Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αυτό πρέπει να το διαβάσετε


Sheena

Recommended Posts

Το σημερινό είναι το απίστευτο!!

Λόγω των όσων έχουν συμβεί είμαι σε φάση που τσεκάρω τα πάντα, ακόμα και την καθαρίστρια του νοσοκομείου.

Ο Νικόλας μετά από το κάθε χειρουργείο του δίνουν κάποια φάρμακα, υπνωτικά. Η αλήθεια είναι ότι πρόκειται για βαριά φάρμακα, το οποίο και γνώριζα. Χθες του πρόσθεσαν ένα καινούριο, το οποίο φυσικά κι έψαξα και προς μεγάλη μου έκπληξη ανακάλυψα ότι πρόκειται για απαγορευμένο ναρκωτικό, τοξικό, το οποίο ανήκει στην ίδια κατηγορία με τα έκσταση κτλ.

Όπως καταλαβαίνετε έγινε θέμα σήμερα, του το διακόψανε επιτόπου και απολογηθήκανε με το αιτιολογικό ότι το συγκεκριμένο ναρκωτικό κοντρολάρει την πίεση της καρδιάς.

Πιθανόν να είναι αλήθεια, αλλά ποσώς με ενδιαφέρει μιας και υπάρχουν πολλά φάρμακα με την ίδια δράση και ηπιότερα.

Θα πρέπει να σας πω ότι το συγκεκριμένο σκεύασμα παρασκευάζεται στην Γερμανία και θεωρείται ΠΑΡΑΝΟΜΗ Η ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ στην Αμερική στην Ελλάδα και γενικότερα στην Ευρώπη.

 

Ότι σας γράφω δεν είναι καθόλου υπερβολή, το κατήγγειλα και στον Διευθυντή του νοσοκομείου, ο οποίος παρέμβει, εξ΄ου και το διέκοψαν.

 

ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΛΑΩ ΚΑΙ ΣΚΟΠΙΑ!!

 

ΥΣΤΕΡΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΕΥΡΩΠΗ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:shock: ... τις "πειραματικές τους ανησυχίες" στον Νικόλα θα τις εξανλήσουν ; :shock: ευτηχώς που το πήρες χαμπάρι!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά, όταν ένας άνθρωπος πρέπει να κάνει βαρύ χειρουργείο, ενήλικας ή όχι, είναι δεδομένο ότι θα λάβει κάποια αγωγή φαρμάκων ισχυρή. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα πάθει κάτι.

Όταν όμως πρόκειται για περιπτώσεις όπως του Νίκου που χρήζουν πολλαπλών χειρουργικών παρεμβάσεων και η αποκατάσταση (όποια κι αν είναι αυτή) είναι μακροχρόνια, τότε το πράγμα αλλάζει.

Οι γιατροί πρέπει να έιναι πολύ προσεκτικοί, τόσο με την δοσολογία όσο και με την επιλογή του σκευάσματος.

Και για να μην νομίζετε ότι σας λέω αρλούμπες, αν υπάρχει γιατρός στο forum ή φαρμακοποιός να μου πει τώρα.

Ο Νίκος έπαιρνε ένα συνδιασμό από neurocil, midazolam, fentanyl και το περιβόητο somsanit για το οποίο σας έγραψα.

Τα πρώτα 3 με εξαίρεση το midazolam, είναι άστα να πάνε. Οπότε φαντάζεστε τι έπαθα όταν ανακάλυψα και για το somsanit?

Και είμαι σίγουρη ότι του το έχουν ξαναδώσει, γιατί έγω τα φάρμακα άρχισα να τα ψάχνω τώρα που ξανάρθα.

Ύστερα απορούσα γιατί ο Νίκος κάθε φορά που τον ξυπνούσαν είχε το βλέμμα και την συμεριφορά τρελού.

Δεν επιτρέπονται τέτοιου είδους λάθη, ειδικά πόσο μάλιστα όταν πρόκειται για εξειδικευμένα υποτίθεται κέντρα.

Πολλά φάρμακα είναι τοξικά και υπάρχει η δυνατότητα να τσεκάρουν την τοξικότητα μέσω της αίματος, αλλά όχι να δίνουν απαγορευμένα φάρμακα.

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου θα εκανα καταγγελια στο γιατρο, στην προισταμενη, στη φαρμακευτικη εταιρια...

Ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δουλευω σε φαρμακευτικη εταιρια(σοβαρη)και επειδη μπαινοβγαινω και σε νοσοκομεια ...δεν εχω εμπιστοσυνη ουτε στον κουλουρτζη εξω απο την πορτα του νοσοκομειου!

Επρεπε να παρεις το χαπι....

Η να πας στο βιβλιο με τη φαρμακευτικη αγωγη(αλλα θα το εχουν σβησει)

Η να πας με κασετοφωνακι να ξανασυζητησεις το γεγονος και μετα να το βγαλεις στο Μακη....

