Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οδοντίατρος φωτιά!


alphae

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα την προηγούμενη εβδομαδα πήγα σε έναν οδοντίατρο για καθαρισμό στα δόντια (που το κάνω τακτικά) όμως σε αυτόν πήγα πρώτη φορά γιατί άνοιξε κοντά στο σπίτι μου.. Μου πήρε 70 ευρώ!!! Το θεώρησα μεγάλο ποσό, ειδικά σε τέτοιες εποχές...είχα σκοπό να κάνω και άλλα προβλήματακια όμως νομίζω πως είναι πολύ ακριβός! Τι γνώμη έχετε; δεν είναι μεγάλο το ποσό που μου ζήτησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα ο οδοντίατρος μου έπαιρνε 90 ευρώ για τον καθαρισμό και μάλιστα χωρίς απόδειξη!!!! Μέχρι που πριν λίγο καιρό βρήκαμε έναν άλλο οδοντίατρο, πολύ καλό, ήταν για χρόνια στην Κϋπρο και τώρα έχει έρθει Αθήνα (είναι η γυναίκα του από Κύπρο) και με μηχάνημα ειδικό μου τα έκανε, και 40!!!!! ευρώ μου πήρε και μάλιστα με απόδειξη πριν προλάβω να τη ζητήσω (βέβαια μαζεύει πελατεία αυτός τώρα στην Αθήνα, συγκεκριμένα Μενίδι)! Έτσι έκανε και ο άντρας μου μερικά σφραγίσματα που τα καθυστερούσαμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα την προηγούμενη εβδομαδα πήγα σε έναν οδοντίατρο για καθαρισμό στα δόντια (που το κάνω τακτικά) όμως σε αυτόν πήγα πρώτη φορά γιατί άνοιξε κοντά στο σπίτι μου.. Μου πήρε 70 ευρώ!!! Το θεώρησα μεγάλο ποσό, ειδικά σε τέτοιες εποχές...είχα σκοπό να κάνω και άλλα προβλήματακια όμως νομίζω πως είναι πολύ ακριβός! Τι γνώμη έχετε; δεν είναι μεγάλο το ποσό που μου ζήτησε!

 

Καλησπέρα.

40 πληρώνω εγώ.Υπερβολικά πολλά σου ζήτησε!

Αποδειξούλα έκοψε ή έκανε τον κινέζο?

Ορισμένοι ξεφεύγουν τελείως...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εξαρτάται και τι είδους καθαρισμό κάνεις?Δηλ αν τα δόντια΄έχουν πέτρα κλπ θέλει άλλη δουλειά.Τα δικά μου είχανε μόνο κάτι λεκέδες από τσιγάρο και τπτ άλλο.Δηλ η όλη επίσκεψη άντε να κράτησε ένα 10λεπτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ στη Νίκαια που πήγαινα από παιδί πλήρωνα από 90-110ευρώ ανάλογα με τη δουλειά που είχα! Για δυο 15λεπτες επισκέψεις είχα πληρώσει να 90ευρώ τελευταία φορά. Και τώρα έδωσα 40 και ασχολήθηκε μαζί μου 45 λεπτά ο άνθρωπος... Τέλος πάντων, ότι θελουν χρεώνουν... Για πείτε, τα σφραγίσματα πόσο τα πληρώνετε;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλά λέτε όσο θέλουν παίρνουν, ομως βρε παιδιά που να πάει μια οικογενεια κάθε 6 μήνες στον οδοντίατρο!!! Είναι πολύ ακριβά. Πάντως κάποιοι γνωστοί μου που πήγαιναν στο Σκόπια μια και είναι δίπλα ...και εγώ τους κορόϊδευα... πλήρωναν 15 το σφράγισμα..και το περιβάλλον του ιατρείου πεντακάθαρο και πολύ σύγχονο...Μη μ'αναγκάσουν και τρέχω εκεί! Στον προθάλαμο μόνο Ελληνες περίμεναν...για φαντάσου!!!Άσε που όλες οι γιαγιάδες στη Β. Ελλάδα τις μασέλες τις κάνουν στη Βουλγαρία...πάντως Βουλγαρία και Σκόπια δουλεύουν οι γιατροί οι ιδιώτες κυρίως με Ελληνες! Πως καταντήσαμε! Νομίζω πως μια λογική τιμή για καθαρισμό είναι 40 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, για εξαγωγή δοντιού την περασμένη βδομάδα ζητήσανε από την μητέρα μου 200 Ευρώ :shock: για ένα άχρηστο δόντι;

