Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ, ΠΑΙΔΩΝ


ANTON

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΩΝ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΩΣΤΕ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ (ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ) ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ. ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΡΟΣ ΤΑ Β. ΠΡΟΑΣΤΙΑ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΥΠ΄ΟΨΗ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα σε μπορω να σου στειλω πμ. Σε οτι με ρωτας σου απανταω ναι. Ειναι καταπληκτικη. Για το ταμειο δεν ξερω. Επίσκεψη 40 ευρω. Όσο για τα δημοσια ενώ ειναι παρα πολυ καλα εμείς για ψυχολογικούς λόγους κάναμε ασφαλεια και πάμε σε ιδιωτικά. Αν και λ΄΄ενει οτι οι γιατροι των δημοσιων ειναι πολύ καλύτεροι.

Αν θελεις κατι αλλο στειλε μου πμ το τηλεφωνο σου να σε παρω.

Με το καλο το μωρακι σου

K6Nzp2.pngv6d5p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Γεια σας και απο εμενα ,τωρα ηρθα στην παρεα σας μαζι με τον μπεμπουλη μας, 14 ημερων ,γραφω εγω γιατι η μαμα ξεκουραζεται, εχουμε πολλα να μαθουμε αλλα για αρχη θα θελαμε και εμεις εναν γιατρο οπως περιγραφεται παραπανω, ελπιζω να μου απαντησει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μας παιδίατρος είναι αναπληρωτής διευθυντής στο Παίδων Πεντέλης...αλλά δεν έχει ιδιωτικό ιατρείο...Ερχεται μόνο στο σπίτι...Αν θέλεις στείλε μου π.μ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ καλή παιδίατρος στο Παίδων είναι η Λαγκώνα. Εμένα μου τη σύστησε ο γυναικολόγος μου που τον εμπιστεύομαι απόλυτα. Είναι καθηγήτρια Πανεπιστημίου. Ιατρείο έχει στην περιοχή Ελληνορώσων, αλλά μένει Φιλοθέη και δέχεται και εκεί. Το κακό είναι ότι στο ιατρείο της έχει πολύ κόσμο, και βρίσκεις πολύ δύσκολα πάρκινγκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]Χάρης και Αλεξάνδρα 27/01/2008

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΩΝ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΩΣΤΕ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ (ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ) ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ. ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΡΟΣ ΤΑ Β. ΠΡΟΑΣΤΙΑ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΥΠ΄ΟΨΗ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

 

ο καλλιτεροτερος!!!!!!!!!!

Κονδυλης ειναι στο παιδων πεντελης

πολυ γλυκος, χαμογελαστός, ευγενέστατος και πολυ προσεγγίσιμος από τα μωρά.

εμεινα πολυ ευχαριστημένη οταν εξετασε την κορη μου, η οποία σημειωτεων, δεν εκλαψε!!!!!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μας παιδίατρος είναι αναπληρωτής διευθυντής στο Παίδων Πεντέλης...αλλά δεν έχει ιδιωτικό ιατρείο...Ερχεται μόνο στο σπίτι...Αν θέλεις στείλε μου π.μ.

 

ποιον εχετε;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα να βρώ καποιον παιδιατρο από το Πάιδων!οποια ξέρει να μου στειλιε π.μ

 

ο καλλιτεροτερος!!!!!!!!!!

Κονδυλης ειναι στο παιδων πεντελης

πολυ γλυκος, χαμογελαστός, ευγενέστατος και πολυ προσεγγίσιμος από τα μωρά.

εμεινα πολυ ευχαριστημένη οταν εξετασε την κορη μου, η οποία σημειωτεων, δεν εκλαψε!!!!!

__________________

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε και εμενα να μου συστήσετε καποιον παιδίατρο που να έχει ιδιωτικο ιατρείο και να συνεργάζετε με το παίδων Μένω Κορυδαλλο θα με ενδιέφερε καποιος στις γυρω περιοχές. Και αν γίνεται να ειναι οικονομικός

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείτε και εμενα να μου συστήσετε καποιον παιδίατρο που να έχει ιδιωτικο ιατρείο και να συνεργάζετε με το παίδων Μένω Κορυδαλλο θα με ενδιέφερε καποιος στις γυρω περιοχές. Και αν γίνεται να ειναι οικονομικός

Ευχαριστώ!!!

 

δεν αξιζουν τα παιδων της αθηνας. πολυ ταλαιπωρια και παντα φυσκα

 

παιδων πεντελης!!!!

κονδύλης

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά οι γιατροί που δουλευουν σε δημόσια νοσοκομεία απαγορευεται να έχουν ιδιωτικό ιατρείο. Ολοι όσοι το κάνουν το διατηρούν παράνομα και φυσικά δε κόβουν αποδείξεις.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά οι γιατροί που δουλευουν σε δημόσια νοσοκομεία απαγορευεται να έχουν ιδιωτικό ιατρείο. Ολοι όσοι το κάνουν το διατηρούν παράνομα και φυσικά δε κόβουν αποδείξεις.

 

εεεεε καλά εννοείται! φανταζομαι ολες το ξερουμε αυτό.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

εεεεε καλά εννοείται! φανταζομαι ολες το ξερουμε αυτό.

