Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χειροπρακτική


vasiliki40

Recommended Posts

Καλημέρα και τη βοήθειά σας παρακαλώ

Έχω τη μητέρα μου (72 ετών)η οποία έχει κάνει ισχυοπλαστική , ύστερα από πέσιμο που είχε και από τότε (πριν δύο χρόνια) έχει να αντιμετωπίσει και άλλα προβλήματα.Πονάει συνέχεια πότε στο εγχειρισμένο και πότε στο άλλο πόδι .Οι γιατροί μας λένε ότι οφείλετε στη μέση λόγο της δισκοκήλης που έχει.Θεραπείες με ενέσεις-αντιφλεγμονόδη φάρμακα , τίποτα δεν κάνουνε.Οι γιατροί λένε ότι θέλει χειρουργείο , το οποίο όμως φοβόμαστε γιατί δεν έχουμε ακούσει και τα καλύτερα , μπορεί δηλαδή να γίνει χειρότερα.Και είμαστε σε απόγνωση .Επίσης ήτανε να την δει και άλλος ένας γιατρός από το ΚΑΤ να πάρουμε και από εκεί άλλη μία γνώμη , αλλά κοπέλα που δουλεύει εκεί το έψαξε το θέμα και μας είπε μακριά από το ΚΑΤ .

Ο φαρμακοποιός της γειτονιάς μας μας πρότεινε να δούμε κάποιον χειροπρακτικό.Δεν γνωρίζω τίποτα για αυτό το θέμα και θα ήμουν ευγνώμον για οποιαδήποτε πληροφορία ή εμπειρία έχετε , γιατί δεν μπορώ να τη βλέπω άλλο να πονάει.

Σας ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


βασιλικη μου,μου θυμησες ασχημες καταστασεις.....

θα στα πω γρηγορα και αν κατι σε ενδιαφερει τα ξαναλεμε...

:arrow:μαγνητικη εχετε κανει προσφατα?τι εδειξε?

:arrow:η κυρια εχει παραπανισια κιλα?πρεπει να κανει διαιτα επειγοντος

:arrow:αν αποφασισεις επεμβαση ,που απευχομαι ,ψαξε για νευροχειρουργο και οχι για χειρουργο ορθοπεδικο

:arrow:για τα θερμα λουτρα,τυπου χαμαμ,ηταν θετικοι οι γιατροι σας?

:arrow:ξερω εναν πρακτικο απο τοτε που ειχαμε κι εμεις προβληματα..καποιοι πινουν νερο στο ονομα του....σου δινω ονομα και μαθαινεις

:arrow:πηραμε τοτε τοννους mesulid,lonarid και πολλα ακομα..μια χειροποιητη κρεμουλα να βοηθησε αρκετα ...λιγο ακριβη και χειροποιητη

 

αυτα...οτι θες εδω ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Το 2005 έκανε ανάλογη εγχείρηση ο άντρας μου με νευροχειρούργο στο ιατρικό. Έκτοτε είναι μια χαρά.

Η εγχείρηση είναι πολύ λεπτή και επιβάλλεται νευροχειρούργος.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και τη βοήθειά σας παρακαλώ

Έχω τη μητέρα μου (72 ετών)η οποία έχει κάνει ισχυοπλαστική , ύστερα από πέσιμο που είχε και από τότε (πριν δύο χρόνια) έχει να αντιμετωπίσει και άλλα προβλήματα.Πονάει συνέχεια πότε στο εγχειρισμένο και πότε στο άλλο πόδι .Οι γιατροί μας λένε ότι οφείλετε στη μέση λόγο της δισκοκήλης που έχει.Θεραπείες με ενέσεις-αντιφλεγμονόδη φάρμακα , τίποτα δεν κάνουνε.Οι γιατροί λένε ότι θέλει χειρουργείο , το οποίο όμως φοβόμαστε γιατί δεν έχουμε ακούσει και τα καλύτερα , μπορεί δηλαδή να γίνει χειρότερα.Και είμαστε σε απόγνωση .Επίσης ήτανε να την δει και άλλος ένας γιατρός από το ΚΑΤ να πάρουμε και από εκεί άλλη μία γνώμη , αλλά κοπέλα που δουλεύει εκεί το έψαξε το θέμα και μας είπε μακριά από το ΚΑΤ .

Ο φαρμακοποιός της γειτονιάς μας μας πρότεινε να δούμε κάποιον χειροπρακτικό.Δεν γνωρίζω τίποτα για αυτό το θέμα και θα ήμουν ευγνώμον για οποιαδήποτε πληροφορία ή εμπειρία έχετε , γιατί δεν μπορώ να τη βλέπω άλλο να πονάει.

Σας ευχαριστώ .

Σου στελνω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Ο σύζυγος πάσχει από αυχενικό, έπφτε κάτω και λιποθύμαγε.

Πήγαμε κάποτε σε ένα χειροπρακτικό που μας συστήσανε και είδε τρομερή βελτίωση.

Βέβαια ο συγκεκριμένος ήταν γιατρός, οστεοπαθολόγος νομίζω.

Να προσέχετε μην πέσετε σε κα'να σκιτζή, αλλιώς νομίζω ότι οι σωστοί χειροπρακτικοί βοηθάνε πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...