Ούτε για θήκη δεν ζητάνε τόσα μην πω ούτε για μασέλα.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ στη Νίκαια που πήγαινα από παιδί πλήρωνα από 90-110ευρώ ανάλογα με τη δουλειά που είχα! Για δυο 15λεπτες επισκέψεις είχα πληρώσει να 90ευρώ τελευταία φορά. Και τώρα έδωσα 40 και ασχολήθηκε μαζί μου 45 λεπτά ο άνθρωπος... Τέλος πάντων, ότι θελουν χρεώνουν... Για πείτε, τα σφραγίσματα πόσο τα πληρώνετε;;;

 

Σφράγισμα πάλι 40.Με νάρκωση για ελέφαντα γιατί τρρρρρρρρέμω τον τροχό..Μπρρρ ...ανατρίχιασα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα 40 πήρε στον άντρα μου για τα σφραγίσματα, μια χαρά το βρίσκω και μάλιστα έκανε 4 και στα δυο που ήταν εκτεταμένα, πάλι 40 του πήρε για το καθένα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα την προηγούμενη εβδομαδα πήγα σε έναν οδοντίατρο για καθαρισμό στα δόντια (που το κάνω τακτικά) όμως σε αυτόν πήγα πρώτη φορά γιατί άνοιξε κοντά στο σπίτι μου.. Μου πήρε 70 ευρώ!!! Το θεώρησα μεγάλο ποσό, ειδικά σε τέτοιες εποχές...είχα σκοπό να κάνω και άλλα προβλήματακια όμως νομίζω πως είναι πολύ ακριβός! Τι γνώμη έχετε; δεν είναι μεγάλο το ποσό που μου ζήτησε!

πωπω..πολλα λεφτα!!

εμενα ο ανδρασ μου ειναι οδοντιατροσ,και περνει 30 με 50 ευρω και με αποδειξη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επρεπε να πω πως είναι πολλά τα λεφτά, εγώ φταίω. Όμως εκείνη τη στιγμή τα έχασα! Τέλος πάντων, δε θα με ξαναδεί! Απλά στον προηγούμενο που πήγαινα είχε ένα θέμα με την καθαριότητα του χώρου και των εργαλείων, ενώ αυτός τα ξεσφάγιζε απο σακουλάκια αποστειρωμένα μπροστά μου, βέβαια και αυτό δεν το έχω ξαναδεδί, να το κάνουν, όλοι τα βγάζουν με λαβίδα απο το κλίβανο...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα και απο μενα

εγω τα ειχα παρατησει με τους οδοντιατρους μια και τρεμω τον τροχο και την ολη διαδικασια γενικως, εχω κανει 4 εξαγωγες στους φρονιμιτες απονευρωσεις κλπ.

ευτυχως απο εδω μεσα βρηκα πολυ καλη οδοντιατρο (να ειναι καλα η κοπελα που μου την συστησε) και οι τιμες της ειναι πολυ λογικες και με αποδειξη χωρις να την ζηταω! το τονιζω γιατι πολυ γιατροι κανουν την κουκουβαγια εαν δεν την ζητας!

το σφραγισμα εχει 40 ευρω ο καθαρισμος 50 και η απονευρωση 100.

για λευκανση ηρθε και η αδερφη μου να την επισκεφτει και της ζητησε καθαρισμο και λευκανση της εδωσε τιμη 200 ευρω στο ιατρειο με 3 επισκεψεις αλλα υπαρχει αλλη μια λυση στο σπιτι με θηκες που τις βαζεις μονη σου στα 400 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα και απο μενα

εγω τα ειχα παρατησει με τους οδοντιατρους μια και τρεμω τον τροχο και την ολη διαδικασια γενικως, εχω κανει 4 εξαγωγες στους φρονιμιτες απονευρωσεις κλπ.

