Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ατρησία οισοφάγου the first complication for Nickolas


Recommended Posts

The last days was a disaster. The operation happened on Monday 20 and they tryied to stretch and transfer the spit fistula to the correct position. Everthing went well, we won 3 more cm. until the next day. Nickolas had fever, he could not swallow and his neck was swelled. We had our first complication, an infection. In adittion the saliva came out from both of the two holes, the old and the new fistula. The surgeons today decide to go on with a new operation so as to clean the infection and see what happen. After 2 hours in the operation room, they came out and explained us that the esophagus torn a little where was the new connection because of a muscle. The truth is that Nickolas is very active child.

Anyway, they change the fistula again and they opened a new hole. Now he looks again ok. Two operations and after he awoke he was playing and crowling all over his bed like nothing happened. Amazing !!!

The surgeons told me that he is the first child with atresia in so good condition.

I wish i could say the same for me. I feel exhausted, tired and without strenght.

I want to finish with this nightmare.

 

Sheena

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ολα θα πανε καλα και συντομα ολα αυτα θα ειναι παρα μονο αναμνησεις...

Κουραγιο καλη μου,ο Νικολας απο οτι φαινεται δινει μαθηματα κουραγιου και δυναμης σε σενα,στους γιατρους και σε ολους μας!

Δωστου ενα φιλακι απο ολες μας!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Συντομα θα τελειωσουν ολα και θα γινουν μια πικρη αναμνηση.Ο Νικολας σου θα γινει εντελως καλα και θα του μιλας για την περιπετεια αυτη σαν να του διηγησε παραμυθακι!

Με το καλο να ξεμπερδευετε απο τα δυσκολα και να γυρισετε σπιτακι σας.

Η σκεψη μας, οι ευχες μας και η θετικη μας σκεψη ειναι μαζι σας! :D

yHVLp3.png G2Hmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο Νικόλας σου δεν το βάζει κάτω!!!

Μπράβο του!

Όσες φορές και αν το πούμε δεν φτάνει!

Μπράβο και πάλι μπράβο και στη μαμά του και υπομονή μέχρι να έρθει η μέρα που θα ξυπνήσετε στο σπίτι σας.

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λυπαμαι τοσο πολυ που το περασες αυτο... Τι αγωνια Θεε μου!! Αλλα, ο μικρος Νικολας, μας εχει αφησει αφωνους. Τι δυναμη κρυβει αυτη η ψυχουλα;!! Κουραγιο Sheena μου, σφιξε τα δοντια! Ειναι μεγαλη η δοκιμασια αλλα ο Νικολας να ξερεις αντλει δυναμη απο εσενα, Μη λυγισεις τωρα. Ολα καλα θα πανε. Keep walking!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανε υπομονή λίγο ακόμα, ο Νικόλας είναι ένα δυνατό παιδί και ζωηρό παιδί αυτό πρέπει να σε κάνει ευτυχισμένη!!!! Δώστου πολλά πολλά φιλάκια!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο ΝΙΚΟΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΧΗΤΗΣ !και το αποδεικνυει καθε φορα που μπαινει σε αυτη την διαδικασια..εχεις κουραστει sheena μου αλλα συντομα ευχομαι θα τελειωσουν ολα αυτα τα επωδυνα και θα γυρισετε σπιτι σας αγκαλια με τον νικολα... :D:D:D:D:D:D

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Ο Νικόλας είναι δυνατός το ίδιο και η μαμά του! Ελπίζω η περιπέτειά σας να τελειώσει σύντομα. Τις καλύτερες ευχές μου!

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

Ο Νικόλας σου δεν το βάζει κάτω!!!

Μπράβο του!

Όσες φορές και αν το πούμε δεν φτάνει!

Μπράβο και πάλι μπράβο και στη μαμά του και υπομονή μέχρι να έρθει η μέρα που θα ξυπνήσετε στο σπίτι σας.

:D:D:D

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Νικόλας σου απ'οτι φαίνεται έχει απίστευτη δύναμη!

Κράτα τα δικά σου αποθέματα να μην εξαντληθούν γιατι το αγοράκι σου χρειάζεται μια δυνατή μαμά!Ο Θεός να σου δίνει δύναμη κι ο Νικόλας χαμόγελα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Οι ευχές μας, η αγάπη μας , η θετική ενέργεια είναι μαζί σας!

 

Να έχετε δύναμη και όλα θα πάνε καλά!

 

Φιλιά και αγκαλίτσες στον μικρό μας Gladiator! :wink::P

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι τοσο πολυ που το περασες αυτο... Τι αγωνια Θεε μου!! Αλλα, ο μικρος Νικολας, μας εχει αφησει αφωνους. Τι δυναμη κρυβει αυτη η ψυχουλα;!! Κουραγιο Sheena μου, σφιξε τα δοντια! Ειναι μεγαλη η δοκιμασια αλλα ο Νικολας να ξερεις αντλει δυναμη απο εσενα, Μη λυγισεις τωρα. Ολα καλα θα πανε. Keep walking!!!

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα θα πανε καλα και συντομα ολα αυτα θα ειναι παρα μονο αναμνησεις...

Κουραγιο καλη μου,ο Νικολας απο οτι φαινεται δινει μαθηματα κουραγιου και δυναμης σε σενα,στους γιατρους και σε ολους μας!

Δωστου ενα φιλακι απο ολες μας!!! :D

 

Sheena κουράγιο γλυκιά μου και σε λίγο όντως θα το θυμάστε όλο αυτό σαν κακό εφιάλτη.

Είναι λογικό να αισθάνεσαι εξουθενομένη αλλά κοιτα το μικρό σου ήρωα και ποσο κουράγιο σου δίνει, είμαι σίγουρη οτι θέλει να σε βλέπει δυνατή, τον χρειάζεσαι και σε χρειάζεται. :)

Ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και να γυρίσετε σύντομα κοντά μας.

Περιμένουμε ευχάριστα νέα σύντομα.

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Νικόλας σου απ'οτι φαίνεται έχει απίστευτη δύναμη!

Κράτα τα δικά σου αποθέματα να μην εξαντληθούν γιατι το αγοράκι σου χρειάζεται μια δυνατή μαμά!Ο Θεός να σου δίνει δύναμη κι ο Νικόλας χαμόγελα!! :D

Οι ευχές μας σας συντοφεύουν σε όλη αυτή την περιπέτειά σας.

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...