Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Η δουλειά μου κ η παράνοια της!


Recommended Posts

ΤΑ ΚΟΥΦΆ ΤΑ ΠΑΡΆΛΟΓΑ Κ ΤΑ ΑΣΤΕΊΑ ΑΠ ΤΟΝ ΧΏΡΟ ΕΡΓΑΣΊΑΣ ΜΑΣ...

 

Εχω αλλάξει πολλές δουλειές.παρά πολλές.αλλά θα σταθώ στις 2 τελευταίες οι οποίες ήταν κ δικιες μου. Η πρώτη ήταν μαγαζί κινητής τηλεφωνίας. Ρε παιδιά ρε παιδιά τι τρέλα κουβαλάει ο κόσμος; είχα σταθερές πελάτισσες άνω Των 50 που άλλαζαν κινητό ανά 2-3 βδομάδες.από που να αρχίσω δεν ξέρω.συγκεκριμένα μια 74 χρόνων μου έρχετε κ μου πιάνει μισή ώρα κουβέντα για κινητά.κ αυτό το είχα κ το άλλο το είχα κ αυτό βγάζει καλύτερες φωτό κ το άλλο έχει καλύτερη μουσική.κ στο τέλος μου πετάει το ΕΞΉΣ: Ουφ επιτέλους έστειλα τον άντρα μου για χημείοθεραπεία κ μπόρεσα να βγω να πάρω κανένα κινητό!!!

Στην πορεία θα σας πω κ αλλά περιστατικά. Η τωρινή μου δουλειά,περίπτερο εδώ κ 3 μήνες. Το πιο κορυφαίο ως τώρα;εκεί που καθόμουν κ χαζεύα τον κόσμο.σταματάει μια κ μου λέει φωνάζωντας: ΑΥΤΉ ΠΟΥ HPΘE Κ ΠΉΡΕ ΤΑ ΝΤΕΠΌΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ ΝΑ ΤΑ BAΛEI! Αυτό κ έφυγε βιαστικά!!! Ντεπόν είχα να πουλήσω πάνω από 3 μέρες. Έχει τρέλα ο κόσμος λέμε! Οι άσχετοι που τους βλέπω πρώτη φορά κ έρχονται κ ζητάνε βερεσε τσιγάρα!;

Περιμένω να ακούσω κ τα δικα σας κ θα συνεχίσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

"Ουφ επιτέλους έστειλα τον άντρα μου για χημείοθεραπεία κ μπόρεσα να βγω να πάρω κανένα κινητό!!!"

 

Απλά κορυφαίο!!!

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites

κι εγω μαρια κι εγω... ειμαι σε σουπερ μαρκετ οποτε καταλαβαινεις... "νταγιελες" για ταλιατελες(εγω της εδειξα τουρτοδαντελες) "σερβιετες απο αυτες που περνουν αερα"... "becel age" κρεμα προσωπου αντι για age perfect,(μαλλον το γνωστο βουτυρο εχει καρφωθει για τα καλα στο μυαλο... και αλλα πολλα που αν θυμηθω θα γραψω γιατι εχω σταματησει και πολυ καιρο λογω εγκυμωσυνης και παιδιου... οταν γυρισω με το καλο θα εχω να λεω καθε μερα ;)

 

να πω κι ενα αστειο περιστατικο... μπαινει η μαμα με το κοριτσακι της μεσα... με το που μπαινουν εχουν τον εξης διαλογο:

κοριτσακι: μαμα φοαω? φοαω?

μαμα:ναι αγαπη μου φορας

κοριτσακι:αααααχχχχχχχ

 

εμεις κοιτουσαμε αποτημενοι και μας λεει η γυναικα που μας ειδε διακριτικα, ρωτουσε αν φοραει πανα για να κανει τσισα της. Μας εχει μεινει αξεχαστο με τον αντρα μου που τοτε δουλευαμε ακομα μαζι. Μας ειχε φτιαξει την μερα!!