ευτυχως απο εδω μεσα βρηκα πολυ καλη οδοντιατρο (να ειναι καλα η κοπελα που μου την συστησε) και οι τιμες της ειναι πολυ λογικες και με αποδειξη χωρις να την ζηταω! το τονιζω γιατι πολυ γιατροι κανουν την κουκουβαγια εαν δεν την ζητας!

το σφραγισμα εχει 40 ευρω ο καθαρισμος 50 και η απονευρωση 100.

για λευκανση ηρθε και η αδερφη μου να την επισκεφτει και της ζητησε καθαρισμο και λευκανση της εδωσε τιμη 200 ευρω στο ιατρειο με 3 επισκεψεις αλλα υπαρχει αλλη μια λυση στο σπιτι με θηκες που τις βαζεις μονη σου στα 400 ευρω.

 

Με τις θήκες στο σπίτι το έχω δοκιμάσει και εγώ και ο άντρας μου και είδαμε μεγάλη διαφορά. Ιδιαίτερα στον άντρα μου που κάπνιζε και έπινε και καφέδες στον 1 μήνα και κάτι η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη. Εγώ έφτασα επίπεδο διαφήμισης Colgate μέσα σε 2 εβδομάδες:D.Τη μέρα του γάμου αλλά και στις φωτο όλοι τον ρώταγαν τί είχε κάνει. Οι θήκες αξίζουν γιατί μπορείς να τις ξαναχρησιμοποιήσεις αργότερα πληρώνοντας μόνο το ειδικό ζελέ.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι θήκες καλές όμως ΄πρέπει να κοιμάσαι μ'αυτές και φαντάσου να ξυπνά το παιδί τη νύχτα και να τρέχεις να το καθησυχάσεις με το μασελάκι...Εμένα μου φάνηκε έξτρα άβολο...ασε που έχω και μια λευκή κυλίδα (απασβεστίωση στο δόντι) και άνοίγει ακόμη περισσότερο με αποτέλεσμα να φαίνεται ακόμη περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

40 ευρώ ο καθαρισμός και μαλιστα μου ειπε πως ειναι σε καλη κατάσταση τα δοντια-για την πετρα- γιατι χρησιμοποιω ηλεκτρική οδοντοβουρτσα.

 

Οπως ολοι οι ελευθεροι επαγγελματιες χρεωνουν οτι θελουν- κάτω πάντα απο καποιο πλατών -γιαυτό και ειναι ελευθερη η αγορά.

 

Χρεωνει πολλά ο ενας;, δεν πειράζει θα βρω αλλον...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
κοριτσια καλημερα και απο μενα

εγω τα ειχα παρατησει με τους οδοντιατρους μια και τρεμω τον τροχο και την ολη διαδικασια γενικως, εχω κανει 4 εξαγωγες στους φρονιμιτες απονευρωσεις κλπ.

ευτυχως απο εδω μεσα βρηκα πολυ καλη οδοντιατρο (να ειναι καλα η κοπελα που μου την συστησε) και οι τιμες της ειναι πολυ λογικες και με αποδειξη χωρις να την ζηταω! το τονιζω γιατι πολυ γιατροι κανουν την κουκουβαγια εαν δεν την ζητας!

το σφραγισμα εχει 40 ευρω ο καθαρισμος 50 και η απονευρωση 100.

για λευκανση ηρθε και η αδερφη μου να την επισκεφτει και της ζητησε καθαρισμο και λευκανση της εδωσε τιμη 200 ευρω στο ιατρειο με 3 επισκεψεις αλλα υπαρχει αλλη μια λυση στο σπιτι με θηκες που τις βαζεις μονη σου στα 400 ευρω.

Καλησπέρα! Επειδη πρέπει οποσδήποτε να επισκεφτώ Οδοντίατρο για απονεύρωση, ήθελα να μου πεις αν γίνεται πληροφορίες για την Οδοντίατρο!!Σ'ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...