Να κανεις δικαστηριο, να παρεις χρηματα για την αποπειρα προκλησης σωματικης βλαβης στο παιδι σου ...

Μην το κανεις για τα χρηματα αλλα για ηθικη αποκατασταση....

Και δε μου λετε ....που βρεθηκε το χαπι στο νοσοκομειο?Πρεπει να το παραγγελνει το φαρμακειο για να υπαρχει....Αρα ειναι στο κολπο και ο διευθυντης του φαρμακειου.ΚΑι ολα αυτα γιατι?????

Σιγουρα υπαρχει καποιο οφελος στη μεση(προμηθεια απο τη φαρμακευτκη) ...κατι.....

Σου προτεινω να μην το αφησεις ετσι :idea:

Link to comment
Share on other sites

Ήμαρτον...

Ταλαιπωρείται που ταλαιπωρείται το παιδάκι, και αντί να προσέξουν παραπάνω, πειραματίζονται κιόλας...

Τελικά δεν είναι να έχεις εμπιστοσύνη πουθενά.. ΄

Κάνε υπομονή καλή μου και όλα θα περάσουν...

Θα τους σκέφτεσαι και θα φτύνεις τον κόρφο σου!

(Πάντως κι εγώ πιστευω ότι δεν θα πρέπει να το αφήσεις έτσι..Μιλάμε για ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ ΦΑΡΜΑΚΟ και οπωσδήποτε κάποιος πολύ σοβαρός λόγος θα υπήρχε για να απαγορευτεί...)

229053.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sheena μέσα στα 1000 μπράβο που σου έχω ήδη πει, προσθέτω ακόμα ένα.

Που δεν εφησυχάζεσαι και τα ψάχνεις όλα τόσο πολύ.

Συνήθως αφήνουμε τα πάντα στους ειδικούς.

Σου εύχομαι να είσαι πάντα έτσι ακούραστη.

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

Sheena το μονο που μπορω να σου πω ειναι συγχαρητηρια για τον τροπο που σκεφτεσαι, κ μπορεσες να συμπεριφερθεις με αυτον τον τροπο στην αναλογη κατασταση,τι να σου πω,μπραβο σου κοπελα μου που εχεις τοση δυναμη μεσα σου,κ δεν αφηνεις τιποτα στους ΑΛΛΟΥΣ Κ ΤΑ ΠΕΡΝΑΣ ΟΛΑ ΑΠΟ ΚΟΣΚΙΝΟ μακαρι να ειμασταν ολοι σαν κ εσενα

Link to comment
Share on other sites

:shock: ... τις "πειραματικές τους ανησυχίες" στον Νικόλα θα τις εξανλήσουν ; :shock: ευτυχώς που το πήρες χαμπάρι!

 

για άλλη μια φορά δυστυχώς αποδεικνύουν ότι πολλοί γιατροί σκέφτονται μόνο ... την τσέπη τους !!! :evil:

και δυστυχώς δεν μπορούμε να τους έχουμε απόλυτη εμπιστοσύνη

πρέπει να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sheena μέσα στα 1000 μπράβο που σου έχω ήδη πει, προσθέτω ακόμα ένα.

Που δεν εφησυχάζεσαι και τα ψάχνεις όλα τόσο πολύ.

Συνήθως αφήνουμε τα πάντα στους ειδικούς.

Σου εύχομαι να είσαι πάντα έτσι ακούραστη.

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

:shock: ... τις "πειραματικές τους ανησυχίες" στον Νικόλα θα τις εξανλήσουν ; :shock: ευτυχώς που το πήρες χαμπάρι!

 

για άλλη μια φορά δυστυχώς αποδεικνύουν ότι πολλοί γιατροί σκέφτονται μόνο ... την τσέπη τους !!! :evil:

και δυστυχώς δεν μπορούμε να τους έχουμε απόλυτη εμπιστοσύνη

πρέπει να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

και για να συμπληρώσω ...

θα πρέπει δηλαδή να γίνουμε γιατροί για να είμαστε ήσυχοι;;;

 

δυστυχώς Sheena μου έχω περάσει κι εγώ από τέτοιες καταστάσεις

παραλίγο δε θα μπορούσα να κάνω παιδί γιατί για να γεμίσουν τις τσέπες τους κάποιοι μου έδωσαν ένα πειραματικό φάρμακο που μου δημιούργησε κύστες στις ωοθήκες τόσο μεγάλες που κινδύνευα να μου τις αφαιρέσουν

και φυσικά αφού ήταν πειραματικό δεν ξέραν καν ποιές ήταν οι συνέπειες και δεν παραδεχόταν ότι ήταν από αυτό (το οποίο σημειωτέων κυκλοφόρισε με τιμή 800? το κουτάκι ενώ υπήρχε στην αγορά άλλο με 80?!!! για τέτοιο φαγοπότι μιλάω) τελικά έβγαλα μόνη μου άκρη, πάτησα πόδι και μου το άλλαξαν και οι κύστες ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν !!!

