Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΠΕΙΡΑΤΗΣ


Recommended Posts

Τα λαδόπανά μας

http://www.bestprice.gr/item/4430552/baptistiko-ladopano-peiraths-46-30-521

Οι μπομπονιέρες χειροποίητα καραβάκια.

Βέβαια είχα δει όλα τα τυποποιημένα σχέδια που υπάρχουν και παραπάνω αλλά τίποτε δεν συγκρίνεται με το χειροποίητο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 277
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στελλαμ γαζα απο που σκεφτεσαι να αγορασεις? εχεις βρει καπου οικονομικη?

δες και αυτο: dsc02542.jpg

Ωραίος και αυτός ο στολισμός. Ακόμα δεν έχω κοιτάξει για γάζα...Αυτό το ύφασμα στις φωτό είναι γάζα? Σίγουρα θα ρωτήσω και στο μαγαζί που πήρα τις μπομπό και θα ψάξω και μέσω ιντερνετ.

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με το καλο οι βαπτισεις ολων σας!Λεω κι εγω να εχω τον πειρατη ως θεμα στη βαπτιση του μικρου μου που θα γινει τον Οκτωβρη.Μπορειτε να με διαφωτισετε που θα βρειτε ολα αυτα τα διακοσμητικα για την εκκλησια.Επισης μπορειτε να μου πειτε τι σκεφτεστε για προσκλητηρια και μπομπονιερες?Εχω δει προσκλητηρια στο Μαστορα αλλα δεν ξερω τιμες....

Το προσκλητήριο που έχω δει στο xasou.gr είναι σαν το παραμυθάκι που έχει με το μικρό πρίγκηπα και είναι στο 1,70. Τα απλά προσκλητήρια που έχει με τους πειρατές είναι στο 1,10. Τελική τιμή, δλδ δεν έχει επιπλέον έξοδα εκτύπωσης, κτλ. Για διακοσμητικά ψάξε στο ίντερνετ.Για πχ έχω βρει στο deco24.gr πειρατές στα 20 εκατοστά και μπαουλάκια

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο είδη διακόσμησης,κουτιά. Δεν είναι μπαουλάκι αλλά ξύλιο κουτί, 5,90 τα 2 τμχ αν θυμάμαι καλά.

Με προσκλητήρια τι θα κάνεις τελικά Μελισσούλα;

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ καλά είναι το προσκλητήριο. Μπόρεσες και είδες φωτό στο σάιτ του Ναρλή? Γιατί δεν μπορώ να δώ σχεδόν τίποτα! Ιδίως στα προσκλητήρια. Έχω στείλει μαίιλ αν μπορούν να με βοηθήσουν αλλά ακόμα δεν έχω πάρει απάντησηΓια γλυκάκι δεν έχω ψάξει. Θα πάω μέσα στις επόμενες μέρες. Ακόμα δεν ξέρω αν θα δώσω γλυκό γιατί όπως είπα θα είναι και τα γενέθλια του μωρού και θα δώσω τούρτα στο μαγαζί μετά την βάπτιση, όπου θα είναι όλοι οι καλεσμένοι. Οπότε δεν ξέρω για το γλυκό, θα μάθω πρώτα τιμή και θα αποφασίσω. Έχω βρει και άγκυρα διακοσμητική αν σε ενδιαφέρει, να σου γράψω το σάιτ.

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

ναι μου τα ανοιγει κανονικα, εκει που γραφει κωδ ειναι η τιμη τους δλδ κωδο60 κανει 60 λεπ + εκτυπωτικα,

βεβαια αυτο που διαλεξα μου το στειλαν με εμαιλ , παρε τηλ να συννενοηθεις.

στειλε μου το σαιτ με την αγκυρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μελισσούλα άργησα να σου απαντήσω λόγω διακοπών.

Τελικά τις είδα τις φωτό από τα προσκλητήρια του Ναρλή. Αν δεν έχεις παραγγείλει ακόμα δες και στο polygrafos.gr. Αν έχεις λίγα προσκλητήρια ίσως να σε συμφέρει περισσότερο από το Ναρλή. Η εκτύπωση είναι μέσα στην τιμή αλλά όχι το ΦΠΑ. Έχει τιμοκατάλογο να δεις.

