUS ANDRESSSS MOU DEN THELO NA TOUS XASO ME TPT

TI MOU SIMVENEI!!!!!!!

:-(:-(:-(

 

Καλησπερα και να σου ζησουν τα παιδακια σου!Αρχισα να παθαινω κρισεις αγχους πριν απο 2 χρονια μετα απο μια πολυ κουραστικη και αγχωτικη περιοδο της ζωης μου.Στην αρχη νομιζα πως ειχα τρελλαθει............Σκεφτομουνα πολυ παραλογα πραγματα και το θεμα ειναι οτι τα πιστευα!Επισκευτηκα ψυχολογο ο οποιο απο τη πρωτη συννεδρια με διαβεβαιωσε για 2 πραγματα:1)δε προκειται να τρελλαθω η να παθω κατι απο την κριση αγχους και 2)τιποτα απο αυτα που σκεφτομαι δε προκειται να συμβει...Οι κρισεις συνεχιζοταν κατα περιοδους αλλα ειχα μαθει πια να μη με τρομαζουν...Πλεον ειμαι μια χαρα και το πιο σημαντικο:ΤΙΠΟΤΑ απο οσα με αγχωναν δε συνεβη..Ολα ειναι θεμα μυαλου αυτο να θυμασαι!Καθε φορα που κανεις μια τετοια σκεψη να σκεφτεσαι πως αυτη ειναι απλα μια σκεψη του "ηλιθιου" εαυτου σου,θα υπαρχει αλλα εσυ δε θα συγκατατεθεις!!!Ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα η επισκεψη σε εναν ειδικο(αρκει να ειναι ο καταλληλος)

θεωρω πως θα σε βοηθησει πολυ......

q3pIp3.png

7QYNp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΑΓΑΠΕΣ ΜΟΥ..

 

ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΑΘΑΙΝΩ ΚΡΙΣΕΙΣ. ΟΜΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...

ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΑΥΤΟ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ????

ΠΗΓΑ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΟΜΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ!!!

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΔΙΕΞΟΔΟ. ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΛΙΓΟ.....

 

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΡΕΞΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΣΕΞ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΟΚ!!!! ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΟΠΩΣ ΤΗΝ 1η ΜΕΡΑ......

ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ????

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΙΡΝΕΙ????

:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΑΓΑΠΕΣ ΜΟΥ..

 

ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΑΘΑΙΝΩ ΚΡΙΣΕΙΣ. ΟΜΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...

ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΑΥΤΟ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ????

ΠΗΓΑ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΟΜΩΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ!!!

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΔΙΕΞΟΔΟ. ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΛΙΓΟ.....

 

ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΡΕΞΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΣΕΞ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΟΚ!!!! ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΟΠΩΣ ΤΗΝ 1η ΜΕΡΑ......

ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ????

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΙΡΝΕΙ????

:confused:

Καλη μου δε νομιζω οτι ειναι κατι που περναει απο τη μια μερα στην αλλη.Εγω αυτο που καταλαβα ειναι πως(μιας και ειμαι πολυ αγχωδης)αν αγχωθω για κατι ειναι πολυ ευκολο να το κανω πανικο.Το θεμα ειναι να μαθεις να ελεγχεις το μυαλο σου!Ολα αυτα τα ασχημα συναισθηματα ξεκινανε απο τις ασχημες σκεψεις που κανουμε....κι αν εκεινο,κι αν το αλλο?η μια σκεψη φερνει την αλλη και καταληγει στην κριση αγχους ή πανικου,οπως θες πες το...Ο ψυχολογος μου τονιζε πως τον πανικο εμεις τον ''φερνουμε,δε μας ''πιανει''.Και

εχει δικιο.Το παν ειναι να μην αγχωνεσαι για ασημαντα πραγματα και να εισαι ηρεμη.Να ξερεις πως ολες αυτες οι κρισεις ειναι μια αντιδραση του οργανισμου μας που προσπαθει να εκτονωσει μεγαλο στρες.Θα δεις πως ολα καλα θα πανε........

