Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΩΣΗ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ;


Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω ένα μωράκι 7 1/2 μηνών και από το Σάββατο το βράδυ ανέβασε πυρετό αρχικά 37.3. Ανέβηκε μέχρι 39.5 χθές το απόγευμα. Την πήγα στον παιδίατρο και η διάγνωση ήταν ίωση!!!!!!!!!!!!! Ο γιατρός είπε θα κάνει τον κύκλο της και θα περάσει, δεν έδωσε φάρμακα μόνο ντεπόν σιρόπι κάθε 6 ώρες. Μα καλά τέτοια εποχή κυκλοφορούν ιώσεις; Έχω καταστενοχωρηθεί γιατί δεν φτάνει ο πυρετός που ψήνεται, έχει και καύσωνα!!!!!!!!!!!!!! Όλο μπάνιο την κάνω για να της πέφτει ο πυρετός, χθές την έκανα 2.30 τα μεσάνυχτα ψηνόταν το πουλάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και τώρα πάλι ανεβάζει σε γρήγορους ρυθμούς.........

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι υπαρχει ιωση.Και ο βαφτισιμιος μου την περασε πριν μερικες μερες με 40,5 πυρετο και τωρα κολλησε και τον αδερφουλη του που ειναι 3 χρονων.Περαστικα στο μωρακι σου και ευχομαι να γινει πολυ συντομα καλα!!!:-)

ry6tp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ :D!!!!!!!! Πιθανόν να την κόλλησε από κάποιο άλλο παιδάκι στην θάλασσα που την πηγαίνω..... έτσι υποψιάζομαι τουλάχιστον.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ο μπεμπης μου εκανε πυρετο μεχρι 39.5 και λειπει διακοπες και η παιδιατρος μας.μονο πυρετο ομως τιποτα αλλο.και ανεβαζει πολυ συχνα σχεδον ανα 4ωρο.ποσες μερες σας κρατησε ο πυρετος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχως κυκλοφορει ιωση... Την περασα εγω την εβδομαδα που μας περασε... Πυρετος απο 37.3 μεχρι 40.... Κανενα αλλο συμπτωμα!

Πηγα κι εγω στο γιατρο και μου ειπε πως κυκλοφορει ιωση.. Εμενα μου κρατησε 4 μερες αλλα ο γιατρος ειπε πως κραταει απο 4 εως 10 (σε σπανιες περιπτωσεις) μερες..

Περαστικα σας... Την καταλαβαινω απολυτα... Πυρετο με τετοιο καυσωνα... :(

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω τελικά βλέπω πώς οι ιώσεις δεν έχουν εποχή!!!!!!!!!!!

 

κι εμενα ο μπεμπης μου εκανε πυρετο μεχρι 39.5 και λειπει διακοπες και η παιδιατρος μας.μονο πυρετο ομως τιποτα αλλο.και ανεβαζει πολυ συχνα σχεδον ανα 4ωρο.ποσες μερες σας κρατησε ο πυρετος?

 

Από το Σάββατο το απόγευμα ξεκίνησε και συνεχίζει ακάθεκτος με κανένα άλλο σύμπτωμα........ Τώρα κοιμάται η μικρούλα μου αφού πρώτα της έδωσα ντεπόν και την έκανα ένα χλιαρό μπάνιο. Εντωμεταξύ είδα χθές πώς φύτρωσε και το πρώτο μας δοντάκι :D, το είπα στο γιατρό μήπως από εκεί προέρχεται ο πυρετός και μου είπε ότι η οδοντοφυία δεν προκαλεί τόσο μεγάλη αύξηση της θερμοκρασίας.

 

Σας ευχαριστώ όλες :D!!!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας!!!

Κι εμένα ο μικρός αρρώστησε για πρώτη φορά με ίωση την προηγούμενη Τρίτη και ο πυρετός κυμαινόταν από 37,5 μέχρι 38,9 και κράτησε 3 μέρες.

Και την επόμενη μέρα ήταν γεμάτος εξανθήματα, ειδικά το Σάββατο κατά στενοχωρέθηκα και τρόμαξα, αλλά είχαν να κάνουν με την ίωση.

Περαστικά να είναι για όλα τα παιδάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά σας!!!

Κι εμένα ο μικρός αρρώστησε για πρώτη φορά με ίωση την προηγούμενη Τρίτη και ο πυρετός κυμαινόταν από 37,5 μέχρι 38,9 και κράτησε 3 μέρες.

Και την επόμενη μέρα ήταν γεμάτος εξανθήματα, ειδικά το Σάββατο κατά στενοχωρέθηκα και τρόμαξα, αλλά είχαν να κάνουν με την ίωση.

Περαστικά να είναι για όλα τα παιδάκια!!!

 

Και εμένα μετά την ίωση γέμισε εξανθήματα και κατατρόμαξα!!!!!!!!!!!!! Την πήγα στο γιατρό και τελικά ήταν από την ίωση....... μια μέρα κράτησαν αλλά ήταν πολύ έντονα.

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...