Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εισαγωγή στερεών τροφών


Recommended Posts

Καλημέρα , έχω ένα κοριτσάκι 6 μηνών και εδώ και 2 εβδομάδες  του έχω ξεκινήσει τις στερεές τροφές.

Ξεκινησα αρχικά με μήλο ,μετά αχλάδι και στη συνέχεια μπανάνα. Τώρα του κάνω φρουτοκρεμα με όλα τα φρούτα μαζί .

Μέχρι στιγμής έχει καταφέρει να φάει το πολύ 50γρ και συμπληρώνω μετά με μητρικό γάλα. Ήθελα να ρωτήσω αν θα πρέπει να περιμένω να φάει κανονικό γεύμα από τη φρουτοκρεμα για να αρχίσω να του δίνω και λαχανικά κλπ. Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, andie_28 είπε:

Καλημέρα , έχω ένα κοριτσάκι 6 μηνών και εδώ και 2 εβδομάδες  του έχω ξεκινήσει τις στερεές τροφές.

Ξεκινησα αρχικά με μήλο ,μετά αχλάδι και στη συνέχεια μπανάνα. Τώρα του κάνω φρουτοκρεμα με όλα τα φρούτα μαζί .

Μέχρι στιγμής έχει καταφέρει να φάει το πολύ 50γρ και συμπληρώνω μετά με μητρικό γάλα. Ήθελα να ρωτήσω αν θα πρέπει να περιμένω να φάει κανονικό γεύμα από τη φρουτοκρεμα για να αρχίσω να του δίνω και λαχανικά κλπ. Ευχαριστώ πολύ !

οχι δ ειναι απαραιτητο να περιμενεις.μπορεις σιγα σιγα να ξεκινησεις δευτερο γευμα

εγω ξεκινουσα 6μ το πρωτο γευμα,κ 6,5 το δευτερο.το τριτο στους 9

στο ενδαμεσο κανενα απο τα δυο παιδια μου δ εφαγε ολοκληρη μεριδα

η μεγαλη για 2μ 50γρ κ αυτο απο τα φρουτα,μετα τους 10 αρχισαμε κομματια(για 2μ δ ετρωγε τπτ).ο μικρος μισο μπωλακι κανενα μηνα,κ μετα αφου ειδα οτι εκοψε κ αυτος το φαι κομματια απο 7,5μ

δ επεμενε ποτε η γιατρος μας σε συγκεκριμενες ποσοτητες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...