Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αδυνατα μωρα


minion

Recommended Posts

2 μήνες είμαστε μικρότεροι όχι 9. Καλά δε διαβάζω το τικεράκι σου? Η μικρή είναι 92 πόντους και είναι στην 95η θέση στην καμπύλη και βάρος 11.100 στην 25η θέση. Ο μικρός είναι 86 πόντους, στην 25η θέση και βάρος 11,300 περίπου 25η θέση. Οι μετρήσεις είναι στα 2 χρόνια. Το θέμα μας με το μικρό είναι ότι είχε ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης. Είχε πέσει στο 1% στο ρυθμό ανάπτυξης, γι αυτό γέννησα και νωρίτερα. Το θέμα με το μικρό είναι ότι στις καμπύλες έπεσε απο το 50 στο 10. τώρα ανέβηκε στο 25, αλλά θέλει παρακολούθηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]Χάρης και Αλεξάνδρα 27/01/2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια χαρά σας βλέπω. Στο 50%. γιατί να πας σε ενδοκρινολόγο? Καλύτερα που είναι πιο κοντούλα η μικρή. Εμείς τι να πούμε που έχουμε το λελέκι και το Νίκο Ρίζο??

[sIGPIC][/sIGPIC]Χάρης και Αλεξάνδρα 27/01/2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α σορυ. νομιζα οτι το 40-50 που έγραψες αναφερόταν και στα 2. Πάντως ο παιδίατρος μου είπε ότι αν έχει πάρει 11 πόντους μέσα στο χρόνο δεν τίθεται θέμα αυξητικής ορμόνης. Βέβαια για ένα διαστημα δεν είχε πάρει καθόλου. 4 μήνες ούτε πόντο... Μπορεί λεέι να μην έχει έλλειψη της ορμόνης αλλά να μη δουλεύουν καλά οι υποδοχείς. Θα το κοιτάξουμε σε κανα 3μηνο. Δεν είμαι σίγουρη πάντως αν θέλω να μπλέξω σε τέτοιες περιπέτειες. Οι παρενέργειες είναι τεράστιες.... Ας είναι κοντός αλλά υγιής και έξυπνος. Ο γιατρός πάλι μου λέει ότι αν του λείπει η όρμόνη και οι εξετάσεις δίξουν ότι μπορεί να πάρει, στο δικό του παιδί θα έκανε ότι μπορούσε να το βοηθήσει. Μπέρδεμα

[sIGPIC][/sIGPIC]Χάρης και Αλεξάνδρα 27/01/2008

Link to comment
Share on other sites

didumomama σχεδόν τα ίδια είμαστε. Ύψος όρθιος 86εκ. ξαπλωμένος 87,5 και βάρος 11.200 και γεννήθηκε 2300 λόγω δυστροφίας. Σήμερα έχουμε παιδίατρο και θα την βομβαρδίσω πάλι με ερωτήσεις...

 

Ρε κορίτσια μου είπε η παιδίατρος εχτές ότι αν είναι απύρετος 24 ώρες ο μικρός μπορούμε να κάνουμε το εμβόλιο της υπατίτιτδας σήμερα γιατί είναι ήπιας μορφής και ασυμπτωματικό. Λέτε να του κάνω κακό έτσι; από την άλλη τι στο καλό παιδίατρος είναι κάτι θα ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Kαλέ, βάλτε μας και εμάς στην παρέα σας!

θέλω και εγώ συνάντηση αδυνατούλικων μωρών!

Αλλά έχω να προτείνω τον παιδότοπο του Avenue, έχετε πάει ποτέ??????

Πήγαμε σε ένα παιδικό πάρτυ και ήταν super!

Το εμπορικό δε λέει πολλά, αλλά δεν ταλαιπωρείσαι να παρκάρεις (δεν πληρώνεις κιόλας το parking).

 

Κανονίστεεεεεεεεεεεε το!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

G STONE εμείς γεννηθήκαμε 1780 γρ ο μικρούλης μου! Για το εμβόλιο δε μπορείς να το αναβάλεις για την άλλη βδομάδα. Έτσι καλού κακού.

Για τη συνάντηση στο avenue και μεις μέσα!! Θαμώνες έχουμε γίνει! Όντως είναι σούπερ.

[sIGPIC][/sIGPIC]Χάρης και Αλεξάνδρα 27/01/2008

Link to comment
Share on other sites

Μαμαδες των αδυνατων μωρων και ζουζουνια που μας βγαζετε το λαδι να φατε μια μπουκιτσα να εχουμε ολοι ενα καλο πασχα και καλη ανασταση !!!!! Υγεια και ευτυχια πανω απ ολα......... καλο σουβλισμα και μακαρι να τσιμπισουν κατι και τα μπεμπακια μας απο τον οβελια να μας παρουν μερικες θερμιδες.... μην τις παρουμε ολες εμεις!!!!!!!

πολλα φιλια !!!!!!!!

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό Πάσχα και Kάλή Ανάσταση, κορίτσια!

Να περάσέτε όλες τέλεια!!!

 

P.s. Το μισό κιλό που έχασε o Γιώργος τις 3 εβδομάδες που έπινε μόνο γάλα και γιαούρτι, το ξαναπήρε μέσα σε 10 μέρες άπό τότε δλδ που άρχισε να ξανατρώει!

Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

 

 

 

____________________________________________________________

Γιώργος 18/5/2008

Μπέμπης 11/08/2009

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια με λενε χριστινα κ εχω μια μπεμπα 10 μηνων χθες πηγαμε στη παιδιατρο κ πηραμε μολις 150 γρ σε ενα μηνα ειναι 78 υψος κ 8150 βαρος τρωει με το ζορι αλλα καπως την ξεγελαω αλλα με το γαλα δεν πινει τιποτα σχεδον δηλ μονο 80 90 η ακομα κ 60 γρ τι να κανω να ανησυχω

Link to comment
Share on other sites

bebakieva, χρονια πολλα στα κοριτσακια μας!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΦΟΒΕΡΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ, οι κορες μας εχουν γεννηθει 3/4, ειναι και οι δυο ευαγγελιες, και η δικια μου 7 κιλα και της bebakievas

7200!μου φαινεται οτι 3/4 εβρεχε αδυνατα μωρα!

τελοσπαντων η δικια μου ειναι 7060 και 70,5 ποντους, η δικια σου ειναι και 75, εμενα ταπα η εβιτουλα!

για συναντηση αδυνατομαμαδων ειμαι και εγω μεσα , κοντα στο mall μενω, αλλα ειμαι της μετακινησης!

χρονια πολλα και παλι!και γερα, καλοφαγα μωρα για ολες!

Link to comment
Share on other sites

bebakieva, χρονια πολλα στα κοριτσακια μας!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΦΟΒΕΡΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ, οι κορες μας εχουν γεννηθει 3/4, ειναι και οι δυο ευαγγελιες, και η δικια μου 7 κιλα και της bebakievas

7200!μου φαινεται οτι 3/4 εβρεχε αδυνατα μωρα!

τελοσπαντων η δικια μου ειναι 7060 και 70,5 ποντους, η δικια σου ειναι και 75, εμενα ταπα η εβιτουλα!

για συναντηση αδυνατομαμαδων ειμαι και εγω μεσα , κοντα στο mall μενω, αλλα ειμαι της μετακινησης!

χρονια πολλα και παλι!και γερα, καλοφαγα μωρα για ολες!

 

 

Να τις χαιρομαστε τις μοντελες μας και να ειναι παντα γερες και ευτυχισμενες!!!!!! :D:D:D

εμεις που μενουμε επαρχια δεν μπορουμε να ερθουμε σε αδυνατοσυναντηση αλλα παν ενεδεχομενο πειτε μας ποτε το ετοιμαζετε γιατι θα κανουμε μια βολτα απο αθηνα και κινουμαστε εκει στις περιοχες κοντα στο Mall.... να κρατατε τα βιβλιαρια σας για να δουμε ποια μαμα εχει τα πρωτεια του μοντελου...... χαχαχαχα!!!!;) δεσποινα μας βλεπω να κερδιζουμε το χρυσο μεταλλειο μαζι!!!!!!!:roll:

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ.

 

Πως περάσατε με τα ζουζούνια σας αυτές τις μέρες;;;σας έβγαλαν το λάδι με το φαγητό;εμένα ναι!!!!

 

Ήρθε και η παιδίατρός μας την Μ. Πέμπτη για το εμβόλιο και για να τον δεί...

Δεν ανησυχεί εφόσον είναι μέσα στις καμπύλες και είναι συμμετρικός σε βάρος- ύψος- περίμετρο κεφαλής. Απλά είναι ένα αδύνατο παιδάκι.

Caloreen συνεχίζουμε και μας έδωσε και ένα ρόφημα να πίνει ο μικρός το οποίο θα το χτυπάω με παγωτό να γίνεται milkshake. Έχει βιταμίνες και αρκετές θερμίδες...θα το πιεί όμως; χλωμό το κόβω. Μας έδωσε και σίδηρο γιατι είναι οριακά οι τιμές του.

 

Επίσης μου είπε ότι τα παιδιά μέχρι 3 ετών τα μετράμε μόνο ξαπλωμένα γιατί το σώμα τους κάνει λόρδωση. Και το ύψος που πρέπει να παίρνει ένα παδάκι από το 1ο χρόνο μέχρι το 2ο χρόνο της ζωής του είναι 8-10εκ. και όχι 12 όπως έχουμε ακούσει...να μην ανυσηχούμε τσάμπα.

Ήταν επιμελήτρια σε τμήμα ανάπτυξης για αρκετά χρόνια μου είπε και έχει μεγάλη εμπειρία στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαπλωμένα γατούλα πρέπει μου είπε και όταν ψαχνόμουνα πριν από καιρό στο ιντερνετ το είχα διαβάσει και σε ένα σαιτ ουτε που θυμάμαι πιο αλλά δεν είχα δώσει σημασία αφού δεν είχα ρωτήσει την γιατρό μας.

 

Γεια σας culte και AGE!

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια ανησυχουσα σαν τρελη για το βαρος του γιου μου.ενταξει το πηρα αποφαση ειναι αδυνατος προς το νορμαλ!ενος ετους ακριβως 9930 και 85 εκατοστα.μετα απο αυτα που διαβασα για τον παναγιωτακη κοριτσια υγεια και μονο υγεια.δεν τρωνε ας μην τρωνε καποια στιγμη θα πεινασουν και θα φανε τι να κανουμε.ευχομαι ολα τα παιδακια αδυνατα,παχουλα,κοντα,ψηλα να εχουν υγεια μονο υγεια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...