Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ειναι προσβολή?


Recommended Posts

Ισως και να ειμαι υπερβολικη αλλα εμενα ετσι μου φαινεται. Μου ειπε σημερα η παιδιατρος να κανω αιματολογικες εξετασεις τον μικρό μου επειδη ανοιγει η μυτη του. Τις εκανα. Και πηγα να παρω τα αποτελεσματα το απογευμα. και τις τα πηγαινω και μου λεει ''απο το πρωι σε περιμενω, από που τα βγαζουν τα αποτελεσματα...από Αμερική? Παντως ειστε αναισθητοι γονείς!

 

Εκει εγω εμεινα με το στομα ανοικτό!!!!! Να σας πω ότι η παιδιατρος ειναι γνωστη μας, φίλη, και να λεμε και μια κουβεντα παραπανω αλλα αυτο μου ειπε μου ανατρεπει την γνωμη μου γι αυτην. Εχει λιγους μηνες που ανοιξε το ιατρειο της και αφησα την δικια μας παιδιατρο για να μην την προσβαλω! Ειναι καλη στη δουλεια της αλλα.....

 

Πως το βλεπεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω τη βρισκω υπερβολικη.

Δηλαδη η κυρια αυτη ανυσηχει περισσοτερο για τα δικα σου παιδια απο οτι εσυ?Και σου κανει κριτικη????

Απλα ισως οπως ανεφερες ειναι γνωστη και να της βγηκε αυθορμητα.Οπως και να εχει ομως εμενα δε θα μου αρεσε να μου μιλησουν ετσι.....

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνωμη κιολας εγω δεν εχω γεννησει ακομα αλλα φιλες ξε φιλες πληρωνεις και πρεπει να σε σεβεται!

Επειτα απο που συμπερανε οτι εισαι αναισθητη δεν το ηξερα οτι για να γινεις μανα πρεπει αν γινεις μικροβιολογος και να εχεις δικο σου εργαστηριο για να εχεις εγκαιρως τα αποτελεσματα και να μην σε χαρακτηρισουν αναισθητη μωρε δεν παμε καλα λεω εγω!

Αυτη εχει παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω θα της απαντουσα!

"Συγνωμη ειμαι εδω για να μου πεις την γνωμη σου σαν γιατρος γιατι συμβαινει ....στο παιδι μου οταν σου ζητησω να με κρινεις σαν γονιο ευχαριστως θα ακουσω την αποψη σου"

Ευγενικα θα την εβαζα στην θεση της!

Ακους εκει!

Link to comment
Share on other sites

κοίτα επειδή την συγκεκριμένη φράση της αναισθησίας μου το είπαν και σε μένα και μάλιστα από κοντινό μου άτομο, και εκείνη την ώρα ήταν ο άντρα μου μπροστά και απάντησε αναλόγως .

θεωρώ ότι απλά την χρησιμοποίησε και δεν το εννοούσε και παίζει ρόλο η οικειότητα που έχετε.

αν και σε μένα κάτι τέτοια χτυπάνε άσκημα και το χειρότερο είναι ότι εγώ δύσκολα απαντάω !!!!

ενώ θα έπρεπε εκείνη την ώρα θα πρέπει να της πεις κάτι έξυπνο και να την βάλεις στην θέση .

Link to comment
Share on other sites

Καλά, κατόπιν εορτής δεν έχει νόημα να αναρωτιέσαι αν είναι προσβολή! Μόνο εσύ ξέρεις αν είναι γιατί εξαρτάται από το πως το είπε, από το πόσο φίλες είστε και πολλα άλλα που κανείς άλλος απο εδώ δε γνωρίζει. Οπότε δε μπορεί να ξέρει και κανείς άλλος αν είναι προσβολή.

 

Θα σου λεγα όμως να μη χαλάς τη διάθεσή σου με αυτά. Ουτε να τσακώνεσαι. Αν νιώσεις πως σε προσβάλει κατ επανάληψη γύρνα στον παλιό παιδίατρο και τελειώνει εκεί.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω θα της απαντουσα!

"Συγνωμη ειμαι εδω για να μου πεις την γνωμη σου σαν γιατρος γιατι συμβαινει ....στο παιδι μου οταν σου ζητησω να με κρινεις σαν γονιο ευχαριστως θα ακουσω την αποψη σου"

Ευγενικα θα την εβαζα στην θεση της!

Ακους εκει!

 

να κάτι έξυπνο !!!!

που εγώ δεν θα το σκεφτόμουν :rolleyes::rolleyes:

όμως θα το θυμάμαι και για μένα ........ είπαμε δεν μπορώ να σκέφτομαι να θυμάμαι μπορώ :-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μου αρέσει... ο γιατρός θέλω να με σέβεται και εκείνος, όχι να παίζουμε σφαλιάρες.

 

 

αυτο (γεια σου ζετ!)

 

κι επειδη ειχα κολλητιλικια με παιδιατρο, και το εχω πληρωσει ακριβα... σου μιλω εκ πειρας.... αυστηρα επαγγελματικη σχεση.. (αυτο δε σημαινει πως θα ειμαστε απομακροι... αλλα να κρατιουνται οι ισορροπιες.. κι αν κατι μας ενοχλει, το λεμε...)

Link to comment
Share on other sites

αυτο (γεια σου ζετ!)

 

κι επειδη ειχα κολλητιλικια με παιδιατρο, και το εχω πληρωσει ακριβα... σου μιλω εκ πειρας.... αυστηρα επαγγελματικη σχεση.. (αυτο δε σημαινει πως θα ειμαστε απομακροι... αλλα να κρατιουνται οι ισορροπιες.. κι αν κατι μας ενοχλει, το λεμε...)

 

Συμφωνώ!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω θα της απαντουσα!

"Συγνωμη ειμαι εδω για να μου πεις την γνωμη σου σαν γιατρος γιατι συμβαινει ....στο παιδι μου οταν σου ζητησω να με κρινεις σαν γονιο ευχαριστως θα ακουσω την αποψη σου"

Ευγενικα θα την εβαζα στην θεση της!

Ακους εκει!

 

Αχ αυτο επρεπε να ειχα πει αλλα ειπαμε εκεινη την ωρα δεν μου ηρθε. Δεν ειμαι ετοιμολογη και το ξερω. Το θεμα ειναι ότι ημουνα και με την κουνιαδα μου, απο αυτην την γνωρισα, ηταν μπροστα , το ακουσε και όταν εγω μετα το ελεγα στον αντρα μου (γιατι με εβαλε σε σκεψεις) με ελεγαν υπερβολική. Οτι με το θαρρος που μας εχει τα ειπε και αλλα τετοια.

Για αυτο ηθελα να παρω και αλλες γνωμες (τις δικες σας!). Σας ευχαριστω για τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...