Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΞΗΡΟΔΕΡΜΙΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙ .ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


ΝΑΝΤΙΑ1, πόσο είναι η μικρή σου;

εγώ θα σου πρότεινα καταρχήν να πάρεις το γιατρό σου τηλέφωνο...

έναλλακτικά... μπορείς να αλλάξεις το αφρόλουτρο και να χρησιμοποιήσεις κάποια υδατική κρεμούλα!

 

περαστικούλια :)

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαταπληκτική είναι η atoprel της frezyderm. Λίγο ακριβή αλλά κάνει θαύματα από την πρώτη εφαρμογή! Πίστεψε με τις έχουμε δοκιμάσει όοοοολες! Έχουμε ατοπική από 6μηνών και είμαστε 5 ετών τώρα. :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Eμενα με ξηροδερμια μου εκδηλωσε αλλεργια ....

Ποσο χρ ειναι ?Που εχει ξηροδερμια?Εχει αλλα συπτωματα?

Ρωτα τον γιατρο σου και γενικα ψαξε τι αλλαξες τις τελευταιες μερες .

Link to comment
Share on other sites

Μια πολυ καλή ενυδατική κρέμα είναι της ΑVEENO. ΦΟΒΕΡΗ!!!! Εγώ μόνο με αυτή είχα αποτελέσματα...

 

Επίσης έπαψα να χρησιμοποιώ παιδικά αφρόλουτρα.. Πήρα απ[ό το φαρμακείο αφρόλουτρο eubos for sensitive skin. πράσινο μπουκάλι... πολύ καλό!!!

ayTFp3.pngivwvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο μικρός μου είχαι παρουσιάσει ξηροδερμία όταν ήταν 2 μηνών ήταν πολύ έντονο το πρόβλημα και το αντιμετωπίσαμε με τα προϊόντα ADERMA τα οποία μας τα σύστησε η δερματολόγος και ακόμα και τώρα τα χρησιμοποιούμε για πρόληψη επειδή είναι πολύ ευαίσθητο το δερματάκι του. Επίσης να γνωρίζεις ότι θα πρέπει να φοράς στο παιδί μόνο βαμβακερά ρούχα να τα πλένεις με ουδέτερο σαπούνι και να μην χρησιμοποιείς μαλακτικό (μόνο Proderm) και όχι κουβέρτα φλις ή ακρυλική μόνο πάπλωμα βαμβακερό ή να βάλεις την κουβέρτα μέσα σε παπλωματοθήκη.

a94dd1bc2e.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μου είπε η δερματολόγος να μην βάζω μαλακτικό και της είπα για το Proderm που είναι παιδικό (δεν ξέρω αν υπάρχει άλλο) και μου είπε να βάζω από αυτό λίγο όμως. Εκείνη δεν ήθελε να βάζω καθόλου αλλά δεν μου αρέσουν τα ρουχα χωρίς μαλακτικό.

a94dd1bc2e.png
Link to comment
Share on other sites

α! γιατί εγώ του βάζω αυτό ή το persil baby! (που έχει ποιό ωραίο άρωμα!) σ' ευχαριστώ για την απάντηση! :)

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΞΗΡΟΔΕΡΜΙΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΤΟΥΣ.ΕΧΕΙ ΡΕΨΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαταπληκτική είναι η atoprel της frezyderm. Λίγο ακριβή αλλά κάνει θαύματα από την πρώτη εφαρμογή! Πίστεψε με τις έχουμε δοκιμάσει όοοοολες! Έχουμε ατοπική από 6μηνών και είμαστε 5 ετών τώρα. :wink:

 

Συμφωνώ απόλυτα, σωθήκαμε με την atoprel, είναι η καλύτερη και ο μικρός μου έχει ατοπική από 2 μηνών.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...