 

Ναι, μήπως όμως θα έπρεπε και εμείς να το μειώσουμε αυτό; Γιατί αυτοί να φοροδιαφευγουν τόσο και εμείς να τα μετράμε από δω, να τα μετράμε απο κει και να μη "βγαίνουμε". Εννοείται ότι αν τύχει (κουφια η ώρα) κάτι πολύ σοβαρό θα πληρώσουμε όσο όσο και έναν και δύο και πέντε γιατρούς. Αλλά βρε κορίτσια για το μέτρημα του μήνα και για τα εμβόλια γιατί να μας τα παίρνουν "μαυρα"; Εμείς είχαμε μία παιδίατρο (καλή ήταν με την έννοια ότι δεν έτυχε κάτι εκτός ρουτίνας για να δοκιμαστεί) που από τότε που την διόρισαν στο παιδων διατηρούσε το ιατρείο παράνομα. Συνέχισα να πηγαίνω διότι μου έδινε αποδείξεις στο δικό μου όνομα σαν να τις έκοβε ο άντρας της (επίσης γιατρός). Κάποια στιγμή μου λέει ότι ήρθε μεγάλη εφορία στον άντρα της και δε θα μπορεί να μου ξανακόψει απόδειξη. Εγώ βέβαια τις αποδείξεις τις χρειάζόμουν γιατί είχα επιστροφή από την ασφάλειά μου το 80% και τα υπόλοιπα τα έβαζα στην εφορία. Αμέσως της είπα να μου συστήσει κάποια άλλη συνάδελφό της, καλή και κοντινή, που να κόβει αποδείξεις και πράγματι το έκανε. Απλά, χωρίς παρεξηγήσεις και διατριβές και με πλήρη καταννόηση.

Κορίτσια γενικώς πρέπει όλοι μας να βοηθήσουμε τη φοροδιαφυγή, αλλιώς φίδι που μας έφαγε εμάς τους μισθωτούς!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανονικά οι γιατροί που δουλευουν σε δημόσια νοσοκομεία απαγορευεται να έχουν ιδιωτικό ιατρείο. Ολοι όσοι το κάνουν το διατηρούν παράνομα και φυσικά δε κόβουν αποδείξεις.

 

Δεν ισχύει απόλυτα αυτό. Η δική μας είναι καθηγήτρια στο Αγία Σοφία και δέχεται ιδιωτικά στου Ζωγράφου. Μας κόβει κανονικότατα απόδειξη, (από μόνη της, χωρίς καν να τη ζητήσουμε) η οποία μάλιστα είναι του νοσοκομείου. Μας είπε ότι λόγω θέσης έχει ουσιαστικά το δικαίωμα να κάνει τα απογευματινά ιατρεία στον χώρο της, με τις αποδείξεις της κανονικά. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι ακριβή 75€ :? (σαν απογευματινο ραντεβου καθηγητή στο νοσοκομείο)

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει απόλυτα αυτό. Η δική μας είναι καθηγήτρια στο Αγία Σοφία και δέχεται ιδιωτικά στου Ζωγράφου. Μας κόβει κανονικότατα απόδειξη' date=' (από μόνη της, χωρίς καν να τη ζητήσουμε) η οποία μάλιστα είναι του νοσοκομείου. Μας είπε ότι λόγω θέσης έχει ουσιαστικά το δικαίωμα να κάνει τα απογευματινά ιατρεία στον χώρο της, με τις αποδείξεις της κανονικά. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι ακριβή 75€ :? (σαν απογευματινο ραντεβου καθηγητή στο νοσοκομείο)[/quote']

 

AYTO AKΡΙΒΩΣ! Οι αποδείξεις είναι του νοσοκομείου! Γι΄αυτό είναι και συγκεκριμένο το ποσό! Στην εφορία φαίνεται σαν να σε είδε στο νοσοκομείο και όχι σε ιδιωτικό ιατρείο. Το ιδιωτικό ιατρείο δεν υπάρχει πουθενά δηλωμένο. Αλλά τουλάχιστον αυτή κόβει έστω και έτσι αποδείξεις, οι υπόλοιποι ΤΙΠΟΤΑ! Και απ΄ότι βλέπω δεν ενοχλεί και κανέναν να πληρώνει "μαυρα" χρήματα για να του κάνει ο γιατρός εμβόλιο ή για να του δώσει αντιβίωση! ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ δεν είναι ακριβώς έτσι. Οι καθηγητές που είναι σε δημόσια νοσοκομεία (αλλά είναι καθηγητές) έχουν από το νόμο το δικαίωμα να έχουν ιατρείο και μπορούν να κόβουν κανονικά αποδείξεις από το ιατρείο τους.

 

Και εγώ ψάχνω για γιατρό στο Παιδων αν κανείς ξέρει ας με ενημερώσει. Επιπλέον στοιχεία από Κονδύλη και Λαγκώνα που λέτε.

o6oy.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Δεν ισχύει απόλυτα αυτό. Η δική μας είναι καθηγήτρια στο Αγία Σοφία και δέχεται ιδιωτικά στου Ζωγράφου. Μας κόβει κανονικότατα απόδειξη' date=' (από μόνη της, χωρίς καν να τη ζητήσουμε) η οποία μάλιστα είναι του νοσοκομείου. Μας είπε ότι λόγω θέσης έχει ουσιαστικά το δικαίωμα να κάνει τα απογευματινά ιατρεία στον χώρο της, με τις αποδείξεις της κανονικά. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι ακριβή 75€ :? (σαν απογευματινο ραντεβου καθηγητή στο νοσοκομείο)[/quote']

 

Μένω Ιλίσια!!!!!!!!!!! Θα με ενδιέφεραν πραγματικά λεπτομέριες για τη γιατρό αυτή που λες στου Ζωγράφου. Τη βρίσκεις στο τηλ? Είναι γλυκιά και άνετη? Δίνει φάρμακα εύκολα? Είναι καλή?Πο΄λλά μου φαίνονται τα 75 αλλά αν είναι να γλιτώσεις το παιδί σου και να έχεις εμπιστοσύνη σε κάποιον. Βέβαια εγώ επειδή θα κάνω και 2ο θέλω και κάποιον που να έρχεται στο σπίτι για το 2ο μωρό. Αυτή έρχεται?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...