;)

q3pIp3.png

7QYNp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΑ!!!

ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΛΑΘΟΣ!!!

 

Η 1η ΚΡΙΣΗ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ, ΚΑΤΕΡΕΥΣΑ ΕΦΤΑΣΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΕΧΑΣΑ 6 ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΙΧΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ. ΚΑΤΕΡΕΥΣΑ ΕΝΤΕΛΟΣ.....!!!!!!!

 

:(:(:(:(:cry::cry::cry::-(:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε καταλαβαινω γιατι κι εγω εκανα πολυ παραλογες σκεψεις σου λεω σε σημειο που νομιζα πως εχω τρελλαθει.....Οσο για τις αυτοκτονικες σκεψεις μην ακουω βλακειες!Ολο αυτο ειναι κατι που θα περασει και μετα θα γελας...:lol:Απλα να θυμασαι πως περνει καιρο και πως πρεπει να μαθεις να το αντιμετωπιζεις με τη λογικη σου.Ολο αυτο το παραλογο δεν εισαι εσυ αυτο να θυμασαι....Ισως αν δυσκολευεσαι πολυ καλο θα ηταν να συνεχιζες με το ψυχολογο εστω καπου καπου γιατι το εβδομαδιαιο οντως στοιχιζει πολυ.Εμενα παντως με βοηθησε πολυ στο να κατανοησω τι μου συμβαινει,πως λειτουργει ολος αυτος ο μηχανισμος και πως επιδρα στη σκεψη και επομενως στο σωμα μας (ολα τα καλα χαρακτηριστικα μιας κρισης)..Ολα ειναι αλληλοεξαρτωμενα-οπως σκεφτεσαι νιωθεις-αρα οι σκεψεις ειναι αυτες που δημιουργουν ολα αυτα τα ασχημα συναισθηματα.Παλεψε το και θα δεις πως μετα απο λιγο καιρο θα εχεις μαθει να το χειριζεσαι και δε θα σε επηρεαζει..........

q3pIp3.png

7QYNp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΠΙΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΚΑΛΑ

 

ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.

 

ΕΙΜΕ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ. ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΜΟΥ 200%%% ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΣΗΓΟΥΡΑ...

 

ΟΙ ΚΑΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ, ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΦΑΝΤΑΣΤΗ ΗΡΕΜΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ... ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ;)

Link to comment
Share on other sites

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΠΙΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΚΑΛΑ

 

ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.

 

ΕΙΜΕ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ. ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΜΟΥ 200%%% ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΣΗΓΟΥΡΑ...

 

ΟΙ ΚΑΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ, ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΦΑΝΤΑΣΤΗ ΗΡΕΜΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ... ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ;)

 

Κοριτσι μου εχω περασει απο αυτο το σταδιο μολις γεννησα το γιο μου νομιζω οτι δεν θα το ξεπερνουσα ποτε . Μου πηρε 3-4 μηνες να επανελθω αν και κατα διαστηματα με πιανει το κατι τις μου αλλα το παλευω :-P

Εσυ οπως εχω δει εχεις δυο παιδακια σε πολυ κοντινη ηληκια ειναι μικρουλια ειναι φυσιολογικο να νιωθεις αυτα που νιωθεις.

Ξερεις με τον ερχομο ενος παιδιου ερχονται τα πανω κατω και ας λενε οτι σε φερνει πιο κοντα με τον αντρα σου ?????

Μπαινεις στο περιθωριο θελωντας και μη και ασχολεισαι με τα παιδια δεν εχεις χρονο και ορεξη να ασχοληθεις με τον εαυτο σου να ασχοληθεις με το αντρα σου. Εγω προσωπικα αυτο βιωνω εχωντας ενα μωρο ποσο μαλλον εσυ που εχεις δυο......

Πιστευω οτι αυτο φταει και αισθανεσαι ετσι θα δεις οτι μεγαλωντας τα μωρακια σου θα εισαι πιο καλα και ολα θα αλλαξουν.

Υπομονη και πανω απο ολα ο θεος να εχει καλα τα αγγελουδια μας :-D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...