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα ανακάλυψα ότι υπάρχουν τσιγάρα για ποδόσφαιροφιλους.μου ζήτησαν άσσο γκολ (άσσος γκολντ).πριν λίγες μέρες μου ζήτησαν σου γιου(κάρτα cu) κ εγώ φανή σιγά σιγά λέω να τα γράφω. Όταν δούλευα νύχτα μου ζήτησαν ουίσκι φαμους(φέιμους) κ ουίσκι τσιβας(σιβας)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΑ ΚΟΥΦΑ...ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΔΥΟ ΠΑΓΩΤΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΣΚΟΝΤΑΨΕ ΟΜΩΣ ΠΛΑΚΩΣΕ ΤΑ ΠΑΓΩΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕ ΜΗΝ ΠΩ...ΗΛΘΕ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΥΦΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑΞΩ..ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ...ΤΣΙΓΑΡΑ SILK CUT, ΣΙΛΚ ΓΚΟΥΤ !ΤΣΙΓΑΡΑ LEADER ΛΕΗΖΕΡ,ΑΣΣΟΣ MILD, ΑΣΣΟΣ ΜΗΝ!!!!!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ..ΠΑΕΙ ΕΝΑΣ ΠΡΩΝ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΦΟΡ.ΔΗΛΩΣΗ ΣΕ ΑΛΛΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΜΑΣ ,ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΦΥΛΑΞΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΚΟΨΟΥΝ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΕΝΤΕΛΩΣ..ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΕΛΛΟΙ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα ότι υπάρχουν τσιγάρα για ποδόσφαιροφιλους.μου ζήτησαν άσσο γκολ (άσσος γκολντ).πριν λίγες μέρες μου ζήτησαν σου γιου(κάρτα cu) κ εγώ φανή σιγά σιγά λέω να τα γράφω. Όταν δούλευα νύχτα μου ζήτησαν ουίσκι φαμους(φέιμους) κ ουίσκι τσιβας(σιβας)

 

Μάλλον πρέπει να φτιάξεις ειδικό topic για τα μαργαριτάρια που σου πετάνε κάθε μέρα στο περίπτερο. "Περιπτεροπεριπέτειες" πως σου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

μαριαντινοςμου εχω πεσει κατωαπ τα γελια!!στην παλια μου δουλεια(πολυκαταστημα καλλυντικων)ειχα ακουσει πολλααα κουλα ενα απο αυτο με μαντηλακια που βαζαμε μαζι με τα πραγματα.συχνη η πελατισσα ευγενικη δεν μπορω να πω παντα ομως ζηταγε παραπανω μαντηλακια μια δυο τρεις απο περιεργεια μια φορα την ρωτησα τι τα κανετε τα μαντηλακια??απαντηση???αα κοπελα μου δεν ξερεις τι καλο μου κανουν στις αιμορροιδες!!!!κοκαλο εγω!μια αλλη μας ζητουσε βαφη (ξερετε για που ντρεπομαι δεν λεω)αλλα το θεικοτερο ολων μια κοπελα με κλαμματα ζηταει μια υπευθηνη κατεβαινω εγω τι να δω η δολια??μαλλι καταπρασινο!!περασε χεννα πανω απο βαφη και το αποτελεσμα ηταν σαν λιβαδι η δολια..αν θυμηθω και αλλα θα σας πω

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα.καλά εδώ προβλέπω πολύ γέλιο.λοιπόν αυτό με τα καλλυντικά μου θύμισε μια γνωστή μου.είναι πολύ χαζη μιλάμε κ εντελώς αμόρφωτη.πάει hondos κ λέει στα κορίτσια θέλω ένα μονογράμμα.τις λένε σε κοσμηματοπωλείο να πατε δεν έχουμε εμείς.κ απαντάει αυτή ΈΧΕΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΈΧΕΤΕ!ΜΌΝΟΓΡΆΜΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΕΊΛΙΑ ΘΈΛΩ!(μολύβι για περίγραμμα).

Κ κατι άλλο για την ίδια.Ήταν μια κοινή μας φιλη φοιτήτρια τότε κ μιλούσαν κ της λέει η φιλη μου:κουράστηκα πια.δεν είναι ζωή αυτή.θα γίνω σταρχιδιστης. Κ τι απαντάει το τούβλο η άλλη;ΓΙΑΤΊ ΡΕ ΤΙ ΈΧΕΙ Η ΕΙΔΙΚΌΤΗΤΑ ΣΟΥ Κ ΘΑ ΑΛΛΆΞΕΙΣ;ΜΙΑ ΧΑΡΆ ΤΕΙ ΕΊΝΑΙ!χα χα χα χα χα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμ το άλλο;μου έρχετε μια γιαγιά κ μου ζητάει ξυράφια σκέτα πλάκες.λέω δεν εχω.λέει θα φέρεις;λέω δεν ξέρω θα δω γιατί κανείς δεν ζητάει.να φέρεις μου λέει γιατί μόνο με αυτα μπορώ να κόψω τα νύχια μου! Τοινγκ!

