Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

υπερηχος με παιδοκαρδιολογο..


monbebe

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Kαλημέρα MargaritaM :)

 

Εμείς είχαμε πάει στον Δασκαλόπουλο στο Μαρούσι (ιδιωτικό ιατρείο) και μας φάνηκε πολύ καλός και αναλυτικός. Εάν ενδιαφέρεσαι θα σου στείλω πμ.

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηγαμε στο Παιδων!!! στο αγια σοφια... γιατι να πας ιδιωτικα, κουκλα μου?? και μεις ετσι λεγαμε για να μη ταλαιπωρηθει το παιδακι επειδη ηταν ασαραντιστο, αλλα η παιδιατρος μου μας καθησυχασε...

 

πηραμε τηλ. την παιδοκαρδιολογο, και κλεισαμε ραντεβου... πηγαμε ενα απογευμα, δεν ειχε καθολου κοσμο, η γιατρος αψογη εψαξε το παιδι εξονυχιστικα!!!!!! εννοειται υπερσυγχρονα μηχανηματα, ολα μια χαρα!!! τωρα σε κανα μηνα θα παμε για επανελεγχο...

 

αν θες, να σου πω τηλ. της γιατρου για ραντεβου... τη συστηνω ανεπιφυλακτα!!! και δε πληρωσαμε δραχμη!!! γιατι να τους τα χαρισεις σε ιδιωτικο?

Link to comment
Share on other sites

επειδη ισως μπερδευτηκατε... ο υπερηχος θελω να γινει σ'εμενα... δηλ. στο μωρο στην κοιλια... οχι στον μεγαλο μου γιο...

στο Παιδων θα μπορει να με δεχτει? αν ναι, θα παω εκει γιατι οχι...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδη ισως μπερδευτηκατε... ο υπερηχος θελω να γινει σ'εμενα... δηλ. στο μωρο στην κοιλια... οχι στον μεγαλο μου γιο...

στο Παιδων θα μπορει να με δεχτει? αν ναι, θα παω εκει γιατι οχι...

 

 

ααα!!! :lol::lol:

 

αμα εισαι κατω απο 14, ναι θα σε δεχτουν!!! :lol::lol:

 

(σορρυ βρε ματια μου, δε καταλαβα!!!χαχαχαχαχαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμένα με εξέτασε ένας καταπληκτικός γιατρός στο τμήμα προγεννητικού ελέγχου του Αλεξάνδρα αλλά δεν θυμάμαι το όνομά του. Μπορείς να κλείσεις και εκεί ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαργαρίτα ξέρω ότι στο ωνάσειο έχουν τέτοια ειδικότητα αλλά δεν ξέρω κάποιον συγκεκριμένα.

Ισως ένα τηλέφωνο να τους έκανες για να σε κατευθύνουν.

 

εύχομαι να είνανι όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω τα νευρα μου γιατι και στα 2 κεντρα που τηλεφωνησα, δεν ειχαν ραντεβου την μερα που θελω -και γενικα να με βολευει να τα τελειωσω ολα την ιδια μερα- και αναγκαζομαι να διανυκτερευσω γμτ!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

:?ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΚΑΝΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΤΡΥΠΙΤΣΑ ΣΤΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ,ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΓΡΑΨΕ ΠΙΘΑΝΗ ΣΤΡΟΦΗ ΑΡΤΗΡΙΑΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑ!ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ;ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ;ΕΧΩ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΕΙ!ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας.

Και εγώ στην κα Κομνού στο Ελενα είχα κάνει υπέρηχο όταν ήμουν στον 8ο μήνα, γιατί το μωρό είχε παρουσιάσει αρυθμία.

Πολύ καλή γιατρός, την συστήνω ανεπιφύλακτα.

Εκείνη την περίοδο ήμουν άρρωστη και τελικά μάλλον εκεί είχαν αποδώσει το όλο θέμα, ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

εγω μιλησα τελικα με την παιδοκαρδιολογο στο ΕΜΒΙΟ και θελει μονο 30ε -ρωτησα αρκετες φορες αν ειναι μονο αυτα τα λεφτα...- επισκεψη σε αντιθεση με το Ιασω που ζητησαν 140!!! μαλλον αρχες Μαρτη θα την δω... για το Ελενα που πηρα δεν με βολευαν οι ημερομηνιες...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

εγω μιλησα τελικα με την παιδοκαρδιολογο στο ΕΜΒΙΟ και θελει μονο 30ε -ρωτησα αρκετες φορες αν ειναι μονο αυτα τα λεφτα...- επισκεψη σε αντιθεση με το Ιασω που ζητησαν 140!!! μαλλον αρχες Μαρτη θα την δω... για το Ελενα που πηρα δεν με βολευαν οι ημερομηνιες...