α, και το καλύτερο λίγο μετά έμαθα πως το κατήργησαν γιατί είχαν πολλές αντενδείξεις ... :evil:

age.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια! Νομίζετε ότι θέλω να τους κυνηγήσω ή έχετε την εντύπωση ότι αυτά δεν συμβαίνουν στην χώρα μας?

Δυστυχώς συμβαίνουν. Αυτά και άλλα χειρότερα. Όμως δεν είναι αυτό το θέμα μου. Είμαι τόσο κουρασμένη, τόσο διαλυμένη από την όλη ιστορία, 45 κιλά άνθρωπος έχω μείνει και το τελευταίο που θέλω να κάνω είναι να τους τρέξω νομικά.

Ήρθα εδώ για ένα πολύ συγκεκριμένο σκοπό. Ήρθα εδώ γιατί δεν άντεχα οικονομικά να πάω στην Αμερική. Η Γερμανία εξακολουθεί (παρά τα ευτράπελα) να αποτελεί <<ασφαλή επιλογή>> για την μέθοδο την οποία ήρθαμε.

Έχετε την εντύπωση ότι αν ότι συνέβη εδώ, είχε συμβεί στην Ελλάδα, ο Νικόλας θα ήταν ζωντανός τώρα? Πιστέψτε με όχι.

Όχι γιατί δεν έχουμε καλούς γιατρούς. Έχουμε. Γιατρούς με γνώσεις και με μεράκι. Εξοπλισμό δεν έχουμε για να αντιμετωπίσουμε καταστάσεις και επαρκή προσωπικό. Τουλάχιστον εδώ αυτό υπάρχει και σαφώς δεν συγκρίνεται με το δικό μας.

Τώρα θα μου πείτε το εξής: γιατί το κουράζεις ρε κοπέλα μου, ίσως τελικά αυτή η μέθοδος να μην κάνει για το παιδί σου. Ίσως ο Νικόλας αποτελεί εξείρεση.

Η απάντηση μου είναι ότι ο μόνος λόγος που δεν τον έχω αρπάξει να γυρίσω πίσω όσο κι αν σας φανεί αστείο, ένα όνειρο. Ένα όνειρο που είχα όταν ήμουν έγκυος, πολύ νωρίτερα πριν μάθω ότι ο μικρός πάσχει από ατρησία οισοφάγου.

Ο σκοπός μου λοιπόν είναι αυτός και δεν αποκλίνω από αυτόν.

Αν δεν γίνει, θα είναι θέλημα Θεού και σίγουρα Εκείνος ξέρει καλύτερα. Αν πάλι, τα καταφέρουμε, πάλι Θεού έργο θα είναι.

 

Για όλα τα πράγματα υπάρχει ένας λόγος.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με οσα λες Sheena απολυτα....

ο Θεος να σου δωσει δυναμη εσενα και του Νικολα για την συνεχεια..

Ναι,και γω το πιστευω....ολα γινονται για καποιο λογο.....

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο sheena οταν βλεπεις το αγγελουδι σου σε ενα κρεβατι με τοσα χειρουργια κι αλλα να επονται το μονο που δεν σε νοιαζει η αγωγή.Κουραγιο κοριτσι μου ο θεος να ειναι κοντα σας.

an1cvfp-Q800010MzAwNjA2M2R8MjUzMTg1MTBkbGF8bXkgbGl0dGxlIGdpcmwgTWFyaWFuaWtpIGlz.gif.png
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο sheena οταν βλεπεις το αγγελουδι σου σε ενα κρεβατι με τοσα χειρουργια κι αλλα να επονται το μονο που δεν σε νοιαζει η αγωγή.

 

Πόσο δικαιο έχεις ... κουράγιο και δυναμη Sheena ... εισαι μάθημα ζωής για όλους εμας ...

Ευχομαι απο καρδιας οτι καλυτερο για τον κουκλο μικρό Νικόλα!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sheena παντα για ολα υπαρχει ενας λογος

μια αιτια κ μια αφορμη...στο εχω ευχηθει χιλιαδες

φορες ο Θεος να ειναι κοντα σας....κ πιστευω

οτι ειναι...να ξερεις παντα πως ο καλυτερος

γιατρος για ενα παιδι ειναι η μητερα του...

το μητρικο ενστικτο ειναι αλανθαστο!

Ευχομαι οπως παντα ολα να πανε καλα

κ να μου χιλιοφιλησεις το αγγελουδι σου.

Link to comment
Share on other sites

Sheena σου ευχομαστε οικογενειακος, διοτι ολοι μας σας εχουμε αναψει κερακι, κουραγιο, κουραγιο και πιστη.

 

Θα ήθελα πολυ να μπορούσα να βοηθήσω κάπως, κατι....μια αγκαλια, εναν ετοιμο καφε το πρωί....ενα ετοιμο φαγητο το βραδι...κατι βρε παιδι μου

 

Σου ευχομαστε οτι καλυτερο

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...