Link to comment
Share on other sites

Α κ άλλο έγινε σήμερα κ το ξέχασα.Ήρθε ένας κ μου λέει μια κάρτα για το κινητό.τι κάρτα θέλετε;κάρτα για κινητό νοκια μου λέει κ μου δείχνει κ το κινητό κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

α καλα..ωραιο θεμα..

 

δουλευω στο αεροδρομιο..περναει τυπισα(προφανως με ανταποκριση απο αλλη πτηση) και φωναζει απο μακρια.."εχω κανει τσεκ απ στο λονδινο..ειμαι ενταξει?"

 

δουλευω σε μπαρακι, (αυτο ατακα συναδελφου μου)

σκαει τυπος και ολο χαρη της λεει.."θελω ενα μαρτινι και ενα χαμογελο"

και του απανταει γεματη απορια "χαμογελο δεν εχουμε στο μπαρ"

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο με τα ξυραφια ελεος ποια τα ζηταγαν και σε μας ασε που εβλεπες γιαγιαδες και παππουδες να παιρνουν με το κιλο τα σαπουνια μιλαμε δεν τους προλαβαιναμε τι τα κανουν?αυτο ποτε δεν το ρωτησα λες να φοβουνται καμια κατοχη??

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φασόλι μου θύμισες κατι άλλο τώρα.πήγαινα λύκειο θυμάμαι κ περπατούσα στον δρόμο.ένοιωθα κάποιον από πίσω μου. Σε κάποια στιγμή μου λέει την γνωστη ηλίθια ατάκα ΠΩ ΠΩ ΤΙ ΚΑΝΕΊ Ο ΘEOΣ ΌΤΑΝ ΈΧΕΙ ΤΑ ΚΈΦΙΑ ΤΟΥ.Γυρνάω τον κοιτάω κ του λέω ΠΩ ΠΩ ΤΙ ΚΆΝΕΙ Ο ΘEOΣ ΌΤΑΝ ΈΧΕΙ ΤΙΣ ΜΑΎΡΕΣ ΤΟΥ...

Link to comment
Share on other sites

Κ το δικό μου έφτιαξε κ δεν ήμουν καλά.τουλάχιστον γέλασα λίγο.για να θυμηθώ κ τίποτε άλλο... Στο κινητάδικο οι περισσότεροι δεν ζητούσαν φορτίστη αλλά φορτωτη!για μεταφορική εταιρία με πέρασες κυρα μου;χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Στην εταιρεία που εργαζόμουν, έπρεπε να παίρνω τηλέφωνα τους πελάτες για να δω αν θα μας φέρουν εμπορεύματα κλπ. Τηλεφωνώ λοιπόν στο κατάστημα ενός πελάτη,το σηκώνει η πωλήτρια και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

 

-Καλημέρα! Μπορώ να μιλήσω με τον κ. Φώτη?

-Ο κ. Φώτης, δεν είναι εδώ. Έχει βγεί έξω.

-Παρακαλώ μου δίνετε το κινητό του?

-Δεν μπορώ......το έχει πάρει μαζί του!

 

Έχω μείνει παγωτό!!!:lol::lol::lol:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Στην εταιρεία που εργαζόμουν, έπρεπε να παίρνω τηλέφωνα τους πελάτες για να δω αν θα μας φέρουν εμπορεύματα κλπ. Τηλεφωνώ λοιπόν στο κατάστημα ενός πελάτη,το σηκώνει η πωλήτρια και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

 

-Καλημέρα! Μπορώ να μιλήσω με τον κ. Φώτη?

-Ο κ. Φώτης, δεν είναι εδώ. Έχει βγεί έξω.

-Παρακαλώ μου δίνετε το κινητό του?

-Δεν μπορώ......το έχει πάρει μαζί του!

 

Έχω μείνει παγωτό!!!:lol::lol::lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Παράλογοοοο;;;

Link to comment
Share on other sites

θυμηθηκα το θεικοτερο ολων ερχεται μια γιαγιουλα πιανει μια κοπελα ακολουθει ο διαλογος--κοπελα που θα βρω μια συσκευη αποξηρανσης?τι ειναι αυτο την ρωταει η συναδελφος --ετσι μου το ζητησε η κορη μου συσκευη αποξηρανσης!!--σιγουρα σας ειπε η κορη σας να ερθετε εδω?--ναι κοριτσι μου θελει να κανει αποξηρανση μου πε με αυτο..με τα πολλα καταλαβαμε οτι ηθελε συσκευη αποτριχωσης...

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...