Το σάιτ για την άγκυρα είναι eshop-dcse.gr. Πάτα στην αναζήτηση στο σάιτ αυτό άγκυρα για να στο βγάλει. Λέω να ρωτήσω και σε κατάστημα με μπαλόνια πόσο θα μου κοστίσει εαν κάνω κάτι σε άγκυρα

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Είμαστε μόλις 2 βδομάδες πριν από την βάπτιση και όποιος μπορεί ας με βοηθήσει σε αυτό: στα μπαουλάκια που θα έχω για διακόσμηση σκέφτηκα να βάλω μέσα και ένα χάρτη θησαυρού. Έχω βρει κάτα από το clip art για να εκτυπώσω. Αλλά σε τι χαρτί θα πρέπει να κάνω την εκτύπωση για να φαίνεται "παλιό"; Σε ριζόχαρτο; Και αν βάλω ριζόχαρτο το εκτυπώνω κανονικά όπως φύλλο Α4 ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση στον εκτυπωτή; Μην σας φανεί χαζή η ερώτηση αλλά δεν το έχω ξανακάνει

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

Σε ριζόχαρτο θα μου άρεσε πολύ, ιδίως αν βρεις ριζόχαρτο σε χρώμα εκρού ή μπεζ-καφέ για να φαίνεται πιο "παλιακό". Νομίζω ότι η διάσταση του α4 είναι καλή. Σου φαίνεται μεγάλη;;; Μπορείς να βάλεις μισό α4 και από μία σελίδα να τυπώσεις δύο χάρτες.

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε μόλις 2 βδομάδες πριν από την βάπτιση και όποιος μπορεί ας με βοηθήσει σε αυτό: στα μπαουλάκια που θα έχω για διακόσμηση σκέφτηκα να βάλω μέσα και ένα χάρτη θησαυρού. Έχω βρει κάτα από το clip art για να εκτυπώσω. Αλλά σε τι χαρτί θα πρέπει να κάνω την εκτύπωση για να φαίνεται "παλιό"; Σε ριζόχαρτο; Και αν βάλω ριζόχαρτο το εκτυπώνω κανονικά όπως φύλλο Α4 ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση στον εκτυπωτή; Μην σας φανεί χαζή η ερώτηση αλλά δεν το έχω ξανακάνει

 

 

Στέλλα στο γραφείο έχουμε α4 που είναι με κυλίδες σαν από πάπυρο και στέλνει το boss τις "βαριές" επιστολές. Γενικά χαρτικά προμηθευόμαστε από το Χαρτόραμα αν το ξέρεις. Έχει στο κέντρο αν μένεις Αθήνα. Δεν ξέρω μετά αν έβαζες οποιοδήποτε χαρτί και τ έκαιγες με αναπτήρα γύρω γύρω ή το έσκιζες πως θα έδειχνε.

Δες κι εδω ίσως μπορείς να εκτυπώσεις

 

http://www.google.gr/search?hl=el&biw=1360&bih=575&q=papyrus+paper&gs_sm=e&gs_upl=1045l8231l0l8356l13l11l0l0l0l0l946l3346l0.5.3.6-2l10l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Jetry μένω Αθήνα αλλά δεν ξέρω που είναι το χαρτόραμα. Αν ξέρεις θα με βοηθούσες. Ή θα το αναζητήσω και στο ιντερνετ. ΄

Σταυρουλίτσα και εγώ αυτό σκεφτόμουν , ριζόχαρτο σε μπεζ αν υπάρχει. Σε μέγεθος το Α4 είναι οκ αλλά αυτό που δεν ξέρω είναι αν θα το πάρει κανονικά ο εκτυπωτής μια και νομίζω ότι το ριζόχαρτο είναι πιο λεπτό χαρτί από το συνηθισμένο Α4. Για αυτό ρωτάω αν πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση στην εκτύπωση. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ριζόχαρτο....

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Χρειαζομαι ιδεες !!!!!Θα βαφτισω το καλοκαιρι το Μπεμπη μου και θα ηθελα να εχω θεμα Πειρατες αλλα το μονο που εχω σαν ιδεα ειναι οτι θα προσανατολιστω σε χρωματα κοκκινο και μπλε κατα τα αλλα περιμενω περισσοτερες ιδεες αν εχετε!!!!ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ψαξε στο φορουμ περασμενα θεματα εχει πολλες φορες γινει το θεμα αυτο...θα βρεις πολλα περισσοτερα απο οτι θα σου απαντησουν εδω μιας και οι χρηστες αλλαζουν (πχ δε ξαναμπαινουν πολλοι) η και μπορει να μη ξαναγραψουν και εδω για κατι που εχει ειπωθει ξανα και ξανα!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
ασπρομαυρο πουα, χρυσα νομισματα σοκολατας, προσκλητηριο χαρτης κρυμμενου θυσαυρου, μπαουλακι με μικρες εκπληξεις για τα παιδια. ελπιζω να βοηθησα.

 

 

Ωραιες οι ιδεες.

Ψαχνω, κ αλλα αλλου v & a δεν βρισκω κατι σχετικο...

Eirini 16 και εμεις βαφτιζουμε τον μικρο το καλοκαιρι με θεμα τους πειρατες.