 

Τηλεφώνησα πριν λίγο στο ΕΜΒΙΟ να ρωτήσω για ραντεβού γιατί το Ωνάσειο που έχω κλείσει μου πέφτει πάρα πολύ μακριά και μου είπαν πως το τρίπλεξ καρδιάς εμβρύου κοστίζει 130 ευρώ και δεν έχουν σύμβαση με το ΙΚΑ. Εγώ έχω ήδη το παραπεμπτικό, οπότε θα πάω στο Ωνάσειο τελικά.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν λεγεται τριπλεξ.... εγω ζητησα απλα εναν υπερηχο με παιδοκαρδιολογο... καθαρα προληπτικος υπερηχος... τωρα λες στο τελος να μου πουν τα 30 + 130??? :mad:

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν λεγεται τριπλεξ.... εγω ζητησα απλα εναν υπερηχο με παιδοκαρδιολογο... καθαρα προληπτικος υπερηχος... τωρα λες στο τελος να μου πουν τα 30 + 130??? :mad:

 

Καλημέρα! Το τρίπλεξ είναι έγχρωμο υπερηχογράφημα. Στην καρδιά αυτό γίνεται. Επειδή έχω εργαστεί σ΄αυτόν τον τομέα 15 χρόνια, αποκλείεται να είναι 30 ευρώ. Ακόμη και το απλό, ασπρόμαυρο υπερηχογράφημα που δεν είναι λεπτομερές, στοιχίζει πάνω από 60 ευρώ. Μπορεί να βρεις διαφορά από 5-15 ευρώ στα διάφορα κέντρα, αλλά δεν υφίσταται η τιμή που έγραψες για τόσο σοβαρή εξέταση. Στο ΩΝΑΣΕΙΟ χωρίς ταμείο παίρνουν 125 ευρώ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εχω μπερδευτει... χτες πηρα τηλ. ξανα στο ΕΜΒΙΟ να ακυρωσω το ραντευου για την ημερομηνια που ειχα κλεισει -αν και μου ειπαν οτι αυτο το κανονιζω μονο με την παιδοκαρδιολογο και αυτους δεν τους νοιαζει- και ξαναρωτησα το ποσο που θα πρεπει να πληρωσω... μου ειπαν οτι πληρωνω μονο τα 30 της γιατρου... τι να πω...απο βδομαδα θα ξαναμιλησω με την γιατρο για να κανονισω νεα ημερομηνια... θα την ξαναρωτησω για επιβεβαιωση...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εχω μπερδευτει... χτες πηρα τηλ. ξανα στο ΕΜΒΙΟ να ακυρωσω το ραντευου για την ημερομηνια που ειχα κλεισει -αν και μου ειπαν οτι αυτο το κανονιζω μονο με την παιδοκαρδιολογο και αυτους δεν τους νοιαζει- και ξαναρωτησα το ποσο που θα πρεπει να πληρωσω... μου ειπαν οτι πληρωνω μονο τα 30 της γιατρου... τι να πω...απο βδομαδα θα ξαναμιλησω με την γιατρο για να κανονισω νεα ημερομηνια... θα την ξαναρωτησω για επιβεβαιωση...

 

Τι έκανες τελικά?΄Εκλεισες το ραντεβού? Εγώ το έκανα σήμερα και ευτυχώς όλα καλά.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

θα παω με το καλο την ερχομενη Τεταρτη... ξαναρωτησα για το κοστος και μου ειπε μεν η γιατρος οτι ειναι +30ε απο την β' επιπεδου, αλλα εγω δεν θα κανω β' επιπεδου γιατι την εχω κανει ηδη... ρωτησα την κοπελα μετα στο Εμβιο, οταν πηρα να κλεισω την ημερομηνια και ειπε οτι δεν ξερει... τεσπα... θα δειξει! καλα να'μαστε!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...