Για μπομπονιερα, βρηκα με 1.30(ετοιμη με κουφετα) πειρατης κρεμαστρουλα(πολυ ομορφη).Για προσκλητηριο, θα ειναι ψηφιακο(με φωτο του μικρου) κ θα βρουμε κατι σχετικο στο θεμα.(0.65 με το φακελο μου ειπε)

Για το στολισμο της εκκλησιας, βρηκα με 70 ευρω γαζα κοκκινη(κ μπλε αν θυμαμαι καλα), βαζει καραβι κ πειρατη(ειναι ομορφο κ στολισμενο--), δυο συνθεσεις με μπαλονια αριστερα κ δεξια στην εισοδο της εκκλησιας κ μπαλονια κ με 20 ευρω, το βιβλιο των ευχων(το βιβλιο μενει δικο μας φυσικα) με τραπεζι στολισμενο με το σχετικο θεμα---πολυ ομορφο αποτελεσμα κ εκει θα μοιραζω μαλλον τα γλυκα κ τις παιδικες μπομπονιερες(σκεφτομαι για μπαλονια σε στικς--θα δω στο jumbo--χρωματιστα, αν εχει μπλε κ κοκκινα καλυτερα) κ θα ψαξω κ κατι αλλο σχετικα....ισως σεντουκακια με νομισματα(σοκολατενια)....μετα το Πασχα θα οργανωθω καλυτερα.....

Link to comment
Share on other sites

http://demeli.iplaza.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=29929

 

Στο μαγαζι που τους επισκεφτηκα,εχουν κ αλλα σχεδια σε κρεμαστρουλες, κουμπαραδες, μαγνητακια κλπ(αυτη ειναι 1ευρω +0.30 λεπτα στολισμενη)

 

http://demeli.iplaza.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=29805

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα.αν και ειμαι σιγουρη οτι υπαρχει αναλογο θεμα δεν το βρισκω τωρα.σε μια βδομαδα βαφτιζω το παιδακι μου.θεμα πειρατης.θελω να κανω σοκολατες σαν κερασμα στα παιδακια.θελω να βαλλω περυτιλιγμα με το θεμα πειρατης.μπορει ισως να με βοηθησει καποια που θα βρω αναλογη εικονα??ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/search?q=pirate+clipart&hl=el&client=firefox-a&hs=3y2&rls=org.mozilla:el:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=OKCyT6H2CMOA8wOprInQCQ&ved=0CHQQsAQ&biw=1151&bih=839

 

 

αυτο βγάζει η αναζήτηση του γούγλι ¨"παιρειτ κλιπαρτ¨" , σίγουρα κάτι θα σου ταιριάζει

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω το θεμα, μιας κ πλησιαζει η μερα της βαπτισης...

Τελικα, μπομπονιερες καναμε κρεμαστρουλα πειρατη 1.30 ετοιμη με κουφετα 2πλο τουλι(διχτυ κ οργαντζα 2 κορδελες υπεροχη) απο Δεμελη

 

http://demeli.iplaza.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30043

 

τετοια φιγουρα σε κρεμαστρουλα(δεν εχει την ιδια στο site)

 

 

Το κουτι για το δωρο του νονου το αγορασα 10ευρω(μεγαλουτσικο) κ μου το στολισε υπεροχα χωρις να μου χρεωσει κατι;)--εβαλε αγκυρα κ τιμονι, μια φιγουρα πειρατη, κολλησε στην πλατη του κουτιου διχτυ θαλασσι, κοχυλια, ιπποκαμπους κλπ κ μου εβαλε τη φωτογραφικη μηχανη σε στηριγμα, σκορπισε smarties, γυαλακια κλπ, θα βαλω φωτο αν τα καταφερω!

 

Για τον στολισμο της εκκλησιας με 70ευρω εχει διπλη γαζα, φαναρακια, μεγαλο καραβι, φιγουρα πειρατη, σεντουκακια, στολιζει με διχτυ κ καραβακια κ τις κολωνες της εκκλησιας κ καμια 20αρια μπαλονια που θα ειναι δικα μας!!!σε μπλε-κοκκινο θα ειναι περιπου σαν κ αυτο κ ειπε ασε θα κανονισω εγω να βγει κατι πολυ ομορφο!!!

 

καπως ετσι θα ειναι, αλλα σε κοκκινο κ μπλε

 

http://demeli.iplaza.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=168

 

 

Στις μερες μας, δυσκολα βρισκεις επαγγελματιες που να κανουν τοσο καλη δουλεια, οικονομικα κ να μην κοιταν να σε χρεωσουν κ τη 1 χαντρα!

 

Θα προσπαθησω να βαλω κ φωτο αν τα καταφερω....

Θα επανελθω με τις εντυπωσεις απο το στολισμο